DESIGNOR - Designový nábytek, skandinávský kancelářský nábytek a originální doplňky ve skandinávském designu


LILY akustické světlo


LILY akustické světlo

Abstracta, Runa Klock & Hallgeir Homstvedt
designor_abstracta_lily_acoustic_light_sheet_2022.pdf (776 KB)
Související produkty

Lily lampa od Abstracta představuje zcela nový pohled na akustické výrobky. Lily využívá pro tlumení hluku tvarovanou plsť. Ta byla tak důkladně do světla integrována, že si ji ani nevšimnete. Lily získala své jméno od svých raných prototypů, které se podobaly listům leknínu. Od té doby sice byl tvar více zjednodušen, je otevřenější k interpretaci. Ale přesto je stále přítomen pocit, že lampa se vznáší ve vzduchu, dotváří interiér s nádhernou klidností.

Tlumení hluku je prvotní poslání, ale lampa Lily přináší i redukci vizuálního stresu" - říkají sami designéři akustického světla Runa Klock & Hallgeir Homstvedt.

Subtilní design Lily umožňuje zachovat měkký, organický charakter, a to i přes poměrně přísnou formu. Lily se dodává se svítidlem nebo bez něj. Lily s průměrem 90 nebo 120 cm je určena pro osvětlení velkých místností, jako jsou restaurace a otevřené kancelářské prostory – prostředí, kde je vysoká hladina hluku i vizuálních informací. „Obzvláště krásné je, když jich pár pověsíte do klastru,“ říká Hallgeir Homstvedt.