DESIGNOR - To nejlepší ze skandinávského designu pro Váš interiér


ENGELBRECHTS

Engelbrechts založil Morten Engelbrecht a od samého začátku prodával špičkové produkty z celého světa. Po úspěšném začátku rozšířil obchodní koncepci o nábytek vyvinutý přímo svou firmou Engelbrechts A / S, to se psal rok 1989. Inspirace a úspěchy s vlastní tvorbou společnost přeměnila z dánského maloobchodního prodejce nábytku na mezinárodního výrobce nábytku.

Zahájili úzkou spolupráci nejprve s designérem Erikem Magnussenem, a následně s Jørgenem Rasmussenem a Andersem Hermansenem s cílem přinášet nábytek pro zákazníky, kteří oceňují kvalitu a nadčasový design. Odtud se Engelbrechts vyvinul v mezinárodního výrobce se širokým výběrem židlí, stolů a dalšího nábytku distribuovaného prostřednictvím exkluzivní sítě prodejců. Přáním firmy je, aby se uživatelé nábytku každý den těšili z jeho promyšlených detailů.

Za každým kusem nábytku značky Engelbrechts stojí zkušený designér, který se věnuje tvorbě krásného, ​​sochařského a funkčního nábytku – vždy jednoduchého a elegantního, ale zároveň dostatečně složitého a zajímavého, aby si zachoval svůj význam po celá desetiletí.

Jejich filozofie designu se odráží v každém kusu nábytku podepsaném jejich značkou. Jejich cílem je optimalizovat každý aspekt produktu a vždy dbát na to, aby byl každý kus navržen se stejnou zvědavostí, nadšením, láskou a obětavostí. Cílem je, aby každý, kdo se setká se židlí, stolem nebo lavicí od Engelbrechts, ať už doma, nebo v kanceláři, konferenčním sále, hotelové hale nebo restauraci, našel radost z celkové krásy designu i z těchto malých funkčních detailů, které jsou nezbytné pro veškerý nábytek vyrobený Engelbrechtem.


OCHRANNÉ ZNÁMKY
Engelbrechts A/S má práva na následující registrované ochranné známky: CHAIRIK®, KEVI®, PLATEAU®, FOLDIT®, APPETIT®, POISE® a ENGELBRECHTS®.

více o značce Engelbrechts (www stánky výrobce)

Židle CHAIRIK, Erik Magnussen, Engelbrechts

Židle CHAIRIK, Erik Magnussen, Engelbrechts


Engelbrechts – udržitelný design

Engelbrechts pracuje s filozofií vytvoření estetického, sochařského a funkčního nábytku - kde je vše zbytečné „odříznuto“, nic není nadbytečné. Cílem je optimalizovat všechny aspekty produktu až na každý malý detail. Vezměme si jako příklad Jørgen Rasmussenovo dvojité kolo - trvalo mu to několik let, než kolečko navrhl, a dnes ho najdete téměř na každém kancelářském křesle na světě. To je funkční a dlouhotrvající design.
S vášní pro dokonalost, jednoduchost a všestrannost vyvíjí značka ideály a tvarují nábytek pro radost z designu - radost v přemýšlivých detailech, které se nacházejí téměř na všech produktech Engelbrechts. Nábytek je vyráběn se stejnou vášní a odhodláním, jakým je navržen v souladu s udržitelností, jak z hlediska životního prostředí, tak také udržitelností z hlediska dlouhodobých produktů, který chcete zachovat po celý život.

kolekce značky Engelbrechts

Židle KEVI, Jørgen Rasmussen, Engelbrechts

Židle KEVI, Jørgen Rasmussen, Engelbrechts


Engelbrechts - ochrana životního prostředí

Společnost Engelbrechts využívá nejefektivnější způsob výroby, zohledňuje životní prostředí a usiluje o využití čistých technologií tam, kde je to ekonomicky a technicky možné. Změnil chrom na všech rámech kolekce CHAIRIK z tradičního chromu (CrO6) na šetrnější k životnímu prostředí - chrom (CrO3), který je někdy též nazývan jako “zelený chrom”. Má odlišnou atomovou strukturu, která brání pronikání lidskou pokožkou a způsobovat tak lidskému organismu alergické reakce a další zdravotní komplikace. Dále systém POISE je vyroben z 50% recyklovaného ABS plastu.


"DNA" značky Engelbrechts

S vášní pro dokonalost, jednoduchost a všestrannost prosazují ideály a tvarují nábytek s významem, který jasně doplňuje interiér. Vědí, že život může být náročný, chaotický a nedbalý, ale vždy fascinující, jedinečný a plný možností. Jak sami říkají, Vy rozhodujete, jak budete žít ten váš život - pomůžeme vám nastavit "scénu".

S posedlostí pro správné používání materiálů a technologií jsou neúnavní ve snaze o dokonalost a odmítají dělat kompromisy. Originalitu podporují od roku 1989, staví "scény" po celém světě od centrály Adidas a Audi Forum v Německu, po Wiener Hofburg v Rakousku a Tivoli Congress Center v Dánsku.


Plateau, Erik Magnussen, Engelbrechts

Křeslo Plateau, Erik Magnussen, Engelbrechts


Engelbrechts - židle CHAIRIK (design Erik Magnussen)

Erik Magnussen navrhl univerzální židli CHAIRIK v roce 1996, která se stala vlajkovou lodí značky a trvale zaznamenává úspěchy v mnoha projektech v řadě zemí světa. Je vynikajícím příkladem nejlepšího severského designu spojujícího mimořádný komfort sezení, vysokou stohovatelnost a vynikající řemeslné zpracování.
Nejprve to byla židle s klasickými čtyřmi nohami, ale jak čas pokračoval, série se vyvinula a nyní se skládá z více nž 25 různých modelů, je dostupná v mnoha barvách a materiálových provedeních, dřeva, laminátu a plastu. CHAIRIK je k dispozici v různých velikostech a výškách, aby vyhovovala lidem, situacím a umístění. Je ideální židlí do konferenčních místností s možností propojení do řad.
Díky výjimečnému stohování, až 45 židlí na každém vozíku, je CHAIRIK ideální pro instituce, kde posluchači přicházejí a odcházejí, kde je nutná rychlá změna umístění židlí. Díky stohovatelnému výkonu můžete uložit až 1000 židlí CHAIRIK na pouhých 14 m2.

Trvalo několik let a několik prototypů, než dokázaly vyvinout perfektní formu pro CHAIRIK. 21 vrstev dýhy, lepicího papíru a libovolných vybraných barev se přitlačí do silné skořepiny s tenkou ochrannou melaminovou membránou. To se provádí pomocí speciálně vyráběných strojů a technologií. Navzdory tomu, každá skořepina stejně prochází rukama mnoha talentovaných lidí, než je nasazena na rám.

Vyrábí se tyto modely - chairik 101, 104, 109, 113, 107, 111, 119, chairik XL 121, 129, 123, 127, 128, chairik high 104, 110, 114, 108, 112, 120 chairik bar 117, 118, chairik XL bench.

více o židli CHAIRIK

Židle CHAIRIK XL 127, Erik Magnussen, Engelbrechts

Židle CHAIRIK XL 127, Erik Magnussen, Engelbrechts

Univerzální židle CHAIRIK do kanceláří, konferenčních místností, sálů, firemních jídelen

Univerzální židle CHAIRIK do kanceláří, konferenčních místností, sálů, firemních jídelen


Součástí kolekce Chairik je i transportní vozík pro snadnou manipulaci s židlemi

Součástí kolekce Chairik je i transportní vozík pro snadnou manipulaci s židlemi


Engelbrechts - židle KEVI (design Jørgen Rasmussen) se vyrábí již více než 60 let

KEVI byla navržena v roce 1958 architektem Jørgenem Rasmussenem, patří mezi skutečnou designovou klasiku, za tu dobu se prodalo více než 2,5 milionu kusů. Po získání výrobních práv od firmy Fritz Hansen se začala prodávat pod značkou Engelbrechts, tato ikonická židle zažívá skutečné znovuzrození a nebývalý prodejní boom.
V roce 1965 vynalezl Jørgen Rasmussen dvojitá kolečka, ta byla skutečnou inovací a zlepšením všech tehdy vyráběných koleček. KEVI se stala více manévrovatelnou a docházelo k menšímu opotřebení na podlahových plochách. Kolečka zaznamenaly okamžitý úspěch a nyní se používají na nábytku po celém světě.

Po téměř 60 letech na kolečkách, byl čas KEVI re-designovat. Náčrty židle byly v archivu Jørgena Rasmussena už roky a v roce 2016 se staly realitou. Čtyřnohý KEVI se narodil. Stohovatelný KEVI, ve dvou modelech s chromovými nebo dřevěnými nohami, je re-make klasické otočné židle z roku 1958, se stejným sedadlem a zády jako KEVI 2533. A protože takové jubileum se musí náležitě oslavit, Engelbrechts představuje její novou podobu v černém lesku.

Jako doplněk k sérii navrhl Jørgen Rasmussen stůl KEVI, který byl uveden v roce 2017. Stejně jako u kolekce židlí je stůl charakteristický svým strohým vzhledem a odráží elegantní a minimalistický design křesla KEVI.

více o židli KEVI

KEVI - univerzální židle v minimalistickém pojetí

KEVI - univerzální židle v minimalistickém pojetí


Produktová rodina židlí Kevi - pro kanceláře, pracovny, konferenční sály, studovny

Produktová rodina židlí Kevi - pro kanceláře, pracovny, konferenční sály, studovny


Celá kolekce značky Engelbrechts skýtá kromě již zmíněných židlí Chairik a Kevi, i křeslo Joint a Plateau, stoly Foldit a Appetit, a v neposlední řadě i policový systém Poise.
Spolupracující designéři:JØRGEN RASMUSSEN, ERIK MAGNUSSEN, ANDERS HERMANSEN, MORTEN ENGELBRECHT.

Společnost Engelbrechts má práva na následující registrované ochranné známky:
CHAIRIK®, KEVI®, PLATEAU®, FOLDIT®, APPETIT®, POISE® a ENGELBRECHTS®.

Produkty jsou zaměřeny pro všestranné využití tak, aby prostor dotvářely a byly současně funkční. Mají rozsáhle zkušenosti s realizacemi - kanceláří, konferenčních místností, sálů, školících zařízení, firemních jídelen, univerzit a dalších.Firemní jídelna - kantýna opatřena židlemi Chairik

Firemní jídelna - kantýna opatřena židlemi Chairik


Židle Chairik jako rozjasňující prvek prostoru firemní jídelny

Židle Chairik jako rozjasňující prvek prostoru firemní jídelny


Kevi - funkční a pohodlná židle pro učebny

Kevi - funkční a pohodlná židle pro učebny


Kevi židle pro školící sály a učebny

Kevi židle pro školící sály a učebny