DESIGNOR - To nejlepší ze skandinávského designu pro Váš interiér


O NÁS

DESIGNOR je česká firma poskytující špičkové produkty, služby a řešení s využitím toho nejlepšího ze soudobého i klasického severského interiérového designu.


Naše práce

Naše práce se opírá zejména o dlouholeté zkušenosti a spolupráci s předními výrobci nábytku a interiérových doplňků, zvláště moderního i klasického severského designu, který je nám velmi blízký. Naší vizí je zpříjemňovat i inspirovat životy lidí designem, který nestárne, vytvářet interiéry funkční, krásné a nadčasové. Snažíme se přinášet ty nejlepší produkty předních evropských značek (se zaměřením na severský design), z nichž budujeme vlastní kolekci jako ucelený interiérový koncept inspirativní v našem prostředí.


Naše vize

Chceme tvořit pro lidi, kteří preferují design, který nestárne. V dnešní společnosti orientované na rychlou spotřebu je většina věcí vyrobena, aby byly vyměněny a nahrazeny novými. Je nám blízká filozofie designu věcí s mnohostranným využitím v každodenním životě, které se nevyhazují. Objektům vráceným zpět do nejčistších forem předurčuje jejich nadčasový design použití v různých situacích tak, že můžeme mít méně věcí, které toho umí více, mají dlouhou životnost a neztratí styl.


Náš cíl

Našim cílem je stát se na českém trhu vedoucím poskytovatelem interiérových řešení v oblasti špičkového skandinávského designu a v oblasti velkoobchodního prodeje spolehlivým partnerem pro všechny firmy, které mají zájem o využití nebo další distribuci našich produktů. Usilujeme o dlouhodobé profesionální partnerství s našimi zákazníky, jejich spokojenost je cílem veškerého našeho snažení i zdrojem inspirace pro budoucí strategii společnosti.SKANDINÁVSKÝ DESIGN

Design je nedílnou součástí originálního životního stylu severských zemí. Dánsko, Finsko, Norsko a Švédsko vytvořily více ikon designu, než kterákoliv jiná oblast světa. Skandinávie objevila minimalismus a přeměnila ho v lidem přístupný, užitečný a v celém světě žádaný styl. Lehkost, jednoduchost, důraz na vynikající řemeslné zpracování, tvar, detail a funkci, výborná znalost materiálů, inspirace přírodou… Proto je skandinávský design nadčasový a stále tolik žádaný.


OFFECCT

Švédskou značku OFFECCT zastupuje v ČR firma Designor. Švédský výrobce Offecct zakládá svou vizi na švédské řemeslné dovednosti a kvalitním, inovativním designem s důrazem na ekologii. Úzce spolupracuje s mezinárodně uznávanými designery, kteří sdílí zaujetí značky pro vytváření kreativního prostředí pro setkávání lidí. Společně tvoří elegantní a inteligentní produkty spojující hodnoty skandinávského designu s ekologickými aspekty jejich výroby směřujícími k myšlenkám trvale udržitelného rozvoje. Švédská progresivní a dravá firma OFFECCT byla založena v roce 1990 CEO Kurtem Tingdalem a design manažerem Andersem Englundem a pouhých 10 let stačilo, aby se zařadila mezi nejvýznamnější světové výrobce nábytku a designu.
Jméno společnosti vzniklo nápaditým spojením švédského slova offentlig (znamenající veřejný) a anglického pojmu affect (ovlivňovat). Tato slovní hříčka přesně vyjadřuje jádro aktivit této mladé společnosti – ovlivňovat veřejné prostory a vytvářet nábytek pro tvůrčí setkávání lidí podle systému CMP- creative meeting places. Některé produkty získaly i ocenění "dobrý švédský tvar" – utmar svensk form. Sídlo bylo v roce 2005 redesignováno slavným triem dvorních designérů - Claesson Kovisto Rune Architects a stalo se nejvýraznější budovou v širokém okolí.

více informaci o značce Offecct

ABSTRACTA

Abstracta se od roku 1972 snaží vytvářet lepší zvukové scény – což z nich činí takové průkopníky akustiky. Veřejné povědomí o rozhodujícím vlivu, které mají zvuky na náš zdravotní stav, kreativitu a výkonnost, výrazně vzrostly. Pracoviště, kanceláře, veřejné interiéry a další prostředí už nejsou pouze navrženy tak, aby vypadaly dobře, ale také akusticky funkčně.
Abstracta dnes nabízí širokou škálu řešení pro různé typy prostředí a požadavky - od promyšleně navržených akustických panelů a prvků, povrchů absorbujících zvuk až po inovativní nábytek s integrovanými akustickými vlastnostmi. A v úzké spolupráci s některými z nejvlivnějších současných designérů na světě neustále zkoumají nové způsoby, jak vytvořit lepší zvukové podmínky v interiérech. Abstracta je součástí skupiny Lammhults Design Group.

více informací o značce Abstracta

INNO

Inno je jedna z firem, která v současnosti nejvýrazněji zosobňuje finský styl a design. Její osobitá kolekce nábytku a interiérových doplňků reprezentuje to nejlepší z moderního finského designu. Vizí společnosti Inno je vyvíjet inovativní produkty vysoké kvality a osobitého designu. Dobrý produkt v pojetí Inno nejen dobře vypadá a funguje, ale měl by vždy pozitivně zasáhnout i lidské emoce. S firmou Inno trvale spolupracuje více než desítka předních severských designérů v čele s Finem Harri Korhonenem. Harri Korhonen má mimořádný cit pro produkty které zaujmou tím, že jsou jiné, jejich odlišnost však není nikdy na úkor funkčnosti a využitelnosti v kvalitním interiéru.

více informaci o značce Inno

LAMMHULTS

židle Campus

Designová vize firmy Lammhults je tvořit ve spolupráci s předními současnými designéry nábytku design, který je elegantní, funkční a ekologický. Dobrý design v pojetí značky Lammhults odolává času a vzniká za použití nejlepších materiálů zpracovaných nejmodernějším a nejefektivnějším způsobem. Lammhults rád přijímá nové výzvy hledání nových materiálů a inovativní přístupy při jejich zpracování, kdy původně nemožné se nakonec stává možným. Nábytek Lammhults má tak zřetelný vlastní charakter, svou duši, díky které je jiný a jedinečný, nezaměnitelný a ne snadno napodobitelný.

více o značce LAMMHULTS

SIXINCH

„Všichni máme kreativitu v prostoru mezi našima ušima, v prostoru o šířce dobrých šesti palců (six inches)“, to jsou slova zakladatele Pietera Jamarta a i vysvětlení, jak vznikl název belgické značky „SIXINCH“. Kreativita je to, co značku vystihuje, spolu s inovací je základní filozofií. Jednoduše - dát kreativitě šanci a formu.

více informaci o značce Sixinch

SEDIA Systems

sklopné křeslo JumpSeat - evoluce sezení

Sedia Systems je přední, světový výrobce auditorií a přednáškových sálů pro firemní i veřejné účely. Poskytují jedinečná individuální řešení daná prostorem a požadavky. Vědí, že žádné dva projekty nejsou stejné a ke každému přistupují jako k výzvě. Díky rozsáhlým zkušenostem v tomto oboru poskytují elegantní a přehledná řešení pro přednáškové a konferenční sály, hudební i divadelní sály, prezentační místnosti, multifunkční sály, auditoria, ale i terminály na letištích, koridory. A to vše s citem pro detail a celkový výsledný dojem.
Sklopný systém křesla JumpSeat získal řadu ocenění za design, jde o originální řešení založené na skládádání překližkových lamel, možnostech umístění na/do podlahy, stěny nebo přímo teleskopické provedení integrované pod podlahu, a to vše s výraznou prostorovou úsporností.více informací o značce Sedia Systems

SOFTLINE

Softline ušel už dlouhou cestu od svých začátků, od roku 1979. Za tu dobu se stal mezinárodní značkou vytvářející inovativní, ikonický a vysoce kvalitní nábytek nacházejí se po celém světě.
Představují novou generaci nábytku, nové designové koncepty, které vyhovují neustále se měnícím potřebám klientů. To, co se ale nemění od jejich začátků je, že všechen čalouněný nábytek je stále vyráběn v Dánsku v jejich továrně.

více informací o značce SOFTLINE

EFG

EFG se zaměřujeme na udržitelné výrobky inspirované skandinávským designem. Zaměřuje se na nábytek, který umožňuje inteligentnější způsoby práce, setkání a socializace. Každý pracovní den.
Jejich kořeny pocházejí z lesů Smålandu - v EFG, kde je pevně zavedena dlouhá tradice výroby nábytku. Trvale udržitelnému designu se věnovali od doby, kdy jejich zakladatel K G Andersson vyrobil svou první židli s opěradlem v Tranås před více než 130 lety. Dnes je EFG předním evropským dodavatelem řešení interiérového designu pro soukromé i veřejné interiéry. Každá jednotlivá položka nábytku v sortimentu EFG je výsledkem znalostí a poznatků, kterých během let dosáhli. Dnes mají distributory po celém světe, ale produkce je pořád v Tranås, Småland!
EFG navrhuje výrobky s minimalistickou konstrukcí, univerzální funkčností a dlouhou životností. Nábytek, u kterého kvalita, funkce a styl znamenají, že jej není třeba vyměňovat, ale pouze jej v průběhu času aktualizovat. Vizí společnosti je Evropa plná kanceláří, kde je „více zábavy“. Filozofie “More fun at the office“ znamená pro EFG kancelářský nábytek umožňující vysokou efektivitu a flexibilitu práce ve velmi příjemném a motivujícím pracovním prostředí.

více informaci o značce EFG

ENGELBRECHTS

Společnost Engelbrechts založil Morten Engelbrecht v roce 1989. Engelbrechts velmi těsně spolupracuje s předními designéry jako jsou Erik Magnussen, Jørgen Rasmussen, Andersem Hermansenem s cílem přinášet nábytek pro zákazníky, kteří oceňují kvalitu a nadčasový design. Přáním firmy je, aby se uživatelé nábytku každý den těšili z jeho promyšlených detailů.
Ze spolupráce s Erikem Magnussenem vyšla jedinečná kolekce židlí Chairik, která je vlajkovou lodí značky a trvale zaznamenává velký úspěch v mnoha projektech v řadě zemí světa. Je vynikajícím příkladem nejlepšího severského designu spojujícího mimořádný komfort sezení, vysokou stohovatelnost a vynikající řemeslné zpracování.

více informaci o značce Engelbrechts

NAAMANKA

Židle Clash, design Samuli Naamanka

Samuli Naamanka (nar. 1969) je jedním z nejrespektovanějších a nejvýraznějších osobností na mezinárodní scéně designu a grafiky. Je znám jako všestranně nadaný designér, jehož tvorba kombinuje pečlivě zvolenou formu s kreativními technologickými inovacemi. Jak sám říká – „nejdůležitější je navrhnout krásné a trvanlivé předměty, které vydrží dlouhou dobu.ˮ A přesně taková, zcela ve skandinávském pojetí je židle Clash. Clash je univerzální, minimalistická, subtilní židle s geniálním rámem umožňující propojení do řad, které je téměř neznatelné a uživatelsky příjemné. Clash je v jednoduchosti geniální, její konstrukce umožňuje stohování židlí, zároveň ale přináší do interiéru takový pocit lehkosti.

více informací o židli Clash a tvorbě Samuli Naamanky

+HALLE

+Halle je mladá, velmi dynamická nábytková značka, jejíž ideou je vytvářet vysoce kvalitní, dánský designový nábytek svým charakterem využitelný ve veřejných i bytových interiérech. Vyvíjí výrobky spojující použití prvotřídních materiálů, výborného designu a skutečně inovativních nápadů.
+ Halle je značkou, která vynikajícím způsobem reprezentuje novou generaci nejlepšího dánského designu. Věří, že nábytek by měl mít jasný účel. Tato víra určuje veškerou jejich práci, když pokračují v průzkumu a podpoře chování lidí ve veřejných prostorách. Výrobci nábytku se často drží svých tradičních způsobů a postrádají životně důležité alternativní cesty, které zpochybňují status quo v tomto odvětví. Místo výroby nábytku, která existuje pasivně, PlusHalle věří, že nábytek může být smysluplným činitelem pozitivní změny.

více informaci o značce +Halle (PlusHalle)

MONTANA Furniture

Dánská rodinná společnost Montana Furniture poskytuje generacím personalizovaná úložná řešení již od roku 1982, specializuje se na modulární úložný nábytek pro soukromé domy i kanceláře. Dánskou společnost špičkového nábytku založil Peter J. Lassen, který také vytvořil modulární systém Montana. Dnes společnost vede Peterův syn Joakim Lassen, který je pátou generací jeho rodiny, která pracuje s nábytkem, společně s pravnukem výrobce Fritzem Hansenem. Nábytek Montana vychází z filozofie Petera J. Lassena, že každý z nás potřebuje svobodu a přirozenou touhu vytvářet si vlastní osobní prostory. S Montanou získáte nekonečné možnosti a svobodu vytvořit vzhled, který je pro vás ten pravý, vytvořit si hravé prostory. Jako sochař začíná abstraktním kamenem, já jsem začal, říká Peter J. Lassen, abstraktní čtvercovou krabicí. Odstranil jsem všechny nepotřebné části krabice, takže se nakonec vyznačovala zaoblenými hranami, chybějícími rohy a staženými čely, DNA designu Montana.

více informací o značce MONTANA

VIVERO

Společnost Vivero byla založena v roce 1980. Na domácí i mezinárodní scénu se uvedla slavnou židlí Visio, kterou navrhoval Yrjö Wiherheimo se Simo Heikkiläm. Společnost Vivero se stala součástí současné moderní skandinávské architektury. Její designový styl je funkcionalistický až minimalistický. Oslovuje dynamické firmy, které jej přijaly jako součást svého firemního stylu. Šéfdesignérem a uměleckým ředitelem firmy je architekt a profesor designu Yrjo Wiherheimo, který stál i u jejího zrodu.

více informaci o značce Vivero

IITTALA

Značka Iittala je finským rodinným stříbrem a v oblasti skandinávského designu vedoucí společností specializovanou na výrobu soudobých a funkčních předmětů nadčasového designu a trvalé užitné hodnoty pro použití v každodenním životě. Historie značky Iittala sahá až do roku 1881, kdy v byla ve finské Iittale založena sklárna. Iittala vždy tvořila pro lidi, kteří preferují design, který nestárne. Činnost firmy v celé historii vychází ze skutečného pochopení kořenů skandinávského designu. Svou proslulost postavila na spolupráci s nejlepšími finskými architekty a designéry jako byl Alvar Aalto, Timo Sarpaneva a Kaj Franck. Kolekce Iittala zahrnuje sklo, keramiku, kuchyňské potřeby, dárky a vše co patří k pěkně prostřenému stolu.

více informací o značce IITTALA

WOODNOTES

Woodnotes je finská společnost založená v roce 1987 textilní designérkou Ritvou Poutilou a jejím synem Mikkou, kteří jsou dodnes jejími vlastníky. Woodnotes vyrábí za použití speciálních materiálů – papírových vláken širokou kolekci produktů od koberců, přes stínění, paravány, podložka, ubrusy, tašky, doplňky do domácnosti i nábytek až po kolekce látek a ručně tkaných textilií. Originálním konceptem za všemi výrobky Woodnotes je kombinace umělecké kreativity inspirované drsnou finskou přírodou s využitím nejpokročilejších technologií na zpracování základních finských polotovarů – dřeva a papíru. Woodnotes je první společnost na světě, která používá papírové vlákno jako součást funkčních textilií. Ritva Puola se k tomuto využití tohoto materiálu rozhodla zcela záměrně, aby využila jeho unikátních charakteristik, ne aby jej použila jako náhradu za jiné materiály. Síla o odolnost papírového vlákna je dána tím, že pochází z dřevěných vláken. Papír je navíc velmi hygienický a bezpečný materiál. Díky hustotě vláken na něm neulpívá prach ani špína, což je důležité zejména pro alergiky. Vlákno je předeno z podobného papíru, který se používá v potravinářství k přípravě papírových obalů na jídlo. Produkty Woodnotes jsou rozložitelné a bílé papíry jsou vyráběny bez plynného chloru. Série výrobků Woodnotes se stále každý rok rozrůstá – od koberců tkaných z tohoto papírového vlákna až po ucelenou kolekci produktů. Ty jsou uznávány po celém světě pro jejich elegantní design a vysokou kvalitu a obdržely již řadu cen. Společnost momentálně vyváží 70% své produkce do více než 30-ti zemí.

více informaci o značce Woodnotes

Další renomované značky

Ve firmě DESIGNOR najdete také Showroom Finland, Artek, Piiroinen, Magnus Olesen, Ragnas, Radiu a David Design.Rádi se staneme Vaším partnerem při vybavování kanceláří, veřejných interiérů, restaurací a kaváren, hotelů auditorií, multifunkčních a přednáškových sálů. Máme zkušenosti a vynikající produkty v dnešní době tak žádané oblasti jakou jsou akustická řešení – nabízíme řešení v podobě všech typů akustických panelů, prvků, a povrchů absorbujících zvuk až po inovativní sedací nábytek s integrovanými akustickými vlastnostmi.

Příjemné pracovní prostředí přispívá svým dílem k výkonnosti a motivaci zaměstnanců. Platí to nejen o kancelářích, ale i dalších prostorech jako jsou zasedací místnosti, recepce včetně vstupních hal či dalších veřejných prostor, v poslední době tak oblíbených relaxačních zón. A všech míst pro setkávání lidí. Interiér navrhujeme a realizujeme vždy s důrazem na funkčnost a vybavení prostor v souladu s firemní kulturou a firemním designem.

Naše kolekce židlí, křesel a sedaček reprezentuje to nejlepší z moderního designu – osobitý design se schopností zajmout, vrýt se do paměti výjimečným detailem a způsobem provedení. Jejich odlišnost však jde vždy ruku v ruce s ergonomií a komfortem sezení a vynikajícím řemeslným zpracováním. Řada z nich je z dílny respektovaných designérů a byly oceněny prestižními cenami za design. Každý prostor má svá specifika, rádi Vám nabídneme optimální varianty sezení pro daný účel a typ interiéru.

Poskytujeme jedinečná individuální řešení pro přednáškové a konferenční sály, hudební i divadelní sály, prezentační místnosti, multifunkční sály, auditoria, ale i terminály na letištích a všechny typy vstupních prostor. Jsme schopni dodat i unikátní teleskopické motorové provedení křesel integrované do podlahy, které umožňuje vytvořit během několika minut proměnu volného prostoru na elegantní auditorium.


Kancelářské doplňky

Značky jsme Vám již představili, ale ještě bychom chtěli upozornit na skupinu produktů, která interiér dotvoří a zařídí - je to kategorie kancelářských doplňků - od paravánů, prezentačních tabulí a stolků, elegantních květináčů, držáků na televize / monitory, držáků na katalogy a v neposlední řadě věšáků. Kancelář není úplná, pokud vám chybí věšáky, a to zvláště v podzimním a zimním období. Skandinávci vše dotahují k dokonalosti, takže ani na tyto nezbytné "pomocníky" nezapomínají.

více informací o katagorii kancelářské věšáky