DESIGNOR - To nejlepší ze skandinávského designu pro Váš interiér


OFFECCT

Švédskou značku OFFECCT zastupuje v ČR firma DESIGNOR. Švédský výrobce nábytku OFFECCT zakládá svou vizi na švédské řemeslné dovednosti a kvalitním, inovativním designu s důrazem na ekologii. Úzce spolupracuje s mezinárodně uznávanými designéry, kteří sdílejí zaujetí značky pro vytváření kreativního prostředí pro setkávání lidí. Společně tvoří elegantní a inteligentní produkty, které spojují hodnoty skandinávského designu s ekologickými aspekty jejich výroby směřujícími k myšlenkám trvale udržitelného rozvoje. Kvalitu a design považuje OFFECCT za stejně důležité jako výběr materiálů a energií, způsob dopravy a logistiku.

Mnohé z produktů OFFECCT mají certifikát Nordic Swan ecolabel - oficiální certifikát udržitelnosti. Kritérii pro její získání posuzují kvalitu, vliv na životní prostředí i zdraví. V roce 2015 představila společnost vlastní koncept OFFECCT LifeCircle, který má za cíl prodloužit životnost výrobků a tím ulevit životnímu prostředí. Představují tak nový přístup k nábytku a interiérům - skrze pravidelnou péči, servis a renovaci zajistit svým produktům delší životní cyklus.

OFFECCT věří, že kvalitní a inovativní design dává vzniknout interiérům, které mají pozitivní vliv na člověka – při jednáních, setkávání, na pracovišti i doma. OFFECCT chce vytvářet design, který přirozeně zapadá do okolního prostředí, dodává lidem energii a podněcuje myšlenku sdílení a spolupráce v inspirujícím prostředí. Společnost úzce spolupracuje se světově uznávanými designéry, jako jsou Claesson Kovisto Rune Architects, Jean-Marie Massaud, Alfredo Häberli, Norway Says, Broberg & Ridderstråle, Monica Förster, Karim Rashid.

nabídka produktů značky Offecct
Historie

Švédská firma OFFECCT byla založena v roce 1990 Kurtem Tingdalem a Andersem Englundem a pouhých 10 let stačilo, aby se zařadila mezi uznávané světové výrobce designového nábytku. Offecct obdržel řadu mezinárodních ocenění za design. Jméno společnosti vzniklo nápaditým spojením švédského slova offentlig (znamenající veřejný) a anglického pojmu affect (ovlivňovat). Toto slovní spojení vyjadřuje jádro aktivit této mladé společnosti – ovlivňovat veřejné prostory a vytvářet nábytek pro tvůrčí setkávání lidí dle svého tvůrčího konceptu CMP- „creative meeting places“. Sídlo společnosti ve švédském Tibro bylo v roce 2005 redesignováno slavným triem dvorních designérů - Claesson Kovisto Rune Architects a stalo se architektonicky nejvýraznější budovou v širokém okolí.

více o společnosti Offecct (english version)

Kolekce OFFECCT

Společnost OFFECCT ve spolupráci se svými designéry vytvořila mnoho nábytkových ikon. Mezi ty nejznámější patří křeslo Oyster podle návrhu Michaela Sodeaua, které bylo inspirováno láskou Švédů ke korýšům, nebo křesla a stoly z kolekce Bond. Ty navrhl Jean-Marie Massaud a o svém křesle říká, že je to "svůdný kousek nábytku, který na sebe nestrhává příliš mnoho pozornosti, ale stále udržuje své postavení v interiéru". Z novějších kousků stojí za pozornost kovové stolky Amazonas z dílny dvorních Claesson Koivisto Rune Architects.
OFFECCT se kromě solitérních kusů nábytku zaměřuje také na akustická řešení - ať už to jsou akustické panely Soundwave nebo relaxační "pokojíčky" Smallroom, které v sobě spojují soukromí a možnost využití jako netradiční pracovní zázemí.

Ze zajímavých projektů, které realizovala firma OFFECCT pro klienty po celém světě můžeme uvést například společnost Skype, Švédskou asociaci architektů a hotel Nobis ve Stockholmu, MoMA (Muzeum moderního umění) a studio MTV v New Yorku, Microsoft v Hong Kongu, Philips v Istanbulu, letiště Schiphol v Amsterdamu, Statoil in Norsku, BMW V Belgii a další.

kolekce Offecct

AIR & SOUND

Kolekce, z jejíž názvu je zřejmé mnoho - společnost OFFECCT reflektuje nejnovější výzkumy týkající se pracovního prostředí a jeho ovlivňování. Je dokázáno, že dobrá kvalita vzduchu a zvuku skutečně zlepšuje naši kreativitu a pohodlí. Proto OFFECCT představil kolekci Air & Sound jak s produkty pohlcujícími zvuk, tak s produkty s možností doplnění zeleně do interiéru, které přispívají k zdravému a příjemnějšímu prostředí.

"Moderní budovy jsou často tak dobře izolované, že vzduch není schopen správně cirkulovat a v důsledku toho jsme unaveni a ztrácíme koncentraci. Jedním z řešení jsou zelené rostliny, které zvyšují hladinu kyslíku a absorbují oxid uhličitý a nezdravé částice. Proto přicházíme s výrobky, které jsou speciálně navrženy tak, aby byla snadná integrace rostlin do našeho prostředí - Zelený nábytek (Green furnishings). V důsledku toho se cítíme lépe, dosahujeme více a jsme kreativnější. Tyto produkty zařazujeme do svého portfolia pod názvem O2Asis" - říká Andersem Englundem, jeden ze zakladatelů společnosti Offecct.


ON POINT medium/high + barové židle MOVE ON

ON POINT medium/high + barové židle MOVE ON


O2asis

O2asis je kolekce designových produktů, které zvyšují hodnotu pracovního prostředí, zejména díky vědomému využití zeleně jako součást produktů, a zlepšené kvalitě ovzduší. O2asis nabízí možnost architektům, kteří mají zájem o zapracování zelených prvků do svých projektů již při navrhování, nikoli dodatečně bez jakéhokoli konceptu. Jednotlivé prvky mohou být použity jako prostorové prvky, které například fungují jako oázy nebo prostorové dělící moduly.
"Rostliny jsou nezbytné. Líbí se mi jejich různé odstíny zelené, mám rád jejich vůni a jejich změny v čase - říká tvůrce Green Islands Jean-Marie Massaud. Aby byla zachována vysoká kvalita a udržitelnost a aby byla udržena čistota sezení, musí být uvnitř produktů vždy použit květináč. O2asis kolekce zahrnuje zelené ostrovy Green Islands, speciálně navržené stojany a stolky na květiny Green Pedestals a Pads a sezení On Point.


Green Islands

Green Islands mohou být popsány jako ostrovy nebo takové útočiště, velké polštáře, čekací platforma pro firemní prostředí s integrací nižších či vyšších rostlin uvnitř - vzniká relaxační pocit sezení pod stromem či v zeleni. Klíčem je, že vegetace je součástí nábytku. Když jsou umístěny do veřejného interiéru, zvou vás na okamžik k rozjímání nebo ke klidnému rozhovoru.


Green Islands - oáza klidu v kanceláři

Green Islands - oáza klidu v kanceláři


Green Pedestals + Green Pads

Zelené kontejnery - podstavce Green Pedestals na květiny jsou fantastické kusy nábytku, které oživují interiér. Díky štíhlým nohám, které jsou mírně nepravidelné, získává podstavce určitou osobnost, "říká designérka Sofia Lagerkvist.
Třetím typem kolekce O2asis jsou Green Pads od designéra Luca Nichetta. Stolek vznikl tak, že položil několik květin v květináčích na květinové podtácky - misky různých velikostí vedle sebe. Potom odstranil květiny a květináče, ale podtácky ponechal. Tyto talíře o různých rozměrech vytvovřily jakýsi vzorek, který byl poté Lucou přepracován, což vyústilo v kus zeleného nábytku, který byl nazván Green Pads.
Green Pedestals


On Point

Posledním prvkem konceptu O2asis je On Point z dílny designéra Mattias Stenberg. Svým jemným a elegantním vzhledem je stůl skvělý pro neformální setkávání na pracovišti, je ideální pro všechny veřejné prostory pro soukromé rozhovory. On Point je součástí konceptu O2asis společnosti Offecct s vegetací integrovanou do nábytkových dílů za účelem zlepšení pohody a kvality ovzduší. Stůl může obsahovat rostliny a stromy různých rozměrů, přičemž kroužky o dvou velikostech jsou umístěny v centru stolu. Je to také způsob vytvoření mikro architektury v místnosti s přirozeným stropem stromu, který nás přivádí k příjemnému obohacení. Dle výšky stolu jsou vhodné k sezení poufy Carry On nebo barové židličky Move On.

Akustické panely Soundwave®

Když OFFECCT v roce 2002 poprvé začal vyrábět akustické panely Soundwave, byli průkopníky v oboru. Kvalita zvuku v interiéru ovlivňuje atmosféru v místnosti, kreativitu, snižuje koncentraci, zvyšuje stres a negativně ovlivňuje pocity. Jedná se o problém, který roste se stoupající tendencí směrem k větším místnostem a otevřeným řešením. Dnes, s větším důrazem na důležitost zvukové atmosféry, jsou předním světovým dodavatelem řešení, která absorbují, snižují a blokují rušivý zvuk. Soundwave® je řada akustických panelů navržených předními světovými designéry, každý s vlastním příběhem a tvarem. Zároveň ale kromě akustických vlastností, se stávají uměleckým dílem umístěným na zdi, přináší charakter do interiéru. Prvním byly Soundwave® Swell navržené společností Teppo Asikainen v roce 1999. Od té doby OFFECCT neustále rozvíjí funkčnost a estetiku. Standardními barvami jsou přírodní bílá, šedá a antracitová, ale mnoho panelů může být čalouněno v Gabriel Europost 2.

Kolekce Soundwave nabízí 19 typů panelů elmininující zvuk - Soundwave Membrane, Notes, Notes, Bella, Botanic, Ceramic, Ennis, Flo, Geo, Luna, Pix, Scrunch, Sky, Stripes, Swell, Village, Wall, Wicker.


Akustické dělící prvky - MEMBRANE, NOTES, SOUNDSTICKS, WIND

Akustické panely na stěnu jsou jen jedna z kolekce z široké nabídky značky Offecct, pokud potřebujete oddělit prostor, vytvořit soukromí a zároveň snížit hluk v kanceláři, tato značka přináší další řešení - akustické dělící prvky MEMBRANE, akustické, libovolně nastavitelné panely NOTES, stojanové paravány WIND a novinku roku 2019 akustické závěsné "tyčky" SOUNDSTICKS.


Membrane

Membrane je akustický prostorový prvek navržený Davidem Trubridgem. Stěna se skládá z menších akustických dílů, které dohromady vytvářejí modulární systém, který pohlcuje a rozptyluje zvuk ve stejném okamžiku, kdy propouští světlo a vytváří v interiéru jedinečnou dekorativní stěnu.
Membrane může být použita k rozdělení prostoru nebo umístěno na stěně tak, aby absorboval a rozptyloval zvuk, může být sestavena v různých tvarech a vzorech. Samozřejmě kromě své hlavní funkce akustického tlumení zvuku je neméně přínosný dekorativní prvek - vytváření hry - vrstev stínů procházejícího světla. Je vyrobena z polyesterového vlákna vyrobeného z recyklovaných lahví.
"Moje inspirace, jak je obvyklé, je příroda, odkud čerpám většinu svých nápadů. Rád chodím na výlety a pár dní spím pod stromem a je hezké přenést trochu lesa do vnitřního prostředí." říká David Trubridge.


NOTES - posuvné závěsné panely pro vytvoření soukromí

Notes se skládají z pěti různých tvarů, které můžete "oblékat" do látky podle vašeho výběru. Jsou upevněny na kolejnici, takže s nimi můžete pohybovat do stran a aranžovat tak, jak zrovna potřebujete. Nejenže pohlcují zvuk, ale také pomáhají rozdělit prostor novým, neokoukaným způsobem.

A kde se vzala inspirace? Designér Lucha Nichetto sám vysvětluje: "Jsem z Itálie v Benátkách, kde je běžné sušení prádla tak, že ho přehodíte přes libovolný dostupný kabel, který najdete mezi obytnými domy. Když děti hrají fotbal na ulici, oblečení visící nad linií, ztlumí zvuk skákajícího balónu a křik dětí. Tak jsem to použil jako inspiraci a snažil jsem se ji převést na průmyslový výrobek."


Závěsné posuvné panely

Závěsné posuvné panely


SOUNSTICKS - revoluční novinka ze zbytkových materiálů

Vytvořit komerční produkt ze zbytkových materiálů je snadné říct, ale těžké zrealizovat.
"Tento projekt se vyvíjel mnoha diskusemi a různými pokusy o hledání nových způsobů řešení akustiky v dnešním prostředí. Soundsticks je inovativní koncepce dělení prostorů, která pomáhá snižovat okolní hluk ve veřejných prostorech nebo v otevřených pracovních prostorech, zároveň se jedná o udržitelný produkt, ale také produkt, který přináší něco nového a relevantního pro akustický segment. ", říká designér Andrea Ruggiero.

Zvukové "tyčky" jsou vyrobeny z textilních odpadů z výroby čalounění, které jsou tvarovány do tvaru trubky, která je na koncích uzavřena recyklovaným hliníkovým uzávěrem. Tyto textilní tyčky visí z kolejnic v různých výškách, v lineárních nebo radiálních řadách nebo klastrech, které lze kombinovat v závislosti na potřebách a prostoru. Modulární závěsný systém Soundsticks nabízí nekonečné možnosti vytváření nových prostorů v místnostech. Vyrovnáváte zvuk v prostředí nastavením počtu akustických tyček, zároveň kulatý tvar tyčí poskytuje soukromí a současně umožňuje, aby světlo procházelo. Náhodným kombinováním tyček různých barev ve stejné barevné nuanci se objevuje jemný a podmanivý vzhled maskování. Soundsticks nám připomíná, jak krásná recyklace může být, jaký může mít přínos.

"Musíme začít znovu přemýšlet a znovu využít zdroje na Zemi. Pro nás to znamená, že můžete vlastnit pouze design a funkci, nikdy materiály. Materiály, které používáme, jsou zapůjčeny z přírody. Proto jsem tak rád, že se nám podařilo zrealizovat Soundsticks od nápadu ke komerčnímu produktu, "říká Anders Englund, manažer designu Offecct.

Soundsticks byly poprvé představeny v Salone del Mobile v Miláně roku 2018 pod laboratoří Offecct - je to oddělení v rámci společnosti Offecct, kde jsou zkoušeny a testovány nové techniky, materiály a formy, kam by se nábytkářský průmysl mohl posunout dopředu. Je to součást strategické práce nazvané Lifecircle - Offecct s udržitelným designem.

Soundsticks - jádro pohlcující zvuk z recyklovaných tvarovaných zbytků látek a PET lahví. Očalouněné v modré, šedé, zelené a červené stupnice smíšených přebytečných látek (dodáváno v balení po 8 ks).

WIND

Funkční prvky kolekce WIND byly navrženy jako oslava přírody, její krásy. Paravány svými organickými tvary přináší inovativní koncept snižování hluku v prostoru. Jak sám designér vysvětluje, výška jednotlivých paravánů byla velmi důkladně zvažována - když sedíte, paravány působí jako přirozená stěna vytvářející soukromí, ale když vstanete, máte rozhled po celé místnosti, máte pocit volnosti. Kolekce obsahuje 5 typů, jsou celo-čalouněné a zemité odstíny jim vyloženě sluší.
Kolekce paravánů byla doplněna o stolek ve dvou výškách.


Doplňky do kanceláře - věšák HANGER, poufy CARRY ON, stolky AMAZONAS a SNOWFLAKES, stolek - vozík SURF

A pokud potřebujete doladit základní "kousky" interiéru - veřejného, kancelářského či soukromého OFFECCT přináší potřebné "maličkosti", co dodají interiéru charakter, doplní ho a dodají mu osobitost - věšák Hanger a často tak potřebné poufy pro příležitostné sezení CARRY ON, konferenčnís stolky AMAZONAS, přiruční stolek - vozík SURF


HANGER

Koncept věšáku Hanger od designérského dua Neri & Hu byl vytvořit nový typ - nové pojetí věšáku pro lidi, kteří raději pověsí své oděvy a doplňky v místností na očích, spíše než by je skrývali ve skříni.

„Vždy se zajímáme o zdánlivě všední a anonymní každodenní předměty,“ říká Lyndon Neri z Neri & Hu. „Věšáky představují objekty, které jsou zanedbávány a ignorovány v domácím i kancelářském prostředí - ale ve skutečnosti patří mezi nejdůležitější.

„Je to vlastně exkluzivní věšák, který se stává objektem téměř jako socha v místnosti - přidává další hodnotu, ale zároveň plní jasnou funkci na pracovišti, v hotelovém pokoji nebo v domácím prostředí,“ říká Anders Englund, manažer designu společnosti Offecct.

CARRY ON

Carry On je přenosný pouf, který funguje sám o sobě, ale velmi dobře se kombinuje s moderním designem, třeba jako doplněk k sedacím soupravám nebo jako součást relax zón v kancelářích. Carry On navrhl Mattias Stenberg, který se specializuje na řešení pracovního prostoru ve veřejných interiérech a řešení prostředí, které lze snadno přizpůsobit různým potřebám. Carry On je nejen flexibilní díky rukojeti pro snadné a pohodlné přenesení, ale též pro svůj kulatý tvar, jednoduchý design, kombinace tradičních materiálů a detailu prošití, které kombinuje s kvalitním zpracováním. Carry on nejvíce vynikne ve větším počtu - ve skupinách a barevných kombinacích.

více o produktu Carry OnCarry ON jakou součást meeting zóny


AMAZONAS

Někdy prvotní myšlenka a sama inspirace přináší ještě o rozměr navíc – jako je tomu u sady stolků AMAZONAS. Inspirací, jak samotný název produktu prozrazuje, byly deštné pralesy ve Střední Americe. Záměr designéra Claesson Koivisto Rune bylo vytvořit stůl poetický, ale zároveň trochu provokativní, který by vyvolal diskuzi na téma ekologie. Jak sám říká, chtěla jsem vytvořit takový produkt, kterého se nebudou chtít lidé zbavit, i když je 100% recyklovatelný. Navíc značka Offecct se zavázala, že část peněz z prodeje každého stolu jde na projekt záchrany deštných pralesů. Stolky evokují koruny stromů vytvářející hustý, neprostupný porost, mají dvě stolové desky nad sebou jako pralesy svá jednotlivá růstová patra.

SNOWFLAKES

"Začalo to, když jsem viděl na veletrhu báječné fotografie z 19. století fotografa Wilsona Bentley. Fotografoval sněhové krystaly po čtyřicet šest let! Byl jsem fascinován jeho dílem a studoval jeho knihu, která vyšla v roce 1931 a obsahovala obrázky s 2 000 různými sněhovými vločkami", vysvětluje Eero Koivisto. Inspirace je tedy zřejmá, kolekce stolků je ale unikátní ještě něčím dalším - je to první nábytek na světě, který je hromadně vyráběn, ale každý stůl je jedinečný. Cílem stolku ve tvaru sněhových vloček je dosáhnout stejného rozdílu jako u skutečných sněhových vloček, každá je jiná.

Je vyroben z materiálu DuPont Corian® pomocí počítačového softwaru, který je připojen k fréze. Stroj automaticky vyřízne stolní desku přesně podle pokynů, ale frézovací program se v určitých přednastavených parametrech vždy mění. Stůl má ale vždy šest stejných bodů a stejný průměr.
Snowflakes je malý a užitečný stolek, který lze kombinovat v bytovém i veřejném interiéru, například k sedačce, jako odkladní stolek nebo třeba jako noční stolek. Stůl je k dispozici ve třech různých výškách.

SURF

Nový mobilní stolek Surf s mnoha praktickými vlastnostmi se pohybuje díky kolečkům snadno, ale podle návrháře není "nábytkem", ale pomocníkem - nástrojem pro dosažení maximální flexibility na pracovišti. Nezáleží, zda ho budete používat jako příruční stolek na dokumenty, katalogy nebo třeba jako servírovací stolek na šálky kávy.
Surf - pomocník do kanceláře i domů


Spolupracující designéři

3XN, Alfredo Häberli, Andrea Ruggiero, Broberg & Ridderstråle, Carlos Tíscar, Cate & Nelson, Cecilie Manz, Christophe Pillet, Claesson Koivisto Rune, Daniel Debiasi & Federico Sandri, Daniel Svahn, David Trubridge, Emmanuel Babled, Fattorini+Rizzini+Partners, Formfjord, Frank Lloyd Wright®, Front, Hallgeir Homstvedt, Ineke Hans, Jasper Morrison, Jean-Marie Massaud, Jin Kuramoto, Karim Rashid, Katrin Greiling, Khodi Feiz, Knudsen Berg Hindenes, Louise Hederström, Luca Nichetto, Lucy Kurrein, Läufer + Keichel, Mario Ruiz, Marre Moerel, Matti Klenell, Mattias Stenberg, Maximilian Schmahl, Michael Sodeau, Michael Young, Monica Förster, Nendo, Neri&Hu, Olle Anderson, Patrick Norguet, Richard Hutten, Satyendra Pakhalé, Studio Irvine, Sven Markelius, TAF Studio, Tengbom, Teppo Asikainen, Thomas Sandell, Wingårdh & Wikerstål