DESIGNOR - To nejlepší ze skandinávského designu pro Váš interiér


WOODNOTES


Dělící stěna Flower


Finská firma Woodnotes navrhuje a vyrábí interiérové produkty založené na jedinečném konceptu inspirovaném papírovým vláknem. Jsou známé ve více než 50 zemích světa svým elegantním designem a vynikající kvalitou. Woodnotes je první společnost na světě, která používá papírové vlákno jako součást funkčních textilií. K tomuto využití materiálu se firma rozhodla zcela záměrně, aby využila jeho unikátních charakteristik, ne aby jej použila jako náhradu za jiné materiály.


lustr HUT

Woodnotes je finská společnost založená v roce 1987 textilní designérkou Ritvou Poutilou a jejím synem Mikkou, kteří jsou dodnes jejími vlastníky. Woodnotes vyrábí za použití speciálních materiálů – papírových vláken širokou kolekci produktů od koberců, přes stínění, paravány, podložka, ubrusy, tašky, doplňky do domácnosti i nábytek až po kolekce látek a ručně tkaných textilií.
Série výrobků Woodnotes se stále každý rok rozrůstá – od koberců tkaných z tohoto papírového vlákna až po ucelenou kolekci produktů. Ty jsou uznávány po celém světě pro jejich elegantní design a vysokou kvalitu a obdržely již řadu cen. Společnost momentálně vyváží 70% své produkce do více než 30-ti zemí.
Originálním konceptem za všemi výrobky Woodnotes je kombinace umělecké kreativity inspirované drsnou finskou přírodou s využitím nejpokročilejších technologií na zpracování základních finských polotovarů – dřeva a papíru. Síla o odolnost papírového vlákna je dána tím, že pochází z dřevěných vláken. Papír je navíc velmi hygienický a bezpečný materiál. Díky hustotě vláken na něm neulpívá prach ani špína, což je důležité zejména pro alergiky.
Vlákno je předeno z podobného papíru, který se používá v potravinářství k přípravě papírových obalů na jídlo. Produkty Woodnotes jsou rozložitelné a bílé papíry jsou vyráběny bez plynného chloru.


Dělící stěna Whisper

Kolekce Woodnotes se postupem let rozrostla od koberců tkaných z papírového vlákna do uceleného interiérového konceptu vyráběného výhradně z přírodních materiálů, který je každým rokem obohacen o nové inovativní a nápadité prvky.