DESIGNOR - Designový nábytek, skandinávský kancelářský nábytek a originální doplňky ve skandinávském designu


KEVIKEVI

MONTANA furniture/ Engelbrechts, Jørgen Rasmussen
Katalog, DWG
Související produkty

Źidle KEVI byla navržena v roce 1958 architektem Jørgenem Rasmussenem, patří mezi skutečnou designovou klasiku, za tu dobu se prodalo více než 2,5 milionu kusů. V roce 1965 vynalezl Jørgen Rasmussen dvojitá kolečka, ta byla skutečnou inovací a zlepšením všech tehdy vyráběných koleček. KEVI se stala lépe manévrovatelnou a docházelo k menšímu opotřebení na podlahových plochách. Kolečka zaznamenaly okamžitý úspěch a nyní se používají na nábytku po celém světě.
Po téměř 60 letech na kolečkách, byl čas KEVI re-designovat. Náčrty židle byly v archivu Jørgena Rasmussena už roky a v roce 2016 se staly realitou. Čtyřnohý KEVI se narodil. Stohovatelný KEVI, ve dvou modelech s chromovými nebo dřevěnými nohami, je re-make klasické otočné židle z roku 1958, se stejným sedadlem a zády jako KEVI 2533.
Jako doplněk k sérii navrhl Jørgen Rasmussen stůl KEVI, který byl uveden v roce 2017. Stejně jako u kolekce židlí je stůl charakteristický svým strohým vzhledem a odráží elegantní a minimalistický design křesla KEVI.

Židle Kevi vytvořila scénu po celém světě od univerzit ve Spojeném království, po základní školy v Dánsku a projekční kanceláře v Japonsku. Po 60 letech na trhu je židle i dnes stejně aktuální jako v roce 1958. Kromě řady židlí, které se liší velikostí a výškou, zahrnuje řada i stoličky.

Na jaře 2021 Montana získala nábytkářskou společnost Engelbrechts jako součást obchodní strategie společnosti s cílem posílit její sortiment a profil na smluvním a maloobchodním trhu přidáním dobře navržených možností sezení ke stávající řadě úložných systémů a sérií stolů. Jaký lepší způsob, jak přivítat a integrovat ikonický design Kevi do produktové rodiny Montana, než mu dát kabát snů v barvách. Rozsáhlá barevná paleta Montany byla navržena Margrethe Odgaard v roce 2019 – a 8 nových barev Kevi jsou právě z této palety. Seznamte se tedy s Kevi v novém barevném provedení (Pine, Azure, Hokkaido, Rhubarb, Shadow, Black, Oyster, and Snow) a také s kancelářským křeslem Kevi Air (Black, Juniper, Oregano, Camomile an Snow).