DESIGNOR - To nejlepší ze skandinávského designu pro Váš interiér


SIXINCH

„Všichni máme kreativitu v prostoru mezi našima ušima, v prostoru o šířce dobrých šesti palců (six inches)“, to jsou slova zakladatele Pietera Jamarta a i vysvětlení, jak vznikl název belgické značky „SIXINCH“. Kreativita je to, co značku vystihuje, spolu s inovací je základní filozofií. Jednoduše - dát kreativitě šanci a formu.

Konzervativnost u jejich kolekce nehledejte, belgická značka SIXINCH se specializuje na výrobu nábytku z pěnové hmoty nastříkané několika vrstvami polyuretanu. Díky tomu je nábytek flexibilní, voděodolný, absolutně hladký, hygienický a vypadá prostě cool. Technologie Fiber Coating po rocích vývoje a testů nabízí inovativní sedací nábytek pod mottem „Sit on Everything“. Nástřik je vlastně takovou novou možností tradičního čalounění, stříká se přímo na tvar řezané pěny. To dává možnost stříkat i velmi složité tvary barvami RAL a NCS.

Jak to celé funguje? Co je Sixinch - Fiber Coating?

Jak už bylo řečeno výše, z pěnového bloku se dá vyříznout takřka každý tvar. Designéři si tak mohou dovolit téměř vše. Jejich návrh se zdigitalizuje a z pěnového bloku se pomocí CNC vyřízne výsledný tvar. Ten se potom stříká několika vrstvami polyuretanu PU - tím dojde k vytvrzení povrchu, ale nábytek zůstává měkký a pohodlný. Následně se nábytek nastříká barvou a je hotovo. Touto metodou dokáže značka Sixinch vyrobit i složitější tvary dle technických výkresů na zakázku včetně výběru barvy ze vzorníku RAL a NCS. Díky těmto úpravám se produkty hodí nejen pro použití v interiéru (je možné nechat pěnu i očalounit umělou kůží), ale také venku – na zahradě, na terase nebo pro nějakou skvělou party v parku.

Skvělé je, že pokud byste si nevybrali z opravdu obsáhlého a rozmanitého portfolia produktů, můžete si navrhnout kousek přesně podle svých představ. Za příplatek vám jej rádi v SIXINCH vyrobí. A stejně to funguje s barvou – můžete si vybrat takřka jakou chcete.

Můžete volit mezi těmito typy povrchů (technologiemi výroby) - SoftFlex, FlexPlus a HardCoat.

Softflex je pouze pro vnitřní použití, je zabarvený do hmoty UV stabilním pigmentem, pěna se stříká 3 - 6 vrstvami polyuretanu, dochází ke středně silnému zpevnění, získává se UV stabilnost barevných pigmentů povrchu produktu, odolnost vůči poškození nebo poškrábání, produkt zůstává jemně hrbolatý.

FlexPlus je pokročilejší povrchová vrstva, která oproti SoftFlex obsahuje navíc vrstvu elastického polyuretanu. FlexPlus poskytuje speciální pocit měkkého, hladkého povrchu/dotyku, získává se UV stabilnost barevných pigmentů, odolnost proti povětrnostním vlivům, proti poškození či poškrábání, možnost i venkovního použití.

HardCoat vychází ze stejné techniky jako FlexPlus, ale je navíc zpevněn tvrdým vrchním nátěrem, který lze srovnávat s polyesterem. Produkty mohou být použity uvnitř i venku, je UV stabilní, mírně hrbolatý povrch.

Kolekce Sixinch - hlavně žádná nuda

Pieter Jamart, vedoucí designér a zakladatel značky Sixinch, vystudoval nábytek a interiérový design. Nebyl schopen najít dodavatele, který by vyhovoval jeho potřebám speciálního povrchu pro jeho absolventský projekt v roce 2002. Začal tedy experimentovat ve své garáži, dokud nepřišel s dokonalým složením. A na druhé straně Michel Sels, antverpský podnikatel se zkušenostmi s vizuálním merchandisingem hledal něco netradičního, co na trhu s nábytkem nenacházel. Ti dva se setkali během společné cesty a v roce 2003 založili značku Sixinch.

Mezi nejznámější produkty této značky patří organické sezení Cliffy nebo River Must Flow, geometrické tvary z řady Blocks, Diamond nebo The Bench. Rozhodně si vyberete z kolekce poufů netradičních tvarů, inspirací - Rock, Puzzle, Goldbar, Tingle, The Box, Angle a dalších. Do povědomí širší veřejnosti se pak značka zapsala kolekcí Louis inspirovanou barokním nábytkem z doby Ludvíka XIV. Nás nepřestává bavit sezení Steen - organické sezení ve tvaru kamenů.


Sixinch CLIFFY - klikaté sezení pro relax

Cliffy - modulární sezení značky Sixinch - kolekce různých velikostí a tvarů vyrobených z polyuretanové pěny potažené vrstvou SoftFlex nebo FlexPlus ™ - což je vícevrstvý proces, díky němuž jsou prvky barevně stálé, odolné proti UV záření, proti nárazům nebo poškrábání.

U Cliffy kolekce můžete volit mezi typy povrchů (technologie výroby) - SoftFlex a FlexPlus.

Sixinch - RIVER Must Flow - modulární sezení

Na Salone del Mobile v Milánu v roce 2016 oznámil SIXINCH spolupráci s Karimem Rashidem, významným designérem egyptského původu. Z této spolupráce vzniklo modulární sezení - systém River Must Flow, který svým tvarem připomíná ostrov v moři.


ROCK chair/ elements - nepravidelnost vs. symetrie

Sixinch STEEN -

Kolekce STEEN - sezení s vlastní tváří vyrobené unikátní metodou Coating - speciální povrchové úpravy pěnových bloků. Přesně řečeno z pěnového bloku se pomocí CNC stroje vyřízne výsledný tvar. Ten se potom nastříká několika vrstvami polyuretanu PU – tím dojde k vytvrzení povrchu, ale nábytek zůstane měkký a pohodlný. Následně se nastříká požadovanou barvou. Touto metodou dokáže značka Sixinch vyrobit i složitější tvary dle technických výkresů na zakázku včetně výběru barvy ze vzorníku RAL a NCS. Díky těmto povrchovým úpravám se produkty hodí nejen pro použití v interiéru, ale také ven – na zahradu, na terasu nebo na party v parku. Je to inovativní možnost k tradičnímu čalounění.

U kolekce Steen se používá povrchová úprava FlexPlus - silný 3-vrstvový 2-komponentní povlak vhodný pro těžké použití, produkt se stává 100% vodotěsným, odolný proti všem povětrnostním vlivům, odolný vůči poškození nebo poškrábání, získává UV stabilnost barevných pigmentů povrchu produktu, povrch je hladký (pocit měkkého dotyku).
Pěna se stříká 3 - 6 vrstvami polyuretanu, následuje vrstva elastického polyuretanu a jako poslední barevná vrstva (vzorníky RAL, NCS).

DIAMOND/ H-Pouf/ ROBLOCK

Sixinch OFFshore - modulární sezení pro interiéry i exteriéry

OFFSHORE je modulární sezení pro interiérové i exteriérové použití, vhodné ve vstupních halách, veřejných prostorách i na venkovních terasách. Díky škále skladebních prvků je možné sestavit větší či menší sestavy při zajištění komfortu sezení. Prvky jsou vyrobeny z kvalitní vysokoobjemové pěny zajišťující tuhost a tvarovou stálost při dlouhodobém používání a vysoké zátěži.
Povrch je odolný a velmi dobře udržovatelný (3 vrstvy polyuretanového nástřiku na vysokoobjemové polyuretanové pěně Q354 (35 kg/m3)), odolný vůči bakteriálním a virovým patogenům. Bezešvé provedení, na dotyk velmi příjemný povrch, certifikace požární odolnosti pro veřejné interiéry, stavitelné podnoží z rotačně tvářeného polyetylenu.
Výběr z 30 standardních barev kolekce Sixinch s možností výroby v jakýchkoliv barvách dle vzorníku RAL a NCS dle návrhu architekta nebo pro zohlednění firemní identity.

Sixinch kolekce POUFů - Angle, Dual, Goldbar, Puzzle, The Box, Blocks, Diamond, The Bench, Tingle, Strawseat


Hlavními designéry jsou Pieter Jamart, Jason Bird nebo Deevie Vermetten. Mají za sebou projekty například pro pařížské Centre Pompidou nebo pro společnosti Apple, Google a Microsoft. Na Salone del Mobile v Milánu (duben 2016) oznámil SIXINCH spolupráci s Karimem Rashidem, významným designérem egyptského původu. Z této spolupráce zatím vznikly systém sezení River Must Flow, který svým tvarem připomíná ostrov v moři, a elegantní lounge křeslo Konv.