DESIGNOR - To nejlepší ze skandinávského designu pro Váš interiér


SOFTLINE

Softline ušel už dlouhou cestu od svých začátků, od roku 1979. Za tu dobu se stal mezinárodní značkou vytvářející inovativní, ikonický a vysoce kvalitní nábytek nacházejí se po celém světě.
Představují novou generaci nábytku, nové designové koncepty, které vyhovují neustále se měnícím potřebám klientů. To, co se ale nemění od jejich začátků je, že všechen čalouněný nábytek je stále vyráběn v Dánsku v jejich továrně.

Jejich „kousky“ jsou vzájemně kombinovatelné a mohou být používány různými způsoby – integrované funkce umožňují použití stejného nábytku např. k posezení, lenošení i spaní. Úzce spolupracují s předními mezinárodními designéry, kteří sdílejí vášeň pro kvalitu, kreativitu, současné trendy a potřeby, která dánskou značku Softline charakterizuje. A ještě něčím je značka Softline charakteristická – barvami. Ten cit pro barvy, jejich vzájemná kombinovatelnost, ať se jedná o pastelové tóny, ale spíše typičtější výrazné, syté odstíny z celého barevného spektra. Ve spojení s různými druhy čalounických látek se vytváří takový unikátní „svět“ Softline.
Díky všem těmto aspektům navrhují nábytek respektující moderní styl života, který vytváří tu správnou atmosféru v kancelářích, veřejných prostranstvích i domácnostech.


Sofa CAPE od Softline - minimalistický a sofistikovaný vzhled modulární sedačky

Sofa CAPE od Softline - minimalistický a sofistikovaný vzhled modulární sedačky


Historie značky SOFTLINE

Jak již bylo řečeno, SOFTLINE vytváří a vyrábí inovativní designový nábytek od roku 1979. V té době byl SOFTLINE založen jako divize K. Balling-Engelsen A/S, dánského výrobce technické polyuretanové pěny. Kvalitní, pružná pěna je po desetiletí preferovaným materiálem pro výrobu nábytku pro své jedinečné vlastnosti. SOFTLINE byla založena, aby využila tuto všestrannou pěnu a vyvinula inovativní a funkční nábytek pro moderní životní styl. Od roku 2003 je SOFTLINE A/S nezávislým, soukromým podnikem s továrnou v Dánsku, kde se čalounické řemeslo provádí ručně na základě skandinávských tradic – z ekologických materiálů.

V roce 1980 začal SOFTLINE spolupracovat s oceňovaným dánským designérem Kurtem Brandtem. Prvním návrhem, který vytvořil, byla pohovka PAX, která měla velký úspěch. Jednalo se o funkční a inovativní pohovku, kterou bylo možné snadno přeměnit na manželskou postel – průlomová kombinace designu a funkčnosti, která je nyní jejich obchodní značkou. Kurt Brandt se zvědavou a kreativní myslí měl jedinečnou schopnost vidět nové způsoby použití pěny a rozsáhle prozkoumal možnosti a potenciál materiálu. V 80. a 90. letech vytvořil mnoho unikátních nábytkových kusů – atraktivních, sochařských a nadčasových designů, které SOFTLINE zařadil na mapu moderního designu.

Po smrti Kurta Brandta v roce 1997 začal SOFTLINE spolupracovat s řadou nových designérů. Jedním z nich byl mladý designér Flemming Busk, který se stal jednou polovinou Busk + Hertzog. Designérské duo vytvořilo pro SOFTLINE řadu jedinečných designů a spolu s designéry jako Karim Rashid, Hiromichi Konno, Thomas Müller, Nanna Ditzel a Stine Engelbrechtsen udávalo tón budoucnosti. Každý rok jsou nejnovější návrhy vystaveny na předních mezinárodních veletrzích nábytku v Miláně, Paříži a Kolíně nad Rýnem.

SOFTLINE je hrdý a poctěn tím, že je vyhledáván zákazníky, předními designéry a architekty po celém světě, a dnes je nábytek SOFTLINE dostupný v 61 zemích po celém světě prostřednictvím špičkových designových partnerů a prodejců specializovaných na kreativní rozvoj veřejných prostor a domácí interiér. SOFTLINE A/S se vyvinul jako mezinárodní značka a přední poskytovatel inovativního, funkčního a vysoce kvalitního designového nábytku po celém světě. Jejich silný koncept jedinečného, moderního a funkčního designového nábytku se každým dnem vyvíjí. Neustále uvádí na trh nové, kreativní designové produkty a touha po inovacích, která byla jejich výchozím bodem při založení v roce 1979, je stále jejich hnací silou.

Veškerý čalouněný nábytek SOFTLINE se vyrábí v továrně v Dánsku. Zde je čalounění ručně vyráběno na základě skandinávských designových tradic. Čalounictví je řemeslo, které SOFTLINE hrdě ovládá – a to již od roku 1979. Řemeslo je velkou součástí jejich dědictví a stále vše čalouní ručně v továrně v Dánsku v souladu se skandinávskými řemeslnými a designovými tradicemi.


NOA modulární sedačka od Softline - moderní elegance

NOA modulární sedačka od Softline - moderní elegance


Systém udržitelnosti a recyklace materiálů značky SOFTLINE

Místní získávání materiálů je základní filozofií společnosti SOFTLINE. Většina materiálů a komponentů pochází od zavedených výrobců v Evropě, což zajišťuje sledovatelnost, vysokou kvalitu a nejnižší možný dopad na životní prostředí. Většina nábytku SOFTLINE má snímatelné kryty, které umožňují snadné čištění nebo výměnu. Pro prodloužení životnosti nábytku a minimalizaci dopadu na životní prostředí v průběhu času lze zakoupit nové kryty a náhradní díly. Po skončení životního cyklu nábytku umožňuje jednoduchý proces demontáže jednotlivé materiály snadno recyklovat a dát jim nový život.


MOAI od Softline - akustická křesla a sofa pro soukromí v interiéru

MOAI od Softline - akustická křesla a sofa pro soukromí v interiéru


Kolekce nábytku SOFTLINE

SOFTLINE spolupracuje s mezinárodně uznávanými designéry Busk+Hertzog / Ertel & Furch / Format / Gamplusfratesi / Goodmorning Technology / Hiromichi Konno / Kurt Brandt / Michiel Van Der Kley / Müller & Wulff Pelikan Copenhagen / Philip Bro / Softline Design Team / Stefan Heiliger / Stine Engelbrechtsen. V nabídce najdete moderní čalouněná sofa, křesla, stoličky, čalouněné doplňky, rozkládací sedací soupravy, sedací vaky, konferenční stolky a jiné designové doplňky. Většinu sofa SOFTLINE je možné rozkládat a jsou vhodné pro spaní.

více o kolekci značky Softline :: Katalog

Conga od Softline - sezení/ stolek inspirováno africkými bubny

Conga od Softline - sezení/ stolek inspirováno africkými bubny


AIKO křeslo od Softline - elegance a vzdušnost

AIKO je všestranná komfortní židle/ křeslo z dílny designérky Susanne Gronlund, které dodá elegantní dotek domácnostem i veřejným prostorám. Stylové překřížení konstrukce podnoží dává židli lehký a vzdušný vzhled. K dispozici ve dvou různých výškách sedadel - "lounge" židle nebo jídelní židle.


více o křesle AIKO do Softline

AIKO křeslo od Softline - moderní design

AIKO křeslo od Softline - moderní design


Křeslo COCO od Softline - moderní vzhled zapadající do jakéhokoli prostředí

Posaďte se a odpočiňte si v elegantním křesle COCO. Jasně definované, zaoblené linie dodávají křesílku Coco moderní vzhled, který funguje dokonale v jakémkoli prostředí - soukromém nebo veřejném. Vyberte si z různých látek a barev, které odpovídají Vašemu interiéru a vizím.

více o křesle Coco od Softline

Křeslo COCO - zaoblené hrany pro moderní vzhled

Křeslo COCO - zaoblené hrany pro moderní vzhled


EDEN od Softline - kombinace klasického tvaru křesla s dřevěným rámem

Osvěžující nové křesílko Eden je kombinací klasických tvarů a dřevěného rámu s šitím inspirovaným sportovními vozy. Hlavní charakteristiky této prostorné židle Eden jsou měkké a velmi pohodlné sedadlo a opěradlo, které umožňuje různé polohy k sezení. Design křesla vytváří most mezi mnoha prvky, jako je inovace a tradice, soukromé i veřejné prostory.

více o křesle Eden do Softline

Křeslo EDEN - prošití dodává osobitost, jemnost a eleganci

Křeslo EDEN - prošití dodává osobitost, jemnost a eleganci


BASKET od Softline - akustické sezení inspirované plážovými koši

Kolekce byla inspirována barevnými, funkčními plážovými koši, proto i ten název BASKET. Sofa a křeslo Basket jsou navrženy jako integrovaný modulární systém se dvěmi různými výškami zad, které umožňují vytvořit sezení dle požadavků. Záměr designéra Matthiase Demackera bylo navrhnout sezení - takové místo pro odclonění se od okolního ruchu, vhodné pro oddech nebo posezení s kolegy, místo pro krátké soukromé jednání. Křeslo BASKET je dodáváno s otočnou nebo pevnou základnou. Součástí celé kolekce je i pouf Basket, který může být použit jako opěrka nohou, místo k sezení nebo jako postranní stůl.

více o akustickém sezení Basket od Softline

BASKET od Softline- akustické sezení umožňující nerušený odpočinek či setkání

BASKET od Softline - akustické sezení umožňující nerušený odpočinek či setkání


Akustické sezení MOAI od Softline - útočiště od ruchu kanceláře

Moai je taková velká skořápka, do které se můžete schovat, je inspirována tvary cihel a kamení na pláži, které získávání po letech měkký organický tvar. To ještě více zdůrazňuje funkci křesla nebo sofa jako „odpojení se“ od shonu okolního světa, každodenního života. Je to takové útočiště v rušném a chaotickém okolí.
Moai je navržena pro pohodlné „uzavření“ kolem Vás, když sedíte vevnitř. Takový klidný malý pokoj, který Vám umožní mít pár klidných okamžiků jen pro sebe.
Zřetelné zářezy kolem loketní opěrky jí dávají osobitost a pohodlnou podporu, když vstáváte. Tvar z boku je jedinečný, mírně naivní výraz, který připomíná mohutné plastiky tváří na Velikonočním ostrově.

více o akustickém sezení Moai od Softline

MOAI od Softline - akustické sezení pro soukromí v kanceláři

MOAI od Softline - akustické sezení pro soukromí v kanceláři


OPERA od Softline - všestranné akustické sezení poskytující soukromí

Série OPERA v moderním, ale nadčasovém designu s funkcí a stylem, který nabízí spoustu možností. Opera může být použita jako všestranné nízké křeslo/sofa v tradičních seskupení nebo jako vyšší sezení, které poskytuje soukromí, prostor pro rozjímání, pro neformální setkání nebo může fungovat jako dočasné "pracoviště". Tyto oba výškové modely můžete samozřejmě vzájemně kombinovat a vytvářet tak nepřeberné množství uspořádání. Kolekce Opera byla vytvořena s respektováním současného životního stylu a potřeb komunikace, interakce a soukromí. Kolekci doplňuje sada tří poufů, které odrážejí čistý a minimalistický vzhled produktů Opera, dokonale se hodí k nízkých i vysokým modelům. Stejně jako u ostatních produktů Opera jsou všechny rohy příjemně zaoblené a zdůrazňují moderní a přitažlivý design.

Kolekce OPERA, byla následně rozšířena o dělicí stěnu ve stejném nadčasovém, kompaktním designu. Přidáním dělicí stěny je nyní možné vytvořit menší plochy, které jsou uzavřeny a stíněny, čímž vzniká soukromý a definovaný prostor, který může sloužit jako místnost v místnosti pro jednání nebo pro nerušenou práci v klidu. Dělicí stěna umožňuje zcela nové způsoby využití a kombinování prvků OPERA ve veřejném prostoru, protože se plynule propojují se sedacími prvky OPERA. To vám umožní v případě potřeby snadno přidávat dělicí stěny – a efektivně je přesouvat a skladovat, protože zabírají minimální prostor, když se nepoužívají.

více o akustickém sezení Opera od Softline

OPERA od Softline - akustické sezení pro nerušené chvilky ve veřejných interiérech

OPERA od Softline - akustické sezení pro nerušené chvilky ve veřejných interiérech


CORAL - charismatický prvek v interiéru od designérské dvojice Busk+Hertzog

CORAL pouf je inspirován jedním z nejkrásnějších a nejkřehčích organismů přírody - korálem. Dvojitý vzhled, netradiční linie sedadla činí z Coral poufu unikátní a charismatický prvek v interiéru. Buďte kreativní a kombinujte barvy a materiály tak, abyste dokonale doladili Váš interiér.

více o poufu Coral od Sotline

Pouf CORAL od Softline - stvořen pro hru s barvami

Pouf CORAL od Softline - stvořen pro hru s barvami


DRUM od Softline - pouf a stolek v jednom

Drum od Softline - pouf, konferenční stolek a podnos v jednom. Drum reflektuje potřebu přizpůsobit se - může být podnožkou/ pufem k sezení, ideálním konferenčním či odkládacím stolkem, a nebo se rychle přeměnit v pomocníka při servírování třeba oblíbené kávy - poslouží jako podnos/ tác, a poté i jako servírovací stolek.
Drum je dekorativní, funkční a flexibilní kus nábytku.

více o poufu Drum od Softline

DRUM od Softline - pouf, co se rychle změní pomocí tácu ve stolek

DRUM od Softline - pouf, co se rychle změní pomocí tácu ve stolek


HAVANA od Softline- moderní designové křeslo pro relax

Křeslo Havana - nová klasika od designérského dua Busk + Hertzog - redesignové ikonické křeslo pro relaxaci, oddech, rozjímání. Klasické křeslo dostalo supermoderní vzhled se zaoblenými, dynamickými detaily bez kompromisu na pohodlí. Jak název Havana napovídá, toto křeslo znamená pohodlí a vřelost - s doutníkem nebo bez něj. Ocelové nohy jsou lakované v barvě bílé, šedé, černé nebo měděné.
Vítěz ocenění Interior Innovation Award 2014, vítěz Good Design Award 2014.

více o křesle Havana od Softline

Křesla HAVANA od Softline vhodné do relax zón v kancelářském prostředí

Křesla HAVANA od Softline vhodné do relax zón v kancelářském prostředí


BASEL od Softline - sofa vytvářející nižší diskrétní zónu

Basel - čisté linie a jednoduchost designu, bližší pohled ale odhaluje řadu konstrukčních detailů, které dávají křeslu a sofa BASEL jedinečný charakter. Jsou spojením několika geometrických tvarů, což vede k jedinečnému tvaru sedáku. Unikátní opěradlo funguje jako integrovaná a diskrétní loketní opěrka a je 3-dimenzionálním designovým prvkem navzdory jeho minimalistickému vzhledu. Viditelné oddělení dvou segmentů umožňuje efektně kombinovat barvy a materiály.

více o křesle a sofa Basel od Softline

BASEL od Softline - viditelné oddělení sedáku a opěráku umožňuje efektně kombinovat barvy a materiály

BASEL od Softline - viditelné oddělení sedáku a opěráku umožňuje efektně kombinovat barvy a materiály


CLAY od Softline - sezení ve stylu "hygge"

Sofa a křeslo CLAY - vítěz ceny GOOD DESIGN Award 2019. Koncept sezení CLAY má silný, sochařský výraz, který dodá soukromým domům a veřejným prostorům svěží a moderní nádech. Organický design, souvislý šev na okraji sedacího prvku vytvářejí elegantní a minimalistický vzhled. Díky měkkému a pohodlnému čalounění CLAY dokonale zapadá do stylu "hygge".

více o křesle a sofa Clay od Softline

CLAY od Softline - sofa a křeslo ro milovníky stylu

CLAY od Softline - sofa a křeslo ro milovníky stylu "hygge"


Sofa LOFT od Softline - modulární pohovka pro vnitřní i venkovní použití

Tento inovativní modulární systém pohovky umožňuje kombinovat jednotlivé jednotky ve všech tvarech a variantách. Spojování je pomocí suchých zipů, které zabraňují nepříjemnému posouvání jednotlivých dílců při používání. LOFT je pohodlná a elegantní sedačka, vyzývá vás k relaxaci, k hraní a zábavě venku i vevnitř. Tak buďte kreativní a poskládejte si pohovku podle Vašich specifických potřeb, přesně tak jak zamýšlela při navrhování sama designérka Stine Engelbrechtsen.

více o sofa Loft od Softline

LOFT od Softline - modulární sezení pro vnitřní i venkovní použití

LOFT od Softline - modulární sezení pro vnitřní i venkovní použití


ELLE od Softline - modulární pohovka s jemným "ženským" vzhledem

ELLE je flexibilní modulární pohovka s jemným, "ženským" vzhledem. Její tvar je kulatý, organický, vstřícný, kulaté zádové opěrky a područky ji činí velmi komfortní.
Pohovka se skládá ze dvou rohových modulů (vpravo / vlevo) a středového modulu, což umožňuje vytvořit křeslo, malý gauč nebo velkou rohovou jednotku. Protože jednotlivé moduly nejsou příliš hluboké, je Elle velmi vhodná pro malé místnosti. Jako doplněk,
může mít Elle kapsy na zádech opěradel pro časopisy, dálkové ovládání atd.

více o sofa Elle od Softline

ELLE od Softline - modulární sofa pro veřejné interiéry

ELLE od Softline - modulární sofa pro veřejné interiéry


Čisté linie křesla a sofa SCOPE od Softline

Svojí pohodlnou a kompaktní formou nabízí křeslo a sofa SCOPE moderní a uvolněný přístup k designu. Komfort a vysoká kvalita v čistých liniích, které budou vždy moderní a ideální pro bytové i veřejné interiéry.

více o křesle a sofa Scope od Softline

Kolekce SCOPE v přírodní bílé vyzařuje čistotu, eleganci, nadčasovost

Kolekce SCOPE v přírodní bílé vyzařuje čistotu, eleganci, nadčasovost


WOOD od Softline - sofa / postel v elegantním a kreativním vzhledu

uďte kreativní s inovativní pohovkou WOOD. Zadní polštáře lze umístit kamkoli na dřevěný zadní rám a oba polštáře sedadel lze jednotlivě posunout dopředu, čímž se vytvoří více prostoru pro lenošení. Na zadním rámu je dostatek místa pro lampu, notebook nebo sklenku vína, díky čemuž je WOOD ideální pro sezení, relaxaci, práci, čtení a spaní.

více o pohovce Wood od Softline

WOOD od Softline - netradiční sofa s mnoha funkcemi navíc

WOOD od Softline - netradiční sofa s mnoha funkcemi navíc


SISTERS od Softline - tři modulární prvky s krásným vztahem

Sisters od Softline je jedinečná kolekce univerzálních poufů a sedacích prvků. Jsou navrženy designéry Busk+Hertzog bez zvláštního "směru" a mohou být umístěny volně do prostoru, což dává designérovi interiéru neomezený kreativní "nástroj" k hraní. Jednotlivé poufy jsou měkké, lehké a jsou dodávány ve čtyřech velikostech, které lze kombinovat nebo používat samostatně. Největší z nich má pohodlné opěradlo, ten je ideální pro instalaci ve velkých halách a veřejných prostranstvích.

více o modulárním sezení Sisters od Softline

SISTERS od Softline - modulární sezení pro veřejné interiéry

SISTERS od Softline - modulární sezení pro veřejné interiéry


FOLIA od Softline - list jetele jako inspirace pro tvar a netradiční dělení desky stolu

Z tenkého rámu a trojdílné vrchní desky je patrné, že inspirací stolu Folia byla příroda, konkrétně list jetele.
Je k dispozici ve dvou výškách a může být použit samostatně, ale vypadá nejlépe, pokud jich dáte několik dohromady nebo alespoň použijete dvojici. Návrh je lehký a jednoduchý, s jasnými paralely s přírodou. Fólie se vyrábí v černé, bílé nebo šedé barvě.

více o konferenčním stolku Folia od Sotline

FOLIA od Softline - nepostradatelný společník sofa a křesel

FOLIA od Softline - nepostradatelný společník sofa a křesel


STOK od Softline - konferenční stolek s držadlem

STOK je univerzální stolek, může být umístěn u pohovky nebo vedle postele v závislosti na tom, kde zrovna potřebujete malý odkladní prostor. Díky charakteristické rukojeti se se stolkem snadno manipuluje, při vícero kusů je stohovatelný. Grafické výřezy v desce stolu v kombinaci s jednoduchou rukojetí krásně reflektují funkčnost stolu.

více o konferenčním stolku STOK

STOK od Softline - výřezy v desce stolu v kombinaci s jednoduchým držadlem

STOK od Softline - výřezy v desce stolu v kombinaci s jednoduchým držadlem


Houpačka ME & U od Softline - interiérový hrací prvek

Vyskočte a využijte i další úroveň prostoru. Co se zhoupnout? ME & U je čalouněná interiérová houpačka, zábavný a atraktivní prvek, který Vám hned zvedne náladu. Vytvoří pohodovou atmosféru v saloncích a lobby.

více o houpačce ME & U od Softline

Interiérová houpačka ME & U od Softline - trochu zábavy do kanceláře

Interiérová houpačka ME & U od Softline - trochu zábavy do kanceláře


Spolupracující designéři

Dánská firma SOFTLINE vznikla roku 1979. Patří mezi lídry v oblasti výroby moderního designového nábytku, který se hodí k modernímu městskému životu. Je inovativní, funkční a vysoce kvalitní. Svým zákazníkům nabízí různé kolekce, které se řídí posledními trendy v oblasti vývoje designu nábytku.
Spolupracující designéři: ANDREAS LUND, BUSK+HERTZOG, CHARLOTTE HOENCKE, CLAUS C. SIMONSEN, ELISABETH ELLEFSEN, ERTEL & FURCH, FORMAT, HIROMICHI KONNO, JAVIER MORENO STUDIO, JOHANNES STEINBAUER, JOSE A. ESTEBAN, KARIM RASHID, KURT BRANDT, MAJA BØGH VINDBJERG, MATTHIAS DEMACKER, MICHIEL VAN DER KLEY, MULLER & WULFF, PHILIP BRO, ROBERT ZOLLER, SASCHA SARTORY, SIMON & JAHN, SKRIVO, SOFTLINE DESIGN TEAM, STINE ENGELBRECHTSEN, SUSANNE GRØNLUND, TOKE THYE OLSSON…