DESIGNOR - Designový nábytek, skandinávský kancelářský nábytek a originální doplňky ve skandinávském designu


HOLLY
HOLLY

Abstracta, Runa Klock & Hallgeir Homstvedt
Související produkty

"Vylepšení zvukové kulisy je snadné. Udělat to stylově je ta nejtěžší část." říkají tvůrci Runa Klock & Hallgeir Homstvedt.
S Holly, designéři zpochybnili předsudky, jak by mělo akustické osvětlení vypadat. A nemusí to být vlastně ani osvětlení, stačí světelné koule naradit čalouněnými a z Holly se stává nepřehlédnutelný, závěsný, akustický objekt - panel.

„Hrozné množství akustických lamp lze snadno identifikovat jako akustické produkty. Jsou si velmi podobné. Je to stejné jako u ranných, hybridních vozů. Že jde o ně, poznáte hned podle vnějšího tvaru auta. Stejné je to s akustickým osvětlením. Runa a já jsme k tomuto konceptu přistoupili z jiného úhlu. Naší ambicí bylo vytvořit krásný objekt, který je zároveň skutečně funkční,“ říká jeden z designérů Hallgeir Homstvedt.

Holly probouzí myšlenky a asociace, které by mohly vzlétnout k Měsíci nebo Slunci. Zdroj inspirace designérů byl ale spíše při zemi. "Mysleli jsme na cesmínu a její krásné hroznové shluky. Naše pracovní jméno pro to bylo také Holly (v překladu cesmína),“ – říká návrhářka Runa Klock.
Akustické osvětlení - Lampa Holly je plastické a tajemné. Hraje si s kontrasty mezi světlem, odrazem a stíny.

Holly je k dispozici ve dvou verzích: svislá - vhodná do vestibulů a jiných prostor s vysokými stropy a také do rohů pro zvýšený akustický efekt; a horizontální, které lze zavěsit nad velké stoly, například v restauracích, barech a pracovních prostorách.
Holly je k dispozici s osvětlením nebo bez něj. Měkké absorbéry ve tvaru koule se dokonale vypořádají s nízkofrekvenčními zvukovými vlnami, jsou vyrobeny z recyklované látky, která byla přeměněna na materiál Soundfelt REC. a jsou očalouněny 3D prošívaným melanžovým bezešvým potahem (polyester). Látka je dostupná ve 3 různých barvách.
Světelná koule je vyrobena z opálového skla - neprůhledného bílého skla, které vytváří krásné, rovnoměrné světlo.