DESIGNOR - To nejlepší ze skandinávského designu pro Váš interiér


Lněná pole jako inspirace pro novou barvu IITTALA

Lněná pole, svěží chladný vánek letních dnů … to jsou jen některé z inspirací pro novou barvu Iittala – LINEN (v překladu len). A právě přírodní béžová barva lnu přináší rafinovanost, eleganci, sofistikovanost, spojuje širokou škálu barev Iittala a současně se dobře prolíná s rostlinami a květinami.
S využitím rozsáhlých zkušeností mistrů sklářů v Iittala si sklo lněného odstínu udržuje vysoký přírodní lesk, který krásně vyzdvihuje a upozorňuje na jednotlivé detaily, křivky, vlny.

Již brzy budou některé kousky skladem a k objednání na našem eshopu, sami se těšíme.Zimní výprodej…

Potřebujeme místo na novinky značky Iittala, a tak jsme probrali sklad a máte jedinečnou možnost nakoupit doplňky z minulých kolekcí se slevou 30 - 90%, tedy designové „kousky“ za velmi příjemné ceny. Občas se stane, že prodejní krabička je již staršího data, ale zboží je v naprostém pořádku. To vše je nyní v nabídce na našem eshopu, tak se podívejte, třeba objevíte něco, co právě potřebujete nebo Vás potěší.

více v eshopu doplňků


Stockholm Furniture & Light Fair 2020

Stockholm Furniture & Light Fair 2020 (4-8/2/2020) je předním světovým místem setkání skandinávského designu! Osmdesát procent vystavovatelů představují značky ze skandinávských zemí prezentující nejnovější trendy a nové produkty. Haly opět budou praskat designem nábytku a osvětlením pro veřejné i domácí interiéry. Kromě expozicí 700 vystavovatelů pořádá Stockholm Furniture & Light Fair řadu jedinečných a mezinárodně uznávaných výstav a přednášek. Pro podporu a představení budoucnosti designu je platforma Greenhouse, kde nezavedení designéři i školy designu vystavují své prototypy, své vize designu a produktové tvorby.

Na Vaši návštěvu expozic se těší:
Offecct C10:31
Inno C12:41
Abstracta C11:41
Naamanka A04:30
Ragnars A14:20
Andreu World A06:10

více o veletrhu ve Stockholmu


DRY - vítěz German Design Award 2020

Krásná zpráva na začátku roku 2020. Židle DRY se stala vítězem German Design Award 2020 v kategorii "Excellent Product Design". Porotu zaujala především svým téměř grafickým vzhledem, který je obzvláště působivý v siluetě. Multifunkční židle s jasnými liniemi je v interiéru příjemně nenápadná. Zároveň díky překvapivě ploché, ale flexibilní skořepině sedadla z polyuretanové pěny s příjemně měkkým povrchem přináší maximální pohodlí při sezení, ale funguje také jako tlumič zvuku.

Gratulujeme výrobci - dánské značce Randers + Radius a designérskému duu Komplot Design!

více o židli DRY


IITTALA vánoce**

Marně si lámete každý rok hlavu s tím, čím obdarovat své blízké na Vánoce? Jsme na to stejně, ale lze to vyřešit elegantně. Finská značka Iittala má ucelené kolekce dekorací, nádobí, potřeb pro stolování, vaření. Takže pokud jste již něčím od této značky své blízké potěšili, stačí dokoupit další kousek z kolekce. Anebo založit novou tradici a koupit ten první. Ke sklenkám na šampaňské můžete dokoupit set sklenek na víno, k šálku na kávu i hrnek na čaj, k příborům servírovací náčiní, ke svícnu svícen další, ale v jiné barevnosti… Rozhodně tyto dárky potěší, nešlápnete vedle a budete originální. Do Vánoc Vám budeme rádi přinášet nápady na osvědčené doplňky, na vybrané zboží se slevou 25%. Jsme připraveni, tak buďte taky - začínáme kouzlit tu pravou vánoční atmosféru..

Zaregistrujte se pro zasílání newsletterů se zajímavými vánočními slevami anebo nás sledujte na Facebooku a Instagramu, inspirace se přeci vždy hodí..

produkty značky Iittala v našem eshopu


ZDOWN znovu na scéně…

Skládací židle ZDOWN byla navržena v roce 1968 designérem Erikem Magnussenem a po několika letech ji znovu uvádí na trh značka Engelbrechts.
Jednoduchý design a konstrukce této skládací židle je charakteristická pro návrhy Erika Magnussena, ten zkoumal jedinečný výraz a to zejména podnoží. Chtěl z materiálu vytěžit maximum a prozkoumat sílu, kterou lze dosáhnout, když se návrh promyslí. ZDOWN křeslo bylo navrženo s cílem využít schopnost oceli tvarovat a ohýbat. Ocelová konstrukce židle se skládá ze dvou trubek ve tvaru písmene "Z", a jako spirálová spona je ocel ohýbána v klikaté struktuře, jejíž konce jsou elegantně zakončeny v sedadle a opěradle a poskytují tak velký komfort sezení. Zdown je ideální pro hotely, recepce, veřejné i soukromé interiéry, je k dispozici v přírodní kůži ve třech barvách (černá, přírodní a bordó) s rámem z leštěného chromu.

více o křesle ZDOWN


O2asis by OFFECCT

O2asis je kolekce designových produktů švédské značky OFFECCT, které zvyšují hodnotu pracovního prostředí, zejména díky vědomému využití zeleně jako součást produktů, a zlepšené kvalitě ovzduší. O2asis nabízí možnost architektům, kteří mají zájem o zapracování zelených prvků do svých projektů již při navrhování, nikoli dodatečně bez jakéhokoli konceptu. Jednotlivé prvky mohou být použity jako prostorové prvky, které například fungují jako oázy nebo prostorové dělící moduly.
"Rostliny jsou nezbytné. Líbí se mi jejich různé odstíny zelené, mám rád jejich vůni a jejich změny v čase - říká tvůrce Green Islands Jean-Marie Massaud. Aby byla zachována vysoká kvalita a udržitelnost a aby byla udržena čistota sezení, musí být uvnitř produktů vždy použit květináč. O2asis kolekce zahrnuje zelené ostrovy Green Islands, speciálně navržené stojany a stolky na květiny Green Pedestals, Pads a Divider a sezení On Point.

více o kolekci O2asis


PlyDesign - ti, co to s překližkou opravdu umí

Značky Plydesign jste si mohli poprvé všimnout na veletrhu Stockholm Furniture and Light Fair v roce 2017, kde představovali svou prvotinu - židli Fleet. U této nové maďarské značky na vzestupu, která ale má mnohé společné se Skandinávií a skandinávským design, se od té doby hodně změnilo - rozšířili kolekci židlí a stolů v nadčasovém, účelném designu. Ocenění Design without Borders 2016 bylo tak jen začátkem. Plydesign ale nejsou žádní nováčci v oboru, mají za sebou 25 let rozsáhlých znalostí a zkušeností jako dlouholetý dodavatel lisovaných překližkových komponentů pro západní Evropu a skandinávské značky jako Vitra a Scandiform.

Nabyté zkušenosti, nápady a touha je vedly k vývoji své vlastní kolekce navržené designérem Andrásem Kerékgyártó. Jeho vnímání designu, formy, linií bylo ovlivněno studiem designu nábytku na Aalto Univerzity ve Finsku. Hluboké kořeny kultury nábytku a tradice ve Finsku mu byly vždy blízké stejně jako jednoduchost, lehkost a čistota designu. Sám dodává, že i v posledních 50 letech byla tendence maďarských návrhářů dívat se na Sever. Skandinávský design a přístup se mísí v kolekci s jeho vlastní vizí, kterou přináší ze své kultury. Technologie lisované překližky, která je charakteristická pro modely společnosti Plydesign, jim dodává zakřivené, měkké tvary a zároveň zachovává vysokou kvalitu dřeva.

kolekce židlí a stolů PlyDesign :: Katalog


Jsme součástí projektu - pivnice Červený Jelen

V centru Prahy blízko náměstí Republiky v nově rekonstruovaném Paláci Špork dle architektonického návrhu arch. Stanislava Fialy vzniká v prostorách bývalé prvorepublikové banky jedinečný koncept pivnice - Červený Jelen.

Nově jsou propojena tři patra bývalé banky a jejího trezoru. Podle autorů jde o poctu architektu Josefu Gočárovi, který objekt paláce s kubistickými prvky pro původní banku navrhoval.
A právě přes zmíněná tři patra, tedy téměř 30 metrů, se rozpíná největší tanková věž v Česku, v Evropě a kdoví – možná i na světě. Tuctem tanků, seřazených nad sebou ve dvojstupu, poteče výhradně plzeňské pivo a je to opravdu světový unikát.

Jsme poctěni, že jsme mohli být jedním z partnerů při vybavování interiéru restaurace. Pohodlně se posadíte v pivnici i salóncích na židle DRY (Randers + Radius), SESSION (Magnus Olesen) a MOODY (Andreu World).
Takže až půjdete od října okolo a uvidíte létající červené jeleny, rozhodně se zastavte… Včera byl zahájen zkušební provoz a moc se nám tam líbilo, rozhodně zavítáme zas…

více informací o dodaných židlích


Nominace židle DRY na German Design Award 2020

Minimalistická židle DRY v nominacích na German Design Award 2020

Židle DRY od dánské firmy Randers + Radius od Komplot Design je nominována na German Design Award 2020 v kategorii “Excellent Product Design".
A není se čemu divit - je to minimalistická židle, která se snadno přizpůsobí jakémukoli architektonickému prostředí, je stohovatelná, vyrábí se v příjemné paletě severských barev, může být spojována do řad, díky polyuretanu je sezení měkké a komfortní, přispívá k dobré akustice a vyrábí se v několika variantách včetně barové. A v neposlední řadě, je prostě jednoduše krásná.
Jsme rádi, že ji máme v portfóliu a jsme poctěni, že značku Randers + Radius exkluzivně v ČR zastupujeme. DRY, držíme palce…

více o židli DRY


Lesní tanec v podání nové TAIKA Siimes

Taika znamená ve finštině "kouzlo" a právě dekor TAIKA Vám přináší již 12 let fantazii, mystičnost a kouzlo pohádek do každodenního života.
Svět sov, lišek má ale nové "posily" - srnky, tetřevy a ježky - a to v novém dekoru TAIKA Siimes. I těmito novými postavami Klause Haapaniemi podněcuje představivost a vyprávění, živé vzory nejen zvířat ale i kouzelných bylin postupně odhalují detaily a vrstvy. Magie Haapaniemiho byla kombinována s tvary série Aika, kterou navrhl Heikki Orvola. Vzor Siimes je inspirován barvami i kulturou Severu, vytváří nové souznění tance lesních zvířat na klasickém nádobí. Přidáte si tedy do sbírky nový příběh z řady tak trochu odvážných a okouzlujících kousků?


kolekce TAIKA Siimes


Nezapomínejte na věšáky, nejsou jen na kabáty

Často opomíjený doplněk do kanceláře - věšák. Nejen na kabáty, deštníky, ale i jako designový prvek dotvářející celkovou atmosféru interiéru. Nemusí být jen stojanový, nástěnný, ale i závěsný, který je často tím prvním, co Vás v prostoru upoutá. Celou kolekci skandinávských věšáků různých tvarů a barev naleznete v naší produktové sekci "Věšáky".

kolekce věšáků zde


CARRY ON - nápaditý, originální pouf, co se neztratí

Carry On je přenosný pouf, který funguje sám o sobě, ale velmi dobře se kombinuje s moderním designem, třeba jako doplněk k sedacím soupravám nebo jako součást relax zón v kancelářích. Carry On je nejen flexibilní díky rukojeti pro snadné a pohodlné přenesení, ale též pro svůj kulatý tvar, jednoduchý design, kombinaci tradičních materiálů a detailu prošití, které kombinuje s kvalitním zpracováním. Carry on nejvíce vynikne ve větším počtu - ve skupinách a barevných kombinacích.

více o produktu Carry On značky OFFECCT


Salone del Mobile. Milano 2019

Po zimním Stockholmu je na řadě jarní Miláno. V úterý 9. dubna 2019 se slavnostně otevřou brány výstaviště a stejně jako každý rok se zde bude vše točit okolo designu, trendů, nových technologií. Tajemstvím již nyní není jaké novinky představí finská značka INNO. Béžové a šedé tóny letos vyměnili za zářivější odstíny - žlutou a oranžovou (terakotovou). "Obarvili" jimi své stálice, ale i jednu z novinek - čalouněný akustický paraván KATVE od Mikko Laakkonena. Více informací o této a dalších novinkách naleznete v přiložené tiskové zprávě.

www.inno.fi :: Katalog

YOUNG - typicky švédské a prosté

Pohovka a křeslo Young bylo přímo navrženo pro městské prostory. Pohovka, která je ideální pro dvě osoby se skvělým komfortem a stylem je novinku roku 2019 od mladého britského designéra Michaela Younga. Každý úhel a prvek v této pohovce a lehkém křesle byly pečlivě promyšleny. Prošívaná textilie pokrývá měkké posezení, které spočívá na jemně tvarovaném dřevěném rámu.

"Švédové mají dobrý smysl pro styl, chtěl jsem udělat něco, co by bylo typicky švédské a prosté. Čalounictví je jedna z nejtěžších věcí, protože je to tak nekontrolovatelné, na rozdíl od konstrukčního řešení, které je stejně těžké, ale víte přesný výsledek. Jsem tedy velmi šťastný, že mi Offecct dal tu možnost navrhnout kolekci ležérního gauče a křesla, dala mi nové poznatky o čalounictví. A poděkovat za naší spolupráci obecně, "říká Michael Young.

více o křesle a sofa YOUNG


Sahara - písečné duny v kanceláři

Nástěnný akustický panel Sahara vytvořený designérem Gabrielem Tan je vyroben z korku, což je přírodní materiál, který nabízí vynikající akustické vlastnosti. Je ve své podstatě jednoduchý a přirozený jako písečné duny vznikající větrem. Tvar akustického panelu Sahara je ideálním výchozím bodem pro vytváření velkého množství obrazců na zdi - od asymetrických až po symetrické, od geometricky přísných konfigurací až po dynamické náhodné formace připomínající písečné duny. Jak říká sám designér - "je to materiál, který sám mluví nebo spíše šeptá".

Sahara panely jsou vyrobena z odpadního materiálu vznikajícího při výrobě vinných korků v továrně v Portugalsku. Výroba korku probíhá v souladu s přírodou - opravdu pomáhá zachovat krásné háje a lesy z korkových dubů, které zase poskytují základní stanoviště pro iberské královské orli a další volně žijící zvířata. Bez korkové produkce by hrozilo, že budou korkové lesy přeměněny na zemědělskou půdu.

více o akustickém panelu Sahara


Soundsticks - důkaz, jak krásná recyklace může být…

Vytvořit komerční produkt ze zbytkových materiálů je snadné říct, ale těžké zrealizovat.
"Tento projekt se vyvíjel mnoha diskuzemi a různými pokusy o hledání nových způsobů řešení akustiky v dnešním prostředí. Soundsticks je inovativní koncepce dělení prostorů, která pomáhá snižovat okolní hluk ve veřejných prostorech nebo v otevřených pracovních prostorech, zároveň se jedná o udržitelný produkt, ale také produkt, který přináší něco nového a relevantního pro akustický segment ", říká designér Andrea Ruggiero.

Zvukové "tyčky" jsou vyrobeny z textilních odpadů z výroby čalounění, které jsou navrženy do tvaru trubky, která je na koncích uzavřena recyklovaným hliníkovým uzávěrem. Tyto textilní tyčky visí z kolejnic v různých výškách, v lineárních nebo radiálních řadách nebo klastrech, které lze kombinovat v závislosti na potřebách a prostoru. Nabízí tak nekonvenční možnosti vytváření nových prostorů v místnostech, nové vnímání akustických prvků. Jsou důkazem, že vše se dá zužitkovat a vytvořit něco nového, inovativního.

více o akustických prvcích Soundsticks od Offecctu


Akustické světlo inspirované leknínem

Tlumení hluku je prvotní poslání, ale lampa Lily přináší i redukci vizuálního stresu" - říkají sami designéři akustického světla Runa Klock & Hallgeir Homstvedt.
Lily lampa představuje zcela nový pohled na akustické výrobky značky Abstracta. Lily využívá pro tlumení hluku tvarovanou plsť. Ta byla tak důkladně do světla integrována, že si ji ani nevšimnete. Lily získala své jméno od svých raných prototypů, které se podobaly listům leknínu. Od té doby sice byl tvar více zjednodušen, je otevřenější k interpretaci. Ale přesto je stále přítomen pocit, že lampa se vznáší ve vzduchu, dotváří pokoj s nádhernou klidností.

více o světle Lily


Stockholm se na Vás těší…

Možná i Vy už se nemůžete dočkat, co nového bude k vidění na největším svátku designu Stockholm Furniture & Light Fair 2019. Zatím všichni tají nebo odhalují ze svých nových kolekcí jen střípky, tak objevte spolu s námi, na čem skandinávské značky minulý rok tvrdě pracovaly a pyšně představí ve svých expozicích či showroomech. Tak na shledanou ve Stockholmu, 5 – 9/2/2019…

OFFECCT B03:11
INNO B05:21
ABSTRACTA B06:21
NAAMANKA A12:02
SEDIA SYSTEMS AG:27
RANDERS + RADIUS A14:19
RAGNARS A14:20
EFG A20:20

více o Stockholm Furniture & Light Fair 2019


Lednový výprodej je tady…

Probrali jsme sklad, našli kousky, které se už nadále nebudou objevovat v kolekcích skandinávských značek a tady jsou s výjimečnou 30 – 85% slevou. Tak neváhejte a pořiďte si něco stylového domů za více než příznivé ceny.
Většinou se jedná o poslední kusy nebo doplňky v barevných tónech pro další sezónu již neaktuální. Občas se nám od zboží někam zatoulá krabička nebo je mírně poškozena či staršího data, ale zboží je v naprostém pořádku. Prostě navštivte náš eshop, určitě v nabídce objevíte něco nepostradatelného, třeba i tapety, které máme v trvalé slevě.

výprodej na eshopu Designor


SNOWFLAKES

"Začalo to, když jsem viděl na veletrhu báječné fotografie z 19. století fotografa Wilsona Bentley. Fotografoval sněhové krystaly po čtyřicet šest let! Byl jsem fascinován jeho dílem a studoval jeho knihu, která vyšla v roce 1931 a obsahovala obrázky s 2 000 různými sněhovými vločkami", vysvětluje Eero Koivisto. Inspirace je tedy zřejmá, kolekce stolků je ale unikátní ještě něčím dalším - je to první nábytek na světě, který je hromadně vyráběn, ale každý stůl je jedinečný. Cílem stolku ve tvaru sněhových vloček je dosáhnout stejného rozdílu jako u skutečných sněhových vloček, každá je jiná.

Je vyroben z materiálu DuPont Corian® pomocí počítačového softwaru, který je připojen k fréze. Stroj automaticky vyřízne stolní desku přesně podle pokynů, ale frézovací program se v určitých přednastavených parametrech vždy mění. Stůl má ale vždy šest stejných bodů a stejný průměr. Snowflakes je malý a užitečný stolek, který lze kombinovat v bytovém i veřejném interiéru, například k sedačce, jako odkladní stolek nebo třeba jako noční stolek. Stůl je k dispozici ve třech různých výškách.

produkt SNOWFLAKES


Vánoční rozzářený čas…

Nalaďte se pomalu na vánoční čas, ke kterému neodmyslitelně patří světlo svíček. Zapalování svíček nebo ohně se váže k pohanské tradici, kdy byl oheň symbol života a kontrastoval s okolní zimou. Vylepšete si tam tmavé večery světlem svíček. Dokonce existují i pověry, jak svíčku zapálit - svíčku vždy zapalujte pravou rukou, přináší to štěstí. Nikdy nezapalujte tři svíčky stejnou zápalkou a nepalte tři svíčky zároveň, přináší to prý smůlu.

Ať se těmito radami budete nebo nebudete řídit, máme pro Vás tipy na exkluzivní skleněné svícny od finské značky Iittala, které budou zářit a dekorovat po celý rok. Pro tento týden (21.-27.11.2018) vybrané svícny pořídíte v našem eshopu se slevou 25%. Každý je jiný, ale potěší určitě všechny.

nabídka svícnů IittalaAIRLEAF

airleaf, abstracta

Po úspěšných produktech Airflake, Aircone a Airbloom přináší designér Stefan Borselius přírodu do vnitřního prostoru. "Myšlenka je, že byste měli mít možnost vytvořit v interiéru něco - od organického listí až po přísné grafické vzory," vysvětluje Stefan Borselius. Airleaf umožňuje vytvářet oddělené prostory s příjemnou zvukovou scénou, přičemž zachovává otevřenost místnosti. Stupeň otevřenosti určíte výběrem způsobu, jakým jsou poskládány - kombinovány jednotlivé listové moduly.

produkt AirLeaf


JumpSeat - evoluce sezení

JumpSeat je unikátní koncept sezení od Sedia Systems. Spojení inovativního designu, prostorové úspornosti s minimalistickým výrazem a komfortem sezení jej předurčuje k možnému využití ve všech typech interiérů, jako jsou přednáškové a konferenční sály, prezentační místnosti, hudební a divadelní sály, auditoria, multifunkční sály, koridory a terminály.
Originální sklopný systém křesla JumpSeat nevyužívá tradiční pružinové nebo gravitační mechanismy. Je založený na skládání překližkových lamel, inspirovaný fungováním obratlů a páteře v lidském těle. Montáž je možná na/do podlahy nebo přímo do stěny. V pozici sedáku sklopeného nahoru je hloubka křesla menší než 10cm, což předurčuje jeho použití i ve všech interiérech, kde je třeba zakomponovat potřebný počet míst při omezených prostorových možnostech.
Novinka - JumpSeat Emerge - teleskopické motorové provedení integrované do podlahy. Umožňuje vytvořit multifunkční sály proměnou volného prostoru během několika minut na elegantní auditorium.

JumpSeat sezení


ORGATEC 2018

Stockholm, Milano je za námi, ale před námi je další "svátek" designu - Orgatec 2018. Jaké budou mít značky novinky, čím chtějí překvapit, zaujmout a jak budou prezentovat své, severské pojetí designu letos je zatím velké tajemství. Tak se nechte překvapit a doražte na ORGATEC 2018 ve dnech 23.-27.10.2018.

Těší se na Vás následující značky - OFFECCT /hala 11.2, stánek B039/, RANDERS+RADIUS /hala 11.2, stánek F001/, SOFTLINE /hala 10.2, stánek K049 L048/, ABSTRACTA /hala 10.2, stánek K030/ a +HALLE /hala 10.2, stánek P041/Q040/.

orgatec 2018


Šedesátka se musí oslavit…

Otočná židle KEVI byla navržena v roce 1958 dánským architektem Jørgenem Rasmussenem a dnes slavíme její 60. výročí. Za tu dobu se prodalo více než 2,5 milionu kusů pod značkou Engelbrechts. A protože takové jubileum se musí náležitě oslavit, Engelbrechts představuje její novou podobu v černém lesku. Tak všechno nejlepší, KEVI, ať se líbíš dál…

engelbrechts_kevi_anniversary


MOMENT by Offecct…

Křeslo Moment od Offecctu je navrženo jako místo pro krátké zastavení se – udělat si pauzu, na chvíli se posadit, přečíst si noviny, dát si něco malého k jídlu. Je to křeslo velice přizpůsobivé do jakýchkoli prostor a pro jakoukoli činnost díky malému otočnému stolku třeba i pro práci.
Designér Khodi Feiz získal originální inspiraci ze starých školních židlí propojených se stolkem, funkci posunul v čase a vzniklo křeslo s tak jasným názvem, které vystihuje vše - Moment…

křeslo Moment


Inspirace je všude…

Někdy je až překvapující, co inspiruje designéry a kam se samotná myšlenka posune. Jako je tomu u akustických panelů NOTES od Offecctu. Designér Lucha Nichetto sám vysvětluje: "Jsem z Itálie z Benátek, kde je běžné sušení prádla tak, že ho přehodíte přes libovolný dostupný kabel, který najdete mezi obytnými domy. Když děti hrají fotbal na ulici, oblečení visící nad linií ztlumí zvuk skákajícího balónu a křik dětí. Tak jsem to použil jako inspiraci a snažil jsem se ji převést na průmyslový výrobek."

Notes se skládají z pěti různých tvarů, které můžete "oblékat" do látky podle vašeho výběru. Jsou upevněny na kolejnici, takže s nimi můžete pohybovat do stran a aranžovat tak, jak zrovna potřebujete. Nejenže pohlcují zvuk, ale také pomáhají rozdělit prostor novým, neokoukaným způsobem.

panely NOTES