DESIGNOR - Designový nábytek, skandinávský kancelářský nábytek a originální doplňky ve skandinávském designu


PANTONOVA


PANTONOVA

MONTANA furniture, Verner Panton
Katalog, DWG
Související produkty

Systém Pantonova navrhl Verner Panton v roce 1971 a skládá se ze tří různých modulů sedadel: Lineární, Konkávní a Konvexní. "Sochařské" židle lze použít samostatně jako elegantní dotek nebo je lze kombinovat v různých organických tvarech, jako je kruh, vlna nebo do tvaru písmene S.
Všechny moduly se dodávají z oceli, která je buď chromována nebo práškově lakována. Systém Pantonova je k dispozici také ve verzi Outdoor v leštěné nerezové oceli. K sérii jsou k dispozici polštáře v kůži, sametu nebo textilu od Kvadrátu. Pantonova má certifikaci EU Ecolabel.

Verner Panton navrhl modulární drátěný sedací systém Pantonova pro dnes již legendární dánskou restauraci Varna: ztělesnění atmosféry 70. let se svými okázalými, experimentálními tvary a zářivými barvami. Pohovka Pantonova získala další proslulost jako místo, které si vybral zlý lodní magnát Karl Stromberg ve filmu o Jamesi Bondovi z roku 1977 - Špión, který mě miloval. Verner Panton byl zaníceným tvůrcem a inovátorem modulárního, ikonického nábytku, který splynul s prostorovým kontextem a překračoval kategorii nábytku.