DESIGNOR - To nejlepší ze skandinávského designu pro Váš interiér


ABSTRACTA
Stockholm Furniture Fair 2012


Abstracta vyvíjí a prodává produkty vizuální komunikace a kreativního interiérového designu. Abstracta je součástí společnosti Lammhults a patří společně do Lammhults Design Group. Řadí se mezi průkopníky v integraci zařízení zvukových, obrazových a video prezentací do produktů interiérového designu.
Sídlo společnosti je v Lammhultu, známém švédském „Království nábytku“.


V roce 2011 proběhla akvizice firmy Borks, její začlenění do koncernu Lammhults Design Group a jejích produktů do kolekce Abstracta. Borks A/S je vedoucím dánským výrobcem prezentačních popisovacích panelů.


Airflake - design: Stefan Borselius

Dnes je Abstracta vedoucím výrobcem produktů interiérového designu pro prezentaci a vizuální komunikaci ve Skandinávii. V posledních letech též úspěšně rozvíjí kolekci produktů dělících a akustických interiérových systémů. Zahrnují různé typy dělicích paravánů-volně stojících či pro montáž ke stolovým systémům. Abstracta nabízí velmi oblíbené a ikonické Airflakes „vločky“, akustické moduly zavěšené do stropu, které jednoduchým spojováním vytvářejí velmi efektní obrazce dodávající interiéru výrazný dekorativní prvek a umožňující zároveň netradiční rozdělení prostoru.

www.designor.czAirflake - design: Stefan Borselius


Anya Sebton

Zvláštní kategorii představují dnes ve Skandinávii velmi oblíbené akustické dekorativní panely s jednoduchou montáží na stěnu pro použití jak v kancelářích typu open-space, tak například v jednacích a konferenčních místnostech. Tyto akustické panely navrhuje pro firmu Abstracta Anya Sebton, která je i autorkou úspěšných návrhů sedacího nábytku pro značku Lammhults.

www.designor.czTriline Wall - design: Anya Sebton
Softline - design: Anya Sebton


Messenger - design: Fredrik Wallner

Prezentační panely z kolekce Abstracta zahrnují vysoce funkční řešení od jednoduchých magnetických popisovacích tabulí a flip-chartů až po důmyslná kompaktní řešení posuvných panelů umožňujících skryté zabudování jakéhokoliv moderního LCD nebo plazmového zobrazovacího panelu.

http://www.designor.cz/office/prods/?ox=1&ix=3475&link=Messenger - design: Fredrik Wallner


Designéři

Stefan Borselius, Nina Jobs, Ruud Ekstrand, Fredrik Wallner, Anya Sebton, Mia Wahlstein, Josef Zetteman