DESIGNOR - To nejlepší ze skandinávského designu pro Váš interiér


LAMMHULTS

Designová vize firmy Lammhults je tvořit ve spolupráci s předními současnými designéry nábytku design, který je elegantní, funkční a ekologický. Dobrý design v pojetí značky Lammhults odolává času a vzniká za použití nejlepších materiálů zpracovaných nejmodernějším a nejefektivnějším způsobem. Lammhults rád přijímá nové výzvy hledání nových materiálů a inovativní přístupy při jejich zpracování, kdy původně nemožné se nakonec stává možným. Nábytek Lammhults má tak zřetelný vlastní charakter, svou duši, díky které je jiný a jedinečný, nezaměnitelný a ne snadno napodobitelný.

top produkty značky Lammhults

Chicago - měkké

Chicago - měkké "kruhové - polštářkové" čalounění podporuje minimalistickou konstrukci kolekce


Historie značky Lammhults

Vysoce respektovaná kvalita Lammults má své kořeny ve vesnici Lammhult, 450 km jižně od Stockholmu, srdci švédského „Království nábytku“. Zde se z nábytkářské dílny založené v roce 1945 Edvinem Ståhlem na myšlenkách modernistického hnutí stal za desetiletí své existence světově uznávaný výrobce, jehož nejznámější sedací nábytek již dnes můžeme považovat za designovou klasiku. Nábytek vzniká spojením nejmodernější soudobé technologie s tradičním nábytkářským řemeslem, které se dědí z generace na generaci a kde se stále používá ruční práce skutečných mistrů nábytkářského řemesla.

Dnes můžete sledovat stopy zpět v čase prostřednictvím jejich bohatého dědictví - klasického designu. Nadčasové kusy nábytku, které směřují do budoucnosti. Unikátní vzory charakterizované inovacemi a estetickým vědomím, které nikdy nevyjdou z módy. Jasnost designu, pravdivost materiálů a průmyslová výroba je podstatou moderních principů, které sdílejí a prosazují v celé jejich historii.


Již 75 let dodává společnost Lammhults svůj skandinávský styl do veřejných prostor, domů a kanceláří a vytváří svět elegantních moderních interiérů. Produkty Lammhults jsou perspektivní a inovativní. S každým novým výrobkem dává bohatá tradice společnosti Lammhults nový život moderním principům pod mottem „WE WILL ALWAYS BE MODERN, OUR DESIGN ALWAYS ESSENTIAL.“
Živá a rostoucí společnost láká zákazníky podobného druhu. Během jejich historie byli domovem předních skandinávských designérů s produkty od nejjasnějších hvězd švédského a dánského designového světa. Identita společnosti byla vždy mnohem víc než jen její produkty, s trendy určujícími prvky grafického designu. Jejich návrhy jsou jasné a živé, ve skutečnosti i na papíře jako nákresy.


Skládací stoly Quickly - jak rychle vytvořit konferenční místnost

Skládací stoly Quickly - jak rychle vytvořit konferenční místnost


Lammhults - tradiční zpracování s inovací

Zárukou, která zákazníky opakovaně přivádí zpět k Lammhults, jsou trvanlivé výrobky, nikoliv trendy vzory. Lammhults pokládá své zákazníky za rodinu, stejně tak jako designéry, tvůrce produktů. Zároveň ale také vytváří tzv. produktové rodiny.

Inovace ve všech svých podobách jsou klíčovou složkou růstu společnosti. Inovace v oblasti materiálů, výrobní techniky a stylu přinášejí společnosti a jejím zákazníkům nový život, kde význam inovací vede přímo ke zvýšení produktivity a životaschopnosti na trhu. Od jejich skromných začátků jako dodavatele dílů pro švédský průmysl si společnost Lammhults vybudovala svou pověst na kvalitní výrobě a výjimečném designu. Již téměř osm desetiletí dodávají inovativní svěžest švédského řemesla globální klientele.

Výrobní závod v Lammhultu v jižním Švédsku je moderní továrna o rozloze 10 000 metrů čtverečních, ve které sídlí ředitelství, operační centrem spolu s velkým showroomem.

Nečekaně velká část jejich výrobního procesu se vyrábí ručně, což zajišťuje vysokou kvalitu návrhů. Výroba nábytku je zděděnou dovedností v těchto částech a Lammhults hrdě poukazujeme na následující generace našich pracovníků.


Cinema křeslo - sezení v nejčistším skandinávském stylu

Cinema křeslo - sezení v nejčistším skandinávském stylu


Židle CAMPUS - ikona severského designu

Židle Campus byla uvedena na trh v roce 1992 a zaznamenala okamžitý úspěch. Cíl byl jasný: vytvořit funkční, cenově dostupnou židli použitelnou pro mezinárodní smluvní trh. Odpověď byla Campus.

Židle Campus je jednou z ikon moderního severského designu. Má za sebou mimořádně úspěšnou 30-ti letou historii, na jejímž počátku otevřela firmě Lammhults dveře do světa a brzy jí zajistila místo na mapě nejlepšího nábytkového designu.
Campus je židle působící klidným dojmem a přitom silným výrazem, který se v čase neztrácí. Lehkostí a čistými tvary s velkým smyslem pro detail zaujme židle Campus samostatně stojící. Ve skupinách a celých řadách okouzlí velmi elegantní, prostorem probíhající vlnou, vytvořenou díky charakteristickému tvaru opěráku.
Campus svým tichým a stylovým designem doplňuje konferenční, kancelářské, institucionální a rezidenční prostředí.

Campus Air je vysoce kvalitní stohovatelná židle nízké hmotnosti s možností spojování do řad za velmi příznivou cenu bez kompromisu v kvalitě materiálu, kterým je plast tvrzený skleněným vláknem. Vyrábí se též s galvanizovaným rámem pro venkovní použití.
Campus a Campus air jsou židle vizuálně lehké struktury taktně respektující okolní prostor a harmonicky rozvíjející architekturu budovy. Jako architektura ve zmenšeném měřítku.

více o židli Campus

Campus židle - doplňuje interiér tichým a stylovým designem

Campus židle - doplňuje interiér tichým a stylovým designem


Minimalistická kolekce CINEMA

CINEMA - kolekce obsahující křeslo, sofa a podnožku v nejčistším skandinávském stylu. Poprvé byla představena v roce 1993 na THE SALONE DEL MOBILE v Miláně, přestavuje minimalismus v elegantní formě a mistrovském řemeslném zpracování.
Cinema je model efektivity ve stylu a provedení, s výjimečným komfortem a skromnými požadavky na prostor. Designérka Gunilla Allard poukazuje na svou inspiraci pro Cinema kolekci z oblasti sportovních vozů, konkrétně sedaček: propracované kožené prošívání a pohodlí při silné podpoře ve skromném prostoru. Cinema se dodává v látce nebo kůži s trubkami z práškové nebo chromované oceli.

více o produktu Cinema

CINEMA - výjimečný komfort v mistrovském řemeslném zpracování

CINEMA - výjimečný komfort v mistrovském řemeslném zpracování


Spolupracující designéři

ANDRÉS NILSON, ANYA SEBTON, BÖRGE LINDAU & BO LINDEKRANTZ, EDVIN STÅHL, GUNILLA ALLARD, JOHANNES FOERSOM & PETER HIORT-LORENZEN, JULIA LÄUFER & MARCUS KEICHEL, NOTE + ALLARD, PETER ANDERSSON, TROELS GRUM-SCHWENSEN, TUVA RIVEDAL TJUGEN