DESIGNOR - To nejlepší ze skandinávského designu pro Váš interiér


ABSTRACTA - průkopník akustiky interiérů

Abstracta se od roku 1972 snaží vytvářet lepší zvukové scény – což z nich činí průkopníky akustiky. V posledních letech došlo k akustické revoluci v oblasti prostorové akustiky. Veřejné povědomí o rozhodujícím vlivu, které mají zvuky na náš zdravotní stav, kreativitu a výkonnost, výrazně vzrostly. Pracoviště, kanceláře, veřejné interiéry a další prostředí už nejsou pouze navrženy tak, aby vypadaly dobře, ale také akusticky funkčně.
Abstracta dnes nabízí širokou škálu řešení pro různé typy prostředí a požadavky - od promyšleně navržených akustických panelů a prvků, povrchů absorbujících zvuk až po inovativní nábytek s integrovanými akustickými vlastnostmi. A v úzké spolupráci s některými z nejvlivnějších současných designérů na světě neustále zkoumají nové způsoby, jak vytvořit lepší zvukové podmínky v interiérech přesně podle svého motta "We create better soundscapes." My na jejich motto navazujeme a jsme rádi, že můžeme jejich akustická řešení nabídnout firmám i v České Republice jako obchodní zastoupení značky Abstracta.

více o značce Abstracta - výrobce akustických panelů a nábytku

Abstracta - akustická řešení interiéru

Abstracta - akustická řešení interiéru


Abstracta - výrobce produktů pro vizuální komunikaci

Abstracta vyvíjí a prodává produkty vizuální komunikace a kreativního interiérového designu. Je součástí společnosti Lammhults a patří společně do Lammhults Design Group. Řadí se mezi průkopníky v integraci nejen zařízení zvukových, ale i obrazových a video prezentací do produktů interiérového designu. Sídlo společnosti je v Lammhultu, známém švédském „Království nábytku“.

více o vizuální komunikaci Abstracta

Akustika v kanceláři - akustické prvky – závěsné moduly Air (Airflake, Airleaf, Airbloom, Aircone)

V posledních letech též velmi úspěšně rozvíjí kolekci produktů dělících a akustických interiérových prvků – modulů vytvářející vizuální předěly v interiéru a zlepšují zvukovou scénu v interiéru. Jednoduchým spojováním vytvářejí velmi efektní obrazce dodávající interiéru výrazný dekorativní prvek a umožňující zároveň netradiční rozdělení prostoru.

více o akustických prvcích a panelech Abstracta

Akustické prvky, stejně i jako akustické panely umožňují vytvořit nekonečné množství konfigurací vzorů a tvarů. Je to na vaší fantazii! Svou představu si můžete "ztvárnit" pomocí konfigurátoru, který Vás názorně navede a pomůže vytvořit si akustické řešení přímo na míru včetně volby barev.

konfigurátor akustických prvků a panelů Abstracta

Akustické dělící prvky AIRFLAKE, AIRLEAF, AIRCONE

Akustické dělící prvky AIRFLAKE, AIRLEAF, AIRCONE


Abstracta AIRFLAKE - akustické moduly ve tvaru sněhových vloček

Airflake od Abstracta - akustické prvky ve tvaru sněhových vloček tlumí hluk a dovolí světlu projít. Vytvořil je návrhář Stefan Borselius v roce 2006 a byly prvním produktem, který se vynořil z průkopnického konceptu Air. Prvky - moduly jsou vyrobeny z tvarované vláknité plsti pokryté textilií, která absorbuje zvuk a zabraňuje ozvěnám. Sněhové vločky jsou moduly ve tvaru šestiúhelníku sestavené dohromady, aby vytvořily "otevřené" obrazce či stěny, které tvarují nebo navrhují nové prostory uvnitř interiéru a zároveň umožňují projít světlu. Vytváří oddělené prostory s příjemnou zvukovou scénou, přičemž zachovávají otevřenost místnosti. Stupeň otevřenosti určíte výběrem způsobu skládání jednotlivých vloček současně s volbou jejich typu (plné, perforované).

více o akustických modulech AIRFLAKE

Abstracta AIRFLAKE - sněhové vločky jako akustický předěl v kanceláří

Abstracta AIRFLAKE - sněhové vločky jako akustický předěl v kanceláří


Abstracta AIRCONE - trojúhelníkový akustický modul pro formálnější clony

Aircone od Abstracta - dynamická souhra linek. Je pokračováním úspěšných akustických prvků Airflake Stefana Borseliuse. Jeho designový jazyk je relativně přísný a grafický. Kombinace přizpůsobivých 3D trojúhelníkových modulů navzájem vyvolává dynamickou souhru linek a stínů. Tvary prvku Aircone jsou striktnější než Airflake vloček, což ale umožňuje vytváření jasnějších formací. Přesto je také možné nechat otvory umožňující průchod světla nebo vytvářet graficky zajímavé stěny.

více o akustickém modulu AIRCONE

Abstracta AIRCONE - grafický, trojúhelníkový akustický panel

Abstracta AIRCONE - grafický, trojúhelníkový akustický panel


Abstracta AIRLEAF - přírodní motiv listu pro zjemnění kancelářského prostředí

Airleaf - moduly ve tvaru listů lze kombinovat tak, aby vytvářely dělící clony či obrazce v různých vzorcích a formátech. Po úspěšných produktech Airflake a Aircone přináší designér Stefan Borselius přírodu do vnitřního prostoru. "Myšlenka je, že byste měli mít možnost vytvořit něco - od organického listí až po přísné grafické vzory," vysvětluje Borselius doplnění své kolekce.
Airleaf umožňuje vytvářet oddělené prostory a příjemnou zvukovou scénu, přičemž zachovává otevřenost místnosti. Stupeň otevřenosti určíte výběrem způsobu, jakým jsou kombinované - poskládané jednotlivé listové prvky. Barevnost je v tomto případě hodně důležitá a určující - můžete vytvořit svěží, jarní zelenou stěnu, nebo si pohrát s barvami do tlumenějšího podzimní listí a nebo naopak zvolit barvu pro listy netradiční.

více o akustickém modulu AIRLEAF

Abstracta AIRLEAF - příroda v kanceláři

Abstracta AIRLEAF - příroda v kanceláři


Abstracta AIRBLOOM - akustické květinové moduly jako letní symbol přírody

Airbloom od Abstracta - inspirováno přírodou! Původní myšlenkou Airbloomu bylo vytvořit co nejvíce letní symbol: kvetoucí květinu. Airbloom umocňuje interiér s pozitivní vizuální energií a zároveň vytváří harmoničtější zvukovou scénu. Stejně jako u ostatních produktů série Air nabízí Airbloom jednoduchý způsob tlumení hluku a vytváření oddělených míst bez ohrožení otevřenosti místnosti. Airbloom je k dispozici ve velkém množství barev, což dává dostatek volnosti pro vytvoření požadovaných barevných formací.

více o akustickém modulu AIRBLOOM od Abstracta

Abstracta AIRBLOOM - letní motiv akustického prvku přináší do kanceláře jinou energii

Abstracta AIRBLOOM - letní motiv akustického prvku přináší do kanceláře jinou energii


Abstracta Air-X - symbol písmene X jako akustický prvek

AIR-X od Abstracta - "grafické X" tlumí hluk a dovolí světlu projít, usnadňuje dosažení harmonické zvukové scény. V roce 2006 představila společnost Abstracta společně se Stefanem Borseliusem zcela nový pohled na akustický nábytek - koncept Air. Nový Air-X ukazuje, že koncept je stejně potřebný a současný i o 15 let později. S koncept Air-X vstupuje Stefan Borselius do světa symbolů, typografie a písmen.
Stejně jako písmeno abecedy X vám stropní zavěšený zvukový absorbér Air-X umožňuje vytvořit nekonečné množství konfigurací. Moduly vytváří "otevřené" obrazce či stěny, které tvarují nebo navrhují nové prostory uvnitř interiéru. Vytváří oddělené prostory s příjemnou zvukovou scénou, přičemž zachovávají otevřenost místnosti. Stupeň otevřenosti určíte výběrem způsobu skládání jednotlivých prvků. Prvky - moduly jsou vyrobeny z tvarované vláknité plsti pokryté textilií, která absorbuje zvuk a zabraňuje ozvěnám.

více o akustickém modulu AIR-X

Abstracta AIR-X - grafický akustický prvek ve tvaru X

Abstracta AIR-X - grafický akustický prvek ve tvaru X


Akustické panely nástěnné či závěsné BITS WALL, SCALA, SONEO, TRILINE WALL, DOMO WALL, COMBO CROSS

Zvláštní kategorii představují dnes ve Skandinávii velmi oblíbené akustické dekorativní panely s jednoduchou montáží na stěnu pro použití jak v kancelářích typu open-space, tak například v jednacích a konferenčních místnostech.
Kolekce Abstracta zahrnuje různé typy akustických panelů na stěnu. Mezi nejvýraznější patří BITS WALL (design Anya Sebton) – trojúhelníkový 3D geometrický tvar poskytuje vizuální energii a přispívá k lepší zvukové scéně rozptýlením zvukových vln a tím předcházením ozvěn. Stejně tak fungují panely SCALA od Anya Sebton – hravá parafráze na vlnité plechy, které současně využívají funkčnost tvaru. Ten se objevuje i u paravánů závěsných, stojících i ke stolům.

více o nástěnných a závěsných akustických panelech Abstracta

Akustický panel na stěnu - BITS WALL, Abstracta

Akustický panel na stěnu - BITS WALL, Abstracta


Výrazný akustický panel COMBO CROSS

Velmi výrazným závěsným panelem je COMBO CROSS - byl navržen módní návrhářkou Pia Wallén a je to její první práce v oblasti akustických produktů. Je zřejmé nadšení pro řemeslné zpracování, konkrétně obsahuje protlačované kříže a ručně šité švy - obšívání samotných závěsných paravánů. Samotný kříž je vytlačen z lisované plsti tak, aby vytvořil otvory podobající se slavnému křížovému vzorku deky navržené v roce 1991 samotnou návrhářkou.


Akustický panel COMBO CROSS a jeho charakteristická křížová perforace s obšitím

Akustický panel COMBO CROSS a jeho charakteristická křížová perforace s obšitím


Nástěnný akustický panel SCALA WALL od Abstracta - vizuální hra vln od Anya Sebton

Scala Wall acoustic panel od Abstracta je hravá parafráze na vlnité plechy, které současně využívají funkčnost tvaru.
"Inspirace pochází z mnoha domů na Islandu, kde jsou nejen střechy, ale i fasády pokryty vlnitým plechem. To zrodilo myšlenku přivést vlny do prostoru, "vysvětluje oceněná designérka Anya Sebtonová. Jednoduchý grafický styl a přístup orientovaný na řešení činí z Anya Sebton vysoce uznávanou návrhářku. U jejich návrhů forma vždy úzce spolupracuje s funkcí. A to je patrné i na konceptu akustického panelu Scala, který navrhla pro značku Abstracta.

Rozvlněná konstrukce absorbující zvuk Scala není pouze vizuální hra, ale samo vlnění především přispívá ke zlepšení akustiky v interiéru. Zvlněný tvar panelu znamená, že výrobek má větší "savý povrch", než kdyby byl zcela hladký. Je to dokonalá, jednoduchá interakce mezi materiálem a formou, díky disktrétnímu výrazu se perfektně hodí do větších prostor.
Stejně jako ostatní panely z kolekce značky Abstracta jsou Scala Wall vlastně lisované panely vyrobené z jádra pohlcujícího zvuk (z polyesteru obsahujícího recyklované PET lahve) neočalouněné nebo potažené textilií ve výběru z mnoha struktur a barev. Můžete si vybrat mezi svislým nebo vodorovným provedením, mezi horizontálními panely se ale doporučuje mít vertikální mezeru.Panely se instalují diskrétně na stěnu pomocí neviditelných kovových kování v zadní části panelu (součástí balení). Mezi nejžádanější provedení je velikost Abstracta Scala wall panelů 1207 x 1600mm s možností svislých nebo horizontálních vlnek očalouněné látkou Camira Synergy.

akustický panel SCALA Wall od Abstracta - více informací :: Katalog

Akustické panely SCALA inspirované vlnitými plechy na Islandu

Akustické panely SCALA inspirované vlnitými plechy na IslanduScala Wall svým konceptem perfektně tlumí hluk i ve větších veřejných prostorech

akustické panely Scala Wall od Abstracta svým konceptem perfektně tlumí hluk i ve větších veřejných prostorech


Akustické a vizuální paravány ALUMI, ALUMI COMBI, DOMO, DOREMI, My Hive, SCALA, SOFTLINE, STITCH a dB

Další kategorií akustických produktů jsou paravány oddělující prostor a vytvářející soukromé zóny v rámci interiéru - volně stojících či pro montáž ke stolovým systémům. Zároveň mohou mít mnoho dalších funkcí, „vychytávek“, čím jsou prostě jiné.
ALUMI COMBI (design Nina Jobs) - bylo navrženo s cílem povzbudit kolegy k tomu, aby měli spontánní schůzky tam, kde právě chtějí. Paraván, který funguje jako tlumič zvuku i pro vizuální rozdělení prostoru, je současně i tabulí pro psaní poznámek.


Paraván Alumi Combi od Abstracta v kombinaci s psací tabulí

Paraván Alumi Combi od Abstracta v kombinaci s psací tabulí


Mezi novinkami roku 2018 je paraván STITCH (design Stefan Borselius) - měkce a úhledně vyhlížející paraván ze zvuk pohlcujících čalounických látek s dekorativním prošitím (proto i tento název Stitch = steh) opatřený dřevěným podnožím. Inspirovaný pohovkami, polštáři a prošívanými bundami.

více o produktu Stitch

Paraván STITCH - novinka roku 2018

Paraván STITCH - novinka roku 2018


Druhou novinkou roku 2018 je multifunkční paraván dB z dílny Thomase Bernstranda. Kolekce obsahuje panel s bílou tabulí, korkovou nástěnku a řadu šikovných doplňků - držáků pro fotografie, časopisy a další osobní předměty. A netradičně si můžete svůj osobní "koutek" dotvořit květináčem vyváženým na horním okraji DB panelu.

více o produktu dB

Kolekce dB - akustické paravány s doplňky jako jedna velká stavebnice

Kolekce dB - akustické paravány s doplňky jako jedna velká stavebniceAkustické "budky" PLENTY POD

Neodcházejte, nechte hluk a šum kanceláře za dveřmi, k tomu jsou určené telefonní či meeting budky Plenty Pod.
Když potřebujete klidnou místnost pro nerušenou schůzku, práci nebo důležitý telefonní hovor, tak je řešením Plenty Pod - takový mobilní pokoj s dokonalou akustikou.
Plenty Pod je kolekce akustických menších či větších "budek", které jsou zvláště vhodné pro hlučné prostory, jako jsou kanceláře typu open-space nebo veřejné prostory.

více o produktu Plenty Pod

PLENTY POD akustické

PLENTY POD akustické "budky" od Abstracta


LILY od Abstracta - akustické světlo inspirované leknínem

Lily lampa od Abstracta představuje zcela nový pohled na akustické výrobky. Lily využívá pro tlumení hluku tvarovanou plsť. Ta byla tak důkladně do světla integrována, že si ji ani nevšimnete. Lily získala své jméno od svých raných prototypů, které se podobaly listům leknínu. Od té doby sice byl tvar více zjednodušen, je otevřenější k interpretaci. Ale přesto je stále přítomen pocit, že lampa se vznáší ve vzduchu, dotváří interiér s nádhernou klidností.
Tlumení hluku je prvotní poslání, ale lampa Lily přináší i redukci vizuálního stresu" - říkají sami designéři akustického světla Runa Klock & Hallgeir Homstvedt.
Subtilní design Lily umožňuje zachovat měkký, organický charakter, a to i přes poměrně přísnou formu. Lily se dodává se svítidlem nebo bez něj. Lily s průměrem 90 nebo 120 cm je určena pro osvětlení velkých místností, jako jsou restaurace a otevřené kancelářské prostory – prostředí, kde je vysoká hladina hluku i vizuálních informací. „Obzvláště krásné je, když jich pár pověsíte do klastru,“ říká Hallgeir Homstvedt.

více o akustickém světle Lily od Abstracta :: Katalog

Akustické světlo LILY od Abstracta

Akustické světlo LILY od Abstracta


MIXX – kopíruje potřeby moderních konferenčních místností

Mixx je řada stolků a doplňků vytvořené renomovaným designérem Ruudem Ekstrandem, která splňuje rozmanité potřeby moderních konferenčních místností, seminářů a dalších zasedacích místností. Série obsahuje stolky, pulty a pracovní stanice, stejně jako cateringové vozíky a stojany na flipcharty - všechny jsou navrženy ve stejném stylu a pozorností k potřebám uživatelů. Nic není náhodné.

více o programu Mixx

MIXX - vše potřebné pro konferenční místnost

MIXX - vše potřebné pro konferenční místnost


MESSENGER

Prezentační panely z kolekce Abstracta zahrnují vysoce funkční řešení od jednoduchých magnetických popisovacích tabulí a flip-chartů až po důmyslná kompaktní řešení posuvných panelů umožňujících skryté zabudování jakéhokoliv moderního LCD nebo plazmového zobrazovacího panelu.

více o produktu Messenger

Messenger - posuvná popisovací tabule umožňující skrýt TV

Messenger - posuvná popisovací tabule umožňující skrýt TV


Spolupracující designéři

Stefan Borselius, Nina Jobs, Ruud Ekstrand, Fredrik Wallner, Anya Sebton, Mia Wahlstein, Josef Zetteman, Andrea Ruggiero, Eelco Voogd, Fredrik Wallner, Friis & Moltke, Jonas Forsman, NOERGAARD-KECHAYAS, Pia Wallén, Poul Christiansen, Runa Klock & Hallgeir Homstvedt, Staffan Holm, Thomas Bernstrand a další…