DESIGNOR - To nejlepší ze skandinávského designu pro Váš interiér


MONTANA Furniture

Dánská rodinná společnost Montana Furniture poskytuje generacím personalizovaná úložná řešení již od roku 1982, specializuje se na modulární úložný nábytek pro soukromé domy i kanceláře. Dánskou společnost špičkového nábytku založil Peter J. Lassen, který také vytvořil modulární systém Montana. Dnes společnost vede Peterův syn Joakim Lassen, který je pátou generací jeho rodiny, která pracuje s nábytkem, společně s pravnukem výrobce Fritzem Hansenem. Nábytek Montana vychází z filozofie Petera J. Lassena, že každý z nás potřebuje svobodu a přirozenou touhu vytvářet si vlastní osobní prostory. S Montanou získáte nekonečné možnosti a svobodu vytvořit vzhled, který je pro vás ten pravý, vytvořit si hravé prostory. Jako sochař začíná abstraktním kamenem, já jsem začal, říká Peter J. Lassen, abstraktní čtvercovou krabicí. Odstranil jsem všechny nepotřebné části krabice, takže se nakonec vyznačovala zaoblenými hranami, chybějícími rohy a staženými čely, DNA designu Montana.

více o značce MONTANA

Montana - židle Panton One jako skvělá volba do kanceláří i veřejných prostor

Montana - židle Panton One jako skvělá volba do kanceláří i veřejných prostor


Značka ENGELBRECHTS se stala součástí MONTANA Furniture

Kolekce značky Montana je sama o sobě rozsáhlá, před několika lety se ale ještě rozrostla díky značce Engelbrechts, která se stala jejich součástí. Firmu Engelbrechts založil Morten Engelbrecht v roce 1989, od samého začátku prodával špičkové produkty z celého světa. Následně rozšířil obchodní koncepci o nábytek vyvinutý přímo svou firmou a úspěchy s vlastní tvorbou společnost přeměnila z dánského maloobchodního prodejce nábytku na mezinárodního výrobce. Úzce spolupracovali nejprve s designérem Erikem Magnussenem, a následně s Jørgenem Rasmussenem a Andersem Hermansenem s cílem přinášet nábytek pro zákazníky, kteří oceňují kvalitu a nadčasový design. Odtud se Engelbrechts vyvinul v mezinárodního výrobce se širokým výběrem židlí, stolů a dalšího nábytku. Mezi nejvýraznější kousky rozhodně patří židle Kevi a Chairik, které pod značkou Montana získávají nový, barevnější "kabát".


Židle Kevi pod značkou Montana hýří barvami a energií

Židle Kevi pod značkou Montana hýří barvami a energií


Montana myslí na životní prostředí i ohromuje svou barevnou paletou na míru

Všechny moduly Montana jsou navrženy, vyvinuty a vyrobeny v Dánsku. Každý den v malém městě na ostrově Funen více než 140 profesionálů tvrdě pracuje na dodržování nejvyšších standardů zpracování, lakování a montáže – aby nábytek Montana vydržel po celý život. Od roku 2007 Montana používá výhradně barvy na vodní bázi, které neobsahují žádná rozpouštědla škodlivá pro uživatele nebo životní prostředí. Systém Montana nese známku Danish Indoor Climate Label a současně byla jednou z prvních nábytkářských značek v Evropě, která byla držitelem oficiální evropské certifikace EU Ecolabel. Označení se vztahuje na celý systém Montana a zahrnuje veškerý nábytek vyrobený z MDF.

Funkční a flexibilní systém Montana "oblékají" do poetické řady 42 ekologických barev vyvinutých v úzké spolupráci s oceňovanou dánskou designérkou a expertkou na barvy Margrethe Odgaard, která říká - „Barvy znamenají všechno. Prostředí. Atmosféru. Identitu. Barvy jsou v našem designu prvořadé. Svým pojetím barev chceme ovlivnit a inspirovat svět interiérů. Jasný a lehký. Hustý a hluboký. Prostě existuje barva pro jakýkoli účel.“

více o barevnosti kolekce MONTANA Furniture :: Katalog

Barevná paleta Montana Furniture s pečlivě vybranými odstíny, co ladí, zaujmou, překvapí

Barevná paleta Montana Furniture s pečlivě vybranými odstíny, co ladí, zaujmou, překvapí


Zakladatel Peter J. Lassen ve spolupráci s věhlasnými designéry

Od okupace v dánském námořnictvu se Peter J. Lassen v roce 1954 obrátil ke kariéře v nábytkářském průmyslu. Díky spolupráci se slavnými architekty Arne Jacobsenem, Jørnem Utzonem, Pietem Heinem a Vernerem Pantonem se Lassenovo spojení nepochybně vyznačuje čistými liniemi jeho designu. Dnes Montana kromě vlastních návrhů Petera J. Lassena a Joakima Lassena vyrábí stoly a židle navržené Arne Jacobsenem, Vernerem Pantonem, Schmidtem Hammerem Lassenem a Jakobem Wagnerem.

více o Peterovi J. Lassenovi a historii značky Montana

Kolekce Montana Furniture umožňuje vytvořit neformální kancelářské prostředí

Kolekce Montana Furniture umožňuje vytvořit neformální kancelářské prostředí


Kolekce MONTANA

Kolekce značky Montana je obsáhlá, na první pohled zaujme barvami, výraznými, někdy až křiklavými ve spojení s jednoduchých skandinávským designem. S pomocí jejich nábytku zařídíte obývací pokoj, pokoj pro děti, koupelnu, ale i kanceláře, zasedací místnosti a další veřejné prostory. V neposlední řadě myslí i na venkovní sezení. I tak rozsáhlá kolekce se ještě rozrostla díky značce Engelbrechts, která se stala jejich součástí. Takže kromě nově příchozích produktů jako Kevi nebo Chairik, je ale v portfoliu značky Montana poklad - kolekce Vernera Pantona - židle PANTON one, modulární systém sezení PANTONOVA doplněný o policové moduly PANTON Wire - kolekce je jiná, neokoukaná. I když první kousky vznikly již v roce 1955, je současná, moderní, udržitelná díky volbě nových materiálům. Přináší svěží vítr do interiéru, přesně jako byl sám Verner Panton - rád šokoval extravagantními návrhy a inovativními geometrickými tvary.

Katalog

V hlavní roli barevné

V hlavní roli barevné "šňůry" jako výplet židlí Panton One


Montana - PANTON One - židle s originálním výpletem z provázků

Židle Panton One, navržená v roce 1958, je stohovatelný barevný miláček, který umožňuje kombinovat barvu šňůry (provázku) a rámu, jak si přejete. Produktová rodina zahrnuje jídelní, barové a odpočinkové lounge verze Panton ve vnitřním i venkovním provedení. Vybrat si můžete rám z nerezové oceli, leštěného chromu nebo lakovaný ve čtyřech barvách a osmi barvách šňůry.
Řada židlí Panton One má certifikaci EU Ecolabel. Panton One, Panton One Bar a Panton One Kitchen jsou také k dispozici s papírovým provázkem certifikovaným FSC®, který je vyroben z papíru z udržitelných lesů. Série Panton One obsahuje čtyři židle – Panton One Dining, Panton One Kitchen, Panton One Lounge a Panton One Bar, z nichž každá je navržena pro jiné účely. Sedáky židlí Panton One jsou ručně tkané pomocí polyuretanové šňůry na jádru z nylonu, dostupné v několika barvách (Duke, Holmes, Clark, Vincent, Carmen, Marylinn, Marcel, Scarlett) nebo v papírové vazbě s certifikací FSC® - papír přírodní nebo černý (povrchová struktura šňůry se může lišit).
S rámem z nerezové oceli a polyuretanovými šňůrami lze židle používat uvnitř i venku. Lakovaný rám, chromový rám a papírová vazba nejsou vhodné pro venkovní použití. Židle je možno stohovat po 10 kusech na vozíku nebo podlaze. Max. nosnost: 150 kg.

více o židli Panton One :: Katalog

Panton One ve verzi venkovního sezení pro firemní terasy, restaurace nebo soukromé posezení na zahradě

Panton One ve verzi venkovního sezení pro firemní terasy, restaurace nebo soukromé posezení na zahradě


Montana - PANTONOVA - modulární drátěný systém sezení

Systém Pantonova navrhl Verner Panton v roce 1971 a skládá se ze tří různých modulů sedadel: lineární, konkávní a konvexní. "Sochařské" židle lze použít samostatně jako elegantní dotek nebo je lze kombinovat v různých organických tvarech jako je kruh, vlna nebo do tvaru písmene S.
Všechny moduly se dodávají z oceli, která je buď chromována nebo práškově lakována. Systém Pantonova je k dispozici také ve verzi Outdoor v leštěné nerezové oceli. K sérii jsou k dispozici polštáře v kůži, sametu nebo textilu od Kvadrátu. Pantonova má certifikaci EU Ecolabel.
Verner Panton navrhl modulární drátěný sedací systém Pantonova pro dnes již legendární dánskou restauraci Varna: ztělesnění atmosféry 70. let se svými okázalými, experimentálními tvary a zářivými barvami. Pohovka Pantonova získala další proslulost jako místo, které si vybral zlý lodní magnát Karl Stromberg ve filmu o Jamesi Bondovi z roku 1977 - Špión, který mě miloval. Verner Panton byl zaníceným tvůrcem a inovátorem modulárního, ikonického nábytku, který splynul s prostorovým kontextem a překračoval kategorii nábytku.

více o modulárním systému Pantonova :: Katalog

Pantonova drátěný modulární systém sezení s možností seskládání jednotlivých prvků (třeba i podle tvaru zeleně)

Pantonova drátěný modulární systém sezení s možností seskládání jednotlivých prvků (třeba i podle tvaru zeleně)


Montana - PANTON Wire - modulární drátěný systém polic

Méně není nikdy nuda. Systém Panton Wire vám umožní vytvořit ultimátní výstavní polici či konferenční stolky. Panton Wire systém, navržený Vernerem Pantonem v roce 1971, se znovu objevil jako sběratelský design s novými prvky a deskami přidanými k flexibilnímu systému. Syrová, ale elegantní, lehká a přesto průmyslová jednotka Panton Wire může být použita samostatně nebo v kombinaci – na podlaze, zavěšená na stěně, stohovaná nebo jako předěl místnosti.
Panton Wire je vyroben z 5mm drátu, buď v chromu nebo v barvách Snow, Black nebo Monarch. Je dodávána s nožičkami, sponami nebo závěsnými kolejnicemi. Na podlaze unese Panton Wire zátěž až 40 kg nebo na stěně se závěsnou lištou až 10 kg (rovnoměrně umístěné nahoře a dole).
Panton Wire je k dispozici ve 2 hloubkách, 4 povrchových úpravách, horní desky v 9 povrchových úpravách a police v 6 povrchových úpravách.

více o modulárním systému Panton Wire :: Katalog

Panton Wire modulární drátěné police mohou vytvářet i příjemné

Panton Wire modulární drátěné police mohou vytvářet i příjemné "lehké" předěly v místnosti


Montana - židle CHAIRIK - univerzální stohovatelná židle

Erik Magnussen navrhl univerzální židli CHAIRIK v roce 1996, která se stala vlajkovou lodí značky a trvale zaznamenává úspěchy v mnoha projektech v řadě zemí světa. Je vynikajícím příkladem nejlepšího severského designu spojujícího mimořádný komfort sezení, vysokou stohovatelnost a vynikající řemeslné zpracování.
Nejprve to byla židle s klasickými čtyřmi nohami, ale jak čas pokračoval, série se vyvinula a nyní se skládá z více než 25 různých modelů, je dostupná v mnoha barvách a materiálových provedeních, dřeva, laminátu a plastu. CHAIRIK je k dispozici v různých velikostech a výškách, aby vyhovovala lidem, situacím a umístění. Je ideální židlí do konferenčních místností s možností propojení do řad.
Díky výjimečnému stohování, až 45 židlí na každém vozíku, je CHAIRIK ideální pro instituce, kde posluchači přicházejí a odcházejí, kde je nutná rychlá změna umístění židlí. Díky stohovatelnému výkonu můžete uložit až 1000 židlí CHAIRIK na pouhých 14 m2.

Trvalo několik let a několik prototypů, než dokázaly vyvinout perfektní formu pro CHAIRIK. 21 vrstev dýhy, lepicího papíru a libovolných vybraných barev se přitlačí do silné skořepiny s tenkou ochrannou melaminovou membránou. To se provádí pomocí speciálně vyráběných strojů a technologií. Navzdory tomu, každá skořepina stejně prochází rukama mnoha talentovaných lidí, než je nasazena na rám.

více o židli Chairik od Montana Furniture

Židle Chairik ve své klasické, elegantní podobě ( i s možností přídavného stolku)

Židle Chairik ve své klasické, elegantní podobě ( i s možností přídavného stolku)


Pod značkou Montana Furniture je stohovatelná židle Chairik nabízena i v zářivějších, výraznějších barvách

Pod značkou Montana Furniture je stohovatelná židle Chairik nabízena i v zářivějších, výraznějších barvách


Neuvěřitelných 1000 židlí CHAIRIK uskladníte - nastohujete na pouhých 14 m2

Neuvěřitelných 1000 židlí CHAIRIK uskladníte - nastohujete na pouhých 14 m2


Židle CHAIRIK od Montana Furniture je ideální židlí do konferenčních místností s možností propojení do řad

Židle CHAIRIK od Montana Furniture je ideální židlí do konferenčních místností s možností propojení do řad


Montana - židle KEVI - vyrábí se již více než 60 let

KEVI byla navržena v roce 1958 architektem Jørgenem Rasmussenem, patří mezi skutečnou designovou klasiku, za tu dobu se prodalo více než 2,5 milionu kusů. Po získání výrobních práv od firmy Fritz Hansen se začala prodávat pod značkou Engelbrechts, tato ikonická židle zažívá skutečné znovuzrození a nebývalý prodejní boom.
V roce 1965 vynalezl Jørgen Rasmussen dvojitá kolečka, ta byla skutečnou inovací a zlepšením všech tehdy vyráběných koleček. KEVI se stala více manévrovatelnou a docházelo k menšímu opotřebení na podlahových plochách. Kolečka zaznamenaly okamžitý úspěch a nyní se používají na nábytku po celém světě.

Po téměř 60 letech na kolečkách, byl čas KEVI re-designovat. Náčrty židle byly v archivu Jørgena Rasmussena už roky a v roce 2016 se staly realitou. Čtyřnohý KEVI se narodil. Stohovatelný KEVI, ve dvou modelech s chromovými nebo dřevěnými nohami, je re-make klasické otočné židle z roku 1958, se stejným sedadlem a zády jako KEVI 2533.

více o židli KEVI od Montana Furniture

Kevi židle je k dispozici v několika klasických, ale nově i v pastelových či výrazných trendy barvách

Kevi židle je k dispozici v několika klasických, ale nově i v pastelových či výrazných trendy barvách


Díky univerzálnosti židle Kevi od Montana Furniture se s ní můžete setkat v rozličných interiérech - domácích pracovnách, univerzitách, firemních zasedacích místnostech, jídelnách, kavárnách, restauracích

Díky univerzálnosti židle Kevi od Montana Furniture se s ní můžete setkat v rozličných interiérech - domácích pracovnách, univerzitách, firemních zasedacích místnostech, jídelnách, kavárnách, restauracích


AVENY-T ze 100% recyklovaného plastu - vítězná židle dánské soutěže "Denmark's Next Classic"

Židle Aveny-T značky Montana Furniture je funkční, minimalistická, ale výrazná židle lehkého vzhledu s moderní kombinací materiálů - lisovaného 100% recyklovaného plastu a černě lakovaného kovového rámu. Navrhl jej dánský designér Anders Engholm, který se v roce 2022 stal vítězem dánské televizní show o designu nábytku "Denmark's Next Classic", tato židle je právě jeho vítězným návrhem. Následně ve spolupráci s Montana Furniture poskytl 100ks své židle Aveny-T historickému divadlu Aveny-T ve Frederiksbergu.

více o židli Aveny-T od Montana Furniture

AVENY-T židle - vítěz dánské soutěže v designu nábytku

AVENY-T židle - vítěz dánské soutěže v designu nábytku "Denmark's Next Classic"