DESIGNOR - Designový nábytek, skandinávský kancelářský nábytek a originální doplňky ve skandinávském designu


KEVI


KEVI

Engelbrechts, Jørgen Rasmussen
Katalog, DWG
Související produkty

Źidle KEVI byla navržena v roce 1958 architektem Jørgenem Rasmussenem, patří mezi skutečnou designovou klasiku, za tu dobu se prodalo více než 2,5 milionu kusů. V roce 1965 vynalezl Jørgen Rasmussen dvojitá kolečka, ta byla skutečnou inovací a zlepšením všech tehdy vyráběných koleček. KEVI se stala více manévrovatelnou a docházelo k menšímu opotřebení na podlahových plochách. Kolečka zaznamenaly okamžitý úspěch a nyní se používají na nábytku po celém světě.
Po téměř 60 letech na kolečkách, byl čas KEVI re-designovat. Náčrty židle byly v archivu Jørgena Rasmussena už roky a v roce 2016 se staly realitou. Čtyřnohý KEVI se narodil. Stohovatelný KEVI, ve dvou modelech s chromovými nebo dřevěnými nohami, je re-make klasické otočné židle z roku 1958, se stejným sedadlem a zády jako KEVI 2533. A protože takové jubileum se musí náležitě oslavit, Engelbrechts představuje její novou podobu v černém lesku.
Jako doplněk k sérii navrhl Jørgen Rasmussen stůl KEVI, který byl uveden v roce 2017. Stejně jako u kolekce židlí je stůl charakteristický svým strohým vzhledem a odráží elegantní a minimalistický design křesla KEVI.