DESIGNOR - To nejlepší ze skandinávského designu pro Váš interiér


Vize

akustické panely

Švédský výrobce nábytku OFFECCT zakládá svou vizi na švédské řemeslné dovednosti a kvalitním, inovativním designu s důrazem na ekologii. Úzce spolupracuje s mezinárodně uznávanými designery, kteří sdílejí zaujetí značky pro vytváření kreativního prostředí pro setkávání lidí. Společně tvoří elegantní a inteligentní produkty, které spojují hodnoty skandinávského designu s ekologickými aspekty jejich výroby směřujícími k myšlenkám trvale udržitelného rozvoje. Kvalitu a design považuje OFFECCT za stejně důležité jako výběr materiálů a energií, způsob dopravy a logistiku.

Mnohé z produktů OFFECCT mají certifikát Nordic Swan ecolabel - oficiální certifikát udržitelnosti. Kritérii pro její získání posuzují kvalitu, vliv na životní prostředí i zdraví. V roce 2015 představila společnost vlastní koncept OFFECCT LifeCircle, který má za cíl prodloužit životnost výrobků a tím ulevit životnímu prostředí. Představují tak nový přístup k nábytku a interiérům - skrze pravidelnou péči, servis a renovaci zajistit svým produktům delší životní cyklus.

OFFECCT věří, že kvalitní a inovativní design dává vzniknout interiérům, které mají pozitivní vliv na člověka – při jednáních, setkávání, na pracovišti i doma. OFFECCT chce vytvářet design, který přirozeně zapadá do okolního prostředí, dodává lidem energii a podněcuje myšlenku sdílení a spolupráce v inspirujícím prostředí. Společnost úzce spolupracuje se světově uznávanými designéry, jako jsou Claesson Kovisto Rune Architects, Jean-Marie Massaud, Alfredo Häberli, Norway Says, Broberg & Ridderstråle, Monica Förster, Karim Rashid.

www.designor.cz

<i>Ikonické křesílko Bond</i>

Ikonické křesílko Bond


Historie

Švédská firma OFFECCT byla založena v roce 1990 Kurtem Tingdalem a Andersem Englundem a pouhých 10 let stačilo, aby se zařadila mezi uznávané světové výrobce designového nábytku. Offecct obdržel řadu mezinárodních ocenění za design. Jméno společnosti vzniklo nápaditým spojením švédského slova offentlig (znamenající veřejný) a anglického pojmu affect (ovlivňovat). Toto slovní spojení vyjadřuje jádro aktivit této mladé společnosti – ovlivňovat veřejné prostory a vytvářet nábytek pro tvůrčí setkávání lidí dle svého tvůrčího konceptu CMP- „creative meeting places“. Sídlo společnosti ve švédském Tibro bylo v roce 2005 redesignováno slavným triem dvorních designérů - Claesson Kovisto Rune Architects a stalo se architektonicky nejvýraznější budovou v širokém okolí.


<i>Stolky Amazonas</i>

Stolky Amazonas


Reference

<i>Akustická stěna Sounwave</i>

Společnost OFFECCT ve spolupráci se svými designéry vytvořila mnoho nábytkových ikon. Mezi ty nejznámější patří křeslo Oyster podle návrhu Michaela Sodeaua, které bylo inspirováno láskou Švédů ke korýšům, nebo křesla a stoly z kolekce Bond. Ty navrhl Jean-Marie Massaud a o svém křesle říká, že je to "svůdný kousek nábytku, který na sebe nestrhává příliš mnoho pozornosti, ale stále udržuje své postavení v interiéru".
Z novějších kousků stojí za pozornost kovové stolky Amazonas a Caramel, oboje z dílny dvorních Claesson Koivisto Rune Architects.

OFFECCT se kromě solitérních kusů nábytku zaměřuje také na akustická řešení - ať už to jsou akustické panely Soundwave nebo relaxační "pokojíčky" Smallroom, které v sobě spojují soukromí a možnost využití jako netradiční pracovní zázemí.

Ze zajímavých projektů, které realizovala firma OFFECCT pro klienty po celém světě můžeme uvést například společnost Skype, Švédskou asociaci architektů a hotel Nobis ve Stockholmu, MoMA (Muzeum moderního umění) a studio MTV v New Yorku, Microsoft v Hong Kongu, Philips v Istanbulu, letiště Schiphol v Amsterdamu, Statoil in Norsku, BMW V Belgii a další.


<i>Smallroom Plus - design Ineke Hans</i>

Smallroom Plus - design Ineke Hans


<i>Stolek Caramel</i>

Stolek Caramel