DESIGNOR - To nejlepší ze skandinávského designu pro Váš interiér


INNO - finská osobitá kolekce nábytku

INNO je jednou z firem, která v současnosti nejvýrazněji zosobňuje finský styl a design. Osobitá kolekce nábytku a interiérových doplňků reprezentuje to nejlepší z moderního finského interiérového designu. Inno furniture je rodinná společnost založená v roce 1975 se silnými kořeny v inovativním produktovém designu, vysoké úrovni originálního designu a zodpovědné výrobě. Firmu založil interiérový architekt Harri Korhonen a nyní ji ve druhé generaci vede jeho syn Niklas Korhonen. Cílem společnosti je vyrábět originální a funkční designový nábytek jako „nástroje pro architekty“. Vysoce kvalitní produkty splňující i ty nejnáročnější požadavky určené především do veřejných prostor. Během let Inno propagovalo několik nových nápadů pro pracovní prostředí. Během posledních deseti let vyvinula společnost Inno koncept „útulné kanceláře“ – řadu produktů, které se dokonale hodí do veřejných i domácích interiérů, pro lidi s vědomím kvality a designu. Pevně věří, že dobrý produkt musí dát víc než jen vzhled a funkci, ale musíte se s ním cítit příjemně a být s ním v souladu.

více o finském nábytku a doplňcích INNO

Židle JULIE - dýhové lamely tvořící opěradlo vytváří dojem lehkosti a volnosti

Židle JULIE - dýhové lamely tvořící opěradlo vytváří dojem lehkosti a volnosti


INNO - finský interiérový design

Inno je jednou z firem, která v současnosti nejvýrazněji zosobňuje finský styl a design. Osobitá kolekce nábytku a interiérových doplňků reprezentuje to nejlepší z moderního finského interiérového designu a my jsme pyšni, že můžeme tuto značku v ČR zastupovat. Vizí společnosti Inno je vyvíjet inovativní produkty vysoké kvality a osobitého designu. Dobrý produkt v pojetí Inno nejen dobře vypadá a funguje, ale měl by vždy pozitivně zasáhnout lidské emoce a být i cenově dostupný.

S firmou Inno trvale spolupracuje více než desítka předních severských designérů v čele s finem Harri Korhonenem. Harri Korhonen má mimořádný cit pro produkty které zaujmou tím, že jsou jiné, jejich odlišnost však není nikdy na úkor funkčnosti a praktické využitelnosti v moderním interiéru.
V tradiční kolekci sedacího nábytku Inno je velmi úspěšná kolekce KOLA, s čistým a funkčním designem, vysokým komfortem sezení a příznivým poměrem kvality a ceny.

Značka Inno si uvědomuje, že jejich architekti a interiéroví designéři vytvářejí prostředí pro lidi, aby mohli pracovat či relaxovat - ať už se to odehrává v kanceláři, doma nebo ve veřejných prostorách, jako jsou letiště nebo muzea, měřítko je vždy stejné. Je to lidské měřítko.
Občas chceme být sami, ve dvojicích nebo ve skupinách. Někdy se chceme smísit nebo mít soukromí. Někdy se prostě chceme soustředit a mít klid na práci, žádní dva lidé nepoužívají prostředí stejným způsobem, ale i když se naše preference mohou lišit, chceme dosáhnout stejných věcí.
To je důvod, proč má Inno rozsáhlé portfolio adaptivních nástrojů; židle, stoličky, pohovky, stoly, doplňky… Rozmanitost se překládá jako empatie ke značkám nebo architektuře a je vyjádřena kombinací inovativních nápadů, inspirativní estetiky a šetrné zacházení a zachování zdrojů.

Je třeba vzít v úvahu mnoho věcí, ale konečné výsledky nemohou vypadat složitě nebo vyžadovat učení, aby mohly být použity. Konečným výsledkem je jen domov, kancelář, restaurace, nemocnice, ale takový, který se cítí dobře a funguje. Od roku 1975 realizujeme naši vizi vytvářet takové nástroje pro architekty.

více o produktech INNO

LAB od INNO - kolekce sezení a stolů pro veřejné i soukromé interiéry

LAB od INNO - kolekce sezení a stolů pro veřejné i soukromé interiéry


KOLA chair /armchair - kolekce KOLA židlí a křesel od Mikko Laakkonen pro značku INNO

Mimořádný zájem odborné veřejnosti a zákazníků vzbudila kolekce sedacího nábytku KOLA, která získala již několik prestižních designových cen. Autorem je finský designér Mikko Laakkonen, který svým návrhem představil lehké křeslo s vysokým komfortem sezení, hodící se pro použití v profesionálních i bytových interiérech. Inovativně použitým materiálem je 100% recyklovaná plsť vytvarovaná do skořepinového sedáku. Má příznivé akustické vlastnosti, je nehořlavá a snadno se čistí.

více o kolekci KOLA od INNO (MIkko Laakkonen)

INNO KOLA chair/ armchair - design Mikko Laakkonen

INNO KOLA chair/ armchair - design Mikko Laakkonen


Kolekce Kola – dalo by se říci univerzální židle nebo křesla pro neformální jednání do kanceláře, vhodné do restaurací, vstupních hal či soukromých interiérů k jídelnímu stolu. Mikko Laakkonen pro Inno vytvořil sezení, které záhy získalo ocenění Red dot Award – product design 2012, Fennia Prize 2012 a Good Design Award 2010. „Rodina“ Kola je početná, ať zvolíte křeslo, subtilnější stohovatelnou židli, vyšší barové sezení. Navíc v kombinaci z různých variant podnoží - s průběžným rámem, křížem, dřevěným podnožím, na kolečkách nebo ve variantě houpacího křesla. Sedadlo je vyrobeno ze 100% recyklovatelné polyesterové plsti, jak již bylo zmíněno, má výborně akustické absorpční vlastnosti. Očalouněný sedák poskytuje navíc extra komfort a umožňuje i barevnější design sezení.

Kola je prostě taková rodina židlí postavená na vysoce ergonomickém lisovaném sedadle ze syntetické plsti, které je kombinováno s různými typy nohou a poskytuje všestranné sezení pro různé prostory.


Kolekce INNO KOLA - sezení vhodné pro veřejné i soukromé interiéry

Kolekce INNO KOLA - sezení vhodné pro veřejné i soukromé interiéry


INNO KOLA chair - vyrobeno ze 100% recyklovatelné polyesterové plsti s akustickými vlastnostmi

INNO KOLA chair - vyrobeno ze 100% recyklovatelné polyesterové plsti s akustickými vlastnostmi


Kolekce INNO KOLA chair/ armchair - KOLA lounge, KOLA light, KOLA light wood, KOLA stack, KOLA rocking, KOLA ZA a KOLA bar

Je zřejmé, že kolekce KOLA je opravdu početná skupina a umožňuje tak vybrat tu správnou variantu pro daný interiér, atmosféru a funkci. A to bylo přesně záměrem designéra této kolekce - Mikko Laakkonena. Ten se narodil v Espoo v roce 1974. Po absolvování oboru výrobce hudebních nástrojů studoval design nábytku na Kymenlaakso University of Applied Sciences a později získal magisterský titul na Univerzitě umění a designu v Helsinkách. Po několika letech práce v designérských a architektonických firmách založil Mikko v roce 2004 Studio Mikko Laakkonen. Studio nabízí služby produktového designu s hlavním zaměřením na předměty každodenní potřeby. Mikkovy návrhy byly vystaveny na několika výstavách po Evropě, Spojených státech, Číně a Japonsku. Byl oceněn řadou mezinárodních a národních cen, včetně: German Design Award (2017), Turkey Design Award (2016), Red dot design award čestné uznání (2016), Chicago Athenaeum's Good Design Award (2016, 2015 & 2010) , Muuuz International Awards 2014, Finnish Designer Awards '14: Nábytkový designér roku, Red dot: cena za nejlepší z nejlepších (2013), Red dot design award (2012) a cena Mladý designér roku (2009).

Katalog


INNO KOLA Stack - stohovatelná židle s možností výběru barvy a typu podnoží

INNO KOLA Stack - stohovatelná židle s možností výběru barvy a typu podnoží


INNO KOLA ZA - židle pro zasedací místnosti absorbující hluk

INNO KOLA ZA - židle pro zasedací místnosti absorbující hluk