DESIGNOR - Designový nábytek, skandinávský kancelářský nábytek a originální doplňky ve skandinávském designu


ALPINA
ALPINA

Magis, Edward Barber & Jay Osgerby
designor_magis_alpina_catalogue_2023.pdf (6,6 MB)
Související produkty

Nová židle Edward Barber & Jay Osgerby pro značku Magis - ALPINA - je vyrobená ze dřeva s certifikací FSC a bioplastů je inspirována tradičním alpským nábytkem.
Alpina oslavuje multidisciplinární přístup designérů, zálibu v experimentování a touhu dávat vedle sebe čisté linie a různé materiály. „Jako designér máme odpovědnost za výrobu předmětů, které respektují životní prostředí,“ vysvětlují Edward Barber a Jay Osgerby. "S tímto projektem jsme měli příležitost prozkoumat know-how společnosti Magis v oblasti zpracování materiálů a vyvinout novou židli, která využívá odpad produktů, bez odpadu."
Edward Barber a Jay Osgerby vytvořili novou židli připomínající alpskou stoličku, která je elegantní a všestranná a dokáže se přizpůsobit jak tradičnímu, tak i modernějšímu prostředí. Nová židle kombinuje rám z masivního jasanového dřeva (certifikace FSC) se vstřikovaným opěradlem z polypropylenu na biologické bázi, který je plně vyroben z odpadních kuchyňských olejů. Plně recyklovatelné.
Alpina je k dispozici ve třech variantách: sedák a nohy z přírodního jasanu s olivově zeleným opěradlem, sedák a nohy z přírodního jasanu s béžovým opěradlem, sedák z černého jasanu a nohy s černým opěradlem. Vhodné pro domácí i veřejné interiéry.