DESIGNOR - Designový nábytek, skandinávský kancelářský nábytek a originální doplňky ve skandinávském designu


SOUNDSTICKS
SOUNDSTICKS

Offecct, Andrea Ruggiero
designor_offecct_soundsticks_sheet.pdf (110 KB)
Související produkty

Vytvořit komerční produkt ze zbytkových materiálů je snadné říct, ale těžké zrealizovat.
"Tento projekt se vyvíjel mnoha diskusemi a různými pokusy o hledání nových způsobů řešení akustiky v dnešním prostředí. Soundsticks je inovativní koncepce dělení prostorů, která pomáhá snižovat okolní hluk ve veřejných prostorech nebo v otevřených pracovních prostorech, zároveň se jedná o udržitelný produkt, ale také produkt, který přináší něco nového a relevantního pro akustický segment. ", říká designér Andrea Ruggiero.

Zvukové "tyčky" jsou vyrobeny z textilních odpadů z výroby čalounění, které jsou tvarovány do tvaru trubky, která je na koncích uzavřena recyklovaným hliníkovým uzávěrem. Tyto textilní tyčky visí z kolejnic v různých výškách, v lineárních nebo radiálních řadách nebo klastrech, které lze kombinovat v závislosti na potřebách a prostoru. Modulární závěsný systém Soundsticks nabízí nekonečné možnosti vytváření nových prostorů v místnostech. Vyrovnáváte zvuk v prostředí nastavením počtu akustických tyček, zároveň kulatý tvar tyčí poskytuje soukromí a současně umožňuje, aby světlo procházelo. Náhodným kombinováním tyček různých barev ve stejné barevné nuanci se objevuje jemný a podmanivý vzhled maskování. Soundsticks nám připomíná, jak krásná recyklace může být, jaký může mít přínos.

"Musíme začít znovu přemýšlet a znovu využít zdroje na Zemi. Pro nás to znamená, že můžete vlastnit pouze design a funkci, nikdy materiály. Materiály, které používáme, jsou zapůjčeny z přírody. Proto jsem tak rád, že se nám podařilo zrealizovat Soundsticks od nápadu ke komerčnímu produktu, "říká Anders Englund, manažer designu Offecct.

Soundsticks byly poprvé představeny v Salone del Mobile v Miláně roku 2018 pod laboratoří Offecct - je to oddělení v rámci společnosti Offecct, kde jsou zkoušeny a testovány nové techniky, materiály a formy, kam by se nábytkářský průmysl mohl posunout dopředu. Je to součást strategické práce nazvané Lifecircle - Offecct s udržitelným designem.

Soundsticks - jádro pohlcující zvuk z recyklovaných tvarovaných zbytků látek a PET lahví. Očalouněné v modré, šedé, zelené a červené stupnice smíšených přebytečných látek (dodáváno v balení po 8 ks).