DESIGNOR - Designový nábytek, skandinávský kancelářský nábytek a originální doplňky ve skandinávském designu


IITTALA doplňky do kanceláře


IITTALA doplňky do kanceláře

Iiittala
Související produkty

Značka Iittala je finským rodinným stříbrem a v oblasti skandinávského designu vedoucí společností specializovanou na výrobu soudobých a funkčních předmětů nadčasového designu a trvalé užitné hodnoty pro použití v každodenním životě. Objekty jsou určeny nejen pro domácnost, ale dekorační předměty a další doplňky jsou vhodné i do kanceláří pro dotvoření atmosféry například zasedací místnosti, recepce, pro dokonalý servis při podávání kávy, čaje návštěvám.

Historie značky Iittala sahá až do roku 1881, kdy v byla ve finské vesnici Iittala založena sklárna. Svou proslulost postavila na spolupráci s nejlepšími finskými architekty a designéry jako Alvar Aalto, Timo Sarpaneva, Kaj Franck, Antonio Citterio.

V kolekci dekoračních předmětů vás zaručeně okouzlí jedinečné klasické Aaltovy vázy a „Iittala Birds“, ptáčci z ručně foukaného skla.
Alvar Aalto (1898-1976) mistr moderní architektury a skandinávského designu vytvořil svůj jedinečný styl architektury a designu inspirovaného člověkem a přírodou. Zvlněné formy Aaltovy kolekce jsou jako finská krajina s tisíci jezer. Vázu Savoy navrhl Aalto v roce 1936 pro Světovou výstavu v Paříži. Legendární Aaltovy vázy se staly jednou z designových ikon 20. století a vyrábějí se dodnes ve sklárnách Iittala jako tradiční ručně foukané sklo. Nové přírůstky v podobě aalto misek, nerez či překližkových táců vznikají dnes jako interpretace Aaltova klasického tvaru v nových barvách a materiálech při respektování jeho původní designové myšlenky.

Celou kolekci a podrobnější informace o produktech Iittala naleznete na našem eshopu.