DESIGNOR - Designový nábytek, skandinávský kancelářský nábytek a originální doplňky ve skandinávském designu


Soundwave WICKER

Soundwave WICKER

Offecct, Gert Wingårdh & Erik Wikerstål
designor_offecct_soundwave_wicker_sheet_2022.pdf (3,5 MB)
Související produkty

Soundwave® Wicker, cenění a oslavovaní architekti Gert Wingårdh a Erik Wikerstål dali akustickému panelu jeho dokonalý výraz. Díky tkanému povrchu dodává Wicker průmyslovému výrobku s nejvyššími akustickými kvalitami nádech tradičních řemesel.

Jako architekti probíhající renovace Národního muzea ve Stockholmu Gert Wingårdh a Erik Wikerstål měli nejen odpovědnost, aby prestižní budova z 19. století získala klima, ve kterém se budou umělecké poklady správně prezentovat, ale také museli navrhnout přístavbu s méně výraznou, ale velmi důležitou funkcí – bezpečnostní zónou.

Zadání dalo architektonické dvojici možnost využít plný potenciál prefabrikovaného betonu a dát budově silný a radostný výraz. Výsledek, fasády s tkaným vzorem, nesly hlubší schopnosti, a ty byly nyní zdokonaleny u akustického panelu Soundwave® Wicker. Důležitost dobré akustiky je něco, s čím mají Wingårdh a Wikerstål velké zkušenosti. "Co chcete udělat se zvukem, je poslat ho různými směry," vysvětluje Gert Wingårdh, "A tkaný vzor s přirozenými kapsami má téměř ideální tvar pro absorbent." Se Soundwave® Wicker zahajuje Offecct dlouho očekávanou spolupráci s architektem Gertem Wingårdhem.

„Offecct má dlouhodobý vztah s Gertem Wingårdhem a v průběhu let jsme spolu pracovali na projektech. Okamžitě jsme rozpoznali potenciál akustického panelu, když jsme viděli fasádu během nedávné návštěvy Nationalmuseum, a v tu chvíli se ukázalo, že je čas vyrobit náš první produkt společně,“ říká Kurt Tingdal, generální ředitel společnosti Offecct.