DESIGNOR - To nejlepší ze skandinávského designu pro Váš interiér


ABSTRACTA - průkopník akustiky interiérů

Abstracta se od roku 1972 snaží vytvářet lepší zvukové scény – což z nich činí průkopníky akustiky. V posledních letech došlo k akustické revoluci v oblasti prostorové akustiky. Veřejné povědomí o rozhodujícím vlivu, které mají zvuky na náš zdravotní stav, kreativitu a výkonnost, výrazně vzrostly. Pracoviště, kanceláře, veřejné interiéry a další prostředí už nejsou pouze navrženy tak, aby vypadaly dobře, ale také akusticky funkčně.
Abstracta dnes nabízí širokou škálu řešení pro různé typy prostředí a požadavky - od promyšleně navržených akustických panelů a prvků, povrchů absorbujících zvuk až po inovativní nábytek s integrovanými akustickými vlastnostmi. A v úzké spolupráci s některými z nejvlivnějších současných designérů na světě neustále zkoumají nové způsoby, jak vytvořit lepší zvukové podmínky v interiérech přesně podle svého motta "We create better soundscapes."


více o značce Abstracta - výrobce akustických panelů a nábytku

Abstracta - akustický prvek AIRFLAKE

Abstracta - akustický prvek AIRFLAKE


Abstracta - výrobce produktů pro vizuální komunikaci

Abstracta vyvíjí a prodává produkty vizuální komunikace a kreativního interiérového designu. Je součástí společnosti Lammhults a patří společně do Lammhults Design Group. Řadí se mezi průkopníky v integraci nejen zařízení zvukových, ale i obrazových a video prezentací do produktů interiérového designu. Sídlo společnosti je v Lammhultu, známém švédském „Království nábytku“.

více o vizuální komunikaci Abstracta

Akustika v kanceláři - akustické prvky – závěsné moduly Air (Airflake, Airleaf, Airbloom, Aircone)

V posledních letech též velmi úspěšně rozvíjí kolekci produktů dělících a akustických interiérových prvků – modulů vytvářející vizuální předěly v interiéru a zlepšují zvukovou scénu v interiéru. Jednoduchým spojováním vytvářejí velmi efektní obrazce dodávající interiéru výrazný dekorativní prvek a umožňující zároveň netradiční rozdělení prostoru.

více o akustických prvcích a panelech Abstracta

Akustické dělící prvky AIRFLAKE, AIRLEAF, AIRCONE

Akustické dělící prvky AIRFLAKE, AIRLEAF, AIRCONE


Trojice AirFlake, AirLeaf, AirBloom akustické závěsné stěny na předěl kanceláře

AIRFLAKE byly vytvořeny Stefanem Borseliem v roce 2006 a byly prvním produktem konceptu AIR. Prvky – moduly jsou vyrobeny z tvarované vláknité plsti pokryté textilií, která absorbuje zvuk a zabraňuje ozvěnám. Sněhové vločky AIRFLAKE jsou moduly ve tvaru šestiúhelníku, které dohromady vytváří „otevřené“ obrazce či stěny, které tvarují nebo navrhují nové prostory uvnitř interiéru a zároveň umožňují projít světlu.
Následovaly listy AIRLEAF, u kterých byla myšlenka přinést něco organického, oblého do kancelářských prostor. Poslední z kolekce je prvek AIRBLOOM, u kterého byl původní záměr vytvořit něco typicky letního, vytvořit co nejvíce letní symbol – kvetoucí květinu. Všechny tyto prvky inspirované přírodou byly doplněny o typicky grafický a relativně přísný, strohý modul AIRCONE – ten představuje dynamickou souhru linek.

vice o akustických prvcích AIRFLAKE, AIRLEAF, AIRBLOOM, AIRCONE

Akustický modul ve tvaru sněhových vloček AIRFLAKE od Abstracta

Akustický modul ve tvaru sněhových vloček AIRFLAKE od Abstracta


Akustický prvek AIRLEAF od Abstracta

Akustický prvek AIRLEAF od Abstracta


Akustické panely nástěnné či závěsné BITS WALL, SCALA, SONEO, TRILINE WALL, DOMO WALL, COMBO CROSS

Zvláštní kategorii představují dnes ve Skandinávii velmi oblíbené akustické dekorativní panely s jednoduchou montáží na stěnu pro použití jak v kancelářích typu open-space, tak například v jednacích a konferenčních místnostech.
Kolekce Abstracta zahrnuje různé typy akustických panelů na stěnu. Mezi nejvýraznější patří BITS WALL (design Anya Sebton) – trojúhelníkový 3D geometrický tvar poskytuje vizuální energii a přispívá k lepší zvukové scéně rozptýlením zvukových vln a tím předcházením ozvěn. Stejně tak fungují panely SCALA od Anya Sebton – hravá parafráze na vlnité plechy, které současně využívají funkčnost tvaru. Ten se objevuje i u paravánů závěsných, stojících i ke stolům.

více o nástěnných a závěsných akustických panelech Abstracta

Akustický panel na stěnu - BITS WALL, Abstracta

Akustický panel na stěnu - BITS WALL, Abstracta


Akustické panely SCALA inspirované vlnitými plechy na Islandu

Akustické panely SCALA inspirované vlnitými plechy na Islandu


Velmi výrazným závěsným panelem je COMBO CROSS - byl navržen módní návrhářkou Pia Wallén a je to její první práce v oblasti akustických produktů. Je zřejmé nadšení pro řemeslné zpracování, konkrétně obsahuje protlačované kříže a ručně šité švy - obšívání samotných závěsných paravánů. Samotný kříž je vytlačen z lisované plsti tak, aby vytvořil otvory podobající se slavnému křížovému vzorku deky navržené v roce 1991 samotnou návrhářkou.


Akustický panel COMBO CROSS a jeho charakteristická křížová perforace s obšitím

Akustický panel COMBO CROSS a jeho charakteristická křížová perforace s obšitímAkustické a vizuální paravány ALUMI, ALUMI COMBI, DOMO, DOREMI, My Hive, SCALA, SOFTLINE, STITCH a dB

Další kategorií akustických produktů jsou paravány oddělující prostor a vytvářející soukromé zóny v rámci interiéru - volně stojících či pro montáž ke stolovým systémům. Zároveň mohou mít mnoho dalších funkcí, „vychytávek“, čím jsou prostě jiné.
ALUMI COMBI (design Nina Jobs) - bylo navrženo s cílem povzbudit kolegy k tomu, aby měli spontánní schůzky tam, kde právě chtějí. Paraván, který funguje jako tlumič zvuku i pro vizuální rozdělení prostoru, je současně i tabulí pro psaní poznámek.


Paraván Alumi Combi od Abstracta v kombinaci s psací tabulí

Paraván Alumi Combi od Abstracta v kombinaci s psací tabulí


Mezi novinkami roku 2018 je paraván STITCH (design Stefan Borselius) - měkce a úhledně vyhlížející paraván ze zvuk pohlcujících čalounických látek s dekorativním prošitím (proto i tento název Stitch = steh) opatřený dřevěným podnožím. Inspirovaný pohovkami, polštáři a prošívanými bundami.

více o produktu Stitch

Paraván STITCH - novinka roku 2018

Paraván STITCH - novinka roku 2018


Druhou novinkou roku 2018 je multifunkční paraván dB z dílny Thomase Bernstranda. Kolekce obsahuje panel s bílou tabulí, korkovou nástěnku a řadu šikovných doplňků - držáků pro fotografie, časopisy a další osobní předměty. A netradičně si můžete svůj osobní "koutek" dotvořit květináčem vyváženým na horním okraji DB panelu.

více o produktu dB

Kolekce dB - akustické paravány s doplňky jako jedna velká stavebnice

Kolekce dB - akustické paravány s doplňky jako jedna velká stavebniceAkustické "budky" PLENTY POD

Neodcházejte, nechte hluk a šum kanceláře za dveřmi, k tomu jsou určené telefonní či meeting budky Plenty Pod.
Když potřebujete klidnou místnost pro nerušenou schůzku, práci nebo důležitý telefonní hovor, tak je řešením Plenty Pod - takový mobilní pokoj s dokonalou akustikou.
Plenty Pod je kolekce akustických menších či větších "budek", které jsou zvláště vhodné pro hlučné prostory, jako jsou kanceláře typu open-space nebo veřejné prostory.

více o produktu Plenty Pod

PLENTY POD akustické

PLENTY POD akustické "budky" od Abstracta


JETTY - neobvykle velký stůl, který je ale také neobvykle tichý

Problém u většiny stolů je, že jsou poměrně hlučné. Pevné desky stolů odrážejí a zesilují okolní hluk. Deska stolu Jetty je proto vyrobena z několika vrstev přírodních materiálů (nazývané Strata), které spolupracují při absorpci okolního hluku a tlumí zvuk vycházející ze stolu při jeho používání. Jetty od designéra Staffana Holma na Vás může působit více japonsky než typicky skandinávsky, svou jednoduchost ale nezapře. Vyrábí se v několika barevných variantách a velikostech včetně Powerboxu.

více o produktu Jetty

Akustický stůl JETTY - novinka roku 2018

Akustický stůl JETTY - novinka roku 2018


LILY - akustické světlo inspirované leknínem

Prvotní poslání je tlumení hluku, ale lampa Lily přináší i redukci vizuálního stresu" - říkají sami designéři akustického světla Runa Klock & Hallgeir Homstvedt. Lily lampa představuje zcela nový pohled na akustické výrobky. Lily využívá pro tlumení hluku tvarovanou plsť. Ta byla tak důkladně do světla integrována, že si ji ani nevšimnete. Lily získala své jméno od svých raných prototypů, které se podobaly listům leknínu. Od té doby sice byl tvar více zjednodušen, je otevřenější k interpretaci. Ale přesto je stále přítomen pocit, že lampa se vznáší ve vzduchu, dotváří pokoj s nádhernou klidností.

více o produktu Lily

Akustické světlo LILY od Abstracta

Akustické světlo LILY od Abstracta


MIXX – kopíruje potřeby moderních konferenčních místností

Mixx je řada stolků a doplňků vytvořené renomovaným designérem Ruudem Ekstrandem, která splňuje rozmanité potřeby moderních konferenčních místností, seminářů a dalších zasedacích místností. Série obsahuje stolky, pulty a pracovní stanice, stejně jako cateringové vozíky a stojany na flipcharty - všechny jsou navrženy ve stejném stylu a pozorností k potřebám uživatelů. Nic není náhodné.

více o programu Mixx

MIXX - vše potřebné pro konferenční místnost

MIXX - vše potřebné pro konferenční místnost


MESSENGER

Prezentační panely z kolekce Abstracta zahrnují vysoce funkční řešení od jednoduchých magnetických popisovacích tabulí a flip-chartů až po důmyslná kompaktní řešení posuvných panelů umožňujících skryté zabudování jakéhokoliv moderního LCD nebo plazmového zobrazovacího panelu.

více o produktu Messenger

Messenger - posuvná popisovací tabule umožňující skrýt TV

Messenger - posuvná popisovací tabule umožňující skrýt TV


Spolupracující designéři

Stefan Borselius, Nina Jobs, Ruud Ekstrand, Fredrik Wallner, Anya Sebton, Mia Wahlstein, Josef Zetteman, Andrea Ruggiero, Eelco Voogd, Fredrik Wallner, Friis & Moltke, Jonas Forsman, NOERGAARD-KECHAYAS, Pia Wallén, Poul Christiansen, Runa Klock & Hallgeir Homstvedt, Staffan Holm, Thomas Bernstrand a další…