DESIGNOR - To nejlepší ze skandinávského designu pro Váš interiér


Svět barev a vzorů Marimekko

Značka Marimekko je skutečným fenoménem finského designu. Vytvořila svůj osobitý svět vzorů a barev. Navrhuje a vyrábí prvotřídní oblečení, interiérové dekorační textilie, kabelky a interiérové doplňky. Společnost byla založena v roce 1951. Firmu Marimekko ve světě proslavila především módní ikona Jacqueline Kennedy, která vlastnila několik šatů od Marimekko a nosila je v prezidentské kampani v roce 1960. V 90. letech svou světovou slávu Marimekko obnovilo díky seriálu Sex ve městě, kde se šaty i výrobky Marimekko několikrát objevily.


Marimekko


Design a styl Marimekko

Každý výrobek kolekce Marimekko vždy zřetelně odráží její styl. Pro společnost tradičně pracují nejrespektovanější designéři ve svém oboru, tradiční je i úzká spolupráce s mladými talentovanými studenty designu. Pro svou práci nedostávají designéři Marimekko předem žádná omezení, mohou volně vyjádřit svou zkušenost a pojetí nových trendů. Proto je svět barev a vzorů Marimekko tak bohatý a jedinečný.


vzor Joonas by Marimekko

vzor Joonas by Marimekko


Interiérové látky Marimekko

látky marimekko

Látky vyráběné z přírodních materiálů, zejména 100% bavlny technologií potisku, dávají značce Marimekko její jedinečnou a silnou identitu. Dodnes se vyrábějí ve vlastní továrně v Helsinkách a jsou hlavním produktem interiérového designu Marimekko. Více než milion metrů vyrobených látek za rok jsou výsledkem práce celého tvůrčího týmu – vlastního výtvarného studia, laboratoře barev, specialistů na přípravu tiskových předloh… Bez jejich zaujetí o naplnění i nejodvážnějších nápadů designérů, by originální látky Marimekko nespatřily světlo světa.
výroba látek marimekko v továrně


Marimekko pro domov

Marimekko pro domov zahrnuje ubrusy, povlečení, koupelnové textilie, tak i nádhernou kolekci Marimekko pro děti, a to jak v klasickém provedení, tak v rámci sezónních trendů.

Móda a módní dopňky Marimekko

Kolekce oblečení pro všechny věkové skupiny a příležitosti formální oděvy, i volnočasového jakož i večerní modely.Kolekce nejnovějších módních trendů doplňují klasické modely, které se nemění. V neposlední řadě stojí za zmínku i osobitá kolekce tašek, kabelek, deštníků a dalších módních doplňků.
Modní přehlídka Marimekko jaro/léto 2012 v Tokyu


Legenda Marimekko Unikko

V období 60. a 70. let, kdy se zrodila proslulá pruhovaná trička Marimekko, vznikl i legendární vzor Unikko. Vytvořila ho designérka Maija Isola, v podstatě na protest. Zakladatelka firmy, Armi Ratio, totiž veřejně prohlásila, že Marimekko nikdy nevyrábí žádné květinové vzory. A tak na truc proti firemním pravidlům vznikla legenda Unikko, která katapultovala Marimekko na špičku světové módy. Vzor Marimekko Unikko se prosadil v Pop Artu, mezi květinovými dětmi, ve studentských revoltách.Květy máku zcela jednoduše zobrazené se vyrábějí v mnoha barvách a jsou naprosto nezaměnitelné.Hlavními výrobky s barevnými květy jsou různé textilie, ale tento vzor naleznete na všem možném - od hrnků, přes kojenecké lahve až po schránky na čaj.