DESIGNOR - Designový nábytek, skandinávský kancelářský nábytek a originální doplňky ve skandinávském designu


CLIFFY
CLIFFY

SIXINCH, Rainer Mutsch

designor_sixinch_catalogue_products_2019.pdf (32,6 MB)
Související produkty

Cliffy - modulární sezení značky Sixinch - kolekce různých velikostí a tvarů vyrobených z polyuretanové pěny potažené vrstvou SoftFlex nebo FlexPlus ™ - což je vícevrstvý proces, díky němuž jsou prvky barevně stálé, odolné proti UV záření, proti nárazům nebo poškrábání.

Přesně se jedná o výrobní proces - „Coating“ – z pěnového bloku se pomocí CNC stroje vyřízne výsledný tvar. Ten se potom nastříká několika vrstvami polyuretanu PU – tím dojde k vytvrzení povrchu, ale nábytek zůstane měkký a pohodlný. Následně se nastříká požadovanou barvou. Touto metodou dokáže značka Sixinch vyrobit i složitější tvary dle technických výkresů na zakázku včetně výběru barvy ze vzorníku RAL a NCS. Díky těmto povrchovým úpravám se produkty hodí nejen pro použití v interiéru (je možné nechat pěnu i očalounit umělou kůží), ale také ven – na zahradu, na terasu nebo pro party v parku. Je to inovativní možnost k tradičnímu čalounění.

U Cliffy kolekce můžete volit mezi typy povrchů (technologie výroby) - SoftFlex a FlexPlus.
Softflex je pouze pro vnitřní použití, pěna se stříká 3 - 6 vrstvami polyuretanu, dochází ke středně silnému zpevnění, získává se UV stabilnost barevných pigmentů povrchu produktu, odolnost vůči poškození nebo poškrábání, produkt zůstává jemně hrbolatý.
FlexPlus je pokročilejší povrchová vrstva, která oproti SoftFlex obsahuje navíc vrstvu elastického polyuretanu. FlexPlus poskytuje speciální pocit měkkého, hladkého povrchu/dotyku, získává se UV stabilnost barevných pigmentů, odolnost proti povětrnostním vlivům, proti poškození či poškrábání, možnost i venkovního použití.