DESIGNOR - To nejlepší ze skandinávského designu pro Váš interiér


INNO KOLA chair - inovativní židle s akustickými vlastnostmi od Mikko Laakkonen

Dlouho jsme Vás v Novinkách neupozornili na kolekci, která je naší srdcovou záležitostí, je inovativní svým designem, šetrná k přírodě a s akustickými vlastnostmi. Není tedy divu, že vyhrála několik mezinárodních prestižních cen za design. Je to kolekce KOLA od finské značky INNO navržena designérem Mikko Laakkonenem.
Kolekce Kola – dalo by se říci univerzální židle nebo křesla pro neformální jednání do kanceláře, vhodné do restaurací, vstupních hal či soukromých interiérů. „Rodina“ Kola je početná, ať zvolíte křeslo, subtilnější stohovatelnou židli, vyšší barové sezení, houpací křeslo. Navíc v kombinaci s různými variantami podnoží - s průběžným rámem, křížem, dřevěným podnožím, na kolečkách nebo ve variantě houpacího křesla. Sedadlo je vyrobeno ze 100% recyklovatelné polyesterové plsti, má výborně akustické absorpční vlastnosti. Očalouněný sedák poskytuje navíc extra komfort a umožňuje i barevnější design sezení.


více o kolekci KOLA od INNO (MIkko Laakkonen)


+Halle

+Halle je mladá, velmi dynamická nábytková značka, jejíž ideou je vytvářet vysoce kvalitní, dánský designový nábytek svým charakterem využitelný ve veřejných i bytových interiérech. Vyvíjí výrobky spojující použití prvotřídních materiálů, výborného designu a skutečně inovativních nápadů. +HALLE vznikla v roce 2008 spojením dvou osobitých dánských značek a kolekcí nábytku Globe Furniture a Zero 4 do nové společnosti. V portfoliu ji máme několik let, rádi bychom Vám ji ale blíže představili zvláště i pro jejich inovativní novinky v kolekci, které jsou neotřelé, nápadité a do interiéru (zvláště veřejného interiéru) přináší "nový svěží vítr".

+ Halle je značkou, která vynikajícím způsobem reprezentuje novou generaci nejlepšího dánského designu. Věří, že nábytek by měl mít jasný účel. Tato víra určuje veškerou jejich práci, když pokračují v průzkumu a podpoře chování lidí ve veřejných prostorách. Výrobci nábytku se často drží svých tradičních způsobů a postrádají životně důležité alternativní cesty, které zpochybňují status quo v tomto odvětví. Místo výroby nábytku, která existuje pasivně, v PlusHalle věří, že nábytek může být smysluplným činitelem pozitivní změny. Výsledkem je svěží a nadčasový design, který oslovuje zákazníky na celém světě a nábytek +HALLE dnes najdeme v projektech v Evropě, USA, Asii, Austrálii i na Blízkém východě. Pro svůj skandinávský styl a nadčasový design oceňují a vyhledávají nábytek +HALLE, určený především do profesionálních interiérů, stále více i nároční zákazníci pro bytové interiéry.

více o kolekci dánské značky +Halle

Domácí pracovna

Pracovny doma byly takové opomíjené "koutky", ale za poslední rok se toho dost změnilo. Často stačí jen malý prostor, stůl, kam položit notebook, poznámky. Nemusí být někde zastrčen, skryt v místnosti, ba naopak, pak se Vám ani nebude chtít u takového stolu sedět a natož intenzivně pracovat. Domácí pracovní stůl může vypadat elegantně, vkusně, být právoplatnou součástí interiéru. A pokud zvolíte například skládací stůl TUBE od dánské značky Randers + Radius, dá se jednoduše složit, přemístit, když už nebude tolik potřebný. To platí i o židli / křesílku, nemusí být notně klasické kancelářské, jak fotografie sama napovídá.

více o skládacích stolech Tube od Randers + Radius

SCOPE - klasická dřevěná židle s překvapivým detailem a akustickými vlastnostmi

Scope je nová kolekce dřevěných židlí navržená společností Hans Thyge & Co pod značkou Randers + Radius. Scope je navržena tak, aby snižovala hluk - integrované plstěné podložky pod sedadlem zlepšují akustiku a tím vytváří příjemnější prostředí. Plstěné podložky také chrání sedadlo při stohování židlí.

„Scope je výsledkem práce s archetypem židle, vytvářením malých příběhů kontrastu a hmatového zkoumání tak, aby se objevil nový zajímavý design.“- Hans Thyge

Vznikl tak zábavný a zajímavý detail židle pro spojení - uchycení rámu židle a opěradla. Lékařský stetoskop jako inspirace k tomuto úchytu dodává židli styl, jedinečnost a dekorativní prvek. Pomocí tohoto malého "šperku" můžete změnit výraz židle - z teplého a měkkého na elegantnější, sofistikovaný vzhled.
Scope je židle efektivně využívající zdroje, vyrobena s ohledem na životní prostředí. Je vyrobena ze dřeva certifikovaného FSC z tenké lisované dýhy.

více o židli SCOPE od Randers + Radius


Akustický panel SCALA WALL (Abstracta, Anya Sebton)

Scala je hravá parafráze na vlnité plechy, které současně využívají funkčnost tvaru. "Inspirace pochází z mnoha domů na Islandu, kde jsou nejen střechy, ale i fasády pokryty vlnitým plechem. To zrodilo myšlenku přivést vlny do prostoru, "vysvětluje oceněná designérka Anya Sebtonová.
Rozvlněná konstrukce absorbující zvuk Scala není pouze vizuální hra, ale samo vlnění především přispívá ke zlepšení akustiky v interiéru. Zvlněný tvar panelu znamená, že výrobek má větší "savý povrch", než kdyby byl zcela hladký. Je to dokonalá, jednoduchá interakce mezi materiálem a formou, díky disktrétnímu výrazu se perfektně hodí do větších prostor. Stejně jako ostatní panely z kolekce značky Abstracta jsou Scala vlastně lisované panely vyrobené z jádra pohlcujícího zvuk potaženého textilií, můžete si vybrat mezi svislým nebo vodorovným provedením, součástí je závěsné kování.


více o akustickém panelu SCALA :: Katalog


Návrat do kanceláře - akustická řešení pro větší soukromí v práci

Neodcházejte, nechte hluk a šum kanceláře za dveřmi, k tomu jsou určené telefonní či meeting budky Plenty Pod od Abstracta. Zpříjemněte svým zaměstnancům návrat do kanceláří z homeoffice období a dopřejte jim větší "soukromí" v práci. Když potřebujete klidnou místnost pro nerušenou schůzku, práci nebo důležitý telefonní hovor, tak jsou řešením právě Plenty Pod. Je to kolekce akustických menších či větších "budek", které jsou zvláště vhodné pro hlučné prostory, jako jsou kanceláře typu open-space, veřejné prostory.

více informací o budkách Plenty Pod od Abstracta


Podzim si pospíšil - čas na věšáky

Sezóna kabátů se přiblížila, letos o něco dříve, tak jestli Vám chybí v kanceláři to správné vybavení - věšáky - vyberte je s předstihem. Nejsou jen pouhou "nutností" pro odložení kabátů, ale i designovým doplňkem. Mohou být i tím hlavním prvkem, který upoutá, když vstoupíte do místnosti. A nebo jsou "tichými společníky", co dotvoří tu správnou atmosféru, splynou elegantně s ostatním nábytkem, ale budou po ruce. Ať potřebujete jakýkoli typ věšáku - stojanový, nástěnný, závěsný - dáme vám tip - prohlédněte si naši kolekci a vybírejte.

kolekce věšáků


Židle DRY Outdoor - minimalismus a elegance nově i venku

Dry Outdoor je nejnovějším přírůstkem do kolekce židlí Dry značky Randers + Radius. Jedná se o stylové a pohodlné řešení sezení pro venkovní účely - pro kavárny, restaurace, zahrady, soukromé či veřejné terasy a balkony. Židle Dry Outdoor nevyžaduje montáž, snadno se stohuje a pokud ji již venku nepotřebujete, funguje stejně dobře i uvnitř. Je to skvělá volba pro venkovní prostor, třeba i ten, který musí být multifunkční.
Jinak vše ostatní dobré "zdědila" Dry outdoor od interiérové židle Dry - minimalismus, lehkost designu - dokáže se přizpůsobit jakémukoli architektonickému prostředí, je stohovatelná a současně ji můžete propojit do řad. A v neposlední řadě se vyrábí v příjemné paletě severských tlumených přírodních barev.

více o outdoorové židli DRY


LINK

LINK - modulární kolekce stolů z masivního dřeva Randers + Radius

Link - modulární kolekce stolů z masivního dřeva s hedvábně hladkým povrchem pro vytvoření konferenčního stolu či pracovního místa podle Vašich představ. Link, navržený Hansem Thyge & Co, je flexibilní a multifunkční kolekce stolů značky Randers + Radius.
Kouzlo stolu se nachází pod povrchem - posuvné lišty z masivního dřeva pod deskou stolu vám umožní snadno kombinovat různé velikosti, změnit polohu nohou, prodloužit stůl o další místo k sezení a změnit estetický vzhled stolu. Deska stolu je krásně zakončena zaobleným masivním dubovým okrajem, který dodává teplo a tvoří krásný rám kolem stolu.
Svůj Link stůl si můžete přizpůsobit pomocí jednoho z mnoha doplňků. Vyberte si mezi elegantní dubovou zásuvkou, černě lakovaným podnosem nebo stojícím stolem. Pokud potřebujete vedení kabelů, můžete si vybrat mezi několika různými napájecími skříněmi, které budou integrovány do desky stolu.
Vlastně si můžete navrhnout vlastní stůl - můžete si vybrat mezi širokou škálou velikostí a tvarů. Uživatelsky přívětivý propojovací systém pod deskou stolu vám dává svobodu přizpůsobit a vytvořit si konferenční stůl, jídelní stůl nebo pracovní prostor po svém.
Link se řadí mezi udržitelný nábytek. Všechny dřevěné části jsou vyrobeny ze dřeva certifikovaného FSC a deska stolu je vyrobena z linolea, které je přírodním produktem.

více o modulárním stolu LINK značky Randers + Radius


AIR-X od Abstracta - novinka roku 2021

V roce 2006 představila společnost Abstracta společně se Stefanem Borseliusem zcela nový pohled na akustický nábytek - koncept Air, koncept akustických závěsných prvků. Nový Air-X ukazuje, že koncept je stejně současný i o 15 let později. S prvkem Air-X - novinkou pro rok 2021 - vstupuje Stefan Borselius do světa symbolů, typografie a písmen.
Stejně jako písmeno abecedy "X" vám stropní zavěšený zvukový absorbér Air-X umožňuje vytvořit nekonečné množství konfigurací. Moduly vytváří "otevřené" obrazce či stěny, které tvarují nebo navrhují nové prostory uvnitř interiéru. Vytváří oddělené prostory s příjemnou zvukovou scénou, přičemž zachovávají otevřenost místnosti. Stupeň otevřenosti určíte výběrem způsobu skládání jednotlivých prvků. Prvky - moduly jsou vyrobeny z tvarované vláknité plsti pokryté textilií, která absorbuje zvuk a zabraňuje ozvěnám.

více o akustickém prvku AIR-X


LAMMHULTS opět v kolekci

Švédská značka Lammhults se nám vrací do kolekce a my se s Vámi chceme podělit o radost, že Vám můžeme opět nabídnout minimalistickou židli CAMPUS od designérského dua Johannes Foersom & Peter Hiort – Lorenzen, od Gunilly Allard sofa a křeslo Cinema nebo Chicago se svým kruhovým čalouněním, které je takovým podpisem produktu. A samozřejmě mnoho dalšího z nábytku Lammhults, který má tak zřetelný vlastní charakter, svou duši, díky které je jiný a jedinečný, nezaměnitelný a ne snadno napodobitelný.

více o top produktech značky Lammhults


Campus - Johannes Foersom & Peter Hiort - Lorenzen by Lammhults

Židle Campus je jednou z ikon moderního severského designu, a my jsme rádi, že ji máme zpět ve své kolekci.
Má za sebou mimořádně úspěšnou téměř 30-ti letou historii, na jejímž počátku otevřela firmě Lammhults dveře do světa a brzy jí zajistila místo na mapě nejlepšího nábytkového designu. V roce 1992 byla navržena designérským týmem Johannes Foersom & Peter Hiort - Lorenzen.

Campus je židle působící klidným dojmem a přitom silným výrazem, který se v čase neztrácí. Lehkostí a čistými tvary s velkým smyslem pro detail jistě zaujme. Ve skupinách a celých řadách okouzlí velmi elegantní, prostorem probíhající vlnou, vytvořenou díky charakteristickému tvaru opěráku.
Campus Air (outdoor varianta židle Campus) je vysoce kvalitní stohovatelná židle nízké hmotnosti s možností spojování do řad za velmi příznivou cenu bez kompromisu v kvalitě materiálu, kterým je plast tvrzený skleněným vláknem. Vyrábí se též s galvanizovaným rámem pro venkovní použití.

Campus a Campus air jsou židle vizuálně lehké struktury taktně respektující okolní prostor a harmonicky rozvíjející architekturu budovy. Campus je jako architektura ve zmenšeném měřítku.

více o židli Campus


Akustické prvky Abstracta

Akustické prvky Abstracta dodají osobitost interiéru, přinesou trochu přírody a pocitu volnosti do kancelářského prostředí a veřejných interiérů. Dodají interiéru tvář, kterou si Váši klienti zapamatují a vy se tak odlišíte od konkurence. Akustické stěny mohou působit elegantně v jemných tónech, ale i energicky, velmi živě ve výrazných barvách v netradičních kompozicích. Můžete volit mezi akustickými panely, které se připevňují na stěnu nebo akustickými prvky, které obvykle vytváří více či méně průhledné předěly ve větších prostorách. Akustické prvky - vločky AIRFLAKE, listy AIRLEAF, květy AIRBLOOM, trojúhelníky AIRCONE a nově "xka" AIR-X - patří v našem akustickém portfóliu produktů k nejoblíbenějším, a to právem.

více o akustických prvcích Abstracta


PF 2021

Možná vás zaujalo, co myslíme tím mottem "Nahoru nebo dolů, to záleží jen na Vás, vaší kreativitě dáme formu." Pro letošní PF jsme si mile rádi vypůjčili foto od belgické značky SIXINCH (sofa Cliffy), kterou slovo kreativita vystihuje, spolu s inovací je základní filozofií. Jednoduše - dát kreativitě šanci a formu. Více a více je o tuto značku zájem a my jsme rádi, že můžeme být výhradním zástupcem v ČR.

Konzervativnost u jejich kolekce nehledejte, značka SIXINCH se specializuje na výrobu nábytku z pěnové hmoty nastříkané několika vrstvami polyuretanu. Díky tomu je nábytek flexibilní, voděodolný, absolutně hladký, hygienický a vypadá prostě cool. Technologie Fiber Coating po rocích vývoje a testů nabízí inovativní sedací nábytek pod mottem „Sit on Everything“. Nástřik je vlastně takovou novou možností tradičního čalounění, stříká se přímo na tvar řezané pěny. To dává možnost stříkat i velmi složité tvary barvami RAL a NCS.

Jak to celé funguje?
Jak už bylo řečeno, z pěnového bloku se dá vyříznout takřka každý tvar. Designéři si tak mohou dovolit téměř vše. Jejich návrh se zdigitalizuje a z pěnového bloku se pomocí CNC vyřízne výsledný tvar. Ten se potom stříká několika vrstvami polyuretanu PU - tím dojde k vytvrzení povrchu, ale nábytek zůstává měkký a pohodlný. Následně se nábytek nastříká barvou a je hotovo. Touto metodou dokáže značka Sixinch vyrobit i složitější tvary dle technických výkresů na zakázku včetně výběru barvy ze vzorníku RAL a NCS. Díky těmto úpravám se produkty hodí nejen pro použití v interiéru (je možné nechat pěnu i očalounit umělou kůží), ale také venku – na zahradě, na terase nebo pro nějakou skvělou party v parku.

Skvělé je, že pokud byste si nevybrali z opravdu obsáhlého a rozmanitého portfolia produktů, můžete si navrhnout kousek přesně podle svých představ. Za příplatek vám jej rádi v SIXINCH vyrobí. A stejně to funguje s barvou – můžete si vybrat takřka jakou chcete. Můžete volit mezi těmito typy povrchů (technologiemi výroby) - SoftFlex, FlexPlus a HardCoat.

více o značce Sixinch


Čas vánočních dárků IITTALA

Nalaďte se pomalu na vánoční čas, ke kterému neodmyslitelně patří zdobení domovů, přípravy svátečních pokrmů, světla svíček. A jestli nechcete, aby Váš slavnostní stůl byl stejný jako v minulém roce a nebo si vzpomínáte, že Vám vloni chybělo nějaké servírovací náčiní, správná velikost hrnce a nebo jste měli málo šálků, skleniček na cokoli, tak to není letos problém. Za výjimečné ceny Vám v adventním čase přinášíme mimořádnou nabídku designových produktů finské značky Iittala. Slevy 15 – 80% Vám pomohou pořídit něco jedinečného, s trvalou hodnotou.

Zároveň jsou tyto kousky i skvělé dárky pod stromeček nebo jako pozornost někomu blízkému. Některé barvy či provedení jsou skladem již v omezeném množství, a tak neváhejte, máme poslední kusy. To platí i pro exkluzivní kolekci tapet Marimekko značky Sirpi, můžete s nimi do Vánoc ještě stihnout obměnit interiér, a to za speciální výprodejovou cenu.

Tak se nechte inspirovat a nakupte v klidu, využijte dopravu přepravní společností DPD za jedinečnou cenu 99Kč s platbou na dobírku nebo si přijďte již objednané zboží vyzvednout každou středu k nám do showroomu v náš výdejní den (nebo dle předchozí telefonické dohody tel. 606 653 823) a to s platbou v hotovosti.
Platnost akce se vztahuje na skladové položky do 21.12. 2020 a do vyprodání skladových zásob, slevu nelze sčítat s jinými slevami.

eshop s vánočními dárky IITTALA


AIRBLOOM - léto v kanceláři po celý rok

Původní myšlenkou tohoto akustického prvku bylo vytvořit co nejvíce letní symbol - vznikla AIRBLOOM kvetoucí květina, tedy inspirace přírodou je zřejmá. Airbloom rozšířila rodinu prvků Air od značky Abstracta, doplnila kolekci vloček Airflake a listů Airleaf. Umocňuje interiér pozitivní vizuální energií a zároveň vytváří harmoničtější zvukovou scénu. Stejně jako u ostatních produktů série Air nabízí Airbloom jednoduchý způsob tlumení hluku a vytváření oddělených míst bez omezení otevřenosti místnosti. Airbloom je k dispozici ve velkém množství barev, což dává dostatek volnosti pro vytvoření požadovaných barevných formací. Rádi Vám pomůžeme zrealizovat Vaši představu nebo si můžete vyzkoušet navrhnout svůj "květinový závěs" sami pomocí konfigurátoru - http://conf.abstracta.se/

více o akustických prvcích Airbloom od Abstracta


Křeslo EVO - podzimní novinka EFG

Křeslo Evo má jedinečnou schopnost vyniknout a smíchat se s okolím. Je to takový "eye- catcher" mezi křesly - v lobby, saloncích a dalších prostorech pro schůzky nebo společenské akce - přitáhne pozor a zároveň budete překvapeni, jak pohodlné je. Evo bylo navrženo výhradně pro značku EFG Jonasem Forsmanem.

Je to jedinečné křeslo, které kombinuje nadčasový skandinávský design s udržitelnou a inovativní konstrukcí. Inspirace pochází z klasického skandinávského dřevěného nábytku, ale u Evo bylo dřevo kombinováno s nejnovější technologií 3D pletení - jedná se o tkaninu, která je pletena jako jeden kus, čímž se minimalizuje odpad během výroby. Evo bylo navrženo s udržitelný přístupem, štíhlé rozměry a čalounění zcela bez pěny mu dodávají nízkouhlíkovou stopu.

více o křeslu EVO od EFG


Pomáháme v boji - ochranné covid paravány Softline od Abstracta

V reakci na aktuální situaci COVID 19 Abstracta přichází s horní nástavbou z akrylového skla na systém akustických paravánů SOFTLINE - ochranné covid transparentní paravány Softline.
Navíc tedy můžete ještě více oddělit - rozdělit pracoviště, a to nejen z důvodu sociálních, akustických, ale i hygienických. Nástavba je vhodná pro podlahové i stolní paravány. Horní transparentní příčky lze namontovat přímo ve výrobě nebo dodatečně namontovat na již existující panely. „Jsme rádi, že můžeme nabídnout produkt, který může usnadnit fyzickou distanci při současné celosvětové situaci,“ říká Erik Graesén, produktový vývojový manažer společnosti Abstracta.

Softline je nadčasově navržený systém akustických paravánů, který pohlcuje hluk efektivně a vytváří příjemnější zvukovou scénu. Softline je vysoce kompatibilní s ostatním nábytkem a v kompozicích se krásně mísí, jeho zaoblené rohy přispívají k příjemné a přátelské atmosféře. Chcete-li přidat osobní nádech, můžete si vybrat ze široké škály barev! Se Softline systémem můžete rozdělit prostor pomocí mobilních stojanových paravánů, oddělit stoly pomocí různých typů paravánů přimontovaným přímo ke stolům či pro rychlé dočasné oddělení pomocí malých paravánů umístěných přímo na pracovní desky stolů.
Akustické panely se skládají z výplně pohlcující zvuk namontované v rámu z masivního dřeva, ten je na obou stranách potažen látkou. Další funkci dodávají panelu lišty pro různé praktické doplňky.

Softline transparent ochranné paravány


MOOD classic - udržitelná elegance

Mood Classic - nejnovější spolupráce mezi Hansem Thygeem a značkou Randers + Radius. Mood Classic je elegantní, udržitelná dřevěná židle vyrobená z masivního dřeva splňující kritéria ekoznačky.
Mood Classic se liší od většiny dřevěných židlí tím, že má flexibilní záda. Dřevěné židle mají často mírně tvrdý hřbet, ale u židle Mood Classic se Hans Thyge netradičním způsobem spojil s krásným klasickým dřevěným rámem se všemi výhodami pružné, flexibilní skořepiny sedadla. Má jemné linie a krásné řemeslné detaily. Konstrukce je navržena v jednoduchém designu a úzká zadní část s dopředu nakloněnými liniemi dává židli dynamický vzhled.

více o kolekci židlí MOOD od Randers + Radius


SOFTLINE - sedací nábytek s vytříbeným citem pro barvy

Softline ušel už dlouhou cestu od svých začátků, od roku 1979. Za tu dobu se stal mezinárodní značkou vytvářející inovativní, ikonický a vysoce kvalitní nábytek.
Představují novou generaci nábytku, nové designové koncepty, které vyhovují neustále se měnícím potřebám klientů. To, co se ale nemění od jejich začátků je, že všechen čalouněný nábytek je stále vyráběn v Dánsku v jejich továrně.

Jejich „kousky“ jsou vzájemně kombinovatelné a mohou být používány různými způsoby – integrované funkce umožňují použití stejného nábytku např. k posezení, lenošení i spaní. Úzce spolupracují s předními mezinárodními designéry, kteří sdílejí vášeň pro kvalitu, kreativitu, současné trendy a potřeby, která dánskou značku Softline charakterizuje. A ještě něčím je značka Softline charakteristická – barvami. Ten cit pro barvy, jejich vzájemná kombinovatelnost, ať se jedná o pastelové tóny, ale spíše typičtější výrazné, syté odstíny z celého barevného spektra. Ve spojení s různými druhy čalounických látek se vytváří takový unikátní „svět“ Softline.
Díky všem těmto aspektům navrhují nábytek respektující moderní styl života, který vytváří tu správnou atmosféru v kancelářích, veřejných prostranstvích i domácnostech

více o sezení značky Softline


Zbytkový materiál z výroby korkových špuntů dává nový život akustickém panelu SAHARA

Nástěnný akustický panel SAHARA vytvořený designérem Gabrielem Tan je vyroben právě z tohoto přírodního materiálu - korku. Využití přirozeně udržitelné suroviny jakou je korek, nabízí výhodu nejen z hlediska životního prostředí. Tvarovatelnost je jednou z jedinečných vlastností korku, díky čemuž je vynikajícím materiálem pro výrobu zvukově rozptylujícího tvaru panelu SAHARA od Abstracta, a to zase přispívá k dobré akustice!

Tvar akustického panelu Sahara je ideálním výchozím bodem pro vytváření velkého množství obrazců na zdi - od asymetrických až po symetrické, od geometricky přísných konfigurací až po dynamicky náhodné formace připomínající písečné duny. Jak říká sám designér - "je to materiál, který sám mluví nebo spíše šeptá". Je ve své podstatě jednoduchý a přirozený jako písečné duny vznikající větrem.

Sahara panely jsou vyrobena z odpadního materiálu vznikajícího při výrobě vinných korků v továrně v Portugalsku. Výroba korku probíhá v souladu s přírodou - opravdu pomáhá zachovat krásné háje a lesy z korkových dubů, které zase poskytují základní stanoviště pro iberské královské orli a další volně žijící zvířata. Bez korkové produkce by hrozilo, že budou korkové lesy přeměněny na zemědělskou půdu. Jsou důležitým eko-systémem, korkové lesy mají navíc schopnost ukládat oxid uhličitý, což je zase důležité pro klima.

více o akustickém panelu SAHARA od Abstracta


Relax, poufy, stoličky….

Někdy je potřeba mít po ruce nějaké to sezení navíc… Ideální jsou k tomu poufy, taburety, sedací pytle nebo stoličky.. V kanceláři se na ně můžete posadit a vést méně formální rozhovory, týmové porady, prohloubit sociální vazby. Čím dál častěji ale už ve větších firmách najdete designový prostor, kde si odpočinete a nabijete se energií, a tam opravdu hledáte něco jiného než kancelářskou židli. Poufy rozličných, a někdy i méně očekávaných tvarů, sedací vaky pro lenošení, prostě neformální sezení různého druhu. Kolekce našich poufů, taburetů, pytlů a nejrůznějších stoliček je opravdu bohatá, u větších ploch se nabízí i různá modulární sezení, které se mohou "vinout" celým prostorem. Je co nabídnout a je škoda mít kancelář jen stroze vybavenou vyloženě jen kancelářským nábytkem.

více o kolekci Relax, poufy a stoličky

Akustika v kanceláři - akustické panely a prvky pro tlumení hluku

Jestli někdo o akustice ví vše, pak je to značka Abstracta. Abstracta se od roku 1972 snaží vytvářet lepší zvukové scény – což z nich činí průkopníky akustiky. V posledních letech došlo k akustické revoluci v oblasti prostorové akustiky. Veřejné povědomí o rozhodujícím vlivu, které mají zvuky na náš zdravotní stav, kreativitu a výkonnost, výrazně vzrostly. Pracoviště, kanceláře, veřejné interiéry a další prostředí už nejsou pouze navrženy tak, aby vypadaly dobře, ale také akusticky funkčně.
Abstracta dnes nabízí širokou škálu řešení pro různé typy prostředí a požadavky - od promyšleně navržených akustických panelů a prvků, povrchů absorbujících zvuk až po inovativní nábytek s integrovanými akustickými vlastnostmi. A v úzké spolupráci s některými z nejvlivnějších současných designérů na světě neustále zkoumají nové způsoby, jak vytvořit lepší zvukové podmínky v interiérech přesně podle svého motta "We create better soundscapes".

více o akustických produktech značky Abstracta


SIXINCH - konzervativnost u nich nehledejte

Belgická značka SIXINCH se specializuje na výrobu nábytku z pěnové hmoty nastříkané několika vrstvami polyuretanu pod mottem "dát kreativitě šanci a formu". Kreativita je to, co značku vystihuje, spolu s inovací je základní filozofií. Po rocích vývoje a testů nabízí metoda Fiber Coating inovativní sedací nábytek. Nábytek je flexibilní, voděodolný, absolutně hladký, hygienický a vypadá prostě cool. Nástřik je vlastně takovou novou možností tradičního čalounění, a jak to celé funguje? Co je Sixinch - Fiber Coating?

Z pěnového bloku se dá vyříznout takřka každý tvar. Designéři si tak mohou dovolit téměř vše. Jejich návrh se zdigitalizuje a z pěnového bloku se pomocí CNC vyřízne výsledný tvar. Ten se potom stříká několika vrstvami polyuretanu PU - tím dojde k vytvrzení povrchu, ale nábytek zůstává měkký a pohodlný. Následně se nábytek nastříká barvou a je hotovo. Touto metodou dokáže značka Sixinch vyrobit i složitější tvary dle technických výkresů na zakázku včetně výběru barvy ze vzorníku RAL a NCS. Díky těmto úpravám se produkty hodí nejen pro použití v interiéru (je možné nechat pěnu i očalounit umělou kůží), ale také venku – na zahradě, na terase nebo pro nějakou skvělou party v parku.

Skvělé je, že pokud byste si nevybrali z opravdu obsáhlého a rozmanitého portfolia produktů, můžete si navrhnout kousek přesně podle svých představ. Za příplatek vám jej rádi v SIXINCH vyrobí.
Můžete volit mezi těmito typy povrchů (technologiemi výroby) - SoftFlex, FlexPlus a HardCoat.

Softflex je pouze pro vnitřní použití, je zabarvený do hmoty UV stabilním pigmentem, pěna se stříká 3 - 6 vrstvami polyuretanu, dochází ke středně silnému zpevnění, získává se UV stabilnost barevných pigmentů povrchu produktu, odolnost vůči poškození nebo poškrábání, produkt zůstává jemně hrbolatý.
FlexPlus je pokročilejší povrchová vrstva, která oproti SoftFlex obsahuje navíc vrstvu elastického polyuretanu. FlexPlus poskytuje speciální pocit měkkého, hladkého povrchu/dotyku, získává se UV stabilnost barevných pigmentů, odolnost proti povětrnostním vlivům, proti poškození či poškrábání, možnost i venkovního použití.
HardCoat vychází ze stejné techniky jako FlexPlus, ale je navíc zpevněn tvrdým vrchním nátěrem, který lze srovnávat s polyesterem. Produkty mohou být použity uvnitř i venku, je UV stabilní, mírně hrbolatý povrch.

více o produktech značky Sixinch


Skandinávský designový nábytek máme v krvi

Skandinávský design - design je nedílnou součástí originálního životního stylu severských zemí. Dánsko, Finsko, Norsko a Švédsko vytvořily více ikon designu, než kterákoliv jiná oblast světa. Skandinávie objevila minimalismus a přeměnila ho v lidem přístupný, užitečný a v celém světě žádaný styl. Lehkost, jednoduchost, důraz na vynikající řemeslné zpracování, tvar, detail a funkci, výborná znalost materiálů, inspirace přírodou… Proto je skandinávský design nadčasový a stále tolik žádaný.

Naše práce se opírá zejména o dlouholeté zkušenosti a spolupráci s předními výrobci nábytku a interiérových doplňků, zvláště moderního i klasického severského designu, který je nám velmi blízký. Naší vizí je zpříjemňovat i inspirovat životy lidí designem, který nestárne, vytvářet interiéry funkční, krásné a nadčasové. Snažíme se přinášet ty nejlepší produkty předních evropských značek (se zaměřením na severský design), z nichž budujeme vlastní kolekci jako ucelený interiérový koncept inspirativní v našem prostředí. Je nám blízká filozofie designu věcí s mnohostranným využitím v každodenním životě, které se nevyhazují. Objektům vráceným zpět do nejčistších forem předurčuje jejich nadčasový design použití v různých situacích tak, že můžeme mít méně věcí, které toho umí více, mají dlouhou životnost a neztratí styl.


Lněná pole jako inspirace pro novou barvu IITTALA

Lněná pole, svěží chladný vánek letních dnů … to jsou jen některé z inspirací pro novou barvu Iittala – LINEN (v překladu len). A právě přírodní béžová barva lnu přináší rafinovanost, eleganci, sofistikovanost, spojuje širokou škálu barev Iittala a současně se dobře prolíná s rostlinami a květinami.
S využitím rozsáhlých zkušeností mistrů sklářů v Iittala si sklo lněného odstínu udržuje vysoký přírodní lesk, který krásně vyzdvihuje a upozorňuje na jednotlivé detaily, křivky, vlny.

Již brzy budou některé kousky skladem a k objednání na našem eshopu, sami se těšíme.Zimní výprodej…

Potřebujeme místo na novinky značky Iittala, a tak jsme probrali sklad a máte jedinečnou možnost nakoupit doplňky z minulých kolekcí se slevou 30 - 90%, tedy designové „kousky“ za velmi příjemné ceny. Občas se stane, že prodejní krabička je již staršího data, ale zboží je v naprostém pořádku. To vše je nyní v nabídce na našem eshopu, tak se podívejte, třeba objevíte něco, co právě potřebujete nebo Vás potěší.

více v eshopu doplňků


Stockholm Furniture & Light Fair 2020

Stockholm Furniture & Light Fair 2020 (4-8/2/2020) je předním světovým místem setkání skandinávského designu! Osmdesát procent vystavovatelů představují značky ze skandinávských zemí prezentující nejnovější trendy a nové produkty. Haly opět budou praskat designem nábytku a osvětlením pro veřejné i domácí interiéry. Kromě expozicí 700 vystavovatelů pořádá Stockholm Furniture & Light Fair řadu jedinečných a mezinárodně uznávaných výstav a přednášek. Pro podporu a představení budoucnosti designu je platforma Greenhouse, kde nezavedení designéři i školy designu vystavují své prototypy, své vize designu a produktové tvorby.

Na Vaši návštěvu expozic se těší:
Offecct C10:31
Inno C12:41
Abstracta C11:41
Naamanka A04:30
Ragnars A14:20
Andreu World A06:10

více o veletrhu ve Stockholmu


DRY - vítěz German Design Award 2020

Krásná zpráva na začátku roku 2020. Židle DRY se stala vítězem German Design Award 2020 v kategorii "Excellent Product Design". Porotu zaujala především svým téměř grafickým vzhledem, který je obzvláště působivý v siluetě. Multifunkční židle s jasnými liniemi je v interiéru příjemně nenápadná. Zároveň díky překvapivě ploché, ale flexibilní skořepině sedadla z polyuretanové pěny s příjemně měkkým povrchem přináší maximální pohodlí při sezení, ale funguje také jako tlumič zvuku.

Gratulujeme výrobci - dánské značce Randers + Radius a designérskému duu Komplot Design!

více o židli DRY


IITTALA vánoce**

Marně si lámete každý rok hlavu s tím, čím obdarovat své blízké na Vánoce? Jsme na to stejně, ale lze to vyřešit elegantně. Finská značka Iittala má ucelené kolekce dekorací, nádobí, potřeb pro stolování, vaření. Takže pokud jste již něčím od této značky své blízké potěšili, stačí dokoupit další kousek z kolekce. Anebo založit novou tradici a koupit ten první. Ke sklenkám na šampaňské můžete dokoupit set sklenek na víno, k šálku na kávu i hrnek na čaj, k příborům servírovací náčiní, ke svícnu svícen další, ale v jiné barevnosti… Rozhodně tyto dárky potěší, nešlápnete vedle a budete originální. Do Vánoc Vám budeme rádi přinášet nápady na osvědčené doplňky, na vybrané zboží se slevou 25%. Jsme připraveni, tak buďte taky - začínáme kouzlit tu pravou vánoční atmosféru..

Zaregistrujte se pro zasílání newsletterů se zajímavými vánočními slevami anebo nás sledujte na Facebooku a Instagramu, inspirace se přeci vždy hodí..

produkty značky Iittala v našem eshopu


ZDOWN znovu na scéně…

Skládací židle ZDOWN byla navržena v roce 1968 designérem Erikem Magnussenem a po několika letech ji znovu uvádí na trh značka Engelbrechts.
Jednoduchý design a konstrukce této skládací židle je charakteristická pro návrhy Erika Magnussena, ten zkoumal jedinečný výraz a to zejména podnoží. Chtěl z materiálu vytěžit maximum a prozkoumat sílu, kterou lze dosáhnout, když se návrh promyslí. ZDOWN křeslo bylo navrženo s cílem využít schopnost oceli tvarovat a ohýbat. Ocelová konstrukce židle se skládá ze dvou trubek ve tvaru písmene "Z", a jako spirálová spona je ocel ohýbána v klikaté struktuře, jejíž konce jsou elegantně zakončeny v sedadle a opěradle a poskytují tak velký komfort sezení. Zdown je ideální pro hotely, recepce, veřejné i soukromé interiéry, je k dispozici v přírodní kůži ve třech barvách (černá, přírodní a bordó) s rámem z leštěného chromu.

více o křesle ZDOWN


O2asis by OFFECCT

O2asis je kolekce designových produktů švédské značky OFFECCT, které zvyšují hodnotu pracovního prostředí, zejména díky vědomému využití zeleně jako součást produktů, a zlepšené kvalitě ovzduší. O2asis nabízí možnost architektům, kteří mají zájem o zapracování zelených prvků do svých projektů již při navrhování, nikoli dodatečně bez jakéhokoli konceptu. Jednotlivé prvky mohou být použity jako prostorové prvky, které například fungují jako oázy nebo prostorové dělící moduly.
"Rostliny jsou nezbytné. Líbí se mi jejich různé odstíny zelené, mám rád jejich vůni a jejich změny v čase - říká tvůrce Green Islands Jean-Marie Massaud. Aby byla zachována vysoká kvalita a udržitelnost a aby byla udržena čistota sezení, musí být uvnitř produktů vždy použit květináč. O2asis kolekce zahrnuje zelené ostrovy Green Islands, speciálně navržené stojany a stolky na květiny Green Pedestals, Pads a Divider a sezení On Point.

více o kolekci O2asis


PlyDesign - ti, co to s překližkou opravdu umí

Značky Plydesign jste si mohli poprvé všimnout na veletrhu Stockholm Furniture and Light Fair v roce 2017, kde představovali svou prvotinu - židli Fleet. U této nové maďarské značky na vzestupu, která ale má mnohé společné se Skandinávií a skandinávským design, se od té doby hodně změnilo - rozšířili kolekci židlí a stolů v nadčasovém, účelném designu. Ocenění Design without Borders 2016 bylo tak jen začátkem. Plydesign ale nejsou žádní nováčci v oboru, mají za sebou 25 let rozsáhlých znalostí a zkušeností jako dlouholetý dodavatel lisovaných překližkových komponentů pro západní Evropu a skandinávské značky jako Vitra a Scandiform.

Nabyté zkušenosti, nápady a touha je vedly k vývoji své vlastní kolekce navržené designérem Andrásem Kerékgyártó. Jeho vnímání designu, formy, linií bylo ovlivněno studiem designu nábytku na Aalto Univerzity ve Finsku. Hluboké kořeny kultury nábytku a tradice ve Finsku mu byly vždy blízké stejně jako jednoduchost, lehkost a čistota designu. Sám dodává, že i v posledních 50 letech byla tendence maďarských návrhářů dívat se na Sever. Skandinávský design a přístup se mísí v kolekci s jeho vlastní vizí, kterou přináší ze své kultury. Technologie lisované překližky, která je charakteristická pro modely společnosti Plydesign, jim dodává zakřivené, měkké tvary a zároveň zachovává vysokou kvalitu dřeva.

kolekce židlí a stolů PlyDesign :: Katalog


Jsme součástí projektu - pivnice Červený Jelen

V centru Prahy blízko náměstí Republiky v nově rekonstruovaném Paláci Špork dle architektonického návrhu arch. Stanislava Fialy vzniká v prostorách bývalé prvorepublikové banky jedinečný koncept pivnice - Červený Jelen.

Nově jsou propojena tři patra bývalé banky a jejího trezoru. Podle autorů jde o poctu architektu Josefu Gočárovi, který objekt paláce s kubistickými prvky pro původní banku navrhoval.
A právě přes zmíněná tři patra, tedy téměř 30 metrů, se rozpíná největší tanková věž v Česku, v Evropě a kdoví – možná i na světě. Tuctem tanků, seřazených nad sebou ve dvojstupu, poteče výhradně plzeňské pivo a je to opravdu světový unikát.

Jsme poctěni, že jsme mohli být jedním z partnerů při vybavování interiéru restaurace. Pohodlně se posadíte v pivnici i salóncích na židle DRY (Randers + Radius), SESSION (Magnus Olesen) a MOODY (Andreu World).
Takže až půjdete od října okolo a uvidíte létající červené jeleny, rozhodně se zastavte… Včera byl zahájen zkušební provoz a moc se nám tam líbilo, rozhodně zavítáme zas…

více informací o dodaných židlích


Nominace židle DRY na German Design Award 2020

Minimalistická židle DRY v nominacích na German Design Award 2020

Židle DRY od dánské firmy Randers + Radius od Komplot Design je nominována na German Design Award 2020 v kategorii “Excellent Product Design".
A není se čemu divit - je to minimalistická židle, která se snadno přizpůsobí jakémukoli architektonickému prostředí, je stohovatelná, vyrábí se v příjemné paletě severských barev, může být spojována do řad, díky polyuretanu je sezení měkké a komfortní, přispívá k dobré akustice a vyrábí se v několika variantách včetně barové. A v neposlední řadě, je prostě jednoduše krásná.
Jsme rádi, že ji máme v portfóliu a jsme poctěni, že značku Randers + Radius exkluzivně v ČR zastupujeme. DRY, držíme palce…

více o židli DRY


Lesní tanec v podání nové TAIKA Siimes

Taika znamená ve finštině "kouzlo" a právě dekor TAIKA Vám přináší již 12 let fantazii, mystičnost a kouzlo pohádek do každodenního života.
Svět sov, lišek má ale nové "posily" - srnky, tetřevy a ježky - a to v novém dekoru TAIKA Siimes. I těmito novými postavami Klause Haapaniemi podněcuje představivost a vyprávění, živé vzory nejen zvířat ale i kouzelných bylin postupně odhalují detaily a vrstvy. Magie Haapaniemiho byla kombinována s tvary série Aika, kterou navrhl Heikki Orvola. Vzor Siimes je inspirován barvami i kulturou Severu, vytváří nové souznění tance lesních zvířat na klasickém nádobí. Přidáte si tedy do sbírky nový příběh z řady tak trochu odvážných a okouzlujících kousků?


kolekce TAIKA Siimes


Nezapomínejte na věšáky, nejsou jen na kabáty

Často opomíjený doplněk do kanceláře - věšák. Nejen na kabáty, deštníky, ale i jako designový prvek dotvářející celkovou atmosféru interiéru. Nemusí být jen stojanový, nástěnný, ale i závěsný, který je často tím prvním, co Vás v prostoru upoutá. Celou kolekci skandinávských věšáků různých tvarů a barev naleznete v naší produktové sekci "Věšáky".

kolekce věšáků zde


CARRY ON - nápaditý, originální pouf, co se neztratí

Carry On je přenosný pouf, který funguje sám o sobě, ale velmi dobře se kombinuje s moderním designem, třeba jako doplněk k sedacím soupravám nebo jako součást relax zón v kancelářích. Carry On je nejen flexibilní díky rukojeti pro snadné a pohodlné přenesení, ale též pro svůj kulatý tvar, jednoduchý design, kombinaci tradičních materiálů a detailu prošití, které kombinuje s kvalitním zpracováním. Carry on nejvíce vynikne ve větším počtu - ve skupinách a barevných kombinacích.

více o produktu Carry On značky OFFECCT


Salone del Mobile. Milano 2019

Po zimním Stockholmu je na řadě jarní Miláno. V úterý 9. dubna 2019 se slavnostně otevřou brány výstaviště a stejně jako každý rok se zde bude vše točit okolo designu, trendů, nových technologií. Tajemstvím již nyní není jaké novinky představí finská značka INNO. Béžové a šedé tóny letos vyměnili za zářivější odstíny - žlutou a oranžovou (terakotovou). "Obarvili" jimi své stálice, ale i jednu z novinek - čalouněný akustický paraván KATVE od Mikko Laakkonena. Více informací o této a dalších novinkách naleznete v přiložené tiskové zprávě.

www.inno.fi :: Katalog

YOUNG - typicky švédské a prosté

Pohovka a křeslo Young bylo přímo navrženo pro městské prostory. Pohovka, která je ideální pro dvě osoby se skvělým komfortem a stylem je novinku roku 2019 od mladého britského designéra Michaela Younga. Každý úhel a prvek v této pohovce a lehkém křesle byly pečlivě promyšleny. Prošívaná textilie pokrývá měkké posezení, které spočívá na jemně tvarovaném dřevěném rámu.

"Švédové mají dobrý smysl pro styl, chtěl jsem udělat něco, co by bylo typicky švédské a prosté. Čalounictví je jedna z nejtěžších věcí, protože je to tak nekontrolovatelné, na rozdíl od konstrukčního řešení, které je stejně těžké, ale víte přesný výsledek. Jsem tedy velmi šťastný, že mi Offecct dal tu možnost navrhnout kolekci ležérního gauče a křesla, dala mi nové poznatky o čalounictví. A poděkovat za naší spolupráci obecně, "říká Michael Young.

více o křesle a sofa YOUNG


Sahara - písečné duny v kanceláři

Nástěnný akustický panel Sahara vytvořený designérem Gabrielem Tan je vyroben z korku, což je přírodní materiál, který nabízí vynikající akustické vlastnosti. Je ve své podstatě jednoduchý a přirozený jako písečné duny vznikající větrem. Tvar akustického panelu Sahara je ideálním výchozím bodem pro vytváření velkého množství obrazců na zdi - od asymetrických až po symetrické, od geometricky přísných konfigurací až po dynamické náhodné formace připomínající písečné duny. Jak říká sám designér - "je to materiál, který sám mluví nebo spíše šeptá".

Sahara panely jsou vyrobena z odpadního materiálu vznikajícího při výrobě vinných korků v továrně v Portugalsku. Výroba korku probíhá v souladu s přírodou - opravdu pomáhá zachovat krásné háje a lesy z korkových dubů, které zase poskytují základní stanoviště pro iberské královské orli a další volně žijící zvířata. Bez korkové produkce by hrozilo, že budou korkové lesy přeměněny na zemědělskou půdu.

více o akustickém panelu Sahara


Soundsticks - důkaz, jak krásná recyklace může být…

Vytvořit komerční produkt ze zbytkových materiálů je snadné říct, ale těžké zrealizovat.
"Tento projekt se vyvíjel mnoha diskuzemi a různými pokusy o hledání nových způsobů řešení akustiky v dnešním prostředí. Soundsticks je inovativní koncepce dělení prostorů, která pomáhá snižovat okolní hluk ve veřejných prostorech nebo v otevřených pracovních prostorech, zároveň se jedná o udržitelný produkt, ale také produkt, který přináší něco nového a relevantního pro akustický segment ", říká designér Andrea Ruggiero.

Zvukové "tyčky" jsou vyrobeny z textilních odpadů z výroby čalounění, které jsou navrženy do tvaru trubky, která je na koncích uzavřena recyklovaným hliníkovým uzávěrem. Tyto textilní tyčky visí z kolejnic v různých výškách, v lineárních nebo radiálních řadách nebo klastrech, které lze kombinovat v závislosti na potřebách a prostoru. Nabízí tak nekonvenční možnosti vytváření nových prostorů v místnostech, nové vnímání akustických prvků. Jsou důkazem, že vše se dá zužitkovat a vytvořit něco nového, inovativního.

více o akustických prvcích Soundsticks od Offecctu


Akustické světlo inspirované leknínem

Tlumení hluku je prvotní poslání, ale lampa Lily přináší i redukci vizuálního stresu" - říkají sami designéři akustického světla Runa Klock & Hallgeir Homstvedt.
Lily lampa představuje zcela nový pohled na akustické výrobky značky Abstracta. Lily využívá pro tlumení hluku tvarovanou plsť. Ta byla tak důkladně do světla integrována, že si ji ani nevšimnete. Lily získala své jméno od svých raných prototypů, které se podobaly listům leknínu. Od té doby sice byl tvar více zjednodušen, je otevřenější k interpretaci. Ale přesto je stále přítomen pocit, že lampa se vznáší ve vzduchu, dotváří pokoj s nádhernou klidností.

více o světle Lily


Stockholm se na Vás těší…

Možná i Vy už se nemůžete dočkat, co nového bude k vidění na největším svátku designu Stockholm Furniture & Light Fair 2019. Zatím všichni tají nebo odhalují ze svých nových kolekcí jen střípky, tak objevte spolu s námi, na čem skandinávské značky minulý rok tvrdě pracovaly a pyšně představí ve svých expozicích či showroomech. Tak na shledanou ve Stockholmu, 5 – 9/2/2019…

OFFECCT B03:11
INNO B05:21
ABSTRACTA B06:21
NAAMANKA A12:02
SEDIA SYSTEMS AG:27
RANDERS + RADIUS A14:19
RAGNARS A14:20
EFG A20:20

více o Stockholm Furniture & Light Fair 2019


Lednový výprodej je tady…

Probrali jsme sklad, našli kousky, které se už nadále nebudou objevovat v kolekcích skandinávských značek a tady jsou s výjimečnou 30 – 85% slevou. Tak neváhejte a pořiďte si něco stylového domů za více než příznivé ceny.
Většinou se jedná o poslední kusy nebo doplňky v barevných tónech pro další sezónu již neaktuální. Občas se nám od zboží někam zatoulá krabička nebo je mírně poškozena či staršího data, ale zboží je v naprostém pořádku. Prostě navštivte náš eshop, určitě v nabídce objevíte něco nepostradatelného, třeba i tapety, které máme v trvalé slevě.

výprodej na eshopu Designor


SNOWFLAKES

"Začalo to, když jsem viděl na veletrhu báječné fotografie z 19. století fotografa Wilsona Bentley. Fotografoval sněhové krystaly po čtyřicet šest let! Byl jsem fascinován jeho dílem a studoval jeho knihu, která vyšla v roce 1931 a obsahovala obrázky s 2 000 různými sněhovými vločkami", vysvětluje Eero Koivisto. Inspirace je tedy zřejmá, kolekce stolků je ale unikátní ještě něčím dalším - je to první nábytek na světě, který je hromadně vyráběn, ale každý stůl je jedinečný. Cílem stolku ve tvaru sněhových vloček je dosáhnout stejného rozdílu jako u skutečných sněhových vloček, každá je jiná.

Je vyroben z materiálu DuPont Corian® pomocí počítačového softwaru, který je připojen k fréze. Stroj automaticky vyřízne stolní desku přesně podle pokynů, ale frézovací program se v určitých přednastavených parametrech vždy mění. Stůl má ale vždy šest stejných bodů a stejný průměr. Snowflakes je malý a užitečný stolek, který lze kombinovat v bytovém i veřejném interiéru, například k sedačce, jako odkladní stolek nebo třeba jako noční stolek. Stůl je k dispozici ve třech různých výškách.

produkt SNOWFLAKES


Vánoční rozzářený čas…

Nalaďte se pomalu na vánoční čas, ke kterému neodmyslitelně patří světlo svíček. Zapalování svíček nebo ohně se váže k pohanské tradici, kdy byl oheň symbol života a kontrastoval s okolní zimou. Vylepšete si tam tmavé večery světlem svíček. Dokonce existují i pověry, jak svíčku zapálit - svíčku vždy zapalujte pravou rukou, přináší to štěstí. Nikdy nezapalujte tři svíčky stejnou zápalkou a nepalte tři svíčky zároveň, přináší to prý smůlu.

Ať se těmito radami budete nebo nebudete řídit, máme pro Vás tipy na exkluzivní skleněné svícny od finské značky Iittala, které budou zářit a dekorovat po celý rok. Pro tento týden (21.-27.11.2018) vybrané svícny pořídíte v našem eshopu se slevou 25%. Každý je jiný, ale potěší určitě všechny.

nabídka svícnů IittalaAIRLEAF

airleaf, abstracta

Po úspěšných produktech Airflake, Aircone a Airbloom přináší designér Stefan Borselius přírodu do vnitřního prostoru. "Myšlenka je, že byste měli mít možnost vytvořit v interiéru něco - od organického listí až po přísné grafické vzory," vysvětluje Stefan Borselius. Airleaf umožňuje vytvářet oddělené prostory s příjemnou zvukovou scénou, přičemž zachovává otevřenost místnosti. Stupeň otevřenosti určíte výběrem způsobu, jakým jsou poskládány - kombinovány jednotlivé listové moduly.

produkt AirLeaf


JumpSeat - evoluce sezení

JumpSeat je unikátní koncept sezení od Sedia Systems. Spojení inovativního designu, prostorové úspornosti s minimalistickým výrazem a komfortem sezení jej předurčuje k možnému využití ve všech typech interiérů, jako jsou přednáškové a konferenční sály, prezentační místnosti, hudební a divadelní sály, auditoria, multifunkční sály, koridory a terminály.
Originální sklopný systém křesla JumpSeat nevyužívá tradiční pružinové nebo gravitační mechanismy. Je založený na skládání překližkových lamel, inspirovaný fungováním obratlů a páteře v lidském těle. Montáž je možná na/do podlahy nebo přímo do stěny. V pozici sedáku sklopeného nahoru je hloubka křesla menší než 10cm, což předurčuje jeho použití i ve všech interiérech, kde je třeba zakomponovat potřebný počet míst při omezených prostorových možnostech.
Novinka - JumpSeat Emerge - teleskopické motorové provedení integrované do podlahy. Umožňuje vytvořit multifunkční sály proměnou volného prostoru během několika minut na elegantní auditorium.

JumpSeat sezení


ORGATEC 2018

Stockholm, Milano je za námi, ale před námi je další "svátek" designu - Orgatec 2018. Jaké budou mít značky novinky, čím chtějí překvapit, zaujmout a jak budou prezentovat své, severské pojetí designu letos je zatím velké tajemství. Tak se nechte překvapit a doražte na ORGATEC 2018 ve dnech 23.-27.10.2018.

Těší se na Vás následující značky - OFFECCT /hala 11.2, stánek B039/, RANDERS+RADIUS /hala 11.2, stánek F001/, SOFTLINE /hala 10.2, stánek K049 L048/, ABSTRACTA /hala 10.2, stánek K030/ a +HALLE /hala 10.2, stánek P041/Q040/.

orgatec 2018


Šedesátka se musí oslavit…

Otočná židle KEVI byla navržena v roce 1958 dánským architektem Jørgenem Rasmussenem a dnes slavíme její 60. výročí. Za tu dobu se prodalo více než 2,5 milionu kusů pod značkou Engelbrechts. A protože takové jubileum se musí náležitě oslavit, Engelbrechts představuje její novou podobu v černém lesku. Tak všechno nejlepší, KEVI, ať se líbíš dál…

engelbrechts_kevi_anniversary


MOMENT by Offecct…

Křeslo Moment od Offecctu je navrženo jako místo pro krátké zastavení se – udělat si pauzu, na chvíli se posadit, přečíst si noviny, dát si něco malého k jídlu. Je to křeslo velice přizpůsobivé do jakýchkoli prostor a pro jakoukoli činnost díky malému otočnému stolku třeba i pro práci.
Designér Khodi Feiz získal originální inspiraci ze starých školních židlí propojených se stolkem, funkci posunul v čase a vzniklo křeslo s tak jasným názvem, které vystihuje vše - Moment…

křeslo Moment


Inspirace je všude…

Někdy je až překvapující, co inspiruje designéry a kam se samotná myšlenka posune. Jako je tomu u akustických panelů NOTES od Offecctu. Designér Lucha Nichetto sám vysvětluje: "Jsem z Itálie z Benátek, kde je běžné sušení prádla tak, že ho přehodíte přes libovolný dostupný kabel, který najdete mezi obytnými domy. Když děti hrají fotbal na ulici, oblečení visící nad linií ztlumí zvuk skákajícího balónu a křik dětí. Tak jsem to použil jako inspiraci a snažil jsem se ji převést na průmyslový výrobek."

Notes se skládají z pěti různých tvarů, které můžete "oblékat" do látky podle vašeho výběru. Jsou upevněny na kolejnici, takže s nimi můžete pohybovat do stran a aranžovat tak, jak zrovna potřebujete. Nejenže pohlcují zvuk, ale také pomáhají rozdělit prostor novým, neokoukaným způsobem.

panely NOTES