DESIGNOR - To nejlepší ze skandinávského designu pro Váš interiér


MOBEL


designer Jouko Järvisalo

Mobel je jednou z mladších finských firem, která nabízí velmi osobitou kolekci nábytku pro veřejné interiéry, zejména pro posluchárny, přednáškové, divadelní a koncertní sály. Jejím šéfdesignérem a uměleckým ředitelem je jedna z nejvýraznějších osobností současného finského nábytkového designu, Jouko Järvisalo, interiérový architekt a profesor na Aalto University School of Art and Design v Helsinkách. Jeho krédem při vývoji nábytku je design a kvalita bez kompromisů. O každém návrhu a detailu důkladně uvažuje a neustále ho zjednodušuje a precizuje. Mobel oslovuje zákazníky, kteří preferují volbu jedinečného, nadčasového designu a interiér považují za výraznou součást své firemní kultury

www.designor.cz

Nábytek Mobel

Nábytek značky Mobel se vyrábí v továrně Korhonen ve finském Turku, založené v roce 1910, ve které se setkává tradice toho nejlepšího finského truhlářského řemesla se soudobými nejmodernějšími technologiemi výroby nábytku. Továrna dodnes vyrábí pro firmu ARTEK celou klasickou kolekci autorského nábytku Alvara Aalta. O nejvyšší úrovni služeb svědčí nabízená možnost repasovat zákazníkům dle jejich požadavků zde dříve vyrobené nábytkové kusy. Tímto se zde vyráběný nábytek stává nejen z hlediska designu, ale i užitné hodnoty skutečně nadčasovým.
Mobel vyrábí nábytek nejčastěji z domácí finské břízy, která roste v lesích obhospodařovaných v souladu se zásadami trvale udržitelného rozvoje. U subdodavatelů dřeva je samozřejmostí požadavek na jasné zdokumentování a osvědčení jeho původu.
Povrchová úprava dřeva se provádí převážně vodou ředitelnými laky, speciální postup zpracování zajistí, že si bříza ponechá svou krásnou přirozeně světlou barvu.


Podívejte se na křeslo VIUH, nový přírůstek do kolekce firmy MOBEL.

Jouko Järvisalo, jeho tvůrce, chtěl vytvořit křeslo do vzdušných interiérů, které v sobě ponese dynamiku pohybu spolu s důrazem na detail a kvalitu zpracování.

Křesla pro auditoria

Lec židle do auditoria

Křesla pro posluchárny OPUS a LEC, spojují čistý minimalistický design, výbornou funkčnost i odolnost osvědčenou v realizovaných projektech v řadě zemí světa.

Novinkou je křeslo LESS, které získalo ćestné uznání prestižní finské Fenina Prize 2012. Je vyrobené z kompaktního laminátu, bez čalounění a područek. Přesto zaručuje překvapivý komfort sezení při přednáškách, je efektivní díky kompaktnímu provedení i v sálech s prostorovými omezeními, kde je funkčnost dosahována jednoduchostí a elegancí. Jouko Järvisalo při návrhu redukoval formu až na samou podstatu funkčnosti.

www.designor.cz

křeslo Less

křeslo Less


opus křesílka do auditoria

opus křesílka do auditoria


židle Siro

Z dalších ocenění získal Jouko Järvisalo pro značku Mobel historicky první udělenou cenu Pro Finnish Design v roce 1999 za židli KOVA.

www.designor.cz

sezení Kova

sezení Kova


Na designu dalších produktů kolekce Mobel se podílejí designéři Pentti Hakala, Vesa Damski, Teemu Järvi and Heikki Ruoho.