DESIGNOR - To nejlepší ze skandinávského designu pro Váš interiér

Univerzita Karlova v Praze - Fakulta humanitních studií

Vybavení společných prostor atypickým sedacím nábytkem Sixinch
Ladislav Kuba, Tomáš Pilař a Martin Klimecký / Ateliér Kuba & Pilař architekti s.r.o.

Rok realizace: 2021
Realizovali jsme dodávku sedacího nábytku Sixinch pro projekt přestavby menzy Koleje 17. listopadu Fakulty humanitních studií UK od ateliéru Kuba & Pilař architekti s.r.o, který za tuto realizaci získal Národní cenu za architekturu 2021 Grand Prix Architektů a zároveň titul Finalista České ceny za architekturu 2021 pořádané Českou komorou architektů.

Zaoblení prosklených nároží je odkazem na původní architektonické ztvárnění stavby nedokončeného areálu univerzitního kampusu na břehu Vltavy od architekta Karla Pragera. Stavba menzy z 80. let minulého století měla nespornou architektonickou kvalitu odpovídající době svého vzniku. Pro nové využití však byla nutná radikální proměna. Zásadním zásahem je vytvoření velkorysého centrálního prostoru dvorany s horním osvětlením pronikajícím mezi nosníky střešního světlíku.
Mezi použitými materiály převládá pohledový beton, černá stěrka podlahy a bílé truhlářské prvky. Prostoru dvorany, která je srdcem a společenským centrem fakulty, dominuje sestava odpočinkového sedacího nábytku v oranžové barvě vyrobeného atypicky dle návrhu architektů technologií vícevrstvého polyuretanového nástřiku, stejně jako kruhové sedačky v bílé barvě.