DESIGNOR - Designový nábytek, skandinávský kancelářský nábytek a originální doplňky ve skandinávském designu


VIKA
VIKA

Abstracta, Khodi Feiz
designor_abstracta_vika_2024.pdf (2,4 MB)
Související produkty

VIKA - dutiny akustického paravánu zachycují hluk a zároveň vyzařují příjemné světlo.

Ve spolupráci s designérem Khodi Feizem zaujímá Abstracta nový přístup k akustickému osvětlení – takový, jehož cílem je vytvořit klidnou atmosféru. Výsledkem je VIKA, akustický panel, který vyzařuje atmosférické světlo a zároveň zvládá nízkofrekvenční i vysokofrekvenční hluk.
„Je to další způsob uvažování o zvuku a světle,“ říká Feiz.
„Dovedu si Viku představit v kavárnách, restauracích i v zasedacích místnostech. Troufám si říct, že by bylo dokonce úžasné ho mít doma, protože každému prostoru propůjčuje útulnost a teplo."

Akustický paraván VIKA lze použít k rozdělení velkého prostoru na menší místnosti a vytvořit tak lepší zvukovou kulisu a klidnější atmosféru. Menší verze, připomínající světelný sloup, je krásným solitérním objektem s mimořádnou prostorovou přítomností, který dobře funguje i v rozích místnosti. Více vrstev akustických materiálů zajišťuje efektivní absorpci zvuku. Podlahové zástěny, tak stropní svítidlo VIKA jsou navrženy tak, že zastaví zvukové vlny dříve, než se mohou odrazit od stěn a stropu. Stropní závěsné svítidlo lze snadno výškově nastavit pomocí dvou přiložených 3metrových drátů a drátěného zámku. Vika je k dispozici v řadě vybraných barev - světlejší barvy poskytují jasnější světlo, zatímco tmavší barvy poskytují tlumenější osvětlení.