DESIGNOR - Designový nábytek, skandinávský kancelářský nábytek a originální doplňky ve skandinávském designu


RIVER must flowRIVER must flow

SIXINCH, Karim Rashid
designor_sixinch_catalogue_products_2019.pdf (32,6 MB)
Související produkty

Na Salone del Mobile v Milánu v roce 2016 oznámil SIXINCH spolupráci s Karimem Rashidem, významným designérem egyptského původu. Z této spolupráce vzniklo modulární sezení- systém River Must Flow, který svým tvarem připomíná ostrov v moři.

Sezení River must flow je vyrobeno metodou „Coating“ – z pěnového bloku se pomocí CNC stroje vyřízne výsledný tvar. Ten se potom nastříká několika vrstvami polyuretanu PU – tím dojde k vytvrzení povrchu, ale nábytek zůstane měkký a pohodlný. Následně se nastříká požadovanou barvou. Touto metodou dokáže značka Sixinch vyrobit i složitější tvary dle technických výkresů na zakázku včetně výběru barvy ze vzorníku RAL a NCS. Díky těmto povrchovým úpravám se produkty hodí nejen pro použití v interiéru (je možné nechat pěnu i očalounit umělou kůží), ale také ven – na zahradu, na terasu nebo pro party v parku. Je to inovativní možnost k tradičnímu čalounění.

U River must Flow můžete volit mezi typy povrchů (technologie výroby) - SoftFlex a FlexPlus.
Softflex je pouze pro vnitřní použití, pěna se stříká 3 - 6 vrstvami polyuretanu, dochází ke středně silnému zpevnění, získává se UV stabilnost barevných pigmentů povrchu produktu, odolnost vůči poškození nebo poškrábání, produkt zůstává jemně hrbolatý.
FlexPlus je pokročilejší povrchová vrstva, která oproti SoftFlex obsahuje navíc vrstvu elastického polyuretanu. FlexPlus poskytuje speciální pocit měkkého, hladkého povrchu/dotyku, získává se UV stabilnost barevných pigmentů, odolnost proti povětrnostním vlivům, proti poškození či poškrábání, možnost i venkovního použití.