DESIGNOR - To nejlepší ze skandinávského designu pro Váš interiér


Roblock - Sixinch

SIXINCH


Belgická značka SIXINCH se specializuje na výrobu nábytku z pěnové hmoty – molitanu, nastříkaného vrstvou polyuretanu. Díky tomu je nábytek flexibilní, voděodolný, absolutně hladký, hygienický a vypadá prostě cool.


Značku v roce 2003 založili Michel Sels a designér Pieter Jamart, který se s nábytkem z molitanu poprvé setkal během svých studií interiérového a nábytkového designu. Učarovala mu právě schopnost tohoto materiálu přjmout takřka jakýkoliv tvar.

Hlavním krédem značky SIXINCH je kreativita, design, flexibilita a inovace. Dokonce i název SIXINCH souvisí s kreativitou: je to velikost, která zhruba odpovídá šířce lidské hlavy (šest palců je přibližně 15 centimetrů), tedy místu, kde sídlí kreativita nás všech.


<i>Nábytek na filmový festival v Cannes od firmy Sixinch</i>

Nábytek na filmový festival v Cannes od firmy Sixinch


A jak to celé funguje?
Jak už bylo řečeno výše, molitan se dá zformovat takřka do každého tvaru. Designéři si tak mohou dovolit téměř vše. Jejich návrh se zdigitalizuje a z pěnového bloku se pomocí CNC vyřízne výsledný tvar. Ten se potom stříká polyuretanem - tím dojde k vytvrzení povrchu, ale nábytek zůstává měkký a pohodlný. Následně se nábytek nastříká barvou a je hotovo. Díky těmto úpravám se produkty hodí nejen pro použití v interiéru (je možné nechat pěnu i očalounit umělou kůží), ale také venku – na zahradě, na terase nebo pro nějakou skvělou party v parku.

Skvělé je, že pokud byste si nevybrali z opravdu obsáhlého a rozmanitého portfolia produktů, můžete si navrhnout kousek přesně podle svých představ. Za drobný příplatek vám jej rádi v SIXINCH vyrobí. A stejně to funguje s barvou – můžete si vybrat takřka jakou chcete.


<i>Showroom SIXINCH v Japonsku</i>

Showroom SIXINCH v Japonsku


<i>Organická sedačka Cliffy</i>

Mezi nejznámější kolekce této značky patří organické sezení Cliffy nebo S1, geometrické tvary z řady Blocks, Diamond nebo The Bench. Do povědomí širší veřejnosti se pak značka zapsala kolekcí Louis inspirovanou barokním nábytkem z doby Ludvíka XIV.


<i>V kolekci Louis najdete křesla, sedačky i stoly</i>

V kolekci Louis najdete křesla, sedačky i stoly


<i>Venkovní nábytek na terase na Cote d'Azur, Francie</i>

Venkovní nábytek na terase na Cote d'Azur, Francie


Hlavními designéry jsou Pieter Jamart, Jason Bird nebo Deevie Vermetten. Mají za sebou projekty například pro pařížské Centre Pompidou nebo pro společnosti Apple, Google a Microsoft. Na Salone del Mobile v Milánu (duben 2016) oznámil SIXINCH spolupráci s Karimem Rashidem, významným designérem egyptského původu. Z této spolupráce zatím vznikly systém sezení River Must Flow, který svým tvarem připomíná ostrov v moři, a elegantní lounge křeslo Konv.


<i>Karim Rashid pro Sixinch</i>

Karim Rashid pro Sixinch