DESIGNOR - To nejlepší ze skandinávského designu pro Váš interiér


SIXINCH

„Všichni máme kreativitu v prostoru mezi našima ušima, v prostoru o šířce dobrých šesti palců (six inches)“, to jsou slova zakladatele Pietera Jamarta a i vysvětlení, jak vznikl název belgické značky „SIXINCH“. Kreativita je to, co značku vystihuje, spolu s inovací je základní filozofií. Jednoduše - dát kreativitě šanci a formu.

Konzervativnost u jejich kolekce nehledejte, belgická značka SIXINCH se specializuje na výrobu nábytku z pěnové hmoty nastříkané několika vrstvami polyuretanu. Díky tomu je nábytek flexibilní, voděodolný, absolutně hladký, hygienický a vypadá prostě cool. Technologie Fiber Coating po rocích vývoje a testů nabízí inovativní sedací nábytek pod mottem „Sit on Everything“. Nástřik je vlastně takovou novou možností tradičního čalounění, stříká se přímo na tvar řezané pěny. To dává možnost stříkat i velmi složité tvary barvami RAL a NCS.

Sixinch je designově orientovaná společnost, kreativní tým navrhuje a vyrábí stálou kolekci i zakázkový nábytek. Hodně se orientují na spolupráci s designéry a architekty, kteří vytvářejí živé a vzrušující kusy nábytku, ikonická prostředí jsou v dnešní době zásadní pro zviditelnění a vytvoření image firmám. Nábytek potažený pěnou Sixinch všechny tyto kreativní nápady oživuje svými vlastními možnostmi. "Základnu" mají v Belgii, ale dalších 11 výrobních závodů mají po celém světě.

Jak to celé funguje? Co je Sixinch - Fiber Coating?

Jak už bylo řečeno výše, z pěnového bloku se dá vyříznout takřka každý tvar. Designéři si tak mohou dovolit téměř vše. Jejich návrh se zdigitalizuje a z pěnového bloku se pomocí CNC vyřízne výsledný tvar. Ten se potom stříká několika vrstvami polyuretanu PU - tím dojde k vytvrzení povrchu, ale nábytek zůstává měkký a pohodlný. Následně se nábytek nastříká barvou a je hotovo. Touto metodou dokáže značka Sixinch vyrobit i složitější tvary dle technických výkresů na zakázku včetně výběru barvy ze vzorníku RAL a NCS. Díky těmto úpravám se produkty hodí nejen pro použití v interiéru (je možné nechat pěnu i očalounit umělou kůží), ale také venku – na zahradě, na terase nebo pro nějakou skvělou party v parku.

Skvělé je, že pokud byste si nevybrali z opravdu obsáhlého a rozmanitého portfolia produktů, můžete si navrhnout kousek přesně podle svých představ. Za příplatek vám jej rádi v SIXINCH vyrobí. A stejně to funguje s barvou – můžete si vybrat takřka jakou chcete.

Můžete volit mezi těmito typy povrchů (technologiemi výroby) - SoftFlex, FlexPlus a HardCoat.

Softflex je pouze pro vnitřní použití, je zabarvený do hmoty UV stabilním pigmentem, pěna se stříká 3 - 6 vrstvami polyuretanu, dochází ke středně silnému zpevnění, získává se UV stabilnost barevných pigmentů povrchu produktu, odolnost vůči poškození nebo poškrábání, produkt zůstává jemně hrbolatý.

FlexPlus je pokročilejší povrchová vrstva, která oproti SoftFlex obsahuje navíc vrstvu elastického polyuretanu. FlexPlus poskytuje speciální pocit měkkého, hladkého povrchu/dotyku, získává se UV stabilnost barevných pigmentů, odolnost proti povětrnostním vlivům, proti poškození či poškrábání, možnost i venkovního použití.

HardCoat vychází ze stejné techniky jako FlexPlus, ale je navíc zpevněn tvrdým vrchním nátěrem, který lze srovnávat s polyesterem. Produkty mohou být použity uvnitř i venku, je UV stabilní, mírně hrbolatý povrch.


Sixinch VIROFLEX - nový revoluční nástřik na elminaci virů a bakterií na sedacím nábytku značky Sixinch

Nově se Sixinch zaměřuje na současnou potřebu technologií na zabíjení virů a přichází se zbrusu novým nástřikem nazvaný Viroflex. Viroflex je netoxický povlak, který zabíjí 99,6 % všech virů/bakterií a plísní včetně Covid-19. Povlak nevyžaduje žádnou údržbu, má celoživotní aktivitu, která vede k neustálému cyklu ochrany proti všem virovým částicím.

více o technologii výroby a nabízených produktech značky Sixinch
SIXINCH jako ideální volba pro veřejné interiéry

Architektura veřejných interiérů jako vstupních hal budov, veřejných koridorů, pasáží obchodních center - by měla být atraktivní, moderní, funkční. Důležitou součástí designu jsou různá posezení pro návštěvníky a zákazníky umístěné mezi jednotlivými prostory, obchody, odpočinkovými a zábavními zónami. Dovytváří celkový vizuální styl, design prostoru i atmosféru. Měly by být ale v něčem odlišné, aby i samotný strávený čas byl příjemný. Prostory lze tedy osvěžit, udělat je výjimečnými, nabídnout návštěvníkům možnost posadit se na něco netradičního – a tím je jedinečný koncept víceúčelového sezení značky SIXINCH pro vnitřní i venkovní použití, který klienta odliší a jeho silný výraz podpoří obchodní a marketingové aktivity.Kolekce Sixinch - hlavně žádná nuda

Pieter Jamart, vedoucí designér a zakladatel značky Sixinch, vystudoval nábytek a interiérový design. Nebyl schopen najít dodavatele, který by vyhovoval jeho potřebám speciálního povrchu pro jeho absolventský projekt v roce 2002. Začal tedy experimentovat ve své garáži, dokud nepřišel s dokonalým složením. A na druhé straně Michel Sels, antverpský podnikatel se zkušenostmi s vizuálním merchandisingem hledal něco netradičního, co na trhu s nábytkem nenacházel. Ti dva se setkali během společné cesty a v roce 2003 založili značku Sixinch.

Mezi nejznámější produkty této značky patří organické sezení Cliffy nebo River Must Flow, geometrické tvary z řady Blocks, Diamond nebo The Bench. Rozhodně si vyberete z kolekce poufů netradičních tvarů, inspirací - Rock, Puzzle, Tingle, The Box, Angle a dalších. Do povědomí širší veřejnosti se pak značka zapsala kolekcí Louis inspirovanou barokním nábytkem z doby Ludvíka XIV. Nás nepřestává bavit sofa Steen - organické sezení ve tvaru kamenů.

celá kolekce značky Sixinch :: Katalog
Sixinch CLIFFY - "klikaté" sezení pro relax

Nejznámější modulární sofa značky Sixinch - Cliffy. Silný křivočarý tvar těží ze schopnosti řídit tok "sezení" na rozlehlých, veřejných místech. Společně s dalšími moduly různých velikostí a tvarů vytváří kolekci, která vždy přitáhne pozornost.

více o produktu Cliffy od Sixinch
Sixinch - RIVER Must Flow - vlny a zatáčky v proudu designu

Na Salone del Mobile v Milánu v roce 2016 oznámil Sixinch spolupráci s Karimem Rashidem, významným designérem egyptského původu. Z této spolupráce vzniklo modulární sezení- systém River Must Flow, který svým tvarem připomíná ostrov v moři.

více o produktu River Must Flow od Sixinch
ROCK Chair/ Elements - nepravidelnost vs. symetrie přináší svěží design

více o produktu Rock chair/ elements od Sixinch
Sixinch STEEN - náhodně rozeseté "kameny"

Kolekce STEEN je sezení s vlastní tváří. Máte pocit, že jste ve volné přírodě a obdivujete přírodní scenérii kamenů. Díky povrchovým úpravám se kolekce hodí nejen pro použití v interiéru, ale také ven – na zahradu, na terasu nebo na party v parku, což je pro toto sezení mnohem přirozenější. Je to inovativní možnost k tradičnímu čalounění.

více o produktu Steen od Sixinch
DIAMOND/ S Series/ BENCH

Chcete něco odvážného, co přitáhne pozornost? Tak ta správná volba je kombinace různého typy sezení. Mezi nejvýraznější jistě patří design Diamond, který se vyznačuje poutavou, trojrozměrnou diamantovou texturou vyrobenou z měkké pěny. Křeslo, bloky nebo sedačky v tomto designu dodají šmrnc pracovním salonkům, klubům, terasám.

více o produktu Diamond od Sixinch
Sixinch OFFshore - všestranné modulární sezení pro téměř jakékoli prostředí

OFFSHORE je modulární sezení pro interiérové i exteriérové použití, vhodné ve vstupních halách, veřejných prostorách i na venkovních terasách. Díky škále skladebních prvků je možné sestavit větší či menší sestavy při zajištění komfortu sezení.

více o produktu Offshore od Sixinch
Sixinch - mistr v brandingu

Sixinch svou kolekcí resp. tvůrčí činností přináší ale i další možnosti svým klientům - branding - budování silné identity a značky. Sixinch je schopen vyrobit jedinečné, interiérové prvky spojené se značkou, logem, charakteristickým produktem či znakem klienta. Sixinch design je inovativní a zábavný, jejich produkty jsou oblíbené mezi designéry, architekty a marketéry, kteří hledají něco speciálního pro své projekty. Jejich branding je spojený s moderním a inovativním přístupem k designu, což se odráží i v jejich produktech. Pomohou vytvořit rozpoznatelný obraz na trhu, čímž zvyšují povědomí o značce a spoluvytváří tak identitu klienta mezi zákazníky, pomáhá jim se diferencovat od konkurence.Výjimečná realizace v ČR se značkou Sixinch - Univerzita Karlova v Praze - Fakulta humanitních studií

Realizovali jsme dodávku sedacího nábytku Sixinch pro projekt přestavby menzy Koleje 17. listopadu Fakulty humanitních studií UK od ateliéru Kuba & Pilař architekti s.r.o, který za tuto realizaci získal Národní cenu za architekturu 2021 Grand Prix Architektů a zároveň titul Finalista České ceny za architekturu 2021 pořádané Českou komorou architektů.

Zaoblení prosklených nároží je odkazem na původní architektonické ztvárnění stavby nedokončeného areálu univerzitního kampusu na břehu Vltavy od architekta Karla Pragera. Stavba menzy z 80. let minulého století měla nespornou architektonickou kvalitu odpovídající době svého vzniku. Pro nové využití však byla nutná radikální proměna. Zásadním zásahem je vytvoření velkorysého centrálního prostoru dvorany s horním osvětlením pronikajícím mezi nosníky střešního světlíku.
Mezi použitými materiály převládá pohledový beton, černá stěrka podlahy a bílé truhlářské prvky. Prostoru dvorany, která je srdcem a společenským centrem fakulty, dominuje sestava odpočinkového sedacího nábytku v oranžové barvě vyrobeného atypicky dle návrhu architektů technologií vícevrstvého polyuretanového nástřiku, stejně jako kruhové sedačky v bílé barvě.