DESIGNOR - To nejlepší ze skandinávského designu pro Váš interiér


RANDERS + RADIUS

Dánská firma RANDERS+RADIUS je jednou z mladších severských nábytkářských firem – vznikla až v roce 1999, i když její zakladatelé Niels Kastrup a Lars Andersen měli v té době s nábytkářským průmyslem dlouholeté zkušenosti. Do vlastního podnikání se pustili proto, že „si přáli vyrábět nejlepší nábytek na světě. A to se stane, když tvar, barva a funkce nemohou být déle oddělené a stanou se – kusem nábytku - od Randers+Radius.“ A nutno říct, že jejich produkty jsou opravdu výjimečné. Snaží se vytvářet jedinečný design a zaměřují se na udržitelnost a dlouhou životnost. Sídlí v Dánsku, kde vyvíjí a vyrábí zakázkový nábytek v továrně v Hadstenu.
Vizí do budoucna je pokračovat v tom, co dělají dnes, možná ještě lépe, ale se stejnou mírou odhodlání a poctivosti a zachováním přesvědčení, že jejich produkty, služby a ceny jsou bezkonkurenční. Jejich návrhy vznikají ve spolupráci s vizionářskými architekty, kteří vědí, jak spojit praktičnost, pohodlí a estetiku.

více o značce RANDERS + RADIUS :: Katalog

<i>Minimalistická židle DRY se stolem GRIP s podnožím na principu kleští.</i>

Minimalistická židle DRY se stolem GRIP s podnožím na principu kleští.


Udržitelnost výroby Randers Radius

Jako prakticky každá skandinávská firma i Randers+Radius se ve svém působení zaměřují na ekologické dopady své činnosti. Jsou součástí Danish Furnituremakers’ Quality Control Association (Dánská asociace pro kontrolu kvality výrobců nábytku) a obecně se snaží optimalizovat použití materiálů s ohledem na jejich funkci, dopad na životní prostředí i finanční náročnost.

Vymysleli si také koncept Rethink+Reform+Realize (Přehodnotit + Přetvořit + Uskutečnit), který jim pomáhá uvažovat nově o již existujících výrobcích. Tento přístup přináší nový pohled na materiály, barvy i vlastnosti jednotlivých produktů. Skvělým příkladem je redesign křesílka TONO. Recyklací plastových lahví vytvořili materiál, který nejen že vyhovuje jejich ekologickému smýšlení, ale je také příjemný k sezení a vhodný pro každodenní použití. Židle TONO je tedy vyrobena pouze z recyklovaných materiálů a skvěle vystihuje jedno z hesel Randers+Radius: „When the environment is important.“ (Když je životní prostředí důležité.)
Randers+Radius prostě systematicky pracujeme na zlepšení svého dopadu na klima a životní prostředí. Na základě platné legislativy pracují na tom, aby byl jejich rozvoj udržitelný, a aby minimalizovali dopad na životní prostředí. Od svých dodavatelů požadují totéž, co požadují od sebe, a jejich zaměstnanci procházejí pravidelnými školeními, aby byli obeznámeni s firemní environmentální politikou a zajistili její implementaci do své každodenní práce.

Kolekce židlí Mood100% navržená Hansem Thyge & Co je certifikována EKOZNAČKOU EU. Tento certifikát je zárukou, že každý jednotlivý díl, od sedadla a rámu po lepidlo, látku, pěnu a šrouby, byl testován a schválen tak, aby splňoval nejpřísnější ekologické požadavky. K dispozici je celkem 18 židlí Mood100%, které jsou certifikovány ekoznačkou EU.


Randers + Radius součástí Design Concept Denmark

Design Concept Denmark se skládá ze tří značek: Andersen Furniture, Muubs a Randers + Radius. Tyto tři značky fungují jako nezávislé a paralelní značky, z nichž každá má svůj vlastní výraz a styl. Jejich cílem je být uznávaným designovým domem ve Skandinávii tím, že budou nabízet relevantní a současné designy zakořeněné v jejich značkách. Chtějí vytvářet produkty, které na základě designu, funkčnosti a kvality vytvářejí hodnotu pro své partnery. V Design Concept Denmark jsou si vědomi dopadu jejich jednání a berou životní prostředí vážně. Snaží se zajistit udržitelnost v každém procesu jejich výroby. Produkty jsou navrženy tak, aby vydržely po generace. Design a kvalita výrobků zajišťuje jejich dlouhou životnost.


Židle a stoly s rukopisem značky Randers Radius

Je pravdou, že široká nabídka nepatří zrovna mezi přednosti této firmy. V jejich portfoliu najdete přibližně deset kousků židlí a stolů, ale takřka všechny se staly ve světě designu ikonami. Nábytek RANDERS + RADIUS je oblíbený jako vybavení veřejných prostor (posluchárny, přednáškové místnosti, odpočinkové zóny ve firmách i restaurace), ale často jej uvidíte také v běžných domácnostech, kterým dodává moderní švih a lehkost. Všechny produkty mají ale tu přednost vícero provedení a podob, často se stůl nebo židle díky různým použitým materiálům promění na první pohled v jiný kousek než základní modul.

Prvním produktem byla židle MUST vyrobená podle návrhu studia Ars design, za kterým stojí Thore Lassen a SØren Nielsen. Její stálá obliba dokazuje, že výrazný a inovativní design jsou zárukou nejen funkčnosti, ale také trvalé hodnoty. Z dalších výrobků jmenujme subtilně působící židli DRY, klasickou a přesto inovativní židli PURE, která je vyrobená z polyuretanu a zdobí ji tlumená paleta barev, dodávající ji eleganci a severskou jednoduchost. O těchto barvách také říkají: "Samostatně dodávají nábytku charakter a vyzdvihují jeho podstatu. V kontextu prostředí vyzdvihují ostatní silné barvy jako klidná vnitřní síla."
V současné době jsou v kolekci Randers Radius židle DRY, PURE, MOOD, TONO, novinka SCOPE a stoly LINK, TUBE, GRIP a FLEX. Pojďme si je blíže představit.Židle Mood v čalouněné verzi v kombinaci se stolem Link

Židle Mood v čalouněné verzi v kombinaci se stolem Link


Židle DRY - subtilní, minimalistická, inovativní židle

DRY od Randers Radius – minimalistická židle, která se snadno přizpůsobí jakémukoli architektonickému prostředí bez toho, aby ho narušila a přitáhla příliš mnoho pozornosti. Protože je lehká a stohovatelná – s loketními opěrkami i bez područek – může být použita téměř v každé situaci, kdy potřebujete usadit i větší množství lidí. Židle se vyrábí ve třech variantách včetně barové, pro pravidelné uspořádání mohou být snadno spojeny v řadách pomocí spojek. Dry se vyznačuje pružným a měkkým pláštěm z polyuretanu, který pomáhá zajistit vysoký komfort sezení a přispívá k dobré akustice. Vyrábí se v šesti severských odstínech.

více o židli Dry od Randers + Radius

Židle DRY se snadno přizpůsobí jakémukoli architektonickému prostředí

Židle DRY se snadno přizpůsobí jakémukoli architektonickému prostředí


Židle MOOD - univerzální židle s ženskými křivkami

Série židlí Mood je v současné době nejrozsáhlejší kolekcí značky Randers + Radius. Skládá se z osmi modelů, z nichž každý má svá vlastní specifika, ale přesto se stále hodí do sbírky jako celku. Díky mnoha kombinacím podnoží, skořepiny, barev a čalounění se Mood stává všestrannou židlí, která umožňuje řadu výrazů, takže je ideálním kouskem do nejmodernějších interiérů. Krásně tvarované sedadlo hraje na jemné odkazy lidského těla. Židle má ženský a lehký výraz, navíc tato ergonomie přináší pohodlí při sezení. Sedák je vyroben z recyklovatelného polypropylenu tvrzeného skelným vláknem.
Nová kolekce židlí Mood Vám pomůže vytvořit správnou atmosféru a jedinečné prostředí pro vaše okolí. Tlumené barvy jsou klasické a nadčasové, ale pokud si chcete hrát více s barvami, máte na výběr z pastelové růžové nebo olivově zelené, která funguje jako příjemný kontrast k chladnějším šedým a modrým tónům.

více o židli Mood od Randers + Radius

Židle MOOD je svými křivkami předurčena do moderních interiérů

Židle MOOD je svými křivkami předurčena do moderních interiérů


Židle PURE - ergonomický design a funkčnost

Židle PURE nabízí pečlivě vyvinutý ergonomický design a funkčnost. Tato univerzální židle je vhodná pro učebny, zasedací místnosti, jídelny. Je lehká, plášť z polyuretanu poskytuje hladký, jemný povrch, pomocí spojek je snadno spojíte do řad. Jak říkají sami designéři ze studia Thore Lassen Design „je funkční ve všech směrech a ze všech úhlů“. Vyznačuje se čistým a nekomplikovaným stylem vycházející ze skandinávských kořenů. Vyrábí se v barevné stupnici 6 tlumených odstínů, které jsou přizpůsobené severské jednoduchosti a mezinárodní eleganci. Kolekce Pure zahrnuje nejen univerzální židli, ale i její variantu na kolečkách, nižší či vyšší přísadové židle a barové židle ve dvou výškách.

více o židli Pure od Randers + Radius

Židle Pure - funkční ve všech směrech a ze všech úhlů

Židle Pure - funkční ve všech směrech a ze všech úhlů


Křesílko TONO - jedna z prvních židlí vyrobená z recyklovaných PET lahví s akustickými vlastnostmi

TONO je jednou z prvních židlí na trhu, která je vyrobena z materiálů šetrných k životnímu prostředí a současně pohlcující zvuk pláštěm z plsti ze 100% recyklovaných PET lahví. Byly vyvinuty 3 různé typy rámů - podnoží, které dávají židli tři naprosto odlišné vzhledy, což dělá z Tona velmi univerzální židli vhodnou pro mnoho různých účelů a prostředí – pro zasedací místnosti, domácí pracovny, čekárny, kanceláře.

více o židli TONO od Randers + Radius

Křesílko Tono - elegantní sezení s akustickými vlastnostmi

Křesílko Tono - elegantní sezení s akustickými vlastnostmi


Židle SCOPE - novinka - dřevěná židle s akustickými vlastnostmi

Scope je nová kolekce dřevěných židlí navržená společností Hans Thyge & Co. Scope pro Randers Radius. Je navržena tak, aby snižovala hluk - integrované plstěné podložky pod sedadlem zlepšují akustiku a tím vytváří příjemnější prostředí. Plstěné podložky také chrání sedadlo při stohování židlí.
„Scope je výsledkem práce s archetypem židle, vytvářením malých příběhů kontrastu a hmatového zkoumání tak, aby se objevil nový zajímavý design.“- Hans Thyge.
Vznikl tak zábavný a zajímavý detail židle pro spojení - uchycení rámu židle a opěradla. Lékařský stetoskop jako inspirace k tomuto úchytu dodává židli styl, jedinečnost a dekorativní prvek. Pomocí tohoto malého "šperku" můžete změnit výraz židle - z teplého a měkkého na elegantnější, sofistikovaný vzhled. Scope je židle efektivně využívající zdroje, vyrobena s ohledem na životní prostředí. Je vyrobena ze dřeva certifikovaného FSC z tenké lisované dýhy.

více o židli Scope od Randers + Radius

Elegantní, sofistikovaná akustická židle Scope vhodná i pro veřejné prostory

Elegantní, sofistikovaná akustická židle Scope vhodná i pro veřejné prostory


Stůl GRIP - inovativní systém podnoží s možností prodloužit stůl do libovolné délky

Mezi stoly je ale nejvýraznějším kouskem GRIP – jeho jednoduché kónické podnoží doplněné tenkou deskou v různých materiálech (laminát, dřevo, sklo) dodává prostoru dynamiku a vzdušnost. Za jeho podobou stojí designér Troels Grum-Schwensen, kterého inspiroval pohyb provazochodců po laně a jejich úspěšný boj s gravitací. Od toho se také odvíjí nejzajímavější část – podnoží je tvořeno nosníkem, do nějž lze jednoduše zaklesnout nohy na principu kleští. Kromě velké variability v rozpětí a umístění nohou má tento systém za následek také to, že čím více stůl zatížíte, tím bude stabilnější. Díky všem těmto inovacím může být stůl GRIP prodlužován takřka do libovolné délky a umístění nohou lze měnit podle momentální potřeby. I z těchto důvodů byl oceněn Danish Design Award 2012 a AZ Design Award 2015, kde získal také cenu veřejnosti. Člen poroty se k udělenému ocenění vyjádřil takto: „Co se týká vizuální stránky, GRIP nám připomněl francouzský industrialismus 40. let, ale jeho estetika a řešení je navrženo pro dnešní dobu. Je to zkrátka skvělý výrobek.“

více o stolu Grip od Randers + Radius

Inovativní, designové podnoží stolu Grip založené na principu kleští

Inovativní, designové podnoží stolu Grip založené na principu kleští


Stůl LINK - modulární kolekce stolů z masivního dřeva

Link - modulární kolekce stolů z masivního dřeva s hedvábně hladkým povrchem. Link, navržený Hansem Thyge & Co, je flexibilní a multifunkční kolekce stolů značky Randers + Radius. Skládá se z velké řady modulů, které vám dávají svobodu přizpůsobení a vytvoření konferenčního stolu nebo pracovního místa podle vašich představ. Kouzlo stolu se nachází pod povrchem - posuvné lišty z masivního dřeva pod deskou stolu vám umožní snadno kombinovat různé velikosti, změnit polohu nohou, prodloužit stůl o další místo k sezení a změnit estetický vzhled stolu. Link je vyroben z masivního dubu s deskou stolu z linolea. Deska stolu je krásně zakončena zaobleným masivním dubovým okrajem, který dodává teplo a tvoří krásný rám kolem stolu. Masivní dub dodává místnosti krásu a přispívá k pohodlnému pracovnímu prostředí. Link je k dispozici také jako barový stůl. Svůj Link stůl si můžete přizpůsobit pomocí jednoho z mnoha doplňků. Vyberte si mezi elegantní dubovou zásuvkou, černě lakovaným podnosem nebo stojícím stolem. Pokud potřebujete vedení kabelů, můžete si vybrat mezi několika různými napájecími skříněmi, které budou integrovány do desky stolu. Vlastně si můžete navrhnout vlastní stůl - můžete si vybrat mezi širokou škálou velikostí a tvarů. Uživatelsky přívětivý propojovací systém pod deskou stolu vám dává svobodu přizpůsobit a vytvořit si konferenční stůl, jídelní stůl nebo pracovní prostor po svém. Link se řadí mezi udržitelný nábytek. Všechny dřevěné části jsou vyrobeny ze dřeva certifikovaného FSC a deska stolu je vyrobena z linolea, které je přírodním produktem.

více o stolu Link od Randers + Radius

Stůl Link dodává interiéru lehkost, eleganci, jemnost

Stůl Link dodává interiéru lehkost, eleganci, jemnost


Stůl TUBE - skládací stůl s příjemnou moderní tváří

Stůl TUBE se vyznačuje především funkčností, kvalitou zpracování a všestranností. Je nabízen ve dvou verzích – jako pevný nebo skládací. Je opatřen hliníkovým nosníkem, jádro stolu obsahuje zcela nově vyvinutý skládací mechanismus - ovládání je pomocí uvolňovacího tlačítka, složit stůl zvládne pouze jedna osoba. Součástí je též transportní vozík pro 10 nebo 15 stolů. Jednoduchý elegantní vzhled stolu je doladěn hranou z překližky, která dodá stolu příjemnou moderní tvář. Výška stolu může být 73 nebo 90cm, tloušťka desky je 20mm. Vybírat můžete z 8 rozměrových a 3 tvarových variant.

více o stolu Tube od Randers + Radius

Moderní, skládací stůl Tube s jednoduchým mechanismem skládání

Moderní, skládací stůl Tube s jednoduchým mechanismem skládání