DESIGNOR - To nejlepší ze skandinávského designu pro Váš interiér


OFFECCT

Švédský výrobce nábytku OFFECCT zakládá svou vizi na švédské řemeslné dovednosti a kvalitním, inovativním designu s důrazem na ekologii. Úzce spolupracuje s mezinárodně uznávanými designéry, kteří sdílejí zaujetí značky pro vytváření kreativního prostředí pro setkávání lidí. Společně tvoří elegantní a inteligentní produkty, které spojují hodnoty skandinávského designu s ekologickými aspekty jejich výroby směřujícími k myšlenkám trvale udržitelného rozvoje. Kvalitu a design považuje OFFECCT za stejně důležité jako výběr materiálů a energií, způsob dopravy a logistiku.

Mnohé z produktů OFFECCT mají certifikát Nordic Swan ecolabel - oficiální certifikát udržitelnosti. Kritérii pro její získání posuzují kvalitu, vliv na životní prostředí i zdraví. V roce 2015 představila společnost vlastní koncept OFFECCT LifeCircle, který má za cíl prodloužit životnost výrobků a tím ulevit životnímu prostředí. Představují tak nový přístup k nábytku a interiérům - skrze pravidelnou péči, servis a renovaci zajistit svým produktům delší životní cyklus.

OFFECCT věří, že kvalitní a inovativní design dává vzniknout interiérům, které mají pozitivní vliv na člověka – při jednáních, setkávání, na pracovišti i doma. OFFECCT chce vytvářet design, který přirozeně zapadá do okolního prostředí, dodává lidem energii a podněcuje myšlenku sdílení a spolupráce v inspirujícím prostředí. Společnost úzce spolupracuje se světově uznávanými designéry, jako jsou Claesson Kovisto Rune Architects, Jean-Marie Massaud, Alfredo Häberli, Norway Says, Broberg & Ridderstråle, Monica Förster, Karim Rashid.

nabídka produktů značky Offecct
Historie

Švédská firma OFFECCT byla založena v roce 1990 Kurtem Tingdalem a Andersem Englundem a pouhých 10 let stačilo, aby se zařadila mezi uznávané světové výrobce designového nábytku. Offecct obdržel řadu mezinárodních ocenění za design. Jméno společnosti vzniklo nápaditým spojením švédského slova offentlig (znamenající veřejný) a anglického pojmu affect (ovlivňovat). Toto slovní spojení vyjadřuje jádro aktivit této mladé společnosti – ovlivňovat veřejné prostory a vytvářet nábytek pro tvůrčí setkávání lidí dle svého tvůrčího konceptu CMP- „creative meeting places“. Sídlo společnosti ve švédském Tibro bylo v roce 2005 redesignováno slavným triem dvorních designérů - Claesson Kovisto Rune Architects a stalo se architektonicky nejvýraznější budovou v širokém okolí.

Milníky značky Offecct
- byla založena v roce 1990 Kurtem Tingdalem a Andersem Englundem,
- společnost rychle dosáhla tržeb 150 milionů SEK (polovinu z nich tvoří export do více než 50 zemí),
- podnik je provozován ve vlastních prostorách o celkové ploše cca 20 000 m2,
- od května 2017 je Offecct součástí Flokk – lídra na trhu v oblasti designu, vývoje a výroby pracovního nábytku v Evropě. Flokk vlastní kromě Offecct
také přední značky jako HÅG, RBM, RH, Giroflex, BMA, Profim, Malmstolen a 9to5 Seating.

více o společnosti Offecct (english version)

Kolekce OFFECCT

Offecct je švédská společnost zabývající se designem nábytku, která vyvíjí jedinečný nábytek pro inspirativní místa setkávání v domácnosti, kanceláři a veřejném prostoru. Spolu s vybranými architekty a designéry nabízíme inovativní design s ohledem na planetu a se zaměřením na lidi, architekturu, vysokou kvalitu a udržitelnost. To je jejich poslání – a jejich vášeň!

Společnost OFFECCT ve spolupráci se svými designéry vytvořila mnoho nábytkových ikon. Mezi ty nejznámější patří křeslo Oyster podle návrhu Michaela Sodeaua, které bylo inspirováno láskou Švédů ke korýšům. OFFECCT se kromě solitérních kusů nábytku zaměřuje také na akustická řešení - ať už to jsou akustické panely Soundwave nebo jiná akustická inovativní řešení do interiéru.
Ze zajímavých projektů, které realizovala firma OFFECCT pro klienty po celém světě můžeme uvést například společnost Skype, Švédskou asociaci architektů a hotel Nobis ve Stockholmu, MoMA (Muzeum moderního umění) a studio MTV v New Yorku, Microsoft v Hong Kongu, Philips v Istanbulu, letiště Schiphol v Amsterdamu, Statoil in Norsku, BMW V Belgii a další.

kolekce Offecct

AIR & SOUND

Kolekce, z jejíž názvu je zřejmé mnoho - společnost OFFECCT reflektuje nejnovější výzkumy týkající se pracovního prostředí a jeho ovlivňování. Je dokázáno, že dobrá kvalita vzduchu a zvuku skutečně zlepšuje naši kreativitu a pohodlí. Proto OFFECCT představil kolekci Air & Sound jak s produkty pohlcujícími zvuk, tak s produkty s možností doplnění zeleně do interiéru, které přispívají k zdravému a příjemnějšímu prostředí.

"Moderní budovy jsou často tak dobře izolované, že vzduch není schopen správně cirkulovat a v důsledku toho jsme unaveni a ztrácíme koncentraci. Jedním z řešení jsou zelené rostliny, které zvyšují hladinu kyslíku a absorbují oxid uhličitý a nezdravé částice. Proto přicházíme s výrobky, které jsou speciálně navrženy tak, aby byla snadná integrace rostlin do našeho prostředí - Zelený nábytek (Green furnishings). V důsledku toho se cítíme lépe, dosahujeme více a jsme kreativnější. Tyto produkty zařazujeme do svého portfolia pod názvem O2Asis" - říká Andersem Englundem, jeden ze zakladatelů společnosti Offecct.


ON POINT medium/high + barové židle MOVE ON

ON POINT medium/high + barové židle MOVE ON


O2asis

O2asis je kolekce designových produktů, které zvyšují hodnotu pracovního prostředí, zejména díky vědomému využití zeleně jako součást produktů, a zlepšené kvalitě ovzduší. O2asis nabízí možnost architektům, kteří mají zájem o zapracování zelených prvků do svých projektů již při navrhování, nikoli dodatečně bez jakéhokoli konceptu. Jednotlivé prvky mohou být použity jako prostorové prvky, které například fungují jako oázy nebo prostorové dělící moduly.
"Rostliny jsou nezbytné. Líbí se mi jejich různé odstíny zelené, mám rád jejich vůni a jejich změny v čase - říká Jean-Marie Massaud. Aby byla zachována vysoká kvalita a udržitelnost a aby byla udržena čistota sezení, musí být uvnitř produktů vždy použit květináč. O2asis kolekce zahrnuje speciálně navržené stojany a stolky na květiny Green Pedestals a Pads a sezení s rostlinami On Point.


Green Pedestals + Green Pads

Zelené kontejnery - podstavce Green Pedestals na květiny jsou fantastické kusy nábytku, které oživují interiér. Díky štíhlým nohám, které jsou mírně nepravidelné, získává podstavce určitou osobnost, "říká designérka Sofia Lagerkvist.
Třetím typem kolekce O2asis jsou Green Pads od designéra Luca Nichetta. Stolek vznikl tak, že položil několik květin v květináčích na květinové podtácky - misky různých velikostí vedle sebe. Potom odstranil květiny a květináče, ale podtácky ponechal. Tyto talíře o různých rozměrech vytvovřily jakýsi vzorek, který byl poté Lucou přepracován, což vyústilo v kus zeleného nábytku, který byl nazván Green Pads.
Green Pedestals


On Point

Posledním prvkem konceptu O2asis je On Point z dílny designéra Mattias Stenberg. Svým jemným a elegantním vzhledem je stůl skvělý pro neformální setkávání na pracovišti, je ideální pro všechny veřejné prostory pro soukromé rozhovory. On Point je součástí konceptu O2asis společnosti Offecct s vegetací integrovanou do nábytkových dílů za účelem zlepšení pohody a kvality ovzduší. Stůl může obsahovat rostliny a stromy různých rozměrů, přičemž kroužky o dvou velikostech jsou umístěny v centru stolu. Je to také způsob vytvoření mikro architektury v místnosti s přirozeným stropem stromu, který nás přivádí k příjemnému obohacení. Dle výšky stolu jsou vhodné k sezení poufy Carry On nebo barové židličky Move On.

Akustické panely Soundwave®

Když OFFECCT v roce 2002 poprvé začal vyrábět akustické panely Soundwave, byli průkopníky v oboru. Kvalita zvuku v interiéru ovlivňuje atmosféru v místnosti, kreativitu, snižuje koncentraci, zvyšuje stres a negativně ovlivňuje pocity. Jedná se o problém, který roste se stoupající tendencí směrem k větším místnostem a otevřeným řešením. Dnes, s větším důrazem na důležitost zvukové atmosféry, jsou předním světovým dodavatelem řešení, která absorbují, snižují a blokují rušivý zvuk. Soundwave® je řada akustických panelů navržených předními světovými designéry, každý s vlastním příběhem a tvarem. Zároveň ale kromě akustických vlastností, se stávají uměleckým dílem umístěným na zdi, přináší charakter do interiéru. Prvním byly Soundwave® Swell navržené společností Teppo Asikainen v roce 1999. Od té doby OFFECCT neustále rozvíjí funkčnost a estetiku. Standardními barvami jsou přírodní bílá, šedá a antracitová, ale mnoho panelů může být čalouněno v Gabriel Europost 2.

Kolekce Soundwave nabízí 16 typů panelů eliminující zvuk - Soundwave Bella, Botanic, Ceramic, Ennis, Flo, Geo, Luna, Pix, Scrunch, Sky, Stripes, Swell, Village, Wall, Wicker a Jasmine.


Akustické dělící prvky - MEMBRANE, SOUNDSTICKS, WIND

Akustické panely na stěnu jsou jen jedna z možností, jak omezit hluk v interiéru, pokud potřebujete oddělit prostor, vytvořit soukromí a zároveň snížit hluk v kanceláři, tato značka přináší další řešení - akustické dělící prvky MEMBRANE, stojanové paravány WIND a novinku roku 2019 akustické závěsné "tyčky" SOUNDSTICKS.


Membrane

Membrane je akustický prostorový prvek navržený Davidem Trubridgem. Stěna se skládá z menších akustických dílů, které dohromady vytvářejí modulární systém, který pohlcuje a rozptyluje zvuk ve stejném okamžiku, kdy propouští světlo a vytváří v interiéru jedinečnou dekorativní stěnu.
Membrane může být použita k rozdělení prostoru nebo umístěno na stěně tak, aby absorboval a rozptyloval zvuk, může být sestavena v různých tvarech a vzorech. Samozřejmě kromě své hlavní funkce akustického tlumení zvuku je neméně přínosný dekorativní prvek - vytváření hry - vrstev stínů procházejícího světla. Je vyrobena z polyesterového vlákna vyrobeného z recyklovaných lahví.
"Moje inspirace, jak je obvyklé, je příroda, odkud čerpám většinu svých nápadů. Rád chodím na výlety a pár dní spím pod stromem a je hezké přenést trochu lesa do vnitřního prostředí." říká David Trubridge.

SOUNSTICKS - revoluční novinka ze zbytkových materiálů

Vytvořit komerční produkt ze zbytkových materiálů je snadné říct, ale těžké zrealizovat.
"Tento projekt se vyvíjel mnoha diskusemi a různými pokusy o hledání nových způsobů řešení akustiky v dnešním prostředí. Soundsticks je inovativní koncepce dělení prostorů, která pomáhá snižovat okolní hluk ve veřejných prostorech nebo v otevřených pracovních prostorech, zároveň se jedná o udržitelný produkt, ale také produkt, který přináší něco nového a relevantního pro akustický segment. ", říká designér Andrea Ruggiero.

Zvukové "tyčky" jsou vyrobeny z textilních odpadů z výroby čalounění, které jsou tvarovány do tvaru trubky, která je na koncích uzavřena recyklovaným hliníkovým uzávěrem. Tyto textilní tyčky visí z kolejnic v různých výškách, v lineárních nebo radiálních řadách nebo klastrech, které lze kombinovat v závislosti na potřebách a prostoru. Modulární závěsný systém Soundsticks nabízí nekonečné možnosti vytváření nových prostorů v místnostech. Vyrovnáváte zvuk v prostředí nastavením počtu akustických tyček, zároveň kulatý tvar tyčí poskytuje soukromí a současně umožňuje, aby světlo procházelo. Náhodným kombinováním tyček různých barev ve stejné barevné nuanci se objevuje jemný a podmanivý vzhled maskování. Soundsticks nám připomíná, jak krásná recyklace může být, jaký může mít přínos.

"Musíme začít znovu přemýšlet a znovu využít zdroje na Zemi. Pro nás to znamená, že můžete vlastnit pouze design a funkci, nikdy materiály. Materiály, které používáme, jsou zapůjčeny z přírody. Proto jsem tak rád, že se nám podařilo zrealizovat Soundsticks od nápadu ke komerčnímu produktu, "říká Anders Englund, manažer designu Offecct.

Soundsticks byly poprvé představeny v Salone del Mobile v Miláně roku 2018 pod laboratoří Offecct - je to oddělení v rámci společnosti Offecct, kde jsou zkoušeny a testovány nové techniky, materiály a formy, kam by se nábytkářský průmysl mohl posunout dopředu. Je to součást strategické práce nazvané Lifecircle - Offecct s udržitelným designem.

Soundsticks - jádro pohlcující zvuk z recyklovaných tvarovaných zbytků látek a PET lahví. Očalouněné v modré, šedé, zelené a červené stupnice smíšených přebytečných látek (dodáváno v balení po 8 ks).

OYSTER

Oyster je elegantní křeslo inspirované švédskou láskou k měkkýšům. Název Oyster také naznačuje myšlenku místa, kam se dá uniknout – někam, které nepatří nikomu jinému, i když existuje ve větším prostředí. Design Oyster splétá smyslnost, pohodlí a flexibilitu do proporcionálního celku. Tvar je inspirován svůdnou lasturou ústřice a zakřivené područky nabízejí uživatelům prostor k dýchání uprostřed rušného prostředí. Křeslo se hodí do mnoha veřejných prostor, jako je hotelová hala, kde je krásným objektem a zároveň poskytuje relaxační a pohodlné sezení. Oyster nabízí též příjemné útočiště pro někoho, kdo hledá místo, kde by mohl nerušeně pracovat.
Ochrana životního prostředí je prioritou jak pro Offecct, tak pro tvůrce - designéra Michael Sodeau. Environmentální hledisko bylo klíčové při vývoji křesla Oyster, což vedlo k efektivnějšímu využití materiálů. Navzdory své značné velikosti vyžaduje křeslo při výrobě relativně malé množství materiálu.

Doplňky do kanceláře - věšák HANGER, poufy CARRY ON

A pokud potřebujete doladit základní "kousky" interiéru - veřejného, kancelářského či soukromého OFFECCT přináší potřebné "maličkosti", co dodají interiéru charakter, doplní ho a dodají mu osobitost - věšák Hanger a často tak potřebné poufy pro příležitostné sezení CARRY ON.


HANGER

Koncept věšáku Hanger od designérského dua Neri & Hu byl vytvořit nový typ - nové pojetí věšáku pro lidi, kteří raději pověsí své oděvy a doplňky v místností na očích, spíše než by je skrývali ve skříni.

„Vždy se zajímáme o zdánlivě všední a anonymní každodenní předměty,“ říká Lyndon Neri z Neri & Hu. „Věšáky představují objekty, které jsou zanedbávány a ignorovány v domácím i kancelářském prostředí - ale ve skutečnosti patří mezi nejdůležitější.

„Je to vlastně exkluzivní věšák, který se stává objektem téměř jako socha v místnosti - přidává další hodnotu, ale zároveň plní jasnou funkci na pracovišti, v hotelovém pokoji nebo v domácím prostředí,“ říká Anders Englund, manažer designu společnosti Offecct.

CARRY ON

Carry On je přenosný pouf, který funguje sám o sobě, ale velmi dobře se kombinuje s moderním designem, třeba jako doplněk k sedacím soupravám nebo jako součást relax zón v kancelářích. Carry On navrhl Mattias Stenberg, který se specializuje na řešení pracovního prostoru ve veřejných interiérech a řešení prostředí, které lze snadno přizpůsobit různým potřebám. Carry On je nejen flexibilní díky rukojeti pro snadné a pohodlné přenesení, ale též pro svůj kulatý tvar, jednoduchý design, kombinace tradičních materiálů a detailu prošití, které kombinuje s kvalitním zpracováním. Carry on nejvíce vynikne ve větším počtu - ve skupinách a barevných kombinacích.

více o produktu Carry OnCarry ON jakou součást meeting zóny


Spolupracující designéři

3XN, Alfredo Häberli, Andrea Ruggiero, Broberg & Ridderstråle, Carlos Tíscar, Cate & Nelson, Cecilie Manz, Christophe Pillet, Claesson Koivisto Rune, Daniel Debiasi & Federico Sandri, Daniel Svahn, David Trubridge, Emmanuel Babled, Fattorini+Rizzini+Partners, Formfjord, Frank Lloyd Wright®, Front, Hallgeir Homstvedt, Ineke Hans, Jasper Morrison, Jean-Marie Massaud, Jin Kuramoto, Karim Rashid, Katrin Greiling, Khodi Feiz, Knudsen Berg Hindenes, Louise Hederström, Luca Nichetto, Lucy Kurrein, Läufer + Keichel, Mario Ruiz, Marre Moerel, Matti Klenell, Mattias Stenberg, Maximilian Schmahl, Michael Sodeau, Michael Young, Monica Förster, Nendo, Neri&Hu, Olle Anderson, Patrick Norguet, Richard Hutten, Satyendra Pakhalé, Studio Irvine, Sven Markelius, TAF Studio, Tengbom, Teppo Asikainen, Thomas Sandell, Wingårdh & Wikerstål