DESIGNOR - To nejlepší ze skandinávského designu pro Váš interiér

Restaurace ČERVENÝ JELEN

Interiér restaurace s celkovou rekonstrukcí Paláce Špork
Ing. arch. Stanislav Fiala, FIALA + NĚMEC
Architekt Stanislav Fiala navrhnul interiér restaurace spolu s celkovou rekonstrukcí Paláce Špork, který nechal postavit v roce 1790 hrabě František Antonín Špork. Náročná rekonstrukce památkově chráněných budov včetně citlivé vestavby restaurace Červený Jelen trvala osm let.
Jedna z největších restaurací u nás vznikla v zapomenutých prostorách původní bankovní haly a dvoupodlažního podzemního trezoru mezi ulicemi Hybernská a v Celnici od Josefa Gočára z období první republiky.
Současný architektonický koncept pracuje s odkazy na kubismus s důrazem na zpracování sebemenších detailů. Díky kubisticky tvarovanému prořezání stropu a propojením všech tří podlaží schodišti došlo k otevřenému propojení prostorů s přístupem přirozeného světla. Vznikl mimořádně působivý prostor se zcela unikátním prostorovým zážitkem. Součástí restaurace jsou také salonky, které vznikly v prostorech bankovních kanceláří.
Bylo nám ctí, že jsme se mohli na tomto projektu podílet dodávkou sedacího nábytku značek Randers+Radius, Andreu World, Magnus Olesen a Infiniti.


Použité produkty:
DRY bar