DESIGNOR - Designový nábytek, skandinávský kancelářský nábytek a originální doplňky ve skandinávském designu


MOONMOON

Abstracta, Thomas Bernstrand
designor_abstracta_moon_light.pdf (1 MB)
Související produkty

Akustické světlo MOON - skvěle zorganizované spojení osvětlení a akustiky.
Světelná lampa ve tvaru koule s funkční přesností, inovativním designem a výjimečnou akustikou, Moon poskytuje směrované osvětlení nejvyšší kvality. Jeho tvar a velkorysé měřítko mu umožňují efektivně absorbovat vysokofrekvenční i nízkofrekvenční okolní hluk.
"Hodně jsem přemýšlel o vesmíru a Měsíci - o druhu vakua, které tam existuje." Místo se světlem, a přesto naprosto tiché,“ poznamenává Bernstrand.
Zvuk pohlcující lampa přináší do segmentu akustického osvětlení klasický, čistý tvar. Svítidlo je zapuštěno do lampy a vytváří pohodlné, neoslňující světlo směřující dolů.
Esteticky vzato se Moon vyznačuje elegancí a dokonalým provedením.
„Kombinací dvou klasických tvarů lampy – zeměkoule a kužele skrytého v zeměkouli – se mi podařilo vytvořit kulovou lampu, která nabízí směrované světlo,“ vysvětluje Bernstrand. Vnější vrstva koule je vyrobena z polyesterové plsti a je dodávána v řadě různých barev. Plsť pokrývá jádro pohlcující zvuk, které je vyrobeno z recyklovaného PET.
Při navrhování Moon neponechal Bernstrand nic náhodě. Po dvou letech vývojové práce úzce spolupracoval s vývojáři produktů společnosti Abstracta, aby dospěl k lampě, jejíž tvar nejen vytváří opravdu dobré osvětlení, ale maximalizuje akustický dopad. Pouzdro lampy se skládá ze dvou akustických plstěných přikrývek, z nichž každá má své specifické vlastnosti. A díky chytré konstrukci i vzduch uvnitř lampy slouží jako materiál pohlcující zvuk. Výsledkem je výjimečně vysoký akustický výkon, velmi nízká spotřeba materiálu – a tedy velmi lehká zvuk pohlcující lampa.

Uvnitř zeměkoule je ukrytý LED driver, zatímco samotné svítidlo je zapuštěno do lampy, aby poskytovalo neoslňující, směrované světlo. Moon využívá standardní ovládání DALI a dokonce vám umožňuje snadno upravit teplotu osvětlení. Moon pohlcuje hlavně konverzační hluk – jak vysokofrekvenční, tak nízký. Díky tomu je ideální pro prostředí, jako jsou restaurace, lobby a co-workingové prostory. Dodává se se stylovým, textilií potaženým kabelem, který je vyztužený, takže není potřeba žádných závěsných drátů. Kabel je k dispozici v několika barvách, aby ladil s plstěnou dekou.