DESIGNOR - Designový nábytek, skandinávský kancelářský nábytek a originální doplňky ve skandinávském designu


KEVI
KEVI
KEVI

KEVI
KEVI

KEVI
KEVI

KEVI
KEVI

KEVI
KEVI

KEVI
KEVI

KEVI
KEVI

KEVI
KEVI

KEVI
KEVI

KEVI
KEVI

KEVI
KEVI

KEVI
KEVI

KEVI
KEVI

KEVI
KEVI

KEVI
KEVI

KEVI

Engelbrechts, Jørgen Rasmussen
Katalog, DWG
Související produkty

Źidle KEVI byla navržena v roce 1958 architektem Jørgenem Rasmussenem, patří mezi skutečnou designovou klasiku, za tu dobu se prodalo více než 2,5 milionu kusů. V roce 1965 vynalezl Jørgen Rasmussen dvojitá kolečka, ta byla skutečnou inovací a zlepšením všech tehdy vyráběných koleček. KEVI se stala více manévrovatelnou a docházelo k menšímu opotřebení na podlahových plochách. Kolečka zaznamenaly okamžitý úspěch a nyní se používají na nábytku po celém světě.
Po téměř 60 letech na kolečkách, byl čas KEVI re-designovat. Náčrty židle byly v archivu Jørgena Rasmussena už roky a v roce 2016 se staly realitou. Čtyřnohý KEVI se narodil. Stohovatelný KEVI, ve dvou modelech s chromovými nebo dřevěnými nohami, je re-make klasické otočné židle z roku 1958, se stejným sedadlem a zády jako KEVI 2533. A protože takové jubileum se musí náležitě oslavit, Engelbrechts představuje její novou podobu v černém lesku.
Jako doplněk k sérii navrhl Jørgen Rasmussen stůl KEVI, který byl uveden v roce 2017. Stejně jako u kolekce židlí je stůl charakteristický svým strohým vzhledem a odráží elegantní a minimalistický design křesla KEVI.