DESIGNOR - To nejlepší ze skandinávského designu pro Váš interiér


PLYDESIGN - tvůrce překližkových židlí FLAGSHIP, FRIGATE a stolu MOTHERSHIP

Značku PLYDESIGN si hned spojíte s překližkou, která hraje hlavní roli při výrobě židlí a stolů. Jejich vlajkovou lodí jsou židle FLAGSHIP a FRIGATE a řada stolů MOTHERSHIP. Značky Plydesign jste si mohli poprvé všimnout na veletrhu Stockholm Furniture and Light Fair v roce 2017, kde představovali svou prvotinu - židli Fleet. U této nové maďarské značky na vzestupu, která ale má mnohé společné se Skandinávií a skandinávským design, se od té doby hodně změnilo. Ocenění Design without Borders 2016 bylo jen začátkem, následovalo rozšíření kolekce v nadčasovém, účelném designu ve spolupráci s mladými maďarskými designéry.

více o značce PlyDesign (www stránky výrobce)

Plydesign - židle Frigate a Fllagship

Plydesign - židle Frigate a Fllagship


Inspiraci značky PlyDesign hledejte ve Skandinávii

Plydesign se zrodil z touhy vytvořit vynikající design nábytku, z touhy fúzí technologie a jedinečnosti materiálu vytvořit komfortní sezení s optimální ergonomií. Plydesign vyvinul jemnou a rafinovanou rodinu produktů, která vyniká přesností, kvalitou zpracování se skrytými detaily. Kolekce je výsledkem rozsáhlého výzkumu a vývoje produktů, díky kterému byly na základě zpětné vazby uživatelů integrovány a použity osvědčené postupy ergonomie. Produktová řada nabízí svobodu - variabilitu, protože prvky jsou navrženy univerzálním způsobem tak, aby (podnoží, skořepiny i stolové desky) byly vzájemně kompatibilní. Výrobky Plydesign jsou stejně dobře vhodné pro veřejné interiéry i domácí prostředí, protože plně vyhovují všem příslušným normám pro stabilitu, bezpečnost a povrchovou odolnost.

Plydesign ale nejsou žádní nováčci v oboru, mají za sebou 25 let rozsáhlých znalostí a zkušeností jako dlouholetý dodavatel lisovaných překližkových komponentů pro západní Evropu a skandinávské značky jako Vitra a Scandiform. Nabyté zkušenosti, nápady a touha je vedly k vývoji své vlastní kolekce navržené designérem Andrásem Kerékgyártó. Jeho vnímání designu, formy, linií bylo ovlivněno studiem designu nábytku na Aalto Univerzity ve Finsku. Hluboké kořeny kultury nábytku a tradice ve Finsku mu byly vždy blízké stejně jako jednoduchost, lehkost a čistota designu. Sám dodává, že i v posledních 50 letech byla tendence maďarských návrhářů dívat se na Sever. Skandinávský design a přístup se mísí v kolekci s jeho vlastní vizí, kterou přináší ze své kultury.

Technologie lisované překližky, která je charakteristická pro modely společnosti Plydesign, jim dodává zakřivené, měkké tvary a zároveň zachovává vysokou kvalitu dřeva. Všechny produkty kolekce se vyznačují stejně vysokou kvalitou a přístupem, jaký získali a uplatňovali při výrobě komponentů pro obchodní partnery v minulosti.
Značka Plydesign znamená takovou obnovu maďarského nábytkářského designu ve spolupráci s mladými návrháři a studenty designu nábytku na Univerzitě umění a designu Moholy-Nagy v Budapešti. Jak sami říkají - naše budoucnost je pikantní kombinací našich minulých zkušeností, našeho kulturního dědictví, lásky k minimalismu a naší vášně pro nové a čerstvé nápady.

více o produktech značky Plydesign

Kolekce značky PlyDesign

Kolekce značky PlyDesign


PlyDesign - židle FRIGATE

Frigate - židle z tvarované překližky přináší pohodlí, prvek dřeva do interiéru, vysoký komfort a ergonomii sezení. Trojrozměrné opěradlo poskytuje ideální oporu, všechny hrany směřují od těla sedícího, aby netlačily či jinak nepřekážely. Technologie lisované překližky, která je charakteristická pro produkty společnosti PlyDesign, dodává židlím zakřivené, přirozené tvary a zároveň zachovává vysokou kvalitu dřeva. Ve spojení s otočnou základnou jsou křesla ideální i pro veřejné interiéry, kanceláře, zasedací místnosti. Kolekce židlí FRIGATE ukazuje, že odpovědná výroba a estetika mohou jít ruku v ruce bez jakýchkoli kompromisů v kvalitě. FRIGATE lze přizpůsobit pomocí široké škály kombinací materiálů a nohou podle osobních potřeb s příjemným pocitem dřeva.
Více k technologii výroby - plášť židle se skládá ze dvou součástí: opěradlo je vyrobeno pomocí technologie 3D-Veneer, zatímco sedák je vyráběn konvenčním tvarováním překližky. Opěradlo, zakřivené ve všech rozměrech, poskytuje ideální podporu pasu, spolu s jeho horní částí a sedákem sedadla, kde jsou hrany ohnuty v opačném směru těla, aby se zabránilo řezání do zad a stehen. Kombinace staré a nové technologie umožňuje nabízet optimální pohodlí při sezení jako ostatní židle vyrobené výhradně pomocí 3D-dýhy a zároveň je zpřístupnit mnohem širší veřejnosti. Vznešená silueta vyvažuje robustnější charakter židle FRIGATE.

více o židli Frigate

Plydesign židle Frigate - ohýbaná překližka v hlavní roli

Plydesign židle Frigate - ohýbaná překližka v hlavní roliPlyDesign - židle FLAGSHIP

Flagship - židle/ křeslo z tvarované překližky přináší pohodlí, prvek dřeva do interiéru, přirozené "teplo" měkkých tvarů, které jsou jemné a organické, a které se dobře přizpůsobí lidskému tělu.
Stejně tak jako u židle FRIGATE je křeslo Flagship vyrobeno technologií lisované překližky, která je charakteristická pro produkty společnosti PlyDesign, dodává židlím zakřivené, přirozené tvary a zároveň zachovává vysokou kvalitu dřeva. FLAGSHIP je nový pohled na klasickou podobu křesla. Skořepina sedadla jemně obepíná tělo a poskytuje dostatečnou oporu bederní oblasti, zakřivené okraje na sedadle jemně následují linie stehen bez řezání. Loketní opěrka a opěradlo tvoří neoddělitelný prvek křesla s čalouněním, které dotváří charakter židle. Je k dispozici mnoho možností - skořepinu, podnoží i čalounění lze libovolně kombinovat, protože spoje jednotlivých částí jsou vzájemně kompatibilní. Křeslo FLAGSHIP je díky své vřelé a příjemné linii vhodné pro malé, útulné interiéry i pro kanceláře či restaurace.

více o židli Flagship

Plydesign Flagship židle - pohodní v jemné a organické formě

Plydesign Flagship židle - pohodní v jemné a organické forměPlyDesign - barová židle KORVET

Při vytváření barové stoličky KORVET bylo cílem nalézt rovnováhu mezi rafinovanou jednoduchostí a ergonomií. Stoličky jsou k dispozici s jednoduchou konstrukcí nohou ve dvou výškách, s nebo bez čalounění. Stejně jako ostatní křesla/židle značky PlyDesign jsou vyrobeny technologií lisované překližky, která dodává židlím zakřivené, přirozené tvary a zároveň zachovává vysokou kvalitu. Zaaručují dokonalé posezení v kavárně, baru nebo v moderní kuchyni. Barové židle lze přizpůsobit ladění interiéru vybraným čalouněním.

více o barové židli Korvet

Plydesign Korvet barová židle - rovnováha mezi jednoduchostí, zpracování a ergonomií

Plydesign Korvet barová židle - rovnováha mezi jednoduchostí, zpracování a ergonomiíProměny a variabilita židlí Frigate a Flagship

Proměny a variabilita židlí Frigate a Flagship


PlyDesign - kolekce stolů MOTHERSHIP

Kolekce stolů MOTHERSHIP nabízí jednoduchou eleganci, otevřeně zobrazuje krásu a charakter dřeva bez jakéhokoli zbytečného detailu, který by odvrátil pozornost od materiálu. Kolekce stolů MOTHERSHIP díky minimalistickému designu dokonale funguje ve většině stylů interiérů. Stoly Mothership jsou k dispozici v mnoha tvarech a velikostech, proto jsou vhodné jak pro veřejné, tak i pro domácí účely, třeba jako jídelní stoly. Větší např. o velikosti 1600 × 900 tvoří ideální jídelní set s křesly Flagship. Ohnuté překližkové nohy ukazují příbuznost nejen s židlemi - křesílky Flagship, ale též Frigate a barovou stoličkou Korvet této značky.
Stejně jako ostatní křesla/židle značky PlyDesign jsou vyrobeny technologií lisované překližky, která dodává nábytku zakřivené, přirozené tvary a zároveň zachovává vysokou kvalitu dřeva.

více o kolekci stolů Mothership

Plydesign stůl Mothership - jednoduchá elegance, otevřeně zobrazuje krásu a charakter dřeva

Plydesign stůl Mothership - jednoduchá elegance, otevřeně zobrazuje krásu a charakter dřeva


Získaná ocenění

2016 Product of the Year, Design without Boarders Award - FLAGSHIP křeslo
2018 BigSEE Product Design Award – FRIGATE židle
2019 BigSEE Wood Design Award Grand Prix – FLAGSHIP křeslo
2019 Hungarian Design Award, Product Category - FRIGATE židle