DESIGNOR - Designový nábytek, skandinávský kancelářský nábytek a originální doplňky ve skandinávském designu


AKUNOK screen


AKUNOK screen

Abstracta, Maja Ganszyniec
designor_abstracta_akunok_sheet_2024.pdf (3,5 MB)
Související produkty

Akustický paraván AKUNOK je součástí konceptu značky Abstracta, který řeší hlavní výzvy dnešních pracovišť. První je vytvoření lepších zvukových kulis, které podporují pohodu a spokojenost v práci. Druhá je nabídnout zaměstnancům odlehlé, klidné menší prostory, kde se mohou v pohodlí soustředit na svou práci, ať už sami nebo v malých skupinách.
Prostor vytvořený mezi dvěma plochami paravánu funguje jako zvuková past. Samonosná podlahová zástěna postrádá jakékoli vyčnívající nohy, které by bránily uspořádání nábytku. Dvě částečně se překrývající plochy zdůrazňují prostorovou přítomnost a zároveň výrazně zvyšují akustický výkon.
„Když se na akustický paraván podíváte blíže, uvidíte detaily, díky kterým je jedinečný. Pro mě je to způsob, jak vytvářet předměty, které dlouho vydrží“ říká designérka Maja Ganszyniec.
Z akustického hlediska patří Akunok mezi nejlepší, má nejlepšími výsledky nezávislých expertů na interiérovou akustiku Acoustic Facts. Jeho elegantní, čistý a upřímný designový jazyk evokuje jemné spojení s japonskou architekturou.

Koncept Akunok tvoří velkoryse hluboká a pohodlná akustická sedadla v jednomístné a dvoumístné verzi; inovativní podlahová zástěna - akustické panely a dva úhledné stoly, jeden kulatý a druhý oválný, vhodné pro notebook.