DESIGNOR - To nejlepší ze skandinávského designu pro Váš interiér


Akustické světlo inspirované leknínem

Tlumení hluku je prvotní poslání, ale lampa Lily přináší i redukci vizuálního stresu" - říkají sami designéři akustického světla Runa Klock & Hallgeir Homstvedt.
Lily lampa představuje zcela nový pohled na akustické výrobky značky Abstracta. Lily využívá pro tlumení hluku tvarovanou plsť. Ta byla tak důkladně do světla integrována, že si ji ani nevšimnete. Lily získala své jméno od svých raných prototypů, které se podobaly listům leknínu. Od té doby sice byl tvar více zjednodušen, je otevřenější k interpretaci. Ale přesto je stále přítomen pocit, že lampa se vznáší ve vzduchu, dotváří pokoj s nádhernou klidností.

více o světle Lily


Stockholm se na Vás těší…

Možná i Vy už se nemůžete dočkat, co nového bude k vidění na největším svátku designu Stockholm Furniture & Light Fair 2019. Zatím všichni tají nebo odhalují ze svých nových kolekcí jen střípky, tak objevte spolu s námi, na čem skandinávské značky minulý rok tvrdě pracovaly a pyšně představí ve svých expozicích či showroomech. Tak na shledanou ve Stockholmu, 5 – 9/2/2019…

OFFECCT B03:11
INNO B05:21
ABSTRACTA B06:21
NAAMANKA A12:02
SEDIA SYSTEMS AG:27
RANDERS + RADIUS A14:19
RAGNARS A14:20
EFG A20:20

více o Stockholm Furniture & Light Fair 2019


Lednový výprodej je tady…

Probrali jsme sklad, našli kousky, které se už nadále nebudou objevovat v kolekcích skandinávských značek a tady jsou s výjimečnou 30 – 85% slevou. Tak neváhejte a pořiďte si něco stylového domů za více než příznivé ceny.
Většinou se jedná o poslední kusy nebo doplňky v barevných tónech pro další sezónu již neaktuální. Občas se nám od zboží někam zatoulá krabička nebo je mírně poškozena či staršího data, ale zboží je v naprostém pořádku. Prostě navštivte náš eshop, určitě v nabídce objevíte něco nepostradatelného, třeba i tapety, které máme v trvalé slevě.

výprodej na eshopu Designor


SNOWFLAKES

"Začalo to, když jsem viděl na veletrhu báječné fotografie z 19. století fotografa Wilsona Bentley. Fotografoval sněhové krystaly po čtyřicet šest let! Byl jsem fascinován jeho dílem a studoval jeho knihu, která vyšla v roce 1931 a obsahovala obrázky s 2 000 různými sněhovými vločkami", vysvětluje Eero Koivisto. Inspirace je tedy zřejmá, kolekce stolků je ale unikátní ještě něčím dalším - je to první nábytek na světě, který je hromadně vyráběn, ale každý stůl je jedinečný. Cílem stolku ve tvaru sněhových vloček je dosáhnout stejného rozdílu jako u skutečných sněhových vloček, každá je jiná.

Je vyroben z materiálu DuPont Corian® pomocí počítačového softwaru, který je připojen k fréze. Stroj automaticky vyřízne stolní desku přesně podle pokynů, ale frézovací program se v určitých přednastavených parametrech vždy mění. Stůl má ale vždy šest stejných bodů a stejný průměr. Snowflakes je malý a užitečný stolek, který lze kombinovat v bytovém i veřejném interiéru, například k sedačce, jako odkladní stolek nebo třeba jako noční stolek. Stůl je k dispozici ve třech různých výškách.

produkt SNOWFLAKES


Vánoční rozzářený čas…

Nalaďte se pomalu na vánoční čas, ke kterému neodmyslitelně patří světlo svíček. Zapalování svíček nebo ohně se váže k pohanské tradici, kdy byl oheň symbol života a kontrastoval s okolní zimou. Vylepšete si tam tmavé večery světlem svíček. Dokonce existují i pověry, jak svíčku zapálit - svíčku vždy zapalujte pravou rukou, přináší to štěstí. Nikdy nezapalujte tři svíčky stejnou zápalkou a nepalte tři svíčky zároveň, přináší to prý smůlu.

Ať se těmito radami budete nebo nebudete řídit, máme pro Vás tipy na exkluzivní skleněné svícny od finské značky Iittala, které budou zářit a dekorovat po celý rok. Pro tento týden (21.-27.11.2018) vybrané svícny pořídíte v našem eshopu se slevou 25%. Každý je jiný, ale potěší určitě všechny.

nabídka svícnů IittalaAIRLEAF

airleaf, abstracta

Po úspěšných produktech Airflake, Aircone a Airbloom přináší designér Stefan Borselius přírodu do vnitřního prostoru. "Myšlenka je, že byste měli mít možnost vytvořit v interiéru něco - od organického listí až po přísné grafické vzory," vysvětluje Stefan Borselius. Airleaf umožňuje vytvářet oddělené prostory s příjemnou zvukovou scénou, přičemž zachovává otevřenost místnosti. Stupeň otevřenosti určíte výběrem způsobu, jakým jsou poskládány - kombinovány jednotlivé listové moduly.

produkt AirLeaf


JumpSeat - evoluce sezení

JumpSeat je unikátní koncept sezení od Sedia Systems. Spojení inovativního designu, prostorové úspornosti s minimalistickým výrazem a komfortem sezení jej předurčuje k možnému využití ve všech typech interiérů, jako jsou přednáškové a konferenční sály, prezentační místnosti, hudební a divadelní sály, auditoria, multifunkční sály, koridory a terminály.
Originální sklopný systém křesla JumpSeat nevyužívá tradiční pružinové nebo gravitační mechanismy. Je založený na skládání překližkových lamel, inspirovaný fungováním obratlů a páteře v lidském těle. Montáž je možná na/do podlahy nebo přímo do stěny. V pozici sedáku sklopeného nahoru je hloubka křesla menší než 10cm, což předurčuje jeho použití i ve všech interiérech, kde je třeba zakomponovat potřebný počet míst při omezených prostorových možnostech.
Novinka - JumpSeat Emerge - teleskopické motorové provedení integrované do podlahy. Umožňuje vytvořit multifunkční sály proměnou volného prostoru během několika minut na elegantní auditorium.

JumpSeat sezení


ORGATEC 2018

Stockholm, Milano je za námi, ale před námi je další "svátek" designu - Orgatec 2018. Jaké budou mít značky novinky, čím chtějí překvapit, zaujmout a jak budou prezentovat své, severské pojetí designu letos je zatím velké tajemství. Tak se nechte překvapit a doražte na ORGATEC 2018 ve dnech 23.-27.10.2018.

Těší se na Vás následující značky - OFFECCT /hala 11.2, stánek B039/, RANDERS+RADIUS /hala 11.2, stánek F001/, SOFTLINE /hala 10.2, stánek K049 L048/, ABSTRACTA /hala 10.2, stánek K030/ a +HALLE /hala 10.2, stánek P041/Q040/.

orgatec 2018


Šedesátka se musí oslavit…

Otočná židle KEVI byla navržena v roce 1958 dánským architektem Jørgenem Rasmussenem a dnes slavíme její 60. výročí. Za tu dobu se prodalo více než 2,5 milionu kusů pod značkou Engelbrechts. A protože takové jubileum se musí náležitě oslavit, Engelbrechts představuje její novou podobu v černém lesku. Tak všechno nejlepší, KEVI, ať se líbíš dál…

engelbrechts_kevi_anniversary


MOMENT by Offecct…

Křeslo Moment od Offecctu je navrženo jako místo pro krátké zastavení se – udělat si pauzu, na chvíli se posadit, přečíst si noviny, dát si něco malého k jídlu. Je to křeslo velice přizpůsobivé do jakýchkoli prostor a pro jakoukoli činnost díky malému otočnému stolku třeba i pro práci.
Designér Khodi Feiz získal originální inspiraci ze starých školních židlí propojených se stolkem, funkci posunul v čase a vzniklo křeslo s tak jasným názvem, které vystihuje vše - Moment…

křeslo Moment


Inspirace je všude…

Někdy je až překvapující, co inspiruje designéry a kam se samotná myšlenka posune. Jako je tomu u akustických panelů NOTES od Offecctu. Designér Lucha Nichetto sám vysvětluje: "Jsem z Itálie z Benátek, kde je běžné sušení prádla tak, že ho přehodíte přes libovolný dostupný kabel, který najdete mezi obytnými domy. Když děti hrají fotbal na ulici, oblečení visící nad linií ztlumí zvuk skákajícího balónu a křik dětí. Tak jsem to použil jako inspiraci a snažil jsem se ji převést na průmyslový výrobek."

Notes se skládají z pěti různých tvarů, které můžete "oblékat" do látky podle vašeho výběru. Jsou upevněny na kolejnici, takže s nimi můžete pohybovat do stran a aranžovat tak, jak zrovna potřebujete. Nejenže pohlcují zvuk, ale také pomáhají rozdělit prostor novým, neokoukaným způsobem.

panely NOTES