DESIGNOR - Designový nábytek, skandinávský kancelářský nábytek a originální doplňky ve skandinávském designu


AKUNOK


AKUNOK

Abstracta, Maja Ganszyniec
designor_abstracta_akunok_sheet_2024.pdf (3,5 MB)
Související produkty

Kolekce AKUNOK - odlehlý kout pro klid, reflexi a odpočinek.

Nový koncept akustického nábytku od Abstracta a designérky Maji Ganszyniec ambiciózně řeší dvě z největších výzev, kterým čelí mnohá dnešní pracoviště. Prvním je vytvoření lepších zvukových kulis, které podporují pohodu a spokojenost v práci. Druhým je nabídnout zaměstnancům odlehlé, klidné menší prostory, kde se mohou v pohodlí soustředit na svou práci, ať už sami nebo v malých skupinách.
Akunok je navržen pro dynamická prostředí charakterizovaná hlukem a pohybem, jako jsou otevřené kanceláře a co-workingové prostory. Je také ideální pro vybavení vestibulů, knihoven a čítáren. Nebo pro zlepšení zvukové krajiny a vytvoření prostorové rozmanitosti ve velkých, otevřených prostředích, jako jsou nákupní centra, vlaková nádraží a letiště.

Název kolekce Akunok je hra se slovy - "akustický a kout", jde o pečlivě vytvořené ústraní, spíše než o zřizování uzavřených místností.
„Akunok je kompozice rovných ploch. Nic není zcela uzavřeno. Jeho poutavý designový jazyk vychází z ambiciózního cíle radikálně vylepšit zvukové plochy“ řiká designérka Maja Ganszynes.

Koncept nábytku pro hybridní jednání, neformální rozhovory a soustředěnou práci. Koncept tvoří velkoryse hluboká a pohodlná akustická sedadla v jednomístné a dvoumístné verzi; inovativní podlahová zástěna - akustické panely a dva úhledné stoly, jeden kulatý a druhý oválný, vhodné pro notebook.
Prostor vytvořený mezi dvěma stěnami panelu funguje jako zvuková past. Samonosná podlahová zástěna postrádá jakékoli vyčnívající nohy, které by bránily uspořádání nábytku.