DESIGNOR - To nejlepší ze skandinávského designu pro Váš interiér


AIRLEAF

airleaf, abstracta

Po úspěšných produktech Airflake, Aircone a Airbloom přináší designér Stefan Borselius přírodu do vnitřního prostoru. "Myšlenka je, že byste měli mít možnost vytvořit v interiéru něco - od organického listí až po přísné grafické vzory," vysvětluje Stefan Borselius. Airleaf umožňuje vytvářet oddělené prostory s příjemnou zvukovou scénou, přičemž zachovává otevřenost místnosti. Stupeň otevřenosti určíte výběrem způsobu, jakým jsou poskládány - kombinovány jednotlivé listové moduly.

produkt AirLeaf


JumpSeat - evoluce sezení

JumpSeat je unikátní koncept sezení od Sedia Systems. Spojení inovativního designu, prostorové úspornosti s minimalistickým výrazem a komfortem sezení jej předurčuje k možnému využití ve všech typech interiérů, jako jsou přednáškové a konferenční sály, prezentační místnosti, hudební a divadelní sály, auditoria, multifunkční sály, koridory a terminály.
Originální sklopný systém křesla JumpSeat nevyužívá tradiční pružinové nebo gravitační mechanismy. Je založený na skládání překližkových lamel, inspirovaný fungováním obratlů a páteře v lidském těle. Montáž je možná na/do podlahy nebo přímo do stěny. V pozici sedáku sklopeného nahoru je hloubka křesla menší než 10cm, což předurčuje jeho použití i ve všech interiérech, kde je třeba zakomponovat potřebný počet míst při omezených prostorových možnostech.
Novinka - JumpSeat Emerge - teleskopické motorové provedení integrované do podlahy. Umožňuje vytvořit multifunkční sály proměnou volného prostoru během několika minut na elegantní auditorium.

JumpSeat sezení


ORGATEC 2018

Stockholm, Milano je za námi, ale před námi je další "svátek" designu - Orgatec 2018. Jaké budou mít značky novinky, čím chtějí překvapit, zaujmout a jak budou prezentovat své, severské pojetí designu letos je zatím velké tajemství. Tak se nechte překvapit a doražte na ORGATEC 2018 ve dnech 23.-27.10.2018.

Těší se na Vás následující značky - OFFECCT /hala 11.2, stánek B039/, RANDERS+RADIUS /hala 11.2, stánek F001/, SOFTLINE /hala 10.2, stánek K049 L048/, ABSTRACTA /hala 10.2, stánek K030/ a +HALLE /hala 10.2, stánek P041/Q040/.

orgatec 2018


Šedesátka se musí oslavit…

Otočná židle KEVI byla navržena v roce 1958 dánským architektem Jørgenem Rasmussenem a dnes slavíme její 60. výročí. Za tu dobu se prodalo více než 2,5 milionu kusů pod značkou Engelbrechts. A protože takové jubileum se musí náležitě oslavit, Engelbrechts představuje její novou podobu v černém lesku. Tak všechno nejlepší, KEVI, ať se líbíš dál…

engelbrechts_kevi_anniversary


MOMENT by Offecct…

Křeslo Moment od Offecctu je navrženo jako místo pro krátké zastavení se – udělat si pauzu, na chvíli se posadit, přečíst si noviny, dát si něco malého k jídlu. Je to křeslo velice přizpůsobivé do jakýchkoli prostor a pro jakoukoli činnost díky malému otočnému stolku třeba i pro práci.
Designér Khodi Feiz získal originální inspiraci ze starých školních židlí propojených se stolkem, funkci posunul v čase a vzniklo křeslo s tak jasným názvem, které vystihuje vše - Moment…

křeslo Moment


Inspirace je všude…

Někdy je až překvapující, co inspiruje designéry a kam se samotná myšlenka posune. Jako je tomu u akustických panelů NOTES od Offecctu. Designér Lucha Nichetto sám vysvětluje: "Jsem z Itálie z Benátek, kde je běžné sušení prádla tak, že ho přehodíte přes libovolný dostupný kabel, který najdete mezi obytnými domy. Když děti hrají fotbal na ulici, oblečení visící nad linií ztlumí zvuk skákajícího balónu a křik dětí. Tak jsem to použil jako inspiraci a snažil jsem se ji převést na průmyslový výrobek."

Notes se skládají z pěti různých tvarů, které můžete "oblékat" do látky podle vašeho výběru. Jsou upevněny na kolejnici, takže s nimi můžete pohybovat do stran a aranžovat tak, jak zrovna potřebujete. Nejenže pohlcují zvuk, ale také pomáhají rozdělit prostor novým, neokoukaným způsobem.

panely NOTES