DESIGNOR - Designový nábytek, skandinávský kancelářský nábytek a originální doplňky ve skandinávském designu


STEEN

STEEN

Sixinch, Pieter Jamart
Související produkty

Kolekce STEEN - sezení s vlastní tváří vyrobené unikátní metodou Coating - speciální povrchové úpravy pěnových bloků. Přesně řečeno z pěnového bloku se pomocí CNC stroje vyřízne výsledný tvar. Ten se potom nastříká několika vrstvami polyuretanu PU – tím dojde k vytvrzení povrchu, ale nábytek zůstane měkký a pohodlný. Následně se nastříká požadovanou barvou. Touto metodou dokáže značka Sixinch vyrobit i složitější tvary dle technických výkresů na zakázku včetně výběru barvy ze vzorníku RAL a NCS. Díky těmto povrchovým úpravám se produkty hodí nejen pro použití v interiéru, ale také ven – na zahradu, na terasu nebo na party v parku. Je to inovativní možnost k tradičnímu čalounění.

U kolekce Steen se používá povrchová úprava FlexPlus - silný 3-vrstvový 2-komponentní povlak vhodný pro těžké použití, produkt se stává 100% vodotěsným, odolný proti všem povětrnostním vlivům, odolný vůči poškození nebo poškrábání, získává UV stabilnost barevných pigmentů povrchu produktu, povrch je hladký (pocit měkkého dotyku).
Pěna se stříká 3 - 6 vrstvami polyuretanu, následuje vrstva elastického polyuretanu a jako poslední barevná vrstva (vzorníky RAL, NCS).