DESIGNOR - To nejlepší ze skandinávského designu pro Váš interiér


ENGELBRECHTS

Společnost Engelbrechts Furniture založil Morten Engelbrecht v roce 1989. Engelbrechts velmi těsně spolupracuje s předními designéry jako jsou Erik Magnussen, Jørgen Rasmussen Kasper Salto a s architektonickým studiem Vilhelma Lauritzena s cílem přinášet nábytek pro zákazníky kteří oceňují kvalitu a nadčasový design.Přáním firmy je, aby se uživatelé nábytku každý den těšili z jeho promyšlených detailů.


Talentovaní návrháři a dokonalé zpracování, to je základ vize firmy Engelbrechts umocňující čistotu konceptu i návrhu.K tomu si vybírají vždy skvělé materiály kombinované s nejlepším řemeslným zpracováním a vynikající povrchovou úpravou. U zrodu nábytku Engelbrechts je řemeslo spojující tradiční a inovativní zpracování materiálů, odvaha experimentovat, která někdy vede k nalezení zcela nových výrobních postupů. Důsledně dbá na splnění požadavků maximální funkčnosti, přičemž vše nadbytečné je redukováno. Výsledkem je velký úspěch produktů Engelbrechts. U nás se s nimi můžete setkat třeba v Bazilice sv. Jiří na Pražském hradě.


Kolekci Engelbrechts distribuují v mnoha zemích světa jejich výrobky firmou pečlivě zvolení zástupci, sdílející stejný koncept designu a kvality.


židle Chairik

Ze spolupráce s Erikem Magnussenem vyšla jedinečná kolekce židlí Chairik, která je vlajkovou lodí značky a trvale zaznamenává velký úspěch v mnoha projektech v řadě zemích světa. Je vynikajícím příkladem nejlepšího severského designu spojujícího mimořádný komfort sezení, vysokou stohovatelnost a vynikající řemeslné zpracování. Tato skořepinová židle je dostupná v mnoha barvách a materiálových provedeních, dřeva, laminátu a plastu.Z dalších úspěšných produktů Erika Magnussena můžeme uvést židle Zdown a Xsit, nebo stoly Foldit a Click.

www.designor.cz

Zelený chrom

Společnost Engelbrechts změnila technologii chromování všech kovových částí kolekce židlí CHAIRIK od designéra Erika Magnussena - z tradičního chromu (CrO6) na novou ekologicky příznivější technologii (CrO3).

CrO3, někdy nazývaný také jako “zelený chrom” má odlišnou atomovou strukturu, která brání pronikání lidskou pokožkou a způsobovat tak lidskému organismu alergické reakce a další zdravotní komplikace. Zatím není mnoho světových výrobců, kteří tuto technologii běžně používají, očekává se však, že se v budoucnosti stane novým průmyslovým standardem.
Chairik


Plateu

Prestižní cenu Reddot design award 2011 získalo křeslo Plateau. Erik Magnussen při návrhu křesla, které přímo vybízí k posezení, jedinečným způsobem integroval funkci stolku a sezení pro práci i relaxaci. Područky dávají prostor pro laptop nebo šálek kávy.

www.designor.czPlateu


Jørgen Rasmussen navrhl slavnou pracovní židli Kevi chair, která patří mezi skutečnou designovou klasiku. Poté co firma Engelbrechts získala výrobní práva od firmy Fritz Hansen, zažívá tato ikonická židle skutečné znovuzrození a nebývalý prodejní boom.
kevi


křesílko Kato

Kasper Salto je autorem osobité sedačky a křesílek Kato.
Kato
Kato


Designéři

Erik Magnussen,
Jørgen Rasmussen,
Kasper Salto


Registrované ochranné známky

Engelbrechts A/S has the rights for the following registered trademarks: CHAIRIK®, KEVI®, PLATEAU®, FOLDIT®, APPETIT ® and ENGELBRECHTS ®.