DESIGNOR - To nejlepší ze skandinávského designu pro Váš interiér


MONTANA Furniture

Dánská rodinná společnost Montana Furniture poskytuje generacím personalizovaná úložná řešení již od roku 1982, specializuje se na modulární úložný nábytek pro soukromé domy i kanceláře. Dánskou společnost špičkového nábytku založil Peter J. Lassen, který také vytvořil modulární systém Montana. Dnes společnost vede Peterův syn Joakim Lassen, který je pátou generací jeho rodiny, která pracuje s nábytkem, společně s pravnukem výrobce Fritzem Hansenem. Nábytek Montana vychází z filozofie Petera J. Lassena, že každý z nás potřebuje svobodu a přirozenou touhu vytvářet si vlastní osobní prostory. S Montanou získáte nekonečné možnosti a svobodu vytvořit vzhled, který je pro vás ten pravý, vytvořit si hravé prostory. Jako sochař začíná abstraktním kamenem, já jsem začal, říká Peter J. Lassen, abstraktní čtvercovou krabicí. Odstranil jsem všechny nepotřebné části krabice, takže se nakonec vyznačovala zaoblenými hranami, chybějícími rohy a staženými čely, DNA designu Montana.

více o značce MONTANA

Montana - židle Panton One jako skvělá volba do kanceláří i veřejných prostor

Montana - židle Panton One jako skvělá volba do kanceláří i veřejných prostor


Montana myslí na životní prostředí i ohromuje svou barevnou paletou na míru

Všechny moduly Montana jsou navrženy, vyvinuty a vyrobeny v Dánsku. Každý den v malém městě na ostrově Funen více než 140 profesionálů tvrdě pracuje na dodržování nejvyšších standardů zpracování, lakování a montáže – aby nábytek Montana vydržel po celý život. Od roku 2007 Montana používá výhradně barvy na vodní bázi, které neobsahují žádná rozpouštědla škodlivá pro uživatele nebo životní prostředí. Systém Montana nese známku Danish Indoor Climate Label a současně byla jednou z prvních nábytkářských značek v Evropě, která byla držitelem oficiální evropské certifikace EU Ecolabel. Označení se vztahuje na celý systém Montana a zahrnuje veškerý nábytek vyrobený z MDF.

Funkční a flexibilní systém Montana "oblékají" do poetické řady 42 ekologických barev vyvinutých v úzké spolupráci s oceňovanou dánskou designérkou a expertkou na barvy Margrethe Odgaard, která říká - „Barvy znamenají všechno. Prostředí. Atmosféru. Identitu. Barvy jsou v našem designu prvořadé. Svým pojetím barev chceme ovlivnit a inspirovat svět interiérů. Jasný a lehký. Hustý a hluboký. Prostě existuje barva pro jakýkoli účel.“

více o barevnosti kolekce MONTANA Furniture :: Katalog

Barevná paleta Montana Furniture s pečlivě vybranými odstíny, co ladí, zaujmou, překvapí

Barevná paleta Montana Furniture s pečlivě vybranými odstíny, co ladí, zaujmou, překvapí


Zakladatel Peter J. Lassen ve spolupráci s věhlasnými designéry

Od okupace v dánském námořnictvu se Peter J. Lassen v roce 1954 obrátil ke kariéře v nábytkářském průmyslu. Díky spolupráci se slavnými architekty Arne Jacobsenem, Jørnem Utzonem, Pietem Heinem a Vernerem Pantonem se Lassenovo spojení nepochybně vyznačuje čistými liniemi jeho designu. Dnes Montana kromě vlastních návrhů Petera J. Lassena a Joakima Lassena vyrábí stoly a židle navržené Arne Jacobsenem, Vernerem Pantonem, Schmidtem Hammerem Lassenem a Jakobem Wagnerem.

více o Peterovi J. Lassenovi a historii značky Montana

Kolekce Montana Furniture umožňuje vytvořit neformální kancelářské prostředí

Kolekce Montana Furniture umožňuje vytvořit neformální kancelářské prostředí


Kolekce MONTANA

Kolekce značky Montana je obsáhlá, na první pohled zaujme barvami, výraznými, někdy až křiklavými ve spojení s jednoduchých skandinávským designem. S pomocí jejich nábytku zařídíte obývací pokoj, pokoj pro děti, koupelnu, ale i kanceláře, zasedací místnosti a další veřejné prostory. V neposlední řadě myslí i na venkovní sezení. I tak rozsáhlá kolekce se ještě rozrostla díky značce Engelbrechts, která se stala jejich součástí. Takže kromě nově příchozích produktů jako Kevi nebo Chairik, je ale v portfoliu značky Montana poklad - kolekce Vernera Pantona - židle PANTON one, modulární systém sezení PANTONOVA doplněný o policové moduly PANTON Wire - kolekce je jiná, neokoukaná. I když první kousky vznikly již v roce 1955, je současná, moderní, udržitelná díky volbě nových materiálům. Přináší svěží vítr do interiéru, přesně jako byl sám Verner Panton - rád šokoval extravagantními návrhy a inovativními geometrickými tvary.

Katalog

V hlavní roli barevné šňůry jako výplet židlí Panton One

V hlavní roli barevné šňůry jako výplet židlí Panton One


Montana - PANTON One - židle s originálním výpletem z provázků

Židle Panton One, navržená v roce 1958, je stohovatelný barevný miláček, který umožňuje kombinovat barvu šňůry (provázku) a rámu, jak si přejete. Produktová rodina zahrnuje jídelní, barové a odpočinkové lounge verze Panton ve vnitřním i venkovním provedení. Vybrat si můžete rám z nerezové oceli, leštěného chromu nebo lakovaný ve čtyřech barvách a osmi barvách šňůry.
Řada židlí Panton One má certifikaci EU Ecolabel. Panton One, Panton One Bar a Panton One Kitchen jsou také k dispozici s papírovým provázkem certifikovaným FSC®, který je vyroben z papíru z udržitelných lesů. Série Panton One obsahuje čtyři židle – Panton One Dining, Panton One Kitchen, Panton One Lounge a Panton One Bar, z nichž každá je navržena pro jiné účely. Sedáky židlí Panton One jsou ručně tkané pomocí polyuretanové šňůry na jádru z nylonu, dostupné v několika barvách (Duke, Holmes, Clark, Vincent, Carmen, Marylinn, Marcel, Scarlett) nebo v papírové vazbě s certifikací FSC® - papír přírodní nebo černý (povrchová struktura šňůry se může lišit).
S rámem z nerezové oceli a polyuretanovými šňůrami lze židle používat uvnitř i venku. Lakovaný rám, chromový rám a papírová vazba nejsou vhodné pro venkovní použití. Židle je možno stohovat po 10 kusech na vozíku nebo podlaze. Max. nosnost: 150 kg.

více o židli Panton One :: Katalog

Panton One ve verzi venkovní sezení pro firemní terasy či restaurace

Panton One ve verzi venkovní sezení pro firemní terasy či restaurace


Montana - PANTONOVA - modulární drátěný systém sezení

Systém Pantonova navrhl Verner Panton v roce 1971 a skládá se ze tří různých modulů sedadel: lineární, konkávní a konvexní. "Sochařské" židle lze použít samostatně jako elegantní dotek nebo je lze kombinovat v různých organických tvarech jako je kruh, vlna nebo do tvaru písmene S.
Všechny moduly se dodávají z oceli, která je buď chromována nebo práškově lakována. Systém Pantonova je k dispozici také ve verzi Outdoor v leštěné nerezové oceli. K sérii jsou k dispozici polštáře v kůži, sametu nebo textilu od Kvadrátu. Pantonova má certifikaci EU Ecolabel.
Verner Panton navrhl modulární drátěný sedací systém Pantonova pro dnes již legendární dánskou restauraci Varna: ztělesnění atmosféry 70. let se svými okázalými, experimentálními tvary a zářivými barvami. Pohovka Pantonova získala další proslulost jako místo, které si vybral zlý lodní magnát Karl Stromberg ve filmu o Jamesi Bondovi z roku 1977 - Špión, který mě miloval. Verner Panton byl zaníceným tvůrcem a inovátorem modulárního, ikonického nábytku, který splynul s prostorovým kontextem a překračoval kategorii nábytku.

více o modulárním systému Pantonova :: Katalog

Pantonova drátěný modulární systém sezení s možností seskládání jednotlivých prvků třeba i podle tvaru zeleně

Pantonova drátěný modulární systém sezení s možností seskládání jednotlivých prvků třeba i podle tvaru zeleně


Montana - PANTON Wire - modulární drátěný systém polic

Méně není nikdy nuda. Systém Panton Wire vám umožní vytvořit ultimátní výstavní polici či konferenční stolky. Panton Wire systém, navržený Vernerem Pantonem v roce 1971, se znovu objevil jako sběratelský design s novými prvky a deskami přidanými k flexibilnímu systému. Syrová, ale elegantní, lehká a přesto průmyslová jednotka Panton Wire může být použita samostatně nebo v kombinaci – na podlaze, zavěšená na stěně, stohovaná nebo jako předěl místnosti.
Panton Wire je vyroben z 5mm drátu, buď v chromu nebo v barvách Snow, Black nebo Monarch. Je dodávána s nožičkami, sponami nebo závěsnými kolejnicemi. Na podlaze unese Panton Wire zátěž až 40 kg nebo na stěně se závěsnou lištou až 10 kg (rovnoměrně umístěné nahoře a dole).
Panton Wire je k dispozici ve 2 hloubkách, 4 povrchových úpravách, horní desky v 9 povrchových úpravách a police v 6 povrchových úpravách.

více o modulárním systému Panton Wire :: Katalog

Panton Wire modulární drátěné police mohou vytvářet i příjemné

Panton Wire modulární drátěné police mohou vytvářet i příjemné "lehké" předěly v místnosti