DESIGNOR - To nejlepší ze skandinávského designu pro Váš interiér


Pěkně si to pověsíme…

20.11.2014

Pohrajte si a změňte vstupní halu pomocí našich designových klenotů. Bohužel tuto místnost většinou vnímáme jako funkční, kde jde design do pozadí. Naše věšáky, ale tuto místnost zpestří k nepoznání…


STAND BY by Lammhults

design: Ruud Ekstrand

Věšák Stand By nabízí stylový a jednoduchý úložný prostor na oblečení. Čistý design se přizpůsobí každému interiéru a může být použit jak ve veřejných prostorách tak v domácnostech.

Oka věšáky od Inno tuote

Design: Teppo Asikainen/Valvomo

V oblasti interiérových doplňků je nejúspěšnější kolekce interiérových věšáků OKA, navržena finským architektonickým studiem Valvomo s velmi výrazným, nápaditým a funkčním designem.

Vyberte si z pěti barevností (zelená, antracit, bílá a oranžová, Novinka - červená) a ze tří verzí (závěsné, volně stojící nebo nástěnné).

Jednoduchost, praktičnost a přitom výborná designová vychytávka, která má šmrnc a vtip, to je Oka věšák od finské značky INNO.
Svým netradičním a čistým řešením rozhodně zaujme. Věšák byl oceněn na Fenia prize 05. Nejoblíbenější nejen u zákazníků, designérů, nebo architektů, ale také u nás je závěsný věšák, který je taková designová třešnička na dortu.


Věšák Polku by Marimekko

design: Mikko Laakkonen
Polku věšák je inovativní a plný humoru. Ideální pro chodby, dětské pokoje, kanceláře a jakákoliv jiná místa.
Chytrá věc na věšáku je, že můžete změnit pozice a úhel panelů, jak si přejete.


ORGATEC

15.10.2014

Kolín nad Rýnem, Německo, 21.-25.10.2014
Orgatec můžeme nazvat jako hlavní mezinárodní veletrh, který poskytuje na výstavní ploše 105.000 metrů čtverečních více než 600 firem ze 40 zemí, kteří zde prezentují nejen své novinky, ale také top produkty z oblasti vybavení, podlah, akustiky osvětlení a mediálních technologií.

Za nejlepšími severskými značkami teď navíc nemusíte jezdit do Skandinávie, ale můžete si je prohlédnout hned u našich sousedů…
Přijměte pozvání a ochutnejte nejlepší designové novinky na jednom místě!


Jedním z našich partnerů je Softline, kteří se specializují na akustické sezení. Elegance, lehkost a všestrannost, tím se vyznačují produkty z produkce Softline. Vhodné nejen do veřejných prostranství, ale také do domácností. Vždy pohodlné a stylové, v mnoha barvách a provedeních.

Engelbrechts Vás zve do haly č.9, stánek A069, kde najdete kompletní kolekci jejich židlí včetně některých nových exkluzivních funkcí, barev a povrchů. V průběhu celého veletrhu, Vás bude hostit profesionální barista Jörg Studt, který vám udělá kávu Vašich snů.


Look industries, mladá firma, která je známá svými svěžími nápady. Jejich produkty jsou kreativní, funkční a plné zábavy.

Orgatec Office najdete v halách č. 6,7,8,9 a 11.2. Naše partnery najdete v halách:


DESIGNBLOK 2014

2.10.2014Cestujeme s DESIGNORem - Dánsko

21.8.2014

V našem putování po skandinávských zemích Vás tentokrát vezmeme do Dánska (56°0′ s. š., 10°0′ v. d.), kde Vám představíme dánskou značku Engelbrechts.

Společnost Engelbrechts Furniture založil Morten Engelbrecht v roce 1989. Engelbrechts velmi těsně spolupracuje s předními designéry jako jsou Erik Magnussen, Jørgen Rasmussen Kasper Salto a s architektonickým studiem Vilhelma Lauritzena s cílem přinášet nábytek pro zákazníky kteří oceňují kvalitu a nadčasový design. Přáním firmy je, aby se uživatelé nábytku každý den těšili z jeho promyšlených detailů.


PETIT PLATEAU

Prestižní cenu Reddot design award 2011 získalo křeslo Plateau. Erik Magnussen při návrhu křesla, které přímo vybízí k posezení, jedinečným způsobem integroval funkci stolku a sezení pro práci i relaxaci. Područky dávají prostor pro laptop nebo šálek kávy.

CHAIRIK

CHAIRIK je stohovatelná komfortní židle s jednoduchým a velmi uklidňujícím sedákem. Vybrat si můžete z několika variant, v kůži, čalouněný, nebo jen skořepina ve Vaší oblíbené barvě.

JOINT

Joint je elegantní stůl, jehož estetický výraz mluví o přesnosti a pohodlné funkci. Je to stůl vhodný jako konferenční či jídelní stůl.

Deska stolu je posunovatelná s elegantní skleněnou horní deskou (možno také v laminátu, linoleumu, nebo tvrdém dřevu) s hliníkovým rámem. Stůl, který se stal symbolem funkční exkluzivity.

„ věděli jste, že.."

* Dánské království je nejstarším existujícím královstvím a jeho minulost sahá až do dob Vikingů.
* Rozkládá se na Jutském poloostrově a 443 ostrovech.
* Nejznámějším produktem zdejšího průmyslu je pivo Carlsberg či obuv Ecco.
* Velkým problémem v Dánsku je vysoká míra alkoholismu, který se týká až 37% procent populace.Cestujeme s DESIGNORem - Dánsko

15.8.2014

V našem putování po skandinávských zemích Vás tentokrát vezmeme do Dánska (56°0′ s. š., 10°0′ v. d.). Dánsko je nejmenší ze severských zemí, spolu s Grónskem a Faerskými ostrovy tvoří celek Dánské království. Kodaň a Legolend jsou hlavními, ovšem ne jedinými dánskými turistickými cíli…

+HALLE přichází

Tradičního výrobce vysoce kvalitního sedacího nábytku a našeho dlouholetého obchodního partnera v Dánsku, společnost Globe Zero 4, jsme Vám již v minulosti představovali.

Dánský architekt Jan Gehl řekl v roce 1971 „ Nic na světě není jednodušší a levnější, než tvořit přívětivější města pro lidi“.

Se stejnou myšlenkou tvoří o 40 let později GlobeZero 4 nábytek pro místa, kde se lidé setkávají a pracují, s přesvědčením, že každý kus nábytku musí vytvářet pro člověka prostor, který je funkční, přizpůsobivý i osobitý.


Tato rychle rostoucí rodinná firma nyní mění jméno na +HALLE a chce s novou energií pokračovat a naplňovat svou tvůrčí vizi a vyrábět nábytek bez kompromisu v kvalitě materiálu a jeho zpracování.

+ před jménem chce firma zdůraznit úzkou a životně důležitou vazbu na všechny své obchodní partnery bez kterých, jak sama říká, bychom ničeho nedosáhli.

„Creating human spaces“


Hannah

design by busk+hertzog

Hannah je unikátní a ikonické křeslo na otočném podstavci. Organicky tvarovaná skořepina je vysoká a jemně Vás obejme. Charakteristický otvor v opěradle je elegantní, příjemný a přitom plastický a dynamický.

Křeslo & sofa True love

design by busk+hertzog

Design True love pohovky a křesla je ekologický. Jejich rozměry jsou univerzální a velmi vhodné pro zvláště omezený prostor. Je atraktivní zepředu i zezadu, což je ideální pro samostatně stojící kus nábytku.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bubbles

design by busk+hertzog

Klasické možnosti v čalounění byly posunuty na zcela novou úroveň s uvedením Bubbles. Velmi unikátní čalounická technika a projektová činnost při výrobě ukázaly jak oživit tradiční typ nábytku. Tři velikosti bublin, spolu s několika možnostmi výběru tkaniny, dělá bubliny centrálním kusem nábytku do veřejného prostranství.

Plasma

design by busk+hertzog

Plasma je vzrušující a velmi flexibilní koncept pro veřejné sezení. Plazma funguje dokonale, nejen jednotlivé abstraktní kousky, ale může být také použita v různých kombinacích, tvořit více jedinečné a výrazné mezery.
4 různé velikosti usnadní různé možnosti, co se týče projevu a funkčnosti. Velká Plasma je více než tři a půl metru dlouhá (sezení až pro 10 osob). Organický tvar nabízí výhody z hlediska funkčnosti.

Runway

design by busk+hertzog

Runway umožňuje vytváření jedinečných a grafických tvarů s několika málo prvky. Alternativně, mohou být jednotky dohromady ve větších kombinacích. Při pohledu shora, mohou jednotky vytvořit grafické zobrazení, které interagují s podrobnostmi o současné architektuře. Runway má velké možnosti ve výběru látek, barev a kontrastním prošívání.

Shelter

design by busk+hertzog

Shelter je křeslo pro rozjímání nebo jednání. Vysokým opěradlem obklopuje uživatele a nabízí izolované prostředí, které je ideální pro soukromé chvilky. Shelter je ideální pro všechny druhy veřejných prostranství, kde je potřeba soukromí.


Cestujeme s DESIGNORem - Finsko

28.7.2014

V našem putování po skandinávských zemích Vás tentokrát vezmeme do Finska.
Finsko je severská země v severovýchodní Evropě, kterou omývá Baltské moře na jihozápadě, Finský záliv na jihovýchodě a Botnický záliv na západě.
Finsko je zemí tisíců jezer a ostrovů, necelých 10 % jeho plochy pokrývají jezera.

Město Helsinki (60°10′15″ s. š., 24°56′15″ v. d.) je nejen krásnou turistickou destinací s řadou architektonických památek, ale sídlí zde i tradiční rodinný výrobce designového nábytku a interiérových doplňků, firma INNO.

Z jeho nejoblíbenějších modelů vybíráme následující produkty:


KOLA LOUNGE

Kola Lounge je křeslo pro uvolněné sezení, které se hodí jak do veřejných, tak do soukromých moderních interiérů. Sedadlo, vyrobené ze 100% recyklovatelného polyesteru, dává pocit, že je součástí nosné konstrukce.

Čalouněný sedák poskytuje větší pohodlí a umožňuje použití hravých barev. Kola židle jsou požárně odolná a snadno se čistí.
S Kola si můžete vytvořit příjemný a přátelsky vypadající interiér!

KOLA LIGHT

Kola Light je neformální konferenční, nebo jídelní židle, která se hodí nejen do veřejných, ale i do soukromých moderních interiérů.
Sedadlo, vyrobené ze 100% recyklovatelného polyesteru, dává pocit, že je součástí nosné konstrukce. Má také skvělé akustické absorpční vlastnosti.

LAB

Lab je lehký konferenční nebo jídelní stůl, k dispozici jako samostatně stojící, nebo v modulární verzi, která může být prodloužena do nekonečna. Jeho dřevěné nohy (bříza / dub / mořené, lakované nebo přírodní) vyvolávají příjemné teplo.

„ věděli jste, že.."

* je ve Finsku 187 888 jezer větších než 500 m² a 179 584 ostrovů.
* má nejmenší hustotu obyvatelstva v Evropě: 16 obyvatel na kilometr čtverečný.
* Vánoční dárky dětem nosí Joulupukki (v češtině vánoční kozel).
* K životu každého Fina neodmyslitelně patří sauna, náleží zde ke standardnímu vybavení domácnosti.


Cestujeme s DESIGNORem - Švédsko

10.7.2014

V našem putování po skandinávských zemích Vás tentokrát vezmeme do města Tibro, umístěném mezi dvěmi největšími jezery Švédska - Vänern a Vätern, 58°25'21.393"N 14°9'58.226"E. V tomto malém městečku se vyrábí designový nábytek známý pod názvem OFFECCT.


BOND

Bond je křeslo, které navrhl Jean-Marie Massaud. Název Bond odkazuje na možnost pro spojování a vytvoření přátelství. Design je minimalistický a elegantní.
Hodí se nejen do zasedacích místnosti, ale také do obývacího pokoje. Massaud chtěl vytvořit iluzi objektu, který je plovoucí a které se pohybuje s lehkostí.


Z jeho nejoblíbenějších modelů vybíráme následující produkty:
SMALLROOM

design: Ineke Hans

SMALLROOM je pohovka, která může být použita společně v různých modulech nebo samostatně stojící.

Konstrukce SMALLROOM je charakterizována jako "box", když člověk sedí uvnitř, tak pohovka vytváří dojem menší místnosti. Avšak velikostí není ohrožen objem ani okolí místnosti.
AKUSTICKÉ PANELY

Lidská mysl je ovlivněna všemi smysly, včetně doby, kdy pracujeme. Tato skutečnost byla zohledněna firmou OFFECCT při vývoji produktů - akustické panely. Panely jsou navrženy tak, aby absorbovaly nežádoucí a rušivé zvuky v místnosti. Offecct byla první nábytkářská firma zabývající se akustickými stěnovými panely.

„ věděli jste, že.."

* Švédsko, se oficiálně nazývá Švédské království, jehož hlavním městem je Stockholm, který se rozkládá na čtrnácti ostrovech.
* Švédsko se skládá ze čtyř historických zemí – Götaland, Svealand, Österland a Norrland, přičemž Österland je území, které dnes náleží Finsku.

---------------------------------------

Polární noci na severu, kouzelné hory, divoká příroda mnoha národních parků a prastaré památky nejen z dob Vikingů. To všechno a monohem více nabízí tato krásná země.


Offecct LAB

Offecct má za sebou dlouhou historii vývoje inovativních řešení a produkty s vysokými konstrukčními ambicemi . Tyto iniciativy zahrnují dlouhotrvající program k rozvoji nábytku.

Chcete-li stavět na těchto úspěších Offecct zavedlo systém OFFECCT LAB - celkovou strategickou iniciativu navrženou tak, aby soustředila úsilí OFFECCT ve vývoji nových řešení a nových produktů.

Při stanovování OFFECCT LAB vyzýváme sami sebe a naše designéry , aby bylo možné rozvíjet proaktivní a inovativní způsoby, jak testovat hranice konferenčních míst budoucnosti, říká Kurt Tingdal , generální ředitel, Offecct.


„Svěží vítr z Milána, aneb vybalili jsme kufry“

23.5.2014


Airberg

Airberg


Jedním z prvních hmatatelných výsledků práce OFFECCT LAB je sofa AIRBERG

AIRBERG je náročný kus sedacího nábytku navržený Jean - Marie Massaud a je výsledkem experimentování s novou typologií sezení.


Kola –nové podnoží


Inno

Novinkami na Salone del Mobile 2014 od Inna jsou: křeslo Taivu, Intro židle s područkami spolu s Lab židlí s různými možnostmi nohou a područek. Navíc, Aura L, Bondo sériový stůl a otočná Kola Lounge X.

design Mikko Laakkonen

Nová Kola Lounge X jejíž sedadlo, vyrobené ze 100% recyklovatelného polyesteru. Má také skvělé akustickou a absorpční kapacitu.
Čalouněný sedák poskytuje větší pohodlí a umožňuje použití hravých barev.

Rodina produktů Kola zahrnuje křeslo, houpací křeslo,konferenční, nebo jídelní židle s různými možnostmi nohou a stohováním, malé židle s područkami nebo bez, nebo s crossleg.


TAIVU křeslo

design Mikko Laakkonen

Taivu je nová řada židlí s malým klasických tvarem, která se výborně hodí do veřejných prostorů, tak i domů.

Lammhults

židle Grade

Kontinuita a PRODLOUŽENÍ - Lammhults jde svou vlastní cestou

Lars Bülow, z Lammhults, říká: "V Lammhults, máme dlouhodobé partnerství s našimi designéry. Neustálá spolupráce je nejvíce s dánským Design-týmem: Johannes Foersom a Peter Hiort-Lorenzen. Spolupráce Lammhults "s nimi sahá až do roku 1988 a výsledky jsou jedny z nejuznávanějších produktů, jako jsou Campus (1992) a Archal (2011). Na letošním milánském veletrhu Lammhults představil své nové křeslo- Grade (série židlí), které mají potenciál stát se novou ikonou na trhu designového nábytku."


Woodnotes-dělení prostoru

Woodnotes je před určen veřejným prostranství.. Woodnotes začal v novém roce 2014 velmi významně. Od ledna získává jedno ocenění za druhým: sbírka ocenění obsahuje: IIA vítěz-značka udělena Midsummer koberec z papírové příze navržen Ritva Puotila a IIA Selection byla oceněna Arenzanu židle navržená Ilkka Suppanene a Raffaella Mangiarotti.

Mezi další nové výrobky jsou: TUNDRA všívané koberce, WOODWOOL koberec a polštáře vyrobené ze zbytkových materiálů - navrhl Paspas Finsku (Mari Isopahkala a Tanja Sipilä).

Pro rok 2014 ve Woodnotes dominují šedé barvy, jsou dispozici na produktech: ručně pletený závěs a stolních textiliích.


Novinka roku 2014 - Grafický beton

14.5.2014

Dovolte nám představit našeho nového obchodního partnera z Finska, společnost Graphic Concrete Ltd., dodavatele velmi inovativní technologie známé jako „grafický beton“. Umožňuje realizovat na betonových plochách a fasádách jedinečné a trvalé grafické motivy a obrazce.

S nápadem přišel přední finský designer Samuli Naamanka, který je podepsán pod některými velmi zdařilými návrhy naší nábytkové kolekce. Tato myšlenka byla postupně přetvořena do unikátní patentované technologie průmyslového použití betonu ve stavebnictví na prefabrikovaných plochách a fasádách s vizí dát betonu jako základnímu stavebnímu materiálu a jeho strohému výrazu nový rozměr a možnosti při realizaci staveb.


designer Samuli Naamanka

se narodil v roce 1969.

Samuli je nezávislý vynálezce a návrhář, který pracuje v mnoha oblastech designu.

Do podvědomí se dostal hlavně díky jeho návrhu židle Clash a pojmu jako "Take Nord Shape".

www.graphicconcrete.com

Architektům dává tato metoda nové tvůrčí nástroje při návrhu staveb a možnost, že každý realizovaný projekt může být zcela originální a individuální a vytvářet tak novou kvalitu harmonického a kreativního prostředí kolem nás.

Grafický beton má již řadu zajímavých realizací v mnoha zemích světa, některé z nich i v České republice. Nechte se inspirovat.

www.designor.cz


židle Clash

židle Clash


Kancelář v kanceláři - oddělující paravány + Offecct LAB, relaxační sezení

30.4.2014


Kancelář v kanceláři

pomalu končí éra open space kanceláří a začínají se vytvářet kanceláře v kanceláři - office in office. Tento typ kanceláře má mnoho výhod a je stále více oblíbenější.


Obrazovky a stěnové systémy EFG

Práce v otevřeném prostoru kanceláří je běžným jevem. Jedná se o dobře známý způsob, jak dosáhnout efektivity prostoru.
Výzkum však ukazuje, že otevřené prostory také s sebou nesou řadu problémů, a to zejména pokud jde o akustiku, integritu a flexibilitu. Nemluvě o skutečnosti, že řada úkolů v průběhu pracovního dne prostě není možná vytvářet v takovém prostředí.

EFG má řešení potřebné pro vytvoření funkčního pracovního prostředí v open space kanceláři a má také řešení tohoto problému na několika úrovních.


Obrazovky a stěnové systémy EFG nám nabízejí:

* Integritu a akustické řešení
* Vynikající design a funkce
* Modulární konstrukce a blokové uspořádání
* Standardní provedení v různých variantách a možnostech
* Šetrné k životnímu prostředí.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Paravány Abstracta

neuvěřitelné množství nápadů a vychytávek paravánů má pro Vás Abstracta. Vyberte si ten svůj.
Designor team je tu pro vás a pomůže Vám vybrat si ten pravý, nechte se inspirovat…

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Offecct LAB

Offecct má za sebou dlouhou historii vývoje inovativních řešení a produkty s vysokými konstrukčními ambicemi . Tyto iniciativy zahrnují dlouhotrvající program k rozvoji nábytku.

Chcete-li stavět na těchto úspěších Offecct zavedlo systém OFFECCT LAB - celkovou strategickou iniciativu navrženou tak, aby soustředila úsilí OFFECCT ve vývoji nových řešení a nových produktů.

Při stanovování OFFECCT LAB vyzýváme sami sebe a naše designéry , aby bylo možné rozvíjet proaktivní a inovativní způsoby, jak testovat hranice konferenčních míst budoucnosti, říká Kurt Tingdal , generální ředitel, Offecct.


Dva první hmatatelné výsledky práce OFFECCT LAB jsou AIRBERG a CAPE

AIRBERG je náročný kus sedacího nábytku navržený Jean - Marie Massaud a je výsledkem experimentování s novou typologií sezení.

Cape je komplexní židle s vzrušujícím vzhledem, s ultra- tenkými rozměry a velmi nízkou hmotností.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Relaxační sezení

Pohodlné, funkční a přitom designové, toto jsou sofa, od firem Abstracta a Offecct.

Relaxační zónu si můžete vytvořit v každé kanceláři, u Vás doma, či ve veřejných prostorách. Vybrat si můžete z několika typů a barev. Nechte se námi inspirovat…

Váš DESIGNOR team.

Novinka Sixinch

15.4.2014


DESIGN a FLEXIBILITA SIXINCH nábytku.

Vyrábí se ze speciální pěny.

Možnosti tvarování jsou téměř neomezené, barevná škála nabízí výběr z 20 standardních barev.

Díky speciální technologii a materiálům jsou produkty flexibilní a odolné proti povětrnostním vlivům.

SIXINCH je zkratka pro kreativitu, design, flexibilitu a inovace. Zastupuje zábavu v každém aspektu slova.
Neustále zkoumá inovativní materiály a progresivní design.

SIXINCH se specializuje na navrhování a výrobu vysoce kvalitního nábytku a architektonické produkty.


Přirozený design v prostoru

Nádherné sezení Bn office solution Vás nadchne svou hravostí a designem.

Přírodou inspirované tvary včelích plástů a elegantní řemeslné zpracování zvýrazňují jedinečný charakter sedacích prvků a sestav. Modul může být proveden kombinací různých barev, což usnadňuje sladění s grafickou identitou společnosti.


Uvítejte Jaro - Hexa na louce (inspirace přírodou)

24.3.2014


Uvolněte Vaši kreativitu

Intensivní barvy, které mohou být volně kombinovány s představami designéra, činí z produktů Hexa skvělou volbu pro relaxační prostory v kanceláři. Dobře komponované prostředí stimuluje představivost a podporuje originální řešení. Hexa uvolní Vaši kreativitu.


Sedací prvky a soupravy Hexa mají nejen vynikající akustické kvality, ale jsou také neuvěřitelně komfortní. Tyto produkty jsou tudíž vynikajícím řešením pro všechny prostory, ve kterých se čeká, ať už se jedná o recepci v hotelu nebo o čekárnu leteckého terminálu.

Hexa se dokáže přizpůsobit různým prostorám: Moderním kancelářím stejně jako absolutně nekonvenčním kancelářím. Moduly Hexa však vždy nabízejí naprostý klid a soukromí pro chvíli odpočinku.

Exploze barev

Systém Hexa nabízí nejen rozsáhlé spektrum modulů, ale také širokou paletu typů a barev finálních provedení. Důležité je, že i jednotlivé moduly Hexa mohou být opatřeny čalouněním až v 7 různých barvách. To nabízí designérovi virtuálně neomezený konfigurační potenciál. Nábytkový prvek může být sladěn s jakýmkoliv prostorem, se zásadami pro grafickou identitu společnosti nebo s jiným již instalovaným nábytkem.
design:
Przemysław “Mac” Stopa má za sebou víc než 20 let zkušeností s navrhováním firemních interiérů pro Fortune a dalších 500 mezinárodních společností. Jeho tvorbu charakterizují moderní, inovativní a netradiční interiéry, které odrážejí a pozvedají korporátní identitu podniku, interiéry které jsou funkční i pohodlné zároveň a vytvářejí produktivní pracovní prostředí.

Spektrum produktů

Rozsáhlá řada modulů Hexa umožňuje vytvářet různé sestavy v závislosti na potřebách konkrétní kanceláře a na funkcích, ke kterým má kancelář podle očekávání sloužit. Řada zahrnuje nízké a vysoké volně stojící sedací moduly a prvky, ze kterých je možno vybírat při konfigurování nejrůznějších sestav.

Další výhodou sedacích prvků Hexa je možnost kombinovat různé barvy čalounění i v rámci jednoho modulu. Jednoduše uvolněte Vaši představivost a vytvořte kombinace, které budou nejlépe vyhovovat právě Vašemu prostoru.


ROHDE & GRAHL


Novinky BNOS & NOVÝ PARTNER Rohde&Grahl

22.3.2014


Chtěli bychom Vám představit značku ROHDE & GRAHL, která jako náš nový partner obohatí kolekci nábytku pro kanceláře a veřejné interiéry. Tato rodinná firma a značka se silným postavením na náročných trzích v Německu a Holandsku vyrábí prémiový sedací nábytek a nábytek pro recepce a manažerské pracovny s důrazem na individuální řešení pro každého klienta.


Recepce

Recepce


Round-about| Nekomplikované kombinace a variace - To je důvod, proč Round-about je jiný.

Více a více společností si klade velký důraz nejen na účinnost, ale také na individualitu a pozitivní image.
Cílem je vytvořit nábytek, který harmonicky zapadá do stávajícího architektonického prostředí a vyjadřuje folozofii společnosti a její hodnoty uvnitř firmy, jakož i směrem ven k obchodním partnerům.

Modularita tohoto nábytku umožňuje využívat různé prvky v kombinaci nebo samostatně.


Sezení Round - about

Sezení Round - about


Bez ohledu na to, zda je zakřivený nebo hranatý -
díky výjimečnému designu a jeho vynikající kvalitě je tento poutavý nábytek designem pro každou kancelář!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Silným hráčem na našem trhu je Bn Office Solution.

Ve svém portfoliu má mnoho produktů, které hýbou světem designu:

Zařiďe si s námi:
* Vaši kancelář,
* konferenční místnost,
* veřejné prostory,
* relaxační zóny
* hotel, kavárnu
* divadlo, kino
* auditorium, nebo stadion,

vždy máme co nabídnout.


Vynikající design našich výrobků byl uznán a odměněn:
* Reddot design award
* Product design award
* Designpreis
* DIAMENT - Meblastwa


Novinkou roku 2013

jsou čalouněné sedáky na mobilních kontejnerech.
S tímto polštářem získává SQ art kontejner novou funkci. Praktické a rychlé řešení provizorního sezení u Vašeho pracoviště; například pro bleskové konzultace.

Čalounění můžete dokoupit nezávisle a vylepšit tak kontejner, který již používáte. Instalace je zcela bez použití jakéhokoliv nářadí, je velmi rychlá a jednoduchá.

Katalog
Teppo Asikainen

je mladý designer pracující ve studiu Valmovo Architects, které se zabývá designem a architekturou.


Vyberte si z pěti barevností (zelená, antracit, bílá a oranžová, Novinka - červená) a ze tří verzí (závěsné, volně stojící nebo nástěnné).

Jednoduchost, praktičnost a přitom výborná designová vychytávka, která má šmrnc a vtip, to je Oka věšák od finské značky INNO.

Svým netradičním a čistým řešením rozhodně zaujme. Věšák byl oceněn na Fenia prize 05.


Oka věšák

3.3.2014

Design: Teppo Asikainen/Valvomo

V oblasti interiérových doplňků je nejúspěšnější kolekce interiérových věšáků OKA, navržena finským architektonickým studiem Valvomo s velmi výrazným, nápaditým a funkčním designem.

Letošní novinkou je červená barevnost.

Ozvěny Stockholmu

26.2.2014

Jako každoročně Vám přinášíme ty nejnovější novinky ze severského svátku interiérového designu. Výstava Stockholm Furniture Fair se opět konala druhý týden v únoru, 4.-8. února. Sešla se tu designérská elita společně s mladými nadějnými designéry. Přinášíme Vám malou ochutnávku toho nejlepšího.
Wheel, design:Gamfratesi/Notes, design: Luca Nichetto/Modena, design: Claesson Koivisto Rune


Offecct

Během výstavy ve Stockholmu 2014 OFFECCT představil nové spolupráce s uznávanými a světově proslulými architekty a designéry.


AURA L, Design: Mikko Laakkonen

AURA L, Design: Mikko Laakkonen


Inno

Inno představilo několik novinek, včetně lákavé židle – AURA L (oceněna red dot, nejlepší z nejlepších 2013), židli Lab Z a stůl Bondo. Rodina židlí a relaxačních křesílek KOLA se rozšířila o novinku KOLA lounge X. Pro milovníky OKA věšáků přibyla nová barevnost - výrazná červená.


Lammhults

Lammhults opět nezklamal a představil kolekci konzervativního, nicméně nadčasového designu, včetně již klasického křesla CINEMA, které oslavilo 20-ti leté výročí.


Kola lounge X, Design: Mikko Laakkonen

Kola lounge X, Design: Mikko Laakkonen

Abstracta

Scandinávský fenomén, co se akustického řešení týče. Současný systém ALUMI se ještě více propracoval a rozšířil o nové moduly. Vznikl tak flexibilní systém umožňující vznik akusticky oddělených pracovišť,

Systém je navržen tak, aby se hodily do různých prostředí a interiérů díky různým možnostem velikosti a textilu.


Alumi Alcove, design: Nina Jobs

Alumi Alcove, design: Nina Jobs


Karl Andersson & Söner

Rodinná firma, vyvíjí a vyrábí vysoce kvalitní dřevěný nábytek, který vypadá stejně ohromující ve veřejných prostorách, tak v každé domácnosti. Letos oslnila ve Stockholmu mnoha novinkami…


19.12.2013


"Týmový hráč"

6.12.2013


Týmový hráč pro Vaši kancelář.
Stůl je v každé kanceláři nepostradatelný. DESIGNOR pro Vás vybral několik typů stolů.
Jejich praktičnost, design a funkce, Vás ohromí a příjemně překvapí. Nechte se inspirovat…


Kancelářský stůl LAB

Design: Harri Korhonen

„ Lab je stůl odlehčené konstrukce“, který je v dispozici v jednoduché nebo modulární verzi, která může být prodloužena do nekonečna. Jeho dřevěné, rozkročené nohy (bříza / dub / mořené, lakované nebo přírodní) vyvolávají hřejivou atmosféru a pozitivní emoce.
Designer Harri Korhonen


Interiérový designér značky INNO.

Fin Harri Korhonen má mimořádný cit pro produkty které zaujmou tím, že jsou jiné, jejich odlišnost však není nikdy na úkor funkčnosti a využitelnosti v kvalitním interiéru.


SQART

Design: Andreas Krob


SQart Workstation

SQart je nový nábytkový systém, který poskytuje téměř nekonečná kancelářská řešení. Umožňuje vytvářet nejvhodnější kombinace, právě pro Váš prostor. SQart pomůže realizovat rozmanité cíle a splňuje širokou škálu Vašich požadavků.

SQart nabízí vysoce kvalitní materiály, estetiku a funkčnost za přijatelnou cenu.


„Kancelářský nábytek SQART nabízí řešení i pro náročné klienty, kteří si chtějí vybrat i odvážné barevné ladění do svých kanceláří.“

SQart Managerial

SQART Managerial je vhodným řešením pro nejnáročnější klienty. Svým designem a materiálovým zpracováním naplní očekávání nejvyšší kvality a osobitého stylu.

Designer Andreas Krob


Andreas Krob se narodil v roce 1969 v Severním Německu. Studoval průmyslový design na Muthesiuské škole umění a designu v Kielu, Německu. Po dokončení školy v roce 1996 pracoval pro společnost Thonet, Röder, Haworth a Provenda Marketing AG. V roce 2003 založil se svojí ženou Utou rodinnou designérskou kancelář B4K. Tým B4K pracuje pro malý počet klientů v oblasti designu interiéru a kancelářských technologií nabízejících nejnovější designérská a architektonická řešení. Andreas Krob v současné době žije ve Švýcarsku.Svídila by Alvar Aalto


"RETRO"30.11.2013


Designor si pro Vás připravil top výběr retro kousků.


Slovo Retro je obecné označení pro něco minulého, zaniklého, bývalého, může se jednat o označení pro cokoliv zpět v čase.

Přesto Retro design je nestárnoucí a jasně dokazující, že i věci minulé/starší mají svoje místo v současnosti a jsou výborným doplňkem každé domácnosti.


Krásné, nápadité a jedinečné lampy z dílny Alvara Aalta, které do dnes vyrábí firma Artek.

Nestárnoucí a dokonalý design, to jsou produkty z dílny Alvara Aalta. Stropní svítidlo, které je známo jako úl (také tak vypadá), je jedním z drahokamů Alvara Aalta.

Alvar Aalto

Je díky svému originálnímu stylu a jedinečnému talentu jednou z největších osobností moderní architektury a designu.


Smyslné křeslo, které je typické svými zvlněnými křivkami, ale pokud se do něho ponoříte, vůbec tyto křivky nevnímáte. Jste příjemně překvapení jeho pohodlím.
Chicago


Kolekce Chicago

desing: Gunilla Allard, 1998

Chicago Easy chair je velmi stylové a elegantní křeslo, jeho zvlněné záhyby na sedáku a opěráku tvoří souvislý vzor, který je velmi působivý, ženský, minimalistický a přesto pohodlný.

Chicago odkládací vozík/stolek na kolečkách. Ve třech různých velikostech/výškách s různou řadou polic je vhodný jak do kanceláře, tak pro domácí účely.


Gunilla Allard

Po ukončení studií interiérového a nábytkového designu v roce 1988 byla firmou Lammhults oslovena k účasti na studentskému workshopu. Od té doby trvá již více než 20 letá úspěšná spolupráce se značkou Lammhults.

Její návrhy spojují velmi elegantní proporce s mimořádným propracováním detailů.


Psal se rok 1968, když se zrodila tato hvězda.

Barové sezení s robustní ocelovou základnou je typické pro tuto barovou židličku. Její elegantní křivky Vás nadchnou ihned na první pohled.


zidle S70

zidle S70


Barová židle S70

designer: Börge Lindau & Bo Lindekrantz


Börge Lindau & Bo Lindekantz

V roce 1965 Lammhults požádal designéry Lindau & Lindekrantz, aby pro ně navrhli židli pro veřejné prostory.

Z této spolupráce vzešlo mnoho skvělých produktů, jeden z nich Vám tu představujeme - barovou židli S70.
woodnotes koberce


Koberce a rolety

Koberce a rolety Woodnotes jsou známé ve více než 50 zemích světa svým elegantním designem a vynikající kvalitou. Woodnotes je první společnost na světě, která používá papírové vlákno jako součást funkčních textilií.

Finská firma Woodnotes navrhuje a vyrábí interiérové produkty založené na jedinečném konceptu inspirovaném papírovým vláknem. Originálním konceptem za všemi výrobky Woodnotes je kombinace umělecké kreativity inspirované drsnou finskou přírodou s využitím nejpokročilejších technologií při zpracování základních finských polotovarů – dřeva a papíru.Síla a odolnost papírového vlákna je dána tím, že pochází z dřevěných vláken. Papír je navíc velmi hygienický a bezpečný materiál. Díky hustotě vláken na něm neulpívá prach ani špína, což je důležité zejména pro alergiky.

Woodnotes jako první společnost na světě používá papírové vlákno jako součást funkčních textilií, aby využila jeho jedinečných vlastností, ne aby jej použila jako náhradu za jiné materiály.


100% přírodní

20.11.2013


Židle Compos

Design Samuli Naamanka


Rolety Woodnotes

Rolety Woodnotes


Tato ekologická kolekce je vyrobena ze 100% biologicky odbouratelného přírodního kompozitního vlákna. Tento materiál neobsahuje žádné materiály vyrobeny na ropné bázi. Ocelový rám je potažen šetrné k životnímu prostředí eko-chromování.


Compos židle

židle Compos


Designér Samuli Naamanka (narozen 1969)

designer Samuli Naamanka

je znám jako všestranný návrhář, jehož dílo kombinuje pečlivé tvoření s kreativními technickými inovacemi.

Jeho průkokpnické práce jsou patentované vynálezy grafického betonu, vzorování a barvení, technologie pro betonové plochy.

Jeho nejnovější dílo je židle COMPOS, která je vyrobena ze 100% biologicky odbouratelného přírodního kompozitnivního vlákna.


Židle Imprint

Johannes Foersom & Peter Hiort - Lorenzen

design: Johannes Foersom & Peter Hiort - Lorenzen

Tato velmi ekologická židle budoucnosti je vyrobena z Lammhults inovativního materiálu Cellupress ©. Vstupním materiálem je 100% dřevní hmota, získaná při těžbě dřeva v lesním průmyslu.židle Imprint

židle ImprintPlastové židle jsou "IN"

Překližkové dřevo je velice krásné, ale můžete se svést i na vlně plastu.

Kvalitní plastové židle dobyly i exteriéry variabilitou a rozmanitostí svých tvarů,
svěžestí a jednoduchou údržbou.

Buďte IN a vyberte si svého favorita


PLASTOVÉ POKUŠENÍ

13.11.2013


Fano židle

Fano židle


Židle Fano


Fondo židle


Novinka podzimu 2013, která dokáže kompletně přetvořit interiér pomocí živých a sytých barev.
Kombinace mnoha barevností, moderního materiálu a prvotřídního designu vytváří sezení, které splní i ty nejnáročnější požadavky.

Fano židle jsou vhodné do komerčních i rezidenčních prostor. Jsou velmi praktické, lehké a velmi dobře stohovatelné.
V nabídce najdete širokou škálu barevných provedení skořepin v kombinaci s kovovým rámem.


Druhou novinkou letošního podzimu je velmi zajímavá židle Fondo, která je typická svým lesklým povrchem s leštěným rámem.

Splní i ty nejnáročnější požadavky každého z nás. Fondo má nízkou hmotnost a je velmi dobře stohovatelná.
Skořepina je vyrobená z odolného polypropylénu, vybrat si můžete ze 7 barev, nebo z transparentního polykarbonátu v bezbarvé variantě, či v provedení: černá, červená, nebo oranžová. Celkový efekt dotvoří výběr barevného rámu.

Již stačí ji jen vybrat to správné místo u Vás doma, či v kanceláři.


židle Fondo

židle Fondo


židle Tipo

židle Tipo


Židle Tipo


Chairik židle


Kolekce sezení TIPO je universální, stohovatelný, lehký a funkční typ židle z polypropylenu s vysokou hustotou, která je na trh uvedena ve třech různých verzích opěradel a sedáků.

Jejich jednoduchý a jasný design s vysokým stupněm komfortu posunula tuto novinku do top kolekce.

Tato kolekce byla navržena s ohledem na životní prostředí a vyrobena z recyklovaných materiálů.

TIPO židle získaly certifikáty v souladu s nejnáročnějšími mezinárodními standardy (ISO úroveň 4 a BIFMA).

Sezení TIPO získalo také prestižní ocenění:
"GOOD DESIGN AWARD"
"RED DOT AWARD: product design".


design: Erik Magnussen

Chairik je velmi komfortní a dobře stohovatelná židle. S jednoduchým designem sedadla.

Vybrat si můžete z velké škály materiálů a typů.

V plastu můžete vybírat ze 6 barev.


Chairik židle

židle Chairik


Campus židle v provedení plast/chrom

Campus židle v provedení plast/chrom


Židle Campus


Židle Calado


design: Johannes Foersom & Peter Hiort - Lorenzen

Židle Campus je jednou z ikon moderního severského designu. Má za sebou mimořádně úspěšnou 20-ti letou historii, na jejímž počátku otevřela firmě Lammhults dveře do světa a brzy jí zajistila místo na mapě nejlepšího nábytkového designu.


židle Calado

židle Calado


S ergonomickými funkcemi, čistým designem a funkčností se Calado řadí mezi sezení určené pro náročné zákazníky.

K dostání v 5 barvách: černá, bílá, olivová, světle šedá, třešňová.Návrat do školních lavic

30.10.2013


DESIGNOR představuje křesla pro posluchárny, divadelní a koncertní sály,
v mnoha řešeních pro každý prostor a typ sálu.

Vyzkoušená a osvědčená řešení lze přizpůsobit požadavkům individuálního projektu.


TIAGO

Moderní a nadčasové křeslo pro všechny typy sálů.

TIAGO je sezení s jednoduchým a elegantním designem.

Její akustické vlastnosti, pomáhají uživatelům lépe přijímat zvuky přicházející z jeviště. TIAGO má k dispozici několi typů, které se mohou použít do jakéhokoli prostoru / typu sálu.


sezení TIAGO

sezení TIAGO


Nadčasové sezení Tiago

OSKAR

OSKAR křeslo je určeno pro maximální komfort užívání. klasický design s velkou variabilitou provedení.
Jeho harmonický, nadčasový tvar, jednoduchý, klasický design a pohodlné, ergonomicky profilované opěradlo jsou charakteristické vlastnosti této řady s vysoce kvalitními materiály.

Rafinované detaily řadí křeslo Oskar mezi prestižní zařízení.

Křeslo OSKAR s akustickými vlastnostmi je ideální pro taková místa jako opery, divadla a kino sály.


sezení Oskar

sezení Oskar


LESS

méně je více …..
kompaktní a prostorově úsporné řešení, kde vše nadbytečné bylo redukováno při zachování funkčnosti a pohodlného sezení.Křeslo LESS získalo ćestné uznání prestižní finské Fennia Prize 2012. Je vyrobené z kompaktního laminátu, bez čalounění a područek. Přesto zaručuje překvapivý komfort sezení při přednáškách. Je efektivní díky kompaktnímu provedení i v sálech s prostorovými omezeními, kde je funkčnost dosahována jednoduchostí a elegancí. Jouko Järvisalo při návrhu redukoval formu až na samou podstatu funkčnosti.


sezení LESS

sezení LESS


LEC

…vizuální lehkost s redukovanými konstrukčními prvky, toto jsou nové možnosti při návrhu sálu.

Lec nabízí nové možnosti řešení interiéru v přednáškových sálech. Kromě mimořádně čisté linie a
řešení, klade důraz na designerovu touhu po omezení konstrukčních prvků.

Kromě vizuální lehkosti její geniální konstrukce nabízí architektům větší volnost při plánování např. klimatizace a usnadňuje také čištění,…

Lec se snadno přizpůsobí různým potřebám a interiérů, protože překližková konstrukce umožňuje velkou škálu volby dokončení. Sedadlo se nakloní těsně k zádové opěrce => dobrá volba pro úzké prostory.


sezení LEC

sezení LEC


OPUS

čistý design, vynikající komfort a ergonomie sezení.

Jednoduchý design zahrnuje flexibilní opěradlo a sedák s vodopádem vpředu. Bezpečnostní záhyby s protizávažím
(mechanismus).
Díky dobře promyšlenému navrhu montáže / připojení k podlaze nemá žádné viditelné šrouby.

Sezení Opus vyhovuje mnoho druhům interiér:
jako jsou sály, posluchárny a koncertní sály.

Existuje několik řešení, pokud si přesto nevyberete, sezení Opus lze "ušít" na míru Vašim požadavkům.


sezení OPUS

sezení OPUSPředstavujeme Vám novou značku ze světa designu ARKTIS.

ARKTIS vyrábí estetický, funkční, dlouhotrvající a vysoce kvalitní nábytek vhodný jak pro veřejné prostory tak domácí interiéry.


"SEVERNÍ VÍTR" čistý design pod taktovkou Finského Designéra Saamuli Naamanky

15.10.2013


Všechny výrobky jsou navrženy finskými designéry: Kari Asikainen, Timo Saarnio, Samuli Naamanka a Mikko Halonen.

ARKTIS. výrobky jsou konstruovány převážně s dřevěnými komponenty z masivního dřeva, lisované překližky a ohýbaného dřeva.
Jejich vlastnosti dávají různé formy/podoby výjimečným výrobkům přičemž si zachovávají charakteristiku finského designu s jeho jednoduchosti a funkčnosti.

Jejich kreativita ve spojení s finskou estetikou je základem identity ARKTIS.

Samuli Naamanka


Samuli Naamanka (narozen 1969) je znám jako všestranný návrhář, jehož dílo kombinuje pečlivé tvoření s kreativními technickými inovacemi.

Jeho průkokpnické práce jsou patentované vynálezy grafického betonu, vzorování a barvení, technologie pro betonové plochy.

Jeho nejnovější dílo je židle COMPOS, která je vyrobena ze 100% biologicky odbouratelného přírodního kompozitnivního vlákna.DESIGNOR na DESIGNBLOKU 2013

3.10.2013


KDY: 7.-13.10.2013
KDE: Superstudio Nákladové nádraží Žižkov

DESIGNOR
Vás zve na letošní DESIGNBLOK. Naše produkty můžete vidět součástí expozic našich partnerů.
Představí se Vám zde značky:

* Inno tuote (s jedinečnými věšáky OKA),
* BNOS / Nowy Styl Group (kancelářský nábytek pro každého),
* Magisso (novinky podzimu 2013 Terracotta),
* Marimekko (látky Unikko).Představí se Vám žhavé novinky podzimu 2013, nepřehlédněte jedinečnou expozici firmy COTTO, navrženou Prof. ak. arch. Jiřím Pelclem s použitím látek Marimekko - Unikko, novinku Tiger UP na stánku BNOS a novinky Terracotta od Magissa na stánku 4PURE.

To vše v jeden termín, na jednom místě.

DESIGN, to je DESIGNOR.Designor představuje silného hráče na našem trhu ve světě kancelářského nábytku

19.9.2013


Představujeme Vám silného hráče na trhu - Bn Office Solution.

Ve svém portfoliu má mnoho produktů, které hýbou světem designu:

Zařiďe si s námi:
* Vaši kancelář,
* konferenční místnost,
* veřejné prostory,
* relaxační zóny
* hotel, kavárnu
* divadlo, kino
* auditorio, nebo stadion,

vždy máme co nabídnout.

Design, to je DESIGNOR.


KATALOG

KatalogVynikající design našich výrobků byl uznán a odměněn:
* Reddot design award
* Product design award
* Designpreis
* DIAMENT - Meblastwa


Designové věšáky do každého interiéru

26.8.2013


Oka věšák by Inno tuote

Design: Teppo Asikainen/Valvomo


Oka věšáky jsou věšáky s vtipem a elegancí. Velmi je oceníte v každém interiéru - od dětského pokoje, po šatny.
Jednoduchost, praktičnost a přitom výborná designová vychytávka, která má šmrnc a vtip, to je Oka věšák od finské značky INNO.


VARIANTY

Závěsný věšák OKA A
* 6 otočných háčků/standard lanko do 3m výšky stropu, výška háčků 640mm.
* Maximální nosnost: 30kg.
* Regulace výšky závěsu
* Háčky lze libovolně natáčet
Materiál: polyuretan/chromová ocel.
* Barevné možnosti háčků: bílá, zelená, oranžová, antracitová.

Stojanový věšák OKA B
* 6 otočných háčků/velikost základny: 400x400mm,
* výška 1840mm.
* Materiál: matná lakovaná ocel/polyuretan.
* Barevné možnosti:
kovová základna v barevnostech: bílá, antracit, hlíník,
možnosti háčků: bílá, zelená, oranžová, antracitová.

Věšáky na zeď OKA C3 a C5
* C3 - 3 otočné háčky/výška 220mm.
* C5 - 5 otočných háčků/výška 360mm.
* Materiál: polyuretan/chromová ocel.
Barevné možnosti háčků: bílá, zelená, oranžová, antracitová.

Katalog

Věšák Polku by Marimekko

design: Mikko Laakkonen


Polku věšák je inovativní a plný humoru.

Dodává se ve třech barevných variantách: vyberte si ten, který se vám nejvíce líbí, nebo můžete barevné varianty kombinovat.

Nadchne Vás jednoduchá montáž dřevěné části rámu na stěnu do něho poté zasuňte panel s barevnými částmi věšáku do polohy podél drážky.
Chytrá věc na věšáku je, že můžete změnit pozice a úhel panelů, jak si přejete.
Polku je ideální pro chodby, dětské pokoje, kanceláře a jakákoliv jiná místa.

TECHNICKÉ INFORMACE:
Hmotnost: 1,25 kg
Šířka: 48,00 cm
Výška: 13,00 cm
Velikosti: 48x13
materiál: dřevo, plast, elastomer

aktuální barevnosti:
odstíny zelené
různé barvy - žlutá, červená, modrá.


STAND BY by Lammhults

design: Ruud Ekstrand


Věšák Stand by nabízí stylový a jednoduchý úložný prostor na oblečení. Čistý design se přizpůsobí každému interiéru a může být použit jak ve veřejných prostorách tak v domácnostech.

Stand By je série věšáků, které uplatníte jak v moderním tak i klasickém prostředí. K dispozici ve dvou délkách a třech barvách: červená, černá, modrá.

* se třemi háčky: 22 cm
* s pěti háčky 40 cm


K-line by Offecct

Design: Khodi Feiz


Feiz navrhl řadu jedinečných věšáků pro OFFECCT pod názvem K-line.

Věšák je vyroben z tvarované překližky a oceli. Tato řada zahrnuje servírovací vozík a věšák. Konceptem této linie je zvýšit pocit pohody na každém místě.Retro design

13.8.2013

Slovo Retro je obecné označení pro něco minulého, zaniklého, bývalého, může se jednat o označení pro cokoliv zpět v čase.

Přesto Retro design je nestárnoucí a jasně dokazující, že i věci minulé/starší mají svoje místo v současnosti a jsou výborným doplňkem každé domácnosti.

Designor si pro Vás připravil top výběr retro kousků.


Retro design by LAMMHULTS


Kolekce Cinema

design: Gunilla Allard


Cinema je stylový a moderní "kousek" nábytku, který dodá místnosti pocit luxusu a přitom modernosti.
Tato řada nabízí: křeslo, podnožku a pohovku.


kolekce Cinema


kolekce Chicago

desing: Gunilla Allard, 1998

Chicago Easy chair je velmi stylové a elegantní křeslo, jeho zvlněné záhyby na sedáku a opěráku tvoří souvislý vzor, který je velmi působivý, ženský, minimalistický a přesto pohodlný.

Chicago odkládací vozík/stolek na kolečkách. Ve třech různých velikostech/výškách s různou řadou polic je vhodný jak do kanceláře, tak pro domácí účely.


kolekce ChicagoRetro design by ARTEK


Krásné, nápadité a jedinečné lampy z dílny Alvara Aalta.


Artek svítidla by Alvar Aalto


Velmi originální a nadčasové lustry z dílny Juha Leivskä.


Artek svítidla by Juha Leiviskä
Židle 4 ME

23.7.2013


z dílny designéra: Martin Ballendat

pro: BN Office solution,


4ME
Nápaditý design, ergonomie a pohodlí, to je specifické pro tuto kancelářskou židli, která nám dokazuje, že je možné sloučit prvotřídní design s funkčností.

Ergonomické kancelářské křeslo se systémem mobility S-MOVE a synchronní Mechanismus SELF (s automatickým nastavením hmotnosti uživatele).

S-MOVE mechanismus zajišťuje biodynamické sezení. To umožňuje tělu pohybovat se v několika rozměrech s plynulým přizpůsobením se přirozeného pohybu lidského těla. Celý pohyb je v souladu s osou těžiště lidského těla. Pomocí tohoto mechanismu se aktivují svalové skupiny, které drží tělo ve vzpřímené poloze (svaly krku, trupu a pánve).

4 ME
4 U
4 ALL

tak zní nové heslo kancelářské židle 4ME.

Kdo nezkusil, neuvěří..
Nyní se již budete do kanceláře těšit. Tato židle Vám posune hranici a luxus již není nedosažitelný.
To je novinka BNOS - kancelářská židle 4ME.

Díky svému patentovanému mechanismu S-MOVE nabízí uživatelům biodynamické sezení a nejvyšší pohodlí.GlobeZero4 - sezení do vstupních prostorů

23.7.2013


Globe Zero 4 vám přináší krásné, designové řešení do vstupních prostor.
Mnoho variant a barev Vás nadchne a naplno zaměstná vaši fantazii, jak Vaši halu uspořádat, protože vybrat si jen jeden typ, je opravdu těžké.

Inspirujte se a zvolte si tu Vaši variantu…


Bubbles

design: Busk+Hertzog

Klasické možnosti čalounění byly posunuty na zcela novou úroveň s uvedením prvků bublin na sezení.
Jedná se o unikátní a ikonické křeslo na otočném podstavci. Organicky tvarovaná skořepina je vysoká.
Čalounění je pohodlné. Poskytuje jedinečnou organickou eleganci.

Plasma

Design: Busk+Herzog

Plasma je charakteristická svým organickým tvarem lavičky.
Lavice nabízejí jedinečnou kombinaci dynamiky funkce a grafického designu v mnoha barevných variantách do každé čekací zóny, veřejných prostor, nebo recepci.

Frame

design: Flemming Busk

Frame je multifunkční taburet, který může být použit samostatně, nebo jako doplnění stávajícího vybavení tím, že poskytuje další místa k sezení, nebo možno využít jako stolek, či odkládací stolek.

Bloom

design: Troels Grum-Schwensen

Bloom je snadný multiflexibilní koncept nábytku pro všechny haly, recepce, čekárny, hotelové haly, restaurace a kavárny.

Jeho nekonečné možnosti propojení a uspořádání mu dávají velkou konkurenční výhodu. Tvary a varianty mohou být přizpůsobeny pro všechny účely a typy místností. Velmi jednoduše vytvoří příjemnou, uvolněnou atmosféru, v níž tvar a barvy hrají důležitou roli celého interiéru.
Zda se stane silným grafickým prvkem, nebo decentním vybavením je pouze na uspořádání a výběru barev.

Runway

Design: Busk+Hertzog

Koncepce pro veřejné prostory. Pomocí několika prvků tohoto systému vytvoříte jedinečné, harmonické a grafické jednotky.
Jednotlivé úhly a štíhlé linie vytváři velmi dynamický dojem a představu, že se sezení pohybuje v otevřeném prostoru.
Vysoká úroveň individualismu je podporována nekonečnými možnostmi kombinací ve výběru materiálů, barev, kontrastním prošíváním atd.

True love

design: Busk+Hertzog

Produkty určené pro salonky, čekárny, ale i zahradní posezení.
True Love má mnoho možností a podob od klasických indoor po outdoor sezení.

Waterlily

Design: Troels Grum - Schwensen, architect MAA MDD

Inspirované lekníny na jezeře.

Možnosti:
Waterlily lavice mohou být oddělené a volně stojící, nebo připojené v závislosti na velikosti prostoru.

Minimální konstrukce základny a znatelné využití horizontálních a vertikálních linek poskytnou základní architektonické kvality, které umožňují i složitější uspořádání sezení. Výsledek bude velmi harmonický.

stůl JOINT

Perfektně zpracované detaily spojení kovové konstrukce a skleněné desky, to je vyjímečný konferenční stůl JOINT

Je k dispozici v laminátu, laminu, dýze a optickém čirém skle. Kromě toho, je tabulka stolu k dispozici v různých délkách.


JOINT Engelbrechts

12.7.2013

design: ANDERS HERMANSEN

Kancelářské řešení JOINT navrhuje suverenitu měřené s elegancí jeho vlastní.
Estetický výraz mluví o přesnosti a pohodlné funkčnosti.Detail podnoží

Podnoží stoluje velmi elegantní a perfektně propracováno do posledního detailu.

židle JOINT

Židle na 5-hvězdičkový základně s kolečky, s možností nastavení výšky, sklonu a loketní opěrky, ideální pro kanceláře, konference nebo exkluzivní jídelní kout.
Společnost Engelbrechts Furniture založil Morten Engelbrecht v roce 1989.

Engelbrechts velmi těsně spolupracuje s předními designéry jako jsou Erik Magnussen, Jørgen Rasmussen Kasper Salto a s architektonickým studiem Vilhelma Lauritzena s cílem přinášet nábytek pro zákazníky kteří oceňují kvalitu a nadčasový design.

Přáním firmy je, aby se uživatelé nábytku každý den těšili z jeho promyšlených detailů.

více o značce