DESIGNOR - To nejlepší ze skandinávského designu pro Váš interiér


EFG - skandinávský minimalismus

EFG se zaměřujeme na udržitelné výrobky inspirované skandinávským designem. Zaměřuje se na nábytek, který umožňuje inteligentnější způsoby práce, setkání a socializace. Každý pracovní den.
Jejich kořeny pocházejí z lesů Smålandu - v EFG je pevně zavedena dlouhá tradice výroby nábytku. Trvale udržitelnému designu se věnovali od doby, kdy jejich zakladatel K G Andersson vyrobil svou první židli s opěradlem v Tranås před více než 130 lety. Dnes je EFG předním evropským dodavatelem řešení interiérového designu pro soukromé i veřejné interiéry. Každá jednotlivá položka nábytku v sortimentu EFG je výsledkem znalostí a poznatků, kterých během let dosáhli. Dnes mají distributory v Severském regionu a zbytku Evropy, ale také na Středním východě a v Japonsku. Ale produkce je pořád v Tranås, Småland!

EFG navrhuje výrobky s minimalistickou konstrukcí, univerzální funkčností a dlouhou životností. Nábytek, u kterého kvalita, funkce a styl znamenají, že jej není třeba vyměňovat, ale pouze jej v průběhu času aktualizovat.


více o značce EFG (english version)

EFG - minimalistický přístup k návrhu interiérů (židle ZOE, stůl COLLABORATE)

EFG - minimalistický přístup k návrhu interiérů (židle ZOE, stůl COLLABORATE)


EFG vytváří každý produkt tak, aby pro zákazníka znamenal hodnotu v dlouhodobém měřítku. Návrh by měl fungovat z hlediska formy, funkce, environmentálních hodnot a ceny. Vždy se snaží vyvíjet výrobky, které vydrží dlouho, a to jak pro zákazníky, tak pro sortiment. Chce vytvořit „darlings" (miláčky) - nábytek, kde forma a funkce znamenají, že je lze v případě potřeby zachovat a přepracovat. Produkty s dlouhou životností jsou nejdůležitějším argumentem pro jejich budoucnost a jsou přesvědčeni, že sdílí tento názor se svými zákazníky. Dlouhodobé myšlení znamená, že chtějí být schopni pomoci svým zákazníkům upgradovat své výrobky na místě novými tkaninami nebo novými součástmi. Mělo by být možné, aby se podnožka stala židlí, a aby se židle s kovovým podnožím mohla nahradit dřevěnou. To dává produktům nový život, aniž by zákazník musel kupovat zcela nový kus nábytku.

Jejich designový styl je minimalistický s jednoduchými konstrukcemi. To poskytuje esteticky příjemné výrobky, které vydrží dlouho. Nadčasový design, který funguje rok co rok, je udržitelný a znamená delší životnost produktu. „Méně je více“ pro ně znamená - méně komponentů a nižší spotřebu materiálu, ale také to, že design může tolerovat, že je změněn volbou zákazníka. EFG navrhuje některé produkty interně, ale také spolupracuje s externími designéry - vše od nových talentů až po zavedená jména návrhů. Když zvolí nového designéra, je důležité, aby sdílel názor EFG na udržitelnost, a aby byl design přizpůsobitelný.

v EFG jsou hrdí na to, co dělají. Protože vědí, že dobré pracovní prostředí je důležité jak pro pohodu zaměstnanců, tak pro vytváření dlouhodobých výsledků. Vizí společnosti je Evropa plná kanceláří, kde je „více zábavy“. Filozofie “More fun at the office“ znamená pro EFG kancelářský nábytek umožňující vysokou efektivitu a flexibilitu práce ve velmi příjemném a motivujícím pracovním prostředí.


EFG - udržitelnost od začátku do konce

EFG se ve všech situacích snaží snižovat dopad na životní prostředí a používat materiály, energii a zdroje efektivním a inteligentním způsobem. EFG podporuje vývoj udržitelného kancelářského nábytku tím, že navrhuje flexibilní, udržitelné výrobky a používá přírodní a recyklované materiály. Plných 85% emisí do ovzduší generovaných kusem nábytku sestává z materiálu. Opakované používání nábytku snižuje dopady na klima až o 20–40% ve srovnání s nákupem nové položky.
Proces udržitelnosti se zaměřuje na následující oblasti - navrhování udržitelných výrobků, výběr materiálů a povrchových úprav, snížení spotřeby energie při výrobě.


Zasedací místnost EFG - funkčnost, minimalismus, moderní technologie (stůl COLLABORATE)

Zasedací místnost EFG - funkčnost, minimalismus, moderní technologie (stůl COLLABORATE)


Designéři EFG:

Eero Aarnio, Christina & Lars Andersson, Jan Ekselius, Susse Fischer, Kaarle Holmberg, Antti Kotilainen, Markku Pakkanen, Hans Sandgren Jakobsen, Sandin & Bülow, Roger Webb,


EFG HideTech stoly - moderní zasedací místnost pro video konference EFG

Kolekce stolů EFG HideTech je určena pro moderní pracoviště - zahrnuje pracovní i jednací stoly různých délek včetně nižších konferenčních nebo naopak vyšších barových stolků pro krátká setkání.
EFG HideTech je k dispozici s technologií skrytou uvnitř stolu, ale snadno přístupnou z plochy pomocí doplňků správy kabelů. Ta je integrována do konstrukce EFG HideTech stolové desky. Uprostřed je připojovací sekce s vývody pro všechny druhy energie a dat. Kabely do externí zásuvky jsou vedeny dolů nohami stolu do úrovně podlahy.
EFG HideTech stůl je navržen švédským designérským teamem Idesign, který má bohaté zkušenosti s vývojem nábytku a speciálně konferenčních stolů pro veřejné interiéry. EFG HideTech je navržen tak, aby vyhovoval všem druhům setkání. Velkým i malým, na kratší či delší schůzky u konferenčního či jednacího stolu, s nebo bez video konference. Právě tvar - design stolu je navržen tak, že zajišťuje, aby se jednotliví účastníci viděli navzájem a aby při video konferenci byl každý viděn. FG HideTech je jedním z nejstabilnějších jednacích stolů na trhu. I opravdu dlouhé stoly či sestavy jsou díky designu podnoží velice stabilní.

více o stolech EFG HideTech

EFG HideTech - jednací stoly pro moderní konferenční místnosti

EFG HideTech - jednací stoly pro moderní konferenční místnosti



EFG COLLABORATE stůl - moderní vzdušné pojetí pracovního místa i jednacího stolu

Kolekce Collaborate - exkluzivní jednací a projektové stoly pro spolupráci, jednání a sdílení poznatků. Pro skupinovou práci i schůzky. Je inspirována Skandinávií, stoly jsou robustní, ale svým minimalistickým vzhledem jsou vhodné do kanceláře, zasedací místnosti, jídelny, relax zóny ale i obývacího pokoje nebo jídelny. Stoly Collaborate jsou k dispozici ve více než 50 různých velikostech, ve dvou výšky a dvou typech podnoží. A to právě dodává celkový vzhled a pocit, který chcete v interiéru vytvořit - je možnost podnoží typu A nebo U.
Ať už potřebujete komunikovat tváří v tvář nebo vzdáleně, Collaborate je chytrá volba. Přidejte síťové/ IT zásuvky pro práci a spojení a vznikne tak stůl pro video konferenci. Stůl je dodáván s hladkou stolovou deskou nebo právě s výřezy - stylovým stolním poklopem pro kabeláž.
Stoly Collaborate jsou též modulární, ideální pro kombinování v různých sestavách či rozložení v rámci kanceláře. Tato funkce je zvláště užitečná pro skupinové sezení nebo pro velké konferenční místnosti. Velikost a tvar stolu je jak estetická, tak praktická otázka. Obdélníkové stoly jsou úspora místa a umožňují snadné umístění v široké škále prostorů. Velký kulatý stůl může dobře fungovat v konferenční místnosti nebo jídelně, zatímco menší stoly mohou být umístěny s pohovkou nebo poufy v relaxačních zónách a veřejných koridorech. Oválný stůl zjemňuje estetiku ve velkých pracovních nebo společných prostorách.

více o stolech Collaborate

EFG Collaborate - stůl vhodný do jednací místnosti nebo jako projektový, pracovní stůl, ale i jako jídelní do soukromého interiéru

EFG Collaborate - stůl vhodný do jednací místnosti nebo jako projektový, pracovní stůl, ale i jako jídelní do soukromého interiéru



EFG EVO křeslo - novinka podzimu 2020

Evo je jedinečné křeslo, které kombinuje nadčasový skandinávský design s udržitelnou a inovativní konstrukcí. Použijte tento kus jako nadčasový "lapač zraku" v lobby, saloncích a dalších prostorech pro schůzky nebo společenské akce.

EVO je hlavním EFG produktem podzimu 2020 - křeslo v dřevě s 3D pletenou látkou na sedadle i opěradle.

Inspirace pochází z klasického skandinávského dřevěného nábytku, ale u Evo bylo dřevo kombinováno s nejnovější technologií pletení. Evo bylo navrženo s udržitelný přístupem, štíhlé rozměry a čalounění zcela bez pěny mu dodávají nízkouhlíkovou stopu. Místo toho se používá plně pletený polyester, který je 100% recyklovatelný. 3D technika pletení znamená, že tkanina je pletena jako jeden kus, čímž se minimalizuje odpad během výroby. Jednotlivé komponenty mohou být vyměněny nebo recyklovány samostatně. Široká loketní opěrka s plochou hranou a objemem natažené textilie umožňuje se v křesle Evo pohodlně usadit. Evo má jedinečnou schopnost vyniknout a smíchat se s okolím. Je vhodné pro salónky, vstupní haly nebo foyer, ale Evo také funguje perfektně v recepcích nebo jako zasedací židle v kancelářích nebo jiných společenských oblastech pro setkání a relax.

Evo se dodává ve variantách v bílém pigmentovém jasanu, černě zbarveném jasanu a přírodním dubu s béžovou nebo černou látkou a s nebo bez područek. Všechny varianty lze kombinovat. Evo bylo navrženo výhradně pro značku EFG Jonasem Forsmanem.

více o křeslu EVO od EFG

EFG EVO křeslo - retro elegantní křesílko s 3D textilií

EFG EVO křeslo - retro elegantní křesílko s 3D textilií



EFG ZOE židle - univerzální dřevěná židle

Zoe - univerzální dřevěná židle - štíhlá, lehká, která dokonale balancuje mezi přísnými liniemi a měkkými organickými tvary. Konstrukce je hravá, přesto důkladně propracovaná do nejmenších detailů. Výsledkem je univerzální skandinávská židle - pohodlná, ale i elegantní, přináší jedinečnou přítomnost do jakéhokoli prostoru - od auditorií a učeben, po kanceláře nebo jídelny, obývací pokoje. „Zoe“ je perfektní jméno pro židli, "Zoe" totiž znamená v překladu z řečtiny - život, a to na ní "sedí". Zoe se totiž opravdu hodí všude a dodá interiéru přirozený a teplý pocit.

více o židli ZOE od EFG

EFG židle ZOE - nadčasová dřevěná židle

EFG židle ZOE - nadčasová dřevěná židle