DESIGNOR - To nejlepší ze skandinávského designu pro Váš interiér


ANDREU WORLD

Firma Andreu World ztělesňuje to nejlepší z tradic španělského truhlářského řemesla i současnosti - moderního nábytkářského průmyslu. Historie značky sahá do roku 1955, kdy si Francisco Andreu Marti splnil svůj sen. V Alaquas, průmyslovém městě blízko Valencie, založil malou truhlárnu. Značka Andreu World rostla a vyvíjela se v přesvědčení, že jejich filozofie – pozornost k detailu, dokonalost a dobrý design – je základním vodítkem k tomu, aby byli i nadále tím, kým jsou nyní i v budoucnu. Andreu World se stal za tu dobu jedním z nejlépe hodnoceným výrobcem designového nábytku – židle, křesla a sofa propojují tradiční design s moderním, inovativním přístupem.

Opravdu si váží zkušeností lidí, kteří si vybírají jejich nábytek pro svůj domov nebo domácí kancelář, i pro kanceláře, pracovní prostory, restaurace, hotely, univerzity, letiště, nemocnice, kde všude můžete najít nábytek Andreu World, a to ve více než 124 zemích. Vytvářejí skvělé návrhy, které poskytují inspiraci a inovace všem architektů a interiérovým designérům po celém světě. Andreu World se snaží být lídrem v sezení vytvořené s vášní pro současnost, s ohledem na udržitelný životní styl s vysokou přidanou hodnotou, umožňující aby si lidé užívali prostory, které obývají, chytrým a zdravým způsobem.


Andreu World - kolekce NUB - ztělesňuje to nejlepší z tradic španělského truhlářského řemesla

Andreu World - kolekce NUB - ztělesňuje to nejlepší z tradic španělského truhlářského řemesla


Historie značky Andreu World

Historie Andreu World započala v roce 1955, kdy 17letý Francisco Andreu v rodinném domě v Alacuás, poblíž Valencie začal vyrábět komponenty z ohýbaného dřeva, montovat a lakovat židle historických modelů a prodávat v místních obchodech. Po několika letech začala společnost růst a nyní působí na globálním trhu, aniž by ztratila svůj rodinný charakter. Soustřeďuje se zejména na vybavení administrativních budov, kanceláří, ale i na nábytek pro domácnosti, a to především na dřevěné židle a polstrovaný nábytek. Jsou rodinná firma a jsou si vědomi tradice, kterou vybudovali a díky ní mají jedinečný pohled na svou práci. Takže myslí v dlouhodobém horizontu a jsou věrní myšlence, že pro vytváření budoucnosti musí stavět na svých kořenech. Rodina a tradice jsou pojmy, které zůstávají živé v každodenním provozu prostřednictvím osobních vztahů se všemi pracovníky, kteří v mnoha případech byli součást jejich rodiny generaci po generaci.


Andreu World - odborník na výrobu dřevěných stolů a židlí, dřevo mají prostě v krvi

Andreu World - odborník na výrobu dřevěných stolů a židlí, dřevo mají prostě v krvi


Výroba Andreu World - přijetí závazku k životnímu prostředí

Preciznost a kvalita jsou jim vlastní, podle toho zdokonalují maximálně všechny procesy, od původu materiálů, přes výrobní systém a výrobu každého kusu. Minimalizují chyby díky systematické kontrole kvality a nabízí 10letou záruku na všechny jejich výrobky. Používané dřevo pochází z jejich lesů, v kterých je pěstováno v souladu s protokoly kvality včetně výsadby, sklizně, sušení – dřevo se suší déle než rok po sklizni, aby se zabránilo prasknutí dřeva v budoucnu a všech fázích manipulace. Tento proces byl certifikován Forest Stewardship Council® (FSC®) a zaručuje, že dřevo pochází ze znovu zalesněných a kontrolovaných lesů. Je nemožné se vyvíjet bez přijetí závazku k životní prostředí. Snaží se nejen optimalizovat zdroje, ale také snižovat ekologickou stopu ve všech aspektech výrobního procesu. Zavedli přísné zásady pro energetickou účinnost, recyklaci odpadu a výzkum nových udržitelnějších materiálů.


Andreu World - výrobní proces a hospodaření se zdroji odpovědné k životnímu prostředí

Andreu World - výrobní proces a hospodaření se zdroji odpovědné k životnímu prostředí


Outdoor sedací nábytek Andreu World pro radost z přírody a slunce

Patří ke kultuře osvětlené středomořským sluncem a jsou spojeni s mořem a přírodou. Právě díky tomu cítí, že by mohli nabídnout svou interpretaci potěšení ze života pod širým nebem. Outdoor zahrnuje výrazné kolekce sedacích souprav, stolů a pohovek zejména určených pro venkovní použití v obytných nebo veřejných institucích. Tyto kusy jsou vyrobeny z nových materiálů a ošetření, která jsou odolná vůči povětrnostním vlivům a vyžadují minimální údržbu.


Outdoor sezení Andreu World - interpretaci potěšení ze života pod širým nebem

Outdoor sezení Andreu World - interpretaci potěšení ze života pod širým nebem


Kolekce ANDREU WORLD

Andreu World je společnost zabývající se současným designovým nábytkem pro domácnost, kancelář, hotely, restaurace a firemní prostory s více než 65letými obchodními zkušenostmi, jsou přesvědčeni o své filozofii, o lásce k detailu, dokonalosti a dobrému designu. Jsou rodinná firma věrná myšlence, že k budování budoucnosti potřebují udržet minulost naživu. Řemeslo a tradice jsou pojmy, které zůstávají živé v jejich každodenním životě díky osobnímu propojení, nashromážděným zkušenostem a závazku, že se jejich projekt vyvíjí z generace na generaci.

Dřevo je původem jejich společnosti, nikoli jako jediný předmět; ale jako pracovní postoj a formu vztahu ke světu. V Andreu World používají 100% FSC certifikované dřevo ze znovu zalesněných lesů. Vyrábí design s velkou přidanou hodnotou a odolností, které jejich mistři čalouníci a dřevaři vyrábějí s vášní a zkušenostmi nashromážděnými po staletích tradic. Nabízí praktická a estetická řešení nábytku žádaná lidmi z celého světa, a to díky jejich flexibilitě a vytrvalosti. Flexibilita ohledně jejich přizpůsobování se neustálým změnám potřeb a neustálého zlepšování jejic práce. A vytrvalost pro oceňování a respektování důležitosti řemeslné zručnosti v souladu s pokrokem technologií a zachování jejich středomořského charakteru.

Design je jejich značka, kterou propagují prostřednictvím spolupráce s prestižními designéry, kteří je doplňují různými vizemi, obohacují jejich designový styl a vyžadují, aby se neustále zlepšovali. Byli oceněni Národní cenou za design, kterou v roce 2007 udělilo Jeho Veličenstvo španělský král v Palma de Mallorca.


Andreu World - vize moderní kanceláře

Andreu World - vize moderní kanceláře


Designéři

Andreu World je odborník na výrobu židlí a stolů, pracuje na vytváření inovativních a udržitelných designů, spolupracuje s nejlepšími designéry - Patricia Urquiola, Philippe Starck, Lievore Altherr Molina, Piergiorgio Cazzaniga, Jasper Morrison, Alfredo Häberli, Rodolfo Dordoni, Benjamin Hubert, Giulio Ridolfo, Manel Molina, Art Gensler, PearsonLloyd a další. Práce na základě kreativity, všestrannosti, ergonomie a pohodlí, vyvíjí nové produkty, které předvídají současné trendy design nábytku.


Andreu World jako designér současných moderních trendů pojetí kanceláře

Andreu World jako designér současných moderních trendů pojetí kanceláře